Autor Wątek: Recurwa kontra plaska oselka  (Przeczytany 2938 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Diabelek

• bez rogow
  • FT Member
  • Opinii: (79)
  • Predator killer
Recurwa kontra plaska oselka
« dnia: 21-01-2008, 20:26:49 »
jakby nie patrzec i jakby nie pytac, zawsze wszyscy jednoglosnie twierdzili, ze tego typu ostrza ostrzymy tylko i wylacznie na krawedziach pretow badz na okraglych oselkach,
no zgadza sie, ale wczoraj przeprofilowalem ostrze z niemala kurwa, a mianowiczie BOA na diamentach z "Lidla" :D
nagralem filmik, co by pokazac, ze to jest naprawde mozliwe, jedyny sposob przedstawienia tego to nasmarowanie krawedzi markerem i zdarcie malunku na calej dlugosci ostrza,

[youtube=640,480]JUlwYyzXSu0[/youtube]
"Wciąż zadziwia mnie, czemu ktokolwiek, kiedykolwiek mógłby chcieć czegoś więcej niż SOCOM"
Microtech: Socom, M-Socom Combo; ER Shrapnel; Joah; PiTiN; LM Wave
SF: M6, Kroma, HS2, L1; HDS U60; Inova: X5, X0, X1 SSC&lambda

Offline kangoo

• ~sługa psa swego~
  • Opinii: (84)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Venit summa dies et ineluctabile fatum
Odp: Recurwa kontra plaska oselka
« Odpowiedź #1 dnia: 21-01-2008, 20:33:10 »
Nie przesadzaj ,taka tam recurva spróbuj tak z zt 200   ;> .

Ale i tak gratuluję ,ja bym po prostu wziął diamentowy stożek (S&W),a potem na triangla :) .

Offline porcelanowy

• Opinii: (123)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #2 dnia: 21-01-2008, 21:08:25 »
POwitoł
A tak średnio offtopując, co jest nie tak z krawędzią BOA?
Jakieś niedoróbki, czy po prostu inne wymagania niż fabryczne?
Pytam, bo od jakiegoś czasu szykuje się na któregoś z dużych kershawów i BOA też był w puli :)
porcelanowy/Rafał: boso, ale w ostrogach.
Co miałem, mam i będę miał... i co robię    :shades:

Offline Nukibo

• Opinii: (1)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #3 dnia: 21-01-2008, 21:18:39 »
Na filmie nie widać. Trzesz krawędzią osełki? Piszę "trzesz" zamiast "ostrzysz", bo, jak wiadomo, na krawędziach z tym pyłem diamentowym marnie bywa. Do usunięcia markera to wystarczy, ale jak z wydajnością ostrzenia w porównaniu z ostrzeniem na płasko pozostałej części ostrza?
"Jeżeli stępi się siekiera, a ostrza się nie naostrzy, to trzeba wytężyć siły. Korzystniejszą jednak rzeczą byłoby posłużyć się mądrością." (Kazn. 10, 10)

"nie da się nim zatrzymać sporej perskiej armii, ale ma wykałaczkę" (Yossarian)

Offline rybak

• bedzie dobrze...
  • rybak
  • Opinii: (52)
  • *
  • sapere aude
    • Ostre miejsce w sieci
« Odpowiedź #4 dnia: 21-01-2008, 21:20:32 »
jakby nie patrzec i jakby nie pytac, zawsze wszyscy jednoglosnie twierdzili, ze tego typu ostrza ostrzymy tylko i wylacznie na krawedziach pretow badz na okraglych oselkach,

Ale skad, pisalem kiedys przeciez, jak zrobilem krawedz tnaca na krawedzi diamentow takich jak te od Lidla...

No i spokojnie mozna np. noze juz wielkosci fixed Resistora, czy 710 apexem pojechac, pieknie robi wklesly kawalek...
Jakigos mje Ponie Buoze stwuozył, takigo mje mos... ن

Online vrtel

• Opinii: (105)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #5 dnia: 21-01-2008, 21:27:23 »
zrobiłem to samo w M-21, może ruch ręką trochę inny ale poszło, jak ostrzę czubek to ręka jakoś sama oddala mi się od osełki, rekurwę zaczynałem na kancie diamenta a ruch kończyłem na płaskim

Offline Diabelek

• bez rogow
  • FT Member
  • Opinii: (79)
  • Predator killer
« Odpowiedź #6 dnia: 22-01-2008, 08:21:55 »
Na filmie nie widać. Trzesz krawędzi± osełki? Piszę "trzesz" zamiast "ostrzysz", bo, jak wiadomo, na krawędziach z tym pyłem diamentowym marnie bywa. Do usunięcia markera to wystarczy, ale jak z wydajno¶ci± ostrzenia w porównaniu z ostrzeniem na płasko pozostałej czę¶ci ostrza?

napisalem ze wczesniej przeprofilowalem tak noz, na filmie pokazalem jak moglem, pewnie ze przy tych paru ruchach starlem tylko marker, moglo to byc mydlo zamiast diamentow i tez by dalo rade ;) , ale w niedziele przeprofilowalem cale ostrze,
chodzilo mi o pokazanie tego, ze taka oselka da sie dotrzec do wszystkich miejsc KT, pierwsze 10-15 mm bardziej brala krawedz oselki a pozniej juz ladnie po plaskim
a co do ostrza to pomimo jego zawilosci bylo wyprowadzone nader rowno i ladnie, jedynie lewa krawedz miala troszke zbyt duzy kat i na 20 stopni na trianglu nie bralo, wiec przeprofilowalem
sorry Rybak przeoczylem widac :(
"Wciąż zadziwia mnie, czemu ktokolwiek, kiedykolwiek mógłby chcieć czegoś więcej niż SOCOM"
Microtech: Socom, M-Socom Combo; ER Shrapnel; Joah; PiTiN; LM Wave
SF: M6, Kroma, HS2, L1; HDS U60; Inova: X5, X0, X1 SSC&lambda