Autor Wątek: Przymiarka do nowej lustrzanki  (Przeczytany 27710 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rifleman

• Opinii: (49)
  • Użytkownik knives.pl
Odp: Przymiarka do nowej lustrzanki
« Odpowiedź #320 dnia: 29-04-2013, 21:01:01 »
Byłem w weekend w MM i obmacałem oba: 60D i 650D.
Teraz już wiem że kupię 60-ke. Wielkość puchy mi odpowiada i tyle, no i to kółko do nastaw.  :D
W porównaniu z moim 1100D obsługa to jak niebo a ziemia.
Jest albo było
Millie jest najlepsza moi mili !

Offline Kembi

• Opinii: (8)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #321 dnia: 30-04-2013, 01:20:30 »
Edit: Sony zaś ma niesamowite szkła Zeissa. Biją jakością wszytko na rynku, poza stałkami oszywisda... tylko ich cena bije wszystko...
Na szkła Zeiss'a jeszcze długo nie będzie mnie stać, w to miejsce planuje kupić coś z Sigmy, np. 105mm macro lub 18-200mm. Ale jeszcze sporo lektury przede mną zanim podejmę decyzję.
"Jestem właścicielem mych działań, spadkobiercą mych działań, narodzony z mych działań, powiązany z mymi działaniami, me działania są mym sędzią. Cokolwiek uczynię, prawość lub nieprawość, stanę się tego spadkobiercą"

Offline Defender

• Opinii: (0)
  • Użytkownik knives.pl
  • Defender (Dźwąx) i Victorinox (Vicuś).
« Odpowiedź #322 dnia: 30-04-2013, 10:09:30 »
Zależy do czego ci co potrzeba.
105 macro raczej do małych stworków w odległości ok 1 m
18-200 to taki uniwersalny ciemny słoik, ale do niego szkoda tej a77.

Ja bym wybierał np 17-50/2.8 tamrona (który jest niestety głośny i trzeba go do sony dobrać, bo ile wiem alfy nie mają mikroregulacji) i do tego jakąś sony 75-300. A jeżeli chcesz koniecznie coś o dużym zasięgu to może zeissa 16-80, który jest niesamowicie ostry i ma jasność 3,5 -4 więc porównywalny do canonady 17-40 f4, ale z większym zasięgiem... Albo nieco tańszy SAL 16-105./3,5-5,6

Potem dokupisz 11-18 Sigmy i jesteś gość :)

Dźwąx dźwąx misia bela, Mili Tary kąfacela
Vicek Vicek Supertool, Surefire i wave tool :)

"Co oznaczają te starożytne magiczne runy na głowni miecza?
- Na pohybel skurwysynom"

Offline Kembi

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #323 dnia: 30-04-2013, 14:52:50 »
Jak narazie jestem amatorem w każdym znaczeniu tego słowa. Nie wykorzystuje nawet kit'owego szkła (sony 18-55) jak należy więc jeszcze minie trochę czasu zanim zacznę odczuwać niedobór szkieł ;)
"Jestem właścicielem mych działań, spadkobiercą mych działań, narodzony z mych działań, powiązany z mymi działaniami, me działania są mym sędzią. Cokolwiek uczynię, prawość lub nieprawość, stanę się tego spadkobiercą"

Offline Defender

• Opinii: (0)
  • Użytkownik knives.pl
  • Defender (Dźwąx) i Victorinox (Vicuś).
« Odpowiedź #324 dnia: 30-04-2013, 15:54:58 »
Weź swój sprzęt i idź do jakiegos sklepu sony. Zrób zdjęcie swoim kitkiem czegoś a potem załóż np 50 1,4 i zrób to samo i porównaj. Wówczas od razu zrozumiesz że im więcej światła tym lepiej, a różnica 5,6 a 1,4 to prawie 5 krotnie więcej światła, to 5 krotnie mniejsza głębia ostrości itp Jest zabawa.
Dźwąx dźwąx misia bela, Mili Tary kąfacela
Vicek Vicek Supertool, Surefire i wave tool :)

"Co oznaczają te starożytne magiczne runy na głowni miecza?
- Na pohybel skurwysynom"

Offline Kembi

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #325 dnia: 30-04-2013, 15:57:42 »
Nie chodziło mi o to, że nie widzę sensu w zakupie lepszych szkieł. Miałem na myśli, że skoro nie potrafię jeszcze robić dobrych zdjęć z tym co mam to nie ma sensu inwestować w sprzęt tylko skupić się na nauce :)

Offline mbieniek

• Opinii: (35)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #326 dnia: 30-04-2013, 17:27:07 »
Jakby to... Magia światła i ogniskowej, pokrycia zakresu... O kant to rozbić.
Zaczynałem z kitem i tamronem 70-300, z manualną 50 na dokładkę. Tamron szybko poszedł do ludzi. Przyszedł 24-105 i byłem zachwycony, potem przyszła 50 1.7 z af. I niby było ok. A potem przyszedł tamron 17-50 2.8 i jakoś inne szkła się kurzą.
Znalazłem kiedyś taki sposób: kup se superzooma, popstrykaj pół roku, a potem sprawdź w exifach w jakom zakresie ogniskowych się najczęściej poruszasz. Niby oczywiste, ale niegłupie :-)

m.

Offline reglass

• Opinii: (3)
  • Użytkownik knives.pl
  • ★ ☆★ ☆★ ☆ ®
    • My flickr
« Odpowiedź #327 dnia: 01-01-2014, 18:04:08 »
Nikon D7100 vs Olympus OM-D EM-5 ?

Jak myślicie co lepsze ?
Take care of your knife and it will take care of you ......."

"Obawiać trzeba się nie tych, co mają inne zdanie, lecz tych, co mają inne zdanie, lecz są zbyt tchórzliwi, by je wypowiedzieć."

Napoleon Bonaparte (1769-1821)

Offline swider

• foto-nożownik
  • Opinii: (100)
  • Użytkownik knives.pl
    • Nienożowy blog zdjęciowy.
« Odpowiedź #328 dnia: 18-01-2014, 12:48:09 »
Zależy jak i do czego będziesz używał aparatu, wymieniłeś dwie różne konstrukcje. Nikon -- lustrzanka, a Olek to bezlusterkowiec.
„Co zrobisz, gdy ktoś ci przystawi nóż do szyi, a ty akurat dostaniesz czkawki?” — Allan Stewart Konigsberg.
Sporadycznik autorski — nienożowy blog zdjęciowy (no dobra… czasem coś ostrego u mnie zagości ;)).