Autor Wątek: SW7M Asymetric Hardcore Tanto (nEDC)  (Przeczytany 2627 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Guldan

• knifemaker
  • Opinii: (16)
  • *
  • wykwalifikowany pierdolec
SW7M Asymetric Hardcore Tanto (nEDC)
« dnia: 24-03-2005, 10:35:51 »
inspirowany dokladnosci i idealnoscia nozy marcina_s sam zaczynam coraz bardziej dbac o dokladnosc formy.
tak teraz powstal kolejny maly, hardkorowy potworek.
ale tak jak tamtym dalo sie cos przeciac tak tym to juz raczej marnie to widze (chyba ze wbijac to ok). Szlif asymetryczny (widac na zdjeciach), typ tanto (a jakze). udane naciecia pod palec. choil krzywy ale ma to zwiazek z tym asymetrycznym szlifem.
dl90 mm, szer 20 mm, grubosc 9,5 mm :)
czyli mega nieuzytkowy hardkorek :D

te przebarwienia stali na niektorych zdjeciach sa znacznie mniejsze (bardzo znacznie), nie wiem swiatlo sprawilo tak ze wylazly o wiele mocniej.

Offline bagnet

• Opinii: (224)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • jak feniks z popiołu
    • Bayonet Belts - taktyczne pasy Bagneta Autoryzowany dystrybutor AustriAlpin, producenta klamer Cobra. Pasy, szelki, uprzęże, lonże i akcesoria na indywidualne zamówienie.
Czas się pożegnać z forum
« Odpowiedź #1 dnia: 24-03-2005, 11:11:51 »
« Ostatnia zmiana: 09-09-2008, 00:19:59 wysłana przez bagnet »
Bayonet Belts - taktyczne pasy Bagneta

Przez moje ręce przeszło 147 fixedy, 132 foldery, 11 tooli, 19 siekierek, trochę scyzoryków.
Moje opinie są subiektywne, ale oparte na doświadczeniu, a nie na wymyślaniu.

Offline Guldan

• knifemaker
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: 24-03-2005, 11:59:04 »
poprostu nie mam cienszego materialu :(
a i te przedmioty sa czysto ozdobne, przesadzone, zgeometryzowane.
[ Redagowany dnia 24.03.2005r.- 12:01 ]

Offline bagnet

• Mieszkaniec knives.pl
  • jak feniks z popiołu
    • Bayonet Belts - taktyczne pasy Bagneta Autoryzowany dystrybutor AustriAlpin, producenta klamer Cobra. Pasy, szelki, uprzęże, lonże i akcesoria na indywidualne zamówienie.
« Odpowiedź #3 dnia: 24-03-2005, 12:13:59 »
« Ostatnia zmiana: 09-09-2008, 00:20:13 wysłana przez bagnet »

Przez moje ręce przeszło 147 fixedy, 132 foldery, 11 tooli, 19 siekierek, trochę scyzoryków.

Offline Guldan

• knifemaker
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #4 dnia: 24-03-2005, 12:15:50 »
zaczne rznac dzisiaj (konkretniej zaraz, tylko wymysle) jakiegos uzytkowca z 2 mm (cieniutka...) NCV1.

Offline Guldan

• knifemaker
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #5 dnia: 24-03-2005, 12:19:25 »
aha, chcialbym zauwazyc ze w temacie na koncu w nawiasie napisalem nEDC. pojecie to wymyslil Tloluvin i oznacza non EDC ;)

Offline marcins

• Opinii: (19)
  • Użytkownik knives.pl
  • ..........
(Bez tematu)
« Odpowiedź #6 dnia: 24-03-2005, 12:41:15 »
Guldan już wiesz że nasz niepowtażalny styl , a to jest wyrobić sobie najtrudniej , kojażenie noża na pierwszy rzut oka z wykonawcą ne jest wcale takie proste , firmy nad wzornictwem i swoim desingiem pracuja wiele lat , a ty osiągąłeś to bardzo szybko i to sie chwali   :) . Pozostaje pracować nad warsztatem i szczegółami bo to właśnie one tworzą całość noża . Codzi mi o wyprowadzanie kantów okrągłości płaszczyzn i takie tam . Wiem i potrafie docenić twoją fachowość i zaangażowanie ( ja to bym najwyżej gumówką mógł sobie nogę uciąć   :) ) . Jesteś młodym człowiekiem i wszystko przed tobą , ważne co byś nie zatracił stylu i z noża na nóz  robił je coraz bardziej precyzyjnie , a to napewno zaowocuje   :)   :)   :)
apropo : lepsza dusza artysty niz rzemieślnika , ba artysta bedzie to robił całe życie i przy tym nabierał fachu który rzemieślnik już posiada , a niestety rzemieślnik nigdy nie bedzie maił takiego podejścia i desingu jak artysta, do końca zycia bedzi tylko robił to co uważa za słuszne i o rozwoju może tylko pomażyć . Guldan jestes na wygranej pozycji więc do roboty   :p  

Offline Guldan

• knifemaker
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #7 dnia: 24-03-2005, 13:11:03 »
sprowokowales mnie bagnet to masz :P
stal NCV1, 165x20x2 mm klinga 65 mm

wyrzniety na szybko, projekt z glowy na dzika zrobiony. lezy w lapce elegancko. trza teraz dziury pod okladziny i jazda do hartowni. no ale przedtem kilka poprawek (krawedz tnaca jest troche po luku, no ale robilem go na szybko).

edyta: i poczatek szlifu do przejechania na spokojnie tarcza listkowa zeby rowny byl.
[ Redagowany dnia 24.03.2005r.- 13:12 ]

Offline marcins

• Opinii: (19)
  • Użytkownik knives.pl
  • ..........
(Bez tematu)
« Odpowiedź #8 dnia: 24-03-2005, 18:59:32 »
i co ???? udało sie a tempa pracy to można pozazdrościć, ja to bym w tym czasie ewentualnie przymierzył sie do cięcia   :)
teraz guldan weż jakąś 4mm blaszkę i już spokojnie zrób jakiegoś tradycynjego nożyka ( oczywiście z twoim desingiem) . jak nie nasz materiału polecam noże do strugarek z nc6 lub HSS , piękna twardość a to ci chyba nie przeszkada ( gumówka ) , ino nie przypal a bedzie gites
pełen podziwu
marcins

Offline Guldan

• knifemaker
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #9 dnia: 24-03-2005, 19:07:46 »
znajomy ruski takie noze sprzedaje na bema tylko jak tam pojde to wroce goly bo mnie po drodze okradna :/

Offline bagnet

• Mieszkaniec knives.pl
  • jak feniks z popiołu
« Odpowiedź #10 dnia: 24-03-2005, 23:17:17 »
« Ostatnia zmiana: 09-09-2008, 00:20:34 wysłana przez bagnet »

Offline Jumbo

• NTN
  • Opinii: (86)
  • *
  • WKMN
(Bez tematu)
« Odpowiedź #11 dnia: 25-03-2005, 02:29:22 »
Guldan, nie zmieniaj charakteru swoich noży. Użytkowe ostrza to się w sklepie kupuje, a artystyczne motywy są swoistym wyrazem duszy ich twórcy. Na dobrą sprawę odtworzenie np. MFS ze stajni Stridera to żadna sztuka, zwłaszcza iż po co podrabiać oryginał. Lepiej dopracuj obecy design swoich noży i doprowadź do stanu pełnej satysfakcji.

Zresztą pogadamy na spotkaniu.
Wielkopolski Klub Miłośników Noży
Arma Virumque Cano
opiewam oręż i męża
Zdjęcia z gór