Autor Wątek: Tania taśmowa...  (Przeczytany 11039 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Silurus

• knifemaker
  • Opinii: (21)
  • *
Tania taśmowa...
« dnia: 05-05-2007, 15:55:32 »
Witajcie.

Wertując narzędziowy znalazłem taką szlifiereczkę http://www.narzedziowy.pl/product_info.php?cPath=37_43_72&products_id=4442&currency=PLN.

Wygląda ładnie. Jednak cena na poziomie 200 zł sugeruje rozwagę w euforii  ;-)
Powiedzcie proszę co myślicie o tej konstrukcjii.

Pozdrawiam.

Trudno powiedzieć dlaczego, ale ofiara hipnotycznie urzekającego majestatu pustyni, kosmicznej pustki i martwej ciszy, tak głębokiej, że słychać własny oddech i bicie serca, nie ma innego wyboru: nie oprze się wyzwaniu i w poszukiwaniu absolutu dodającego życiu smaku, zawsze tam wróci.

Offline simon

• prawie jak Scrimshander
  • knifemaker
  • Opinii: (12)
  • *
  • nożorób na odwyku :/
    • Simon Knives
Odp: Tania taśmowa...
« Odpowiedź #1 dnia: 05-05-2007, 16:20:37 »
juz troche o tym bylo w innych wątkach. osobiscie sie nie bawilem ale z tego co pamietam to nadaje sie do wykonczeniowek. trzeba tez wniesc male poprawki konstrukcyjne...

tu mas taniej:
http://allegro.pl/item189993906_szlifierka_stolowa_2w1.html
« Ostatnia zmiana: 05-05-2007, 16:23:09 wysłana przez simon »
Jestem żonaty 8D i mam syna!!!
Aambeld pokazał nóż (swój) ;P

Offline Misza

• Raczej cienki
  • knifemaker
  • Opinii: (9)
  • *
  • ---- Dawniej A`te ----
« Odpowiedź #2 dnia: 05-05-2007, 16:38:24 »
Zobacz, że tutaj koło napędowe taśmy jest umocowane bezpośrednio na wale dość słabego silniczka. Żadnej przekładni. Ergo: dociśniesz - zatrzymasz...
MBR Custom Knives   ][   Knives 4 fun, not 2 kill.  ][   StoPoWUz ][ TKLM ][- Jestem z TEGO Świebodzina. Komu autograf?

Offline simon

• prawie jak Scrimshander
  • knifemaker
  • Opinii: (12)
  • *
  • nożorób na odwyku :/
    • Simon Knives
« Odpowiedź #3 dnia: 05-05-2007, 16:56:48 »
ja mam na pasku i tez jak docisne to zatrzymam. kwestia silnika. ten jest slaby, ja mam 350 i tez jest za slaby...z tym ze u mnie tasma to 90
Jestem żonaty 8D i mam syna!!!
Aambeld pokazał nóż (swój) ;P

Offline G3d

• Plugawy Poganin
  • Opinii: (39)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Człowiek Kydex
« Odpowiedź #4 dnia: 05-05-2007, 17:42:31 »
Z tanszych sprzetow to tylko to: http://www.narzedziowy.pl/product_info.php?products_id=1550&currency=PLN
Proma bp-100 [robi to tez dedra].
Daje rade, ale tez trzeba przerabiac.
Metrotactics 2004
G3D - CUSTOM CNC GEAR na Facebooku

Offline podrywacz85

• Opinii: (4)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #5 dnia: 05-05-2007, 18:47:51 »
mam taka http://www.conrad.fr/webapps/meule_einhell_bbs240.html einhella i sie sprawdza. ze mala moc, no coz nie kazdy ma mozliwosci na pelnowymiarowa i miejsce zeby to trzymac. mi sie dobrze na niej pracuje. polecam sprzety tego typu na poczatek przygody z knifemakingiem. niektorzy przecierz w imadle mocuja szlifiery do drewna popularnie zwane "czolgami" i tez jakos nozyki robia :D

Offline starda

• Opinii: (0)
  • Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 05-05-2007, 19:16:56 »
A co myślicie o takim kombajnie wieloczynnościowym?
Ktoś miał  z tym do czynienia?
http://www.allegro.pl/item189456436_szlifierka_stolowa_m_150_5_ferax_gwarancja_.html

Offline soballa

• knifemaker
  • Opinii: (51)
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 05-05-2007, 20:28:14 »
A to już zależy do czego byś ten kombajn chciał wykorzystywać... Obawiam się, ze raczej to urządzenie jest bardziej uniwersalne wizualnie niż praktycznie...
1) Silnczek słabiutki
2) na cholerę wałek giętki, skoro za 80- 120 pln można na allegro kupić miniszlifierki Ferm z 3 letnią gwarancją, mocniejsze a zarazem o wiele bardziej uniwersalne
3) szczotka? Jak dla mnie raczej gówno warta, skoro wkręcasz taką samą w wiertarkę i znów masz o wiele bardziej uniwersalne narzędzie, którym łatwiej podejść gdzieś niż szlifierka stołową!
4) ściernica wodna? hmm... może i bym znalazł na upartego dla tego jakieś zastosowanie...
5) no i na koniec opcja zamocowania taśmy... no wszystko cacy ale przy takim silniczku i za 420 pln?

Reasumując: nie, dziękuję. Przerost gadzeciarstwa nad użytecznością. Oczywiście mogło by się to przydać jakiemuś "majsterkowiczowi" z wyższych sfer, ktory narzędzia używa do "mania" bo jako chłopiec marzył by cos tam zrobić...  ;P

Jeśli się mylę... to krzyczcie :P

Pozdrawiam, Marcin_S
Hartowanie niemal wszystkiego, do 65 cm maks, do 20cm w pionie, "nierdzewki" w folii, marketingowe wymrażanie do -80 ;), selektywne hartowanie też- zapraszam ;)

Offline bod

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 05-05-2007, 23:14:31 »
proma robi tasmowki do drewna , przynajmniej nie widzialem takiej do metalu .
jezeli sie nie myle do metalu potrzeba calkiem innej predkosci tasmy niz do drewna.

pozdrawiam

Offline soballa

• knifemaker
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 06-05-2007, 01:29:00 »
Sama prędkość to nie wszystko- jak założysz na słaby silnik jakieś przekładnie to też będziesz miał dużą prędkość, a przy wiekszym oporze np. dociśnięcie blanka maszynka stanie albo kosmicznie zwloni bo napęd nie wydoli... I zamiast szlifować nożyk będziesz go tylko nagrzewał przy okazji spalając silnik, rolki czy inne elementy...
Hartowanie niemal wszystkiego, do 65 cm maks, do 20cm w pionie, "nierdzewki" w folii, marketingowe wymrażanie do -80 ;), selektywne hartowanie też- zapraszam ;)

Offline G3d

• Plugawy Poganin
  • Opinii: (39)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Człowiek Kydex
« Odpowiedź #10 dnia: 06-05-2007, 01:32:23 »
proma robi tasmowki do drewna , przynajmniej nie widzialem takiej do metalu .
jezeli sie nie myle do metalu potrzeba calkiem innej predkosci tasmy niz do drewna.
pozdrawiam

Sa do drewna, ale jesli sie nie myle to zrobilem na niej kilka nozy, a blankow to nawet kilkanascie :)
Tak samo jak i lubomir ktory zrobil wiecej :)
Metrotactics 2004
G3D - CUSTOM CNC GEAR na Facebooku

Offline plitkin

• Opinii: (3)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #11 dnia: 06-05-2007, 01:50:05 »
Witajcie.

Wertując narzędziowy znalazłem taką szlifiereczkę ................

Hejka.... Czyzby cos sie zmienilo w twojej filozofii robienia nozy?!   :? :kopara: :dodge:

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • Opinii: (168)
  • *
  • clava curva pie vinco in spelunca
    • Knives.pl na FB
« Odpowiedź #12 dnia: 06-05-2007, 01:54:44 »
Hejka.... Czyzby cos sie zmienilo w twojej filozofii robienia nozy?!   :? :kopara: :dodge:
Oby tylko nic się nie zmieniło w filozofii ich projektowania, użyte narzędzia są dla mnie drugorzędne :)
pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

Offline bod

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: 06-05-2007, 10:53:54 »

Sa do drewna, ale jesli sie nie myle to zrobilem na niej kilka nozy, a blankow to nawet kilkanascie :)
Tak samo jak i lubomir ktory zrobil wiecej :)

pewnie , ze mozna robic , ale kiedys natknalem sie na stronke z tasmowkami i tam byly podane predkosci tasmy.
szlifierki do metalu mialy jak pamietam od ok 18 m/s wzwyyz .
te do drewna to zazwyczaj 6 m/s .
probowalem robic na obydwu predkosciach i moge powiedziec , ze roznica w pracy jest znaczna na korzysc wiekszej predkosci .

pozdrawiam

Offline Silurus

• knifemaker
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: 06-05-2007, 12:37:54 »
Witajcie.

Wertując narzędziowy znalazłem taką szlifiereczkę ................

Sposób, w jaki wykonuję noże jest wynikiem okoliczności a nie wyborem.
To, że noże wykonuję ręcznie wynika z tego, że powstają one obok klawiatury komputera...
Po prostu nie mam innego miejsca... A i czasu mało...
Nie dorabiam to tego filozofii. Park maszynowy wielce przyśpiesza i ułatwia pracę.
Nie mam go... Więc noże powstają w wyniku pracy ręcznej.
Samej technologii powstawanie nie wartościuję, bo i po co?

O maszynkę zapytałem gdyż jest mała i pomyślałem sobie, że może bym ją gdzieś obok komputera zmieścił...

Technologia wykonania nie zmienia mojego podejscia do noży. Mam nadzieję że to widać...

Pecado.

Odnośnie projektowania... Widziałeś moje najbliższe plany. Nóż, nad którym pracuję również... Wydaje mi się, że Cię nie zawiodłem i wszystko jest na dobrej drodze.  :)

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 06-05-2007, 12:40:06 wysłana przez Silurus »
Trudno powiedzieć dlaczego, ale ofiara hipnotycznie urzekającego majestatu pustyni, kosmicznej pustki i martwej ciszy, tak głębokiej, że słychać własny oddech i bicie serca, nie ma innego wyboru: nie oprze się wyzwaniu i w poszukiwaniu absolutu dodającego życiu smaku, zawsze tam wróci.

Offline soballa

• knifemaker
  • *
« Odpowiedź #15 dnia: 06-05-2007, 13:09:22 »
Wybacz, Silurusie, ale jeśli masz zamiar ustawić taśmóweczkę koło kompa, to nie wiem jak dlugo on pożyje! :P

Offline Silurus

• knifemaker
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: 06-05-2007, 13:27:18 »
Do zamiaru droga jeszcze daleka... Myśl to była jeno...

Informacje które otrzymałem na temat wspomnianego urządzenia, utwierdzają mnie w przekonianiu że, sposób w jaki pracuję jest na dzień dzisiejszy optymalny.

Pozdrawiam.

Offline kroko

• knifemaker
  • Opinii: (91)
  • *
    • blejdart
« Odpowiedź #17 dnia: 10-05-2007, 15:23:30 »
Ja mam taką jak na obrazku i po pewnych modyfikacjach jest to najbardziej urzyteczny narzędż z całego mojego parku maszynowego.

Offline Stumpień

• Opinii: (1)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #18 dnia: 10-05-2007, 18:27:52 »
A co poprawiłeś?? bo tą szlifierke widziałem w castoramie i mi sie spodobała. Silurus-ona wcale nie jest taka mała :)
[...] każdy prawdziwy facet musi mieć swój nóż bo bez noża to ciota a nie mężczyzna.

Offline kroko

• knifemaker
  • Opinii: (91)
  • *
    • blejdart
« Odpowiedź #19 dnia: 10-05-2007, 19:06:26 »
A co poprawiłeś?? bo tą szlifierke widziałem w castoramie i mi sie spodobała. Silurus-ona wcale nie jest taka mała :)

Zmieniłem sanki,podciołem blachę zabezpieczjącą żeby można było szlifować profile na górnym kółku i podniosłem taśme do pionu.