Reklama

Sklepy internetowe dla knifemakerów.

Zaczęty przez Erious, 27-01-2008, 01:36:14

Painkiler

ten uhu to wg mnie jest żywica+utwardzacz


banax

Cytat: Puma w 27-06-2012, 12:27:24

Masz jakieś porównanie z normalną żywicą epoksydową? Ja osobiście nie znalazłem żadnego kleju, który by się równał z czystą żywicą, chociaż przyznaję, że tego konkretnego nie miałem.

Zbyt dużego doświadczenie nie mam, z pewnością uhu jest mniej płynne, na pewno jest mocny, z trudem zdrapywałem to co mi się pomazało nie tam gdzie trzeba, a czego nie zmyłem. Dla mnie dużym plusem jest dozowanie 1:1, co jest niezwykle istotne przy małych ilościach rozrobionego kleju, a takimi operuję. Dozowanie 10:1, jak przy normalnej żywicy, na kilka mililitrów to dla mnie apteka ;-),rozumiem puszka na pojemnik utwardzacza :D.
Cytat: Painkiler w 27-06-2012, 13:07:31

ten uhu to wg mnie jest żywica+utwardzacz

W sumie chyba jak wszystkie kleje dwuskładnikowe mające w nazwie "epoxy"  :).

Puma

Jakby ktoś szukał tulejek ściernych i trzpieni to polecę Technika Kraków - http://www.technika.krakow.pl/index.php?d=katalog&k_id=106&pg=1

Dobre ceny, zwłaszcza na trzpienie, błyskawiczna realizacja zamówienia(zamówione w niedzielę wieczorem, dzisiaj przyszło). No i nie trzeba brać od razu 50 szt tulejek czy 5 szt trzpieni jak w niektórych firmach.


tlim

Damast.com.pl znowu ruszył, na razie jest trochę stali O1, D2, 52100, trochę micarty i G10. Lada chwila dojdzie niolox, jakieś ostrza.


Molot

knifemakers.pl - domena jest na sprzedaż, sklepu tam aktualnie nie ma.


griszaowniuk

#45

Widzę że temat przymarł. :dead:
Czy coś się zminiło od 2013 roku? Czy możecie polecić jakieś sklepy z materiałami, stalą, drewnem itd? :dodge:

Złożyłem testowe zamówienie na damast.com.pl - niestety na pierwszy rzut oka sklep nie wygląda zbyt dobrze, a jedyna dostępna forma płatności - przelewem - odstrasza. Choćby link do "naszych aukcji allegro" wiele by rozwiązał - jeśli platforma sklepu nie jest rozwinięta (bo np produkty sa niszowe i nie opłaca się inwestować czasu specjalistów) warto przenieść straganik do gotowego środowiska allegro. Tak sobie myśle.

Ale jestem dobrej myśli :)


taya


PancernyPP

Cytat: griszaowniuk w 21-08-2016, 00:52:37

Widzę że temat przymarł. :dead:
Czy coś się zminiło od 2013 roku? Czy możecie polecić jakieś sklepy z materiałami, stalą, drewnem itd? :dodge:

Złożyłem testowe zamówienie na damast.com.pl - niestety na pierwszy rzut oka sklep nie wygląda zbyt dobrze, a jedyna dostępna forma płatności - przelewem - odstrasza. Choćby link do "naszych aukcji allegro" wiele by rozwiązał - jeśli platforma sklepu nie jest rozwinięta (bo np produkty sa niszowe i nie opłaca się inwestować czasu specjalistów) warto przenieść straganik do gotowego środowiska allegro. Tak sobie myśle.

Ale jestem dobrej myśli :)

Knife supply,Birka shop,czy Nordisches Handwerk.Pozdrawiam


killrathi

Cytat: griszaowniuk w 21-08-2016, 00:52:37

Choćby link do "naszych aukcji allegro" wiele by rozwiązał - jeśli platforma sklepu nie jest rozwinięta (bo np produkty sa niszowe i nie opłaca się inwestować czasu specjalistów) warto przenieść straganik do gotowego środowiska allegro. Tak sobie myśle.

to teraz policz koszt utrzymania sklepu allegro + opłaty za wystawienie + prowizje.
Jak myślisz? skoro nie opłaca się inwestować w "specjalistów" bo produkty niszowe to opłaca się oddawać spory % zysku dla allegro??

kontankt wyłącznie e-mail: [email protected]

griszaowniuk

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi - na pewno odwiedzę każdy z wymienionych!!!   8D

Cytat: killrathi w 21-08-2016, 11:06:11

to teraz policz koszt utrzymania sklepu allegro + opłaty za wystawienie + prowizje.
Jak myślisz? skoro nie opłaca się inwestować w "specjalistów" bo produkty niszowe to opłaca się oddawać spory % zysku dla allegro??

Fakt, wychodzi drogo ale... sklep internetowy wcale nie jest bardzo tani (na pewno nie darmowy), więc po co mieć sklep postawiony na prestashop który prawie nie funkcjonuje?
Już odpowiadam :) :

1. Nie widze sensu w otwieraniu sklepu na allegro, na taką skalę i typ przedmiotów (takie których ludzie szukają sami a więc nie trzeba wydawać kroci na ich promocję) wystarczy zwykłe konto + manedżer sprzedaży. Sklep allegro opłaca się tylko przy dużej ilości przedmiotów lub przedmiotach wysokomarżowych.

opłata stała 5 złotych za miesiąć, można wykupić na cały rok za 96 zł.

2. Procent prowizji od ceny sprzedaży to maks 10%, w przypadku materiałów do knifemakingu wystawionych w kategori "antyki i sztuka" to 7% przy przedmiotach do 100 zł i 7 zł plus 3% dla przedmiotów powyżej 100 zł.

3. Za pomocą manedżera sprzedaży wystawia się aukcję kup teraz i wznawia automatycznie według cennika standardowego allegro.

A więc wystawienie przedmiotu na 14 dni kosztuje 1,7-3 zł.

Podsumowując: :dodge:
Przy przedmiotach o cenie sprzedaży do 100 zł, bez dodatkowych form promocji takich jak wyróżnienia, strona kategorii czy bezsensowne pogrubienie - można luźno przyjąć że koszty allegro to maksimum 10%, ale nie ma co być optymistą powiedzmy że coś źle wyklikalismy nie doczytaliśmy małym druczkiem i wyszło 15% od ceny końcowej. To chyba nie jest aż tak wiele za sprawną platformę - wzrost ceny przeważnie (niestety) jest przezucany na klienta - no ale zamiast sprzedawać 1 przedmiot na sklepie który nie działa można sprzedawać 10 na allegro. Tak tylko sobie myślę...  :special:

+ czas poświęcony na obsługe sklepu: administracja, marketnig, logistyka - tak w wielkim skrócie - przy sklepie z 100 unikalnych towarów czas poświęcony na samą administrację sprzedazy to średnio od 2-6 godzin dziennie przez pierwsze 1-2 miesiące aby ustawić asortyment, później wystarczy 1-3 godziny dziennie + marketing minimum 1 godz/dzień + logistyka w zalezności od ilości zamówień 0-4 godz/dzień.  :dead:

Bury

Ale ,że jak??Damast nie działa,co za pierdoły pociskacie,działa i to bardzo sprawnie,meile zwrotne z zamówieniem,paczka jest u mnie w ciagu 2-3 dni,towar zawsze sie zgadzał z zamówieniem,fakt,że braki magazynowe sa spore,ale sa rzeczy takie których nie ma u innych.

Cytat: Krug w 24-03-2018, 12:21:04
Brzydkie to są murzynki. Noże mają być użytkowe.
NIE ROBIĘ NOŻY NA ZAMÓWIENIE !


depravedsouls

Czasy inne - pomidorka nie tnie , oj a 500 stów dałem . Tam się żyło nożem i nikt nie biadolił . Orcanus

griszaowniuk

Sprawdziłem:
knife.supply/pl/
http://birkashop.pl/
damast.com.pl
jatagan.eu - tu ceny nieco odstraszają,
http://brisa.fi/steel.html

Dziękuje za podpowiedzi! 8D

Cytat: Bury w 21-08-2016, 12:12:52

Ale ,że jak??Damast nie działa,co za pierdoły pociskacie,działa i to bardzo sprawnie,meile zwrotne z zamówieniem,paczka jest u mnie w ciagu 2-3 dni,towar zawsze sie zgadzał z zamówieniem,fakt,że braki magazynowe sa spore,ale sa rzeczy takie których nie ma u innych.

Damast działa - własnie złożyłem zamówienie - automat odpowiada więc wygląda na to że wszystko gra.

Fred

Zawsze tez można zamówić stal bezpośrednio z polskiego przedstawicielstwa Bohlera.
https://forum.knives.pl/index.php/board,353.0.html

Polemika z głupotą niepotrzebnie ją nobilituje - Stefan Kisielewski

griszaowniuk

Cytat: Fred w 21-08-2016, 12:28:23

Zawsze tez można zamówić stal bezpośrednio z polskiego przedstawicielstwa Bohlera.
https://forum.knives.pl/index.php/board,353.0.html

Można... ale to nie dla mnie, nie ta skala zamówienia  :rolleyes:
Wygoda, pragmatyzm czy lenistwo... nie wiem, ale wolę widzieć cenę za towar i przesyłkę, kliknąć, wprowadzić dane z karty. 15 minut i zostaje oczekiwanie na paczkę.

Natomiast moje zamówienie z DAMST dotarło bardzo szybko. Jestem w pełni zadowolony. Teraz czas przetestować materiały  :D


Materius

Pozwolę sobie jeszcze zaproponować sklep www.blade-shop.pl

Działamy od kilku miesięcy i staramy się nieustannie rozszerzać ofertę.


Karcharot

Z "nowych" sklepów zapraszam jeszcze oczywiście do www.jukakram.pl  sporawy już wybór stali, jest też kydex, drewienka, piny i wiele innych rzeczy. Asortyment wciąż staramy się powiększać.

https://www.jukakram.pl/  Sklep z materiałami dla nożorobów. Zapraszam serdecznie! :)

killrathi

w sumie dla "oprawców" ;) ale że "oprawca" też nożorób to się wpiszę: http://customblades.eu


kontankt wyłącznie e-mail: [email protected]

PancernyPP

Cytat: Karcharot w 08-07-2017, 11:09:01

Z "nowych" sklepów zapraszam jeszcze oczywiście do www.jukakram.pl  sporawy już wybór stali, jest też kydex, drewienka, piny i wiele innych rzeczy. Asortyment wciąż staramy się powiększać.

Polecam ten sklep.Tanio szybko i przejrzyście.Co prawda G10 (najtańsze w Polsce) , tylko w czarnym kolorze.Ale to są początki ,i mam nadzieję że wkrótce firma uzupełni kolory i dorzuci micartę ? Pozdrawiam i jeszcze raz polecam.

Marcus

Temat nieco przymarł,  ;) więc może poruszę go pytaniem o sklep blade shop. Widziałem już w tym wątku reklamującego tę stronę pana, jednak na forum nie znalazłem więcej wzmianek o sklepie.  :?
Jak interes ciągnie? Chodzi mi o jakość materiałów, próbował ktoś stali z tego sklepu?

Dodam że sam nastawiam się na 50HF. Moją uwagę przykuła niska cena w stosunku do konkurencji, jednak czy jakość mieści się w tych samych normach?
Jeśli przegapiłem rozmowę na ten temat na forum, z góry przepraszam i proszę o skierowanie.
:D
Pozdro