Reklama

Bez udziwnień

Zaczęty przez killrathi, 25-01-2008, 22:30:50

killrathi

Pierwszy w tym roku, a przy okazji kolejny maluch.

Stal: nie mam pojęcia (twarda dość)
grubość: 4mm
długość całkowita: 160mm
długość klingi (liczona po grzbiecie):75mm
rękojeść: czeczota brzozowa, poroże jelenia, czerwona fibra, miedź.
szlif: pełny płaski

foty:
1. Całość

2. kolejne podejście do fileworka

3. jeszcze raz całość


kontankt wyłącznie e-mail: [email protected]

orlok

bardzo ładny, gatulacje.
jaki jest ostry? goli włosy? nie chce się wymądrzać ale z mojego doświadczenia wiem że jak noża nie da się doprowadzić do ostrości brzytwy albo jest to bardzo trudne i wymaga mnóstwo precyzji to znaczy że stal jest za miękka. ale to tylko moje spostrzeżenia  ;-)

troche upaskudziłeś ricasso klejem  ;>

Straszliwy, sam wyruszył w drogę,
Z jemeńskiej stali miecz dzierżył,
Co za jedyną ozdobę,
Miał na klindze szczerby,

killrathi

dzieki za opinie.
ostry to on za bardzo nie jest - nie zalezalo mi na wyostrzeniu go na brzytwe w chwili obecnej. Jest ostry na tyle z dobrze tnie, ale nie goli - moze to wina stali, a moze brak moich zdolnosci :D
A co do kleju... wstyd mi ale masz racje... nie zauwazylem przy klejeniu i sie pacło.


kontankt wyłącznie e-mail: [email protected]

Trollsky

swietne drewienko i bardzo brakuje mi tutaj mosieznej gardy dodajacej smaku.

Ludzie wybaczą Ci wszystko, oprócz tego ze Ci coś wyszło.

killrathi

na początku chciałem dać na gardę 4mm stali, ale jakoś mi nie pasowała do całości.
Z mosiądzem nie próbowałem bo nie mam  - ale może masz rację co do pasowania.


kontankt wyłącznie e-mail: [email protected]

Dexameth

Fajny filework , ładna geometria

Zawsze jest gdzieś piękny poranek , nawet w dniu naszej śmierci .

killrathi

nikt więcej się nie wypowie???


kontankt wyłącznie e-mail: [email protected]

mnicha

ja bym mu jeszcze zrobił skórkową pochewkę na rzemyku na szyję - najzupełniej poważnie  :D

Każdy ma swój odchył, i nie ma co o tym dyskutować.

Gurgul99

Fajny filework, i jeszcze czubeczek bym bardziej wyciągnął.

Odwaga to strach przetrzymywany o jedną chwilę dłużej
Chrystus nadchodzi - udawaj że jesteś zajęty...

soballa

Killrathi, z czego ta stal?

Nożyk całkiem fajny, choć jeszcze bym go tu i tam dopieścił. Co mi nie pasi to niesymetryczne szlify [widać po czubku] i drewienko uskubane przy fileworku.

Będę pierwszy: daj mi go! ;P I szepnij na priva ile mosiądzu i w jakich wymiarach ci trzeba ;)

Pozdro!

Hartowanie niemal wszystkiego, do 65 cm maks, do 20cm w pionie, "nierdzewki" w folii, marketingowe wymrażanie do -80 ;), selektywne hartowanie też- zapraszam ;)

Kubek

#10

Niby jest w nim wszystko, co w nożu być powinno, a jednak całość mi zupełnie nie pasi.
Brak spójności, czy cóś.
No offence.
Pozdrawiam.


killrathi

soballa - na serio nie wiem co to za stal, dostałem od kolegi kawałek płaskownika, on sam nie wie co to - ale żadna rewelka.
Szlify są symetryczne - sprawdziłem ponownie, to chyba kwestia zdjęcia - na fotce nie jest dokładnie prostopadły do obiektywu i stąd może takie wrażenie. A że fotograf ze mnie jak "z koziej dupy waltornia" to i takie wrażenie.
a odnośnie mosiądzu - potrzebuje ot skrawek - tyle co na gardę.

Kubek - przyznam szczerze, że próbowałem jeszcze raz przypatrzyć się swemu (po)tworowi aby dopatrzyć się braku spójności. No fakt, może wydawać się dziwny, ale mi wydaje się spójny - ale może za dużo się na niego gapiłem, i ciężko mi już na niego patrzeć obiektywnie.

Dzięki wszystkim za opinie


kontankt wyłącznie e-mail: [email protected]