Autor Wątek: Scyzoryk marzeń - które ostrza uważasz za niezbędne a które za nieprzydatne?  (Przeczytany 55882 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • Opinii: (162)
  • *
  • clava curva pie vinco in spelunca
    • Knives.pl na FB
Temat do dyskusji i popuszczenia wodzy fantazji ;-)

Zapraszam ;)

P.S.
Temat dostałem od demona, który niestety musiał wyjść, sam muszę się zastanowić jaki mi się marzy, ale w międzyczasie może mi coś podpowiecie? :)

P.P.S.
Tak, na pewno korkociąg musi mieć. Otwieracz butelek niekoniecznie ;-)
pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

Offline Maciek.K

• Opinii: (46)
  • Mieszkaniec knives.pl
jest taki vicek, cos jak soldier tylko ma jeszcze kolko (bez niego vicka wiecej nie kupie) i pile. moim zdaniem ideal. nie, nie potrzebuje korkociagu ;-) a bardziej standardowo - spartan. tez jest w sam raz (moglby miec jeszcze pile)

Offline Okruch

• Opinii: (11)
  • Użytkownik knives.pl
  • Bo do tanka trzeba czworga
Bazujemy na Victorinoxie?
To na pewno duże i małe ostrze; piłka do metalu (drewno też przetnie) z pilnikiem; kombinerki.

Dyskusyjne są nożyczki, dłutkopodobne śrubokręty itp; piłka do drewna, zestaw kluczy fajkowych.

Zbędne wydaje mi się szkło powiększające, chociaż za 30 lat mogę zmienić zdanie. Parcel carrier czyli hak do paczek - wolę przełożyć CAŁY scyzoryk przez ucho torby i tak to nieść; skrobak do ryb (z mojego punktu widzenia). I te wszystkie elektroniczne gadżety - żeby wiedzieć, jak wysoko jestem, patrzę na mapę albo... pytam górala ;-)

W moim Anglerze wymieniłbym, o ile to możliwe, właśnie skrobak na piłkę do metalu (oferty na priva ;-) ) - i to byłby dla mnie Vicek idealny.
« Ostatnia zmiana: 30-03-2007, 22:58:15 wysłana przez Okruch »
Przywitaj wiosnę - utop laptopa!
Hymn MarWoja Jamajki: "Smoke on the Water"
ZHP - Zaufanie-Honor-Patriotyzm

Offline DonCipcio

• to jest taki nowy zawód...
  • Władca Kieszeni
  • Opinii: (1538)
  • *
  • Każdego szkoda...
    • ODWIEDZAJ CZĘSTO !!!
mój typ to Victorinox Waiter
używam go już ponad 10 lat i uwielbiam za minimalizm, bo ma TYLKO niezbędne rzeczy ;>
...złodziej i pijak, bo każdy pijak to złodziej!
Nie ma nic gorszego niż człowiek wykształcony ponad własną inteligencję
SPRZEDAM

Offline oswald

• Opinii: (25)
  • Użytkownik knives.pl
dla mnie Vicek Hiker jest najbliższy ideałowi...

Ma wszystko czego mi trzeba ;)

Offline graf

• Opinii: (57)
  • Mieszkaniec knives.pl
    • Noże do rzucania
jest taki vicek, cos jak soldier tylko ma jeszcze kolko (bez niego vicka wiecej nie kupie) i pile. moim zdaniem ideal. nie, nie potrzebuje korkociagu ;-) a bardziej standardowo - spartan. tez jest w sam raz (moglby miec jeszcze pile)

Mówisz dokładnie o Vicu Farmerze (soldier +kółko +piła) - najlepszym możliwym scyzoryku - Jak dla mnie scyzoryk nie potrzebuje 20 narzędzi, blokady cz 10 cm ostrza. Scyzoryk ma być trwały i mieścić sie z kondomówce dżinsów. 

Najlepsze polskie noże do rzucania
http://grafknives.pl
Polub na FB
https://facebook.com/grafknives

Offline Dragunov

• Opinii: (31)
  • Mieszkaniec knives.pl
    • moje jpg
11 cm ostrze (bez zabkow), koniecznie blokowane, pila, korkociag, szydlo (najlepsze by bylo z dziura i otwierane jak ostrze), srubokret plaski (razem z otwieraczem butelek - na tyle mocny zeby puszke farby otwarl), srubokret plaski (mniejszy, jak na otwieraczu do konserw) - w ktoryms z tych narzedzi dziura do sciagania izolacji z kabla i ostrzenia olowkow, peseta, kolko do mocowania i wstawki w okladzinach z jakiejs agresywnie nacinanej gumy - ogolnie przeprofilowany nieco ksztalt - zeby lepiej w dloni lezal (nie ze teraz cos nie teges ale zawsze mozna cos poprawic :) )
ok - minimalny convex istnieje :)

Offline piter pan

• Opinii: (109)
  • Użytkownik knives.pl
Soldier.

howgh

wino otwieram w domu wiec corkscrew mi zwisa :D

P_P
"...Każdy z was jest łodzią, w której
Może się z potopem mierzyć,
Cało wyjść z burzowej chmury
Musi tylko w to uwierzyć..." - J.Kaczmarski

"...żyj tak, byś zawsze wiedział po co..." - J.Kaczmarski

„A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.." - J.Kaczmarski

Offline Nukibo

• Opinii: (1)
  • Użytkownik knives.pl
Ja znalazłem swój model - Victorinox Outrider. Duże, blokowane ostrze (mogło by być nieco pogrubione, chociaż logiczną konsekwencją byłoby wzmocnienie konstrukcji np. zastępując aluminiowe linery stalowymi), piła, nożyczki. Te ostatnie bardzo przydatne, bo chociażby w biurowych zastosowaniach nie bardzo da się równo ciąć w powietrzu papier a nie zawsze jest co podłożyć, żeby jakiegoś stołu nie zdemolować. No i pazury można obciąć w terenie wygodnie. Otwieracze, szydło, krzyżak, czyli to co jest. Mógłby być tylko trochę przebudowany, tak, żeby ostrze mogło być otwierane jedną ręką. Niestety o ile się orientuję w Vickach oznacza to liner locka, a mi bardzo pasuje ta blokada z suwakiem. Korkociąg się przydaje, bo... można w niego wkręcić ten mały śrubokręt. W sumie fajnym rozwiązaniem byłyby też aluminiowe okładziny (jak w Soldierze) do dużych Vicków.
Jeśli chodzi o narzędzia nieprzydatne, to takich nie ma. Ilość modeli i funkcji sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dla mnie nieprzydatne są inne funkcje niż wymienione, ale nie dlatego, że są rzeczywiście nieprzydatne (bo wszystko się może przydać - nie ma to jak "taktyczne myślenie" ;)), tylko dlatego, że mam swoje priorytety a dodatkowe elementy rozpychałyby scyzoryk, czyniąc go nieporęcznym. Zresztą uważam, że o ile piła, czy nożyczki w Vickach sprawują się naprawdę bardzo dobrze, o tyle te scyzorykowe kombinerki wydają mi się trochę parodią, choć nie korzystałem z nich i na pewno jakieś zastosowanie mają.
"Jeżeli stępi się siekiera, a ostrza się nie naostrzy, to trzeba wytężyć siły. Korzystniejszą jednak rzeczą byłoby posłużyć się mądrością." (Kazn. 10, 10)

"nie da się nim zatrzymać sporej perskiej armii, ale ma wykałaczkę" (Yossarian)

Offline obol

• Opinii: (17)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • beyond reality - love & hate
jak ma byc idealny to ja poprosze:
- duze blokowane gladkie ostrze najlepiej one hand opener
- otwieracz do butelek
- otwieracz do konserw
- pila najlepiej do metau bo niby tez drewno upierdyli wiec po co zanizac wymagania
- oczko
- szydlo z dziura
- krzyzak
- penceta i wykalaczak moze byc bo nijak nie wplywa na kompaktowosc noza

jak takiego znajde to kupie  :D

jakby mi ta wersja minimalistyczna miala nie wystarczyc to do miejskiej dzungli dodalbym nozyczki
oto ja, czyli brzydki, zły i szczery...

http://www.knives.pl/forum/index.php/topic,57901.msg149059.html#msg149059 - moj skladzik
34 PCK od 20 naszych Makerow :D

Offline kooniu

• Whipmaster
  • Moderator
  • Opinii: (11)
  • *
    • kooniowe baty
Mnie własciwie Outrider zaspokoi (juz wkrótce) ale chętnie zamieniłbym w nim korkociag którego nie uzywam na hak którego mi często brakuję -swietne narzedzie do dociagania rzemieni przy pleceniu i zakańczaniu baciora
" border="0

robię drogo ale za to bardzo chujowo ;)
Cytat: bataki
.... Nie ma noży idealnych bo gdyby były to ktoś by już je robił. I tyle. ...

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • Opinii: (94)
  • *
Centurion mi pasuje:
duże blokowane ostrze
śrubokręt krzyżowy
otwieracz do puszek
mały śrubokręt
otwieracz do kapsli
duży śrubokręt
narzędzie do zdejmowania izolacji (hemmm no to jest do d... raczej, ale nie przeszkadza)
szydło
+kółko, pęseta, wykałaczka

zamiast szydła wolałbym korkociąg (ale nie kosztem śrubokręta krzyżowego!)
There are no tactical knives, only tactical minds
FP

Offline Nithhogg

• Dimmi Dreki
  • Opinii: (52)
  • Użytkownik knives.pl
    • Nitride.pl
mój typ to Victorinox Waiter
używam go już ponad 10 lat i uwielbiam za minimalizm, bo ma TYLKO niezbędne rzeczy ;>

:) Ja podobnie... Genialna prostota i podobnie ze 10 lat ma... No i pozwala sobie pokombinować, a nie iśc na łatwizne :D (ale i tak mam multitoola :P )

A tak jak już mam sobie pomarzyć to tak:
- ostrze
- pensetka
- kółko
- śrubokręt (płaski i krzyżak)
- piłka
- otwieracz do puszek
- nożyczki

korkociag jest dla mnie zbedny... Inna rzecz niż otwieraie nim win mi nie przychodzi do głowy a nie pije wiec dla mnei jest zbedny...
"Thar komr inn dimmi dreki fljugandi,
nadr frann, nedan fra Nidafjollum.
Berr ser í fjodrum - flygr voll yfir -
Nidhoggr nai - nu mun hon sokkvask."

Offline rotpin

• Moderator
  • Opinii: (129)
  • *
Dla mnie Forester w wersji one hand z ostrzem plain ze stali minimum 440C.

Offline demon

• Nóż w wodzie.
  • Opinii: (36)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Mój nóż jest częścią mnie - tą lepszą częścią ...
O! Jestem mile zaskoczony iloscią odpowiedzi. Dziękuję wszystkim. Dość sceptycznie podszedłem do tematu ... wiadomo piątek, wieczór, półnagie tancerki, szampan, zioło, browar, piłlkarzyki ... kto co liubi ;)

Ja przychylam sie do opinii oswalda. To moj ideał - z małych scyzoryków. Już wyjaśniam dlaczego.

duże ostrze ... wiadomo podstawa
małe ostrze - czasem się przydaje
piła - w domu/biurze bez sensu - ale w teranie ... sztandarowe kije do kiełbasy ... słowo honoru ta 5 cm pilka nadaje się w zasadzie tylko do tego ... ale jak się nadaje ! Tylko kukri może się z nią mierzyć !swego czasu rozgłaszalem opinie, ze pila jest do D. Czas na samokrytykę, piła jest OK.
otwieracz do konserw ... szkoda otwierać np. ostrzem ulubinego fikseda
szydło - jest niech będzie, czasem coś tam sie skrobnie tym szydełkiem
otwieracz do browarka ... a jakże :)
śrubokręt duży - zintegrowany z otwieraczen do kapski. Ideał innego nie trzeba.
śrubokręt mały ... zintegrowany z otwieraczem do konserw - no własnie jako mały srubokręcik sprawdza się średnio, jako krzyżak beznadziejny nie mówię, że nie zadziała ale nerwy, nerwy ...

no i szekspirowski dylemat korkociąg czy krzyżak ? Ja zdecydowanie wybieram krzyżak. Dlaczego ? Bo:

1. prawdziwi dżentelmeni na łonie natury piją tylko browar
2. dobre wina i tak są kapslowane ;)
3. jeżeli ktoś lubi złe wina z korkiem jest milion harcerskich sposobów na otworznie alternatywne proszę poszukać na forum 'zawczasu"
4. krzyżakowe śrubki są w komputerach
5. i wiatrówkach !

czyli albo

ciekawostka Soldier z piłą - wspomniany wyżej "Farmer" tak, tak Farmer nie ma paru narzędzi ... ale ma aluminiowe okładki ;)

EDIT: Z dużych Locksmith. Nóż+piła+pilnik+reszta.
« Ostatnia zmiana: 31-03-2007, 12:28:03 wysłana przez demon »
Forum offtopowo-polityczne: http://www.platformawymiany.fora.pl/index.php Prof. nieaktywny? Pisz PW!

Kupię nieprodukowane, nieużywane TULE LEATHERMANA: https://forum.knives.pl/index.php/topic,189500.0.html

Offline wysz

• włóczykij
  • Opinii: (9)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • zielony zmrol
    • Pieczenie w Dupie
Forester, czyli Nomad + piła. Przez parę ładnych lat używałem jako wyjazdowe EDC.
(tak, piła się przydaje)

Fotki mają z 10 lat więc się nie śmiać :D

Offline slawol

• sheathmakers
  • Opinii: (110)
  • If you only knew the power of the Dark Side !
Dla mnie :
duże blokowane ostrze
otwieracz do kapsli+duży śrubokręt
otwieracz do puszek+mały śrubokręt
piła
szydło
śrubokręt krzyżak zamiast korkociągu(wina na łonie natury nie piję już łoooooo,a może i dłuży :D,a w domu zawsze jakiś jest)
ew.piła do metalu+pilniczki
pensetka
Zdecydowanie nie:
wszelakie elektroniczne cuda
różniste dziwaczne narzędzia typu dłuto,kombinerki,hak( :dodge:),lupa,które pogrubiają tylko scyzoryk i nijak nie można go wygodnie chwycić
Zupę swojej kobiety chwal zawsze,choćby przesolona lub przypalona była.Gdy dwakroć zupę taką pochwalisz,piwo dostaniesz i pokój będzie z Tobą :-)

Offline Misza

• Raczej cienki
  • knifemaker
  • Opinii: (9)
  • *
  • ---- Dawniej A`te ----
Ja bym chciał w moim idealnym scyzoryku miec:

Duże ostrze otwierane kołkiem/dziurą, z blokadą.
Piłę do metalu z wymiennymi brzeszczotami
Otwieracz do kapsli/duży płaski śrubokręt
Otwieracz do puszek/mały płaski śrubokręt
Korkociąg
Solidny śrubokręt przyżakowy

Sławol: Pendrive nie przydałby ci się w scyzoryku? Zawsze to jedna rzecz mniej do noszenia...
« Ostatnia zmiana: 31-03-2007, 13:48:08 wysłana przez A`te »
MBR Custom Knives   ][   Knives 4 fun, not 2 kill.  ][   StoPoWUz ][ TKLM ][- Jestem z TEGO Świebodzina. Komu autograf?

Offline Maciek.K

• Opinii: (46)
  • Mieszkaniec knives.pl
a istnieje vicek z krzyzakiem i korkociagiem? w dalszym ciagu uwazam ze mi osobiscie korkociag nie jest potrzebny ale za to wkrecany srubokret precyzyjny to w sumie dobry patent...

Offline Nukibo

• Opinii: (1)
  • Użytkownik knives.pl
a istnieje vicek z krzyzakiem i korkociagiem? w dalszym ciagu uwazam ze mi osobiscie korkociag nie jest potrzebny ale za to wkrecany srubokret precyzyjny to w sumie dobry patent...

W Outriderze krzyżak jest pod nożyczkami, czyli z przeciwnej strony niż korkociąg.
"Jeżeli stępi się siekiera, a ostrza się nie naostrzy, to trzeba wytężyć siły. Korzystniejszą jednak rzeczą byłoby posłużyć się mądrością." (Kazn. 10, 10)

"nie da się nim zatrzymać sporej perskiej armii, ale ma wykałaczkę" (Yossarian)