Reklama

Chcesz mieć szybko i tak jak chcesz ....to zrób sobie sam !!!

Zaczęty przez upj, 21-04-2007, 21:11:41

upj

Wczoraj przypomniałem sobie o tej starej maksymie  :? i dałem nogę na wieś zabierając parę piw "tylko dla Orłów" :) . Mam parterowy budynek więc mi nic związanego z lataniem  nie groziło . Od Krokosa dostałem jakiś czas temu laminowany kawałek NC6 i z niego domowym sposobem wydłubałem trzy ostrza wzorowane na Laurii . Ostrza  z dospawanymi trzpieniami z miękkiej stali konstrukcyjnej . Szlif roboczy do dopieszczenia w domowym zaciszu troszkę wytrawione żeby przy szlifie środka nie zgubić ... mam już głowę pełną pomysłów ...znaczy pomysły były a blanków zasługujacych na projekty  nie ...  :mad: teraz mam komplet pomysł+ blank X3  :P

wymiary długość około 160 mm szerokość 20 do 21 mm grubość 4 mm ostrza 78 78 i 81 mm twardości środka nie znam ale nieotrzone struga trzpień  i samo nie ponosi uszczerbku


przeszczep

No zapowiada się piknie :D
Znaczy że nareszcie zabrałeś się za szlifowanie stali... :)


pete

Czy juz hartowales blanki ?

Jesli tak to mogl bys zdradzic tajemnice jak to zrobiles domowym sposobem ? Bom ciekawy jak cholera :)


upj

Cytat: przeszczep w 21-04-2007, 22:38:40

No zapowiada się piknie :D
Znaczy że nareszcie zabrałeś się za szlifowanie stali... :)

Musiałem bo czas goni ale wolę oprawy ...   :shades:


Kubek


upj

Cytat: pete w 21-04-2007, 22:50:17

Czy juz hartowales blanki ?

Jesli tak to mogl bys zdradzic tajemnice jak to zrobiles domowym sposobem ? Bom ciekawy jak cholera :)

ja piszę o niezahartowanych albo się mylę i Krokos przysłał hartowany ? spod taśmówki szła ładna iskierka a i do ciecia musiałem dać tarczę do kwasówki bo zwykła do stali tylko grzała cięte miejsce , albo NC6 w trakcie przekuwania sie utwardza ? taki "metalowiec" to ja nie jestem... Blanki ida w poniedziałek na Duchnicką do hartowania albo odpuszczenia bo rdzeń ma na oko twardość około 60 HRC i jak na moje potrzeby jest za twardy !!! ja wole w granicach 56-58 , zobaczę co wyjdzie po hartowaniu ? Rdzeń powyżej miejsca spawu też twardy spawałem migomatem więc strefa przegrzania jest nieduża tylko 1-2 mm a łaczone kawałki były mocno"ukosowane"
A wracając do pytania mój domowy sposób na hartowanie to kotlina napędzana odkurzaczem i do schłodzenia olej syntetyczny samochodowy, a jak gorszy materiał to solanka i odpuszczanie w piekarniku

upj

Cytat: Kubek w 22-04-2007, 08:52:36

Przeczuwam hiciory

Zobaczymy  :shades: mam stabilizowane drewienka z Wystawy Brno 2007  :P


simon

Jestem żonaty 8D i mam syna!!!
Aambeld pokazał nóż (swój) ;P

mnicha

Każdy ma swój odchył, i nie ma co o tym dyskutować.

upj

Cytat: Kubek w 22-04-2007, 08:52:36

Przeczuwam hiciory

Cytat: simon w 23-04-2007, 19:07:40

fiu fiu... :D

Cytat: mnicha w 23-04-2007, 19:36:02

uau 8D

dobra cytaty mam  :shades: to dam zdjątka  :P

pochewki musze do piatku zrobić ...mam nadzieję że zdążę ... :dodge:


oswald


upj

Cytat: oswald w 24-04-2007, 22:18:56

uuaaa... najciemniejszy, najładniejszy ;)

To mój osobisty patent na barwienie !!!  :P

mnicha

Każdy ma swój odchył, i nie ma co o tym dyskutować.

Bona

Fantastyczne...  :kopara:  8D
Choć nie przepadam za skandynawami to jednak patrząc na Twoje DZIEŁA nie mogę się nie zachwycać...

Miłego dnia i wszelkiego szczęścia życzę

karud

Co to jest to jasnobrązowe? to ta Twoja brzoza? wyglada interesująco ...

zapraszam do sklepu www.birkashop.pl

жизнь, как посмотришь с холодным вниманьем вокруг –
такая пустая и глупая шутка...

kroko


aambeeld

Ja Cie...  8D
Janusz - "ran Twoich niegodnam całować"..  ;)

mógłbyś bliżej ten "domowy sposób" przedstawić?

Sursum corda

upj

Cytat: karud w 25-04-2007, 10:30:51

Co to jest to jasnobrązowe? to ta Twoja brzoza? wyglada interesująco ...

Nie to nie brzoza, to drewienko wyczesane z Jataganu w Brnie ... kawałek strasznie cięzki i jak nawoskowany, pachnie drewnem jałowca  :)  Brzoza jest bardziej wyrazista i mieni się tak jak Twój klon 


upj

Cytat: kroko w 25-04-2007, 11:41:56

Pięknie wyszło,czym trawiłeś?

Azotowy cirka 7% i selenowego tak "dla smaku"


Trollsky

Janusz a wiec to raczka z goldfelda ? bardzo ladna, ciesze sie ze tez troche tego drewna kupilem :)

Ludzie wybaczą Ci wszystko, oprócz tego ze Ci coś wyszło.