Autor Wątek: Moja nowa szlifiereczka :)  (Przeczytany 2514 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Fred

• knifemaker
  • Opinii: (25)
  • *
    • se bloguje ;)
Moja nowa szlifiereczka :)
« dnia: 07-03-2005, 11:09:04 »
Jako ze z wiekiem czlowiek staje sie coraz bardziej wygodny (albo leniwy) a i zdrowie juz nie to, postanowilem nieco zmechanizowac swoj park narzedziowy. Na stacjonarna szlifierke tez nie mam warunkow wiec moj wybor padl na Boscha PVS 300 AE. Skusila mnie przede wszystkim jej duzo wieksza porecznosc niz tradycyjnych recznych tasmowek na tasme o szerokosci 75 mm. Na razie pomyslnie przeszla pierwsze testy szlifowania stali.

a wiecej informacji na jej temat tutaj
http://plptocs.bosch-pt.com/boptocs-pl/Product.jsp;jsessionid=010ECD180F73D937D96D2DAB1FCF78B8?division=hw&ccat_id=9661&prod_id=5989
Polemika z głupotą niepotrzebnie ją nobilituje - Stefan Kisielewski

Offline bagnet

• Opinii: (224)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • jak feniks z popiołu
    • Bayonet Belts - taktyczne pasy Bagneta Autoryzowany dystrybutor AustriAlpin, producenta klamer Cobra. Pasy, szelki, uprzęże, lonże i akcesoria na indywidualne zamówienie.
Czas się pożegnać z forum
« Odpowiedź #1 dnia: 07-03-2005, 12:08:13 »
Czas się pożegnać z forum
« Ostatnia zmiana: 09-09-2008, 00:02:06 wysłana przez bagnet »
Bayonet Belts - taktyczne pasy Bagneta

Przez moje ręce przeszło 147 fixedy, 132 foldery, 11 tooli, 19 siekierek, trochę scyzoryków.
Moje opinie są subiektywne, ale oparte na doświadczeniu, a nie na wymyślaniu.

Offline Lubomir

• leniuch
  • knifemaker
  • Opinii: (3)
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: 07-03-2005, 12:56:13 »
bardzo dobra szlifierka, jak się ją zamocuje w imadle to płaskie szlify robi się znakomicie, a koło o małej średnicy pozwala wyprofilować większość kształtów. tylko taśma wąska niestety.
jakbym miał wolne środki to bym dokupił do kompleru do dużej szlifierki
słyszałem o uczciwej i rycerskiej walce, nie chcę mieć z nią nic wspólnego

Offline Jumbo

• NTN
  • Opinii: (86)
  • *
  • WKMN
(Bez tematu)
« Odpowiedź #3 dnia: 25-03-2005, 02:44:51 »
Napalałem się na tą szlifierkę, bo miałem wielką nadzieję, że będzie można tym właśnie ładne szlify robić. Pożyczyłem od znajomego na weekend, żeby obadać sprawę. Owszem, szło całkiem przyzwoicie, ale zużycie papieru ściernego miażdży, a druga rzecz która mnie zniechęciła to szybkie grzanie. To narzędzie raczej do pracy w drewnie niestety.

Uważaj na rolkę na czubku, gdyż ponoć potrafi ona się szybko niszczyć (opinia sprzedawcy w sklepie).
Wielkopolski Klub Miłośników Noży
Arma Virumque Cano
opiewam oręż i męża
Zdjęcia z gór