Reklama

Banditen brothers ;)

Zaczęty przez tlim, 13-03-2007, 23:18:21

tlim

Zrobione jakiś czas temu, dotychczas nie pokazywane ;>

Trzy nożyki:
Wodzu, najmniejszy z całej trójki, powstał jako pierwszy. Ostrze 9cm, całość 19cm.

Wiecej fotek

No i dwa pozostałe, taka mała obstawa:
Większy Gumbas nr1, ostrze 21cm, całość 35cm.



Więcej fotek

I Gumbas nr2 ciut mniejszy, ostrze 20,5cm, całość 33cm.



Więcej fotek

Rękojeści = przekładki ze mosiądzu, brązu, skóry, na końcu stabilizowane kawałki poroża.
Ostrze pierwszego z damastu, pozostałe dwa 1095 hartowane selektywnie.


simon

o żesz TY!!!
a tak czekalem az kiedy os wrzucisz ;)
Piekne i w 100% w Twoim stylu ;)

Jestem żonaty 8D i mam syna!!!
Aambeld pokazał nóż (swój) ;P

pecado

Oooo w końcu :)

Miałem je w łapkach, pozwolę sobie proporcje Wam pokazać na tych podłych fotkach:

8)

pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

simon

a widzialem juz w watku terminazowym, mogles Pecado sie bardziej paskudnie usmiechnac, tak.... szyderczo ;)

Jestem żonaty 8D i mam syna!!!
Aambeld pokazał nóż (swój) ;P

soballa

#4

Tak, mina szaleńca ślicznie by się komponowała  :D

Nożyki fajniutkie, Tlimowe produkcje zawsze z chęcią i sentymentem oglądam- kiedyś na stronce tlim.net tak się zawiesiłem, że kazdy nóż wyoglądałem tam chyba ze 20 razy, a wymiary, materiały [i ceny  :/ ] tych, które mi najbardziej w oko wpadły to na pamięć znałem...

Z tej trójki najbardziej mi do gustu Wódz przypadł. Ładna linia, jedyne co mi nie pasi: ten mosiądz w przekładkach tan nagle znika. A nie myślałeś żeby dać go pomiędzy wszystkimi warstwami skóry? Albo zrobić płynniejsze przejście tzn. dać jeszcze ze dwie przekładki mosiężne, ale np. już nie z 0,5 mm tylko z cieńszego, np. 0,2? Niby nic ale lekko by się zaznaczał i płynnie zanikał na całej rękojeści...

A może bredze  :D W końcu co ja będę mistrza poprawiał  :frown:

Aha, czy obrączki w tle to kolejne efekty prób z mokume gane? Chętnie bym pooglądał nowe prace  8D

Hartowanie niemal wszystkiego, do 65 cm maks, do 20cm w pionie, "nierdzewki" w folii, marketingowe wymrażanie do -80 ;), selektywne hartowanie też- zapraszam ;)

upj

Gumbas 1 i Gumbas 2 linią ostrza i proporcjami troszke jak Shiva Ki .... znaczy Konkurs cięcia liny się zbliża  :shades:
Wykonanie jak zwykle  8D


aksamitny

Piękne są ,mój faworyt to Gumbas 2,bardzo lubię taką linie grzbietu.
Zrobisz pochwy?
P.S.
Jeśli jest do wzięcia to proszę cenę na priw.  :)

Bazyl

frez

Cudo ,mniut , malina  :D
Linia ostrza ,rękojeść po prostu piękne no i jak by były jeszcze w towarzystwie
jakiś skórkowanych pochewek to by było całkiem miło 8D

Pozdrawiam
Michał

tlim

Cytat: soballa w 14-03-2007, 02:19:41

Z tej trójki najbardziej mi do gustu Wódz przypadł. Ładna linia, jedyne co mi nie pasi: ten mosiądz w przekładkach tan nagle znika. A nie myślałeś żeby dać go pomiędzy wszystkimi warstwami skóry? Albo zrobić płynniejsze przejście tzn. dać jeszcze ze dwie przekładki mosiężne, ale np. już nie z 0,5 mm tylko z cieńszego, np. 0,2? Niby nic ale lekko by się zaznaczał i płynnie zanikał na całej rękojeści... 

Aha, czy obrączki w tle to kolejne efekty prób z mokume gane? Chętnie bym pooglądał nowe prace  8D
Wodzu był pierwszy, więc miał kilka wad. Następny zrobię trochę inaczej.

Obrączki zrobione pare miesięcy temu, chwilowo brak mi czasu na nowe zabawy z mokume gane, ale takowe napewno będę bo mam już kilka pomysłów.


3,14

nosz kurde....rewelacja!szkoda ze mam bardzo podobny projekt w realizacji co twoj gumbas.troszke go chyba zmienie:)
piekne majchry:D beda do pomacanie na brnie?

NIe posrednicze w kontaktach z Papsem:)
The Hawk Family Supplier

WIERZE W MIŁOSC OD PIERWSZEGO WŁOZENIA:D

ROZBIERANIE SIE W MIEJSCACH PUBLICZNYCH TO PRAWDZIWA MĘSKA PRZYGODA!

tlim

Cytat: 3,14 w 14-03-2007, 17:18:19

nosz kurde....rewelacja!szkoda ze mam bardzo podobny projekt w realizacji co twoj gumbas.troszke go chyba zmienie:)
piekne majchry:D beda do pomacanie na brnie?

Jeśli jeszcze będą to będą :D

Trollsky

ejj no Tlim nie badz taki, nie spredawaj ich przed Brnem   :heart:

Ludzie wybaczą Ci wszystko, oprócz tego ze Ci coś wyszło.

tlim

Pochewka do jednego z nich.


pecado

wow :kopara:

cudna!

P.S.
Witaj w świecie żywych ;-)

pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee