Autor Wątek: Tanie i dobre - Noże do 100 PLN  (Przeczytany 336945 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline witeg

• Opinii: (2)
  • Użytkownik knives.pl
Odp: Tanie i dobre - Noże do 100 PLN
« Odpowiedź #1620 dnia: 09-06-2020, 16:37:06 »
Zależy co rozumiesz pod pojęciem dobry. Nadające się do użytku znajdziesz - okazyjnie Victorinoxy i nie poważane tutaj Ivo, Giesser, Dick, pewnie jeszcze jakieś portugalskie czy hiszpańskie dałoby się znaleźć (kiedyś były, ale dawno nie sprawdzałem możliwe, że już fabryki zamknięte). Tylko będą to typowe robole, z wyglądem -10 do lansu, a stal nie będzie miała ponad 65 HRC i nie będzie kroiła diamentu, tylko około 55 i będzie wymagała podostrzania. 

Offline relikt

• Opinii: (13)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #1621 dnia: 11-06-2020, 17:40:51 »
Ktoś kiedyś pisał. Sprawdzone miejsce żeby kupić oryginalne pikutki i inne Victorinoxy.
Ktoś, coś?

Offline maba

• Opinii: (604)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #1622 dnia: 11-06-2020, 17:53:07 »
Na allegro, w najtańszym sklepie ze smartem, czyli centrumnozy :D

Online nielet

• Opinii: (123)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #1623 dnia: 11-06-2020, 18:17:59 »
U Damiana @dbuzer z mhunt_pl na alle jest chyba taka sama cena, co w sklepie podanym przez @maba i ma też smarta a wysyłka niesamowicie szybka  :D

Edit: dodam, że na stronie internetowej sklepu jeszcze większy wybór Vicków i innych produktów oraz możliwość negocjowania cen.
« Ostatnia zmiana: 11-06-2020, 18:24:40 wysłana przez nielet »
MÓJ ULUBIONY TOOL PALADIN TOOLS PT 540 (SOG): https://forum.knives.pl/index.php/topic,158729.msg1550576.html#msg1550576

SPRZEDAM:  Wkrętak PB Swiss Tools PB 8451.10-30 M https://forum.knives.pl/index.php/topic,206870.0.html

Offline relikt

• Opinii: (13)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #1624 dnia: 11-06-2020, 18:28:34 »
Dzięki

Online Igor55

• Opinii: (0)
  • Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #1625 dnia: 31-07-2020, 14:49:17 »
Witam panowie.
Nie wiem czy piszę w dobrym dziale, ale tak przeglądam forum i zastanawiam się czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć skąd się bierze tak zła opinia o nożu elite force?

Posiadam od dłuższego czasu jeden z tych noży, model EF710.
I moim zdaniem jest to nóż więcej niż poprawny jak za tą cenę.
Robiłem nim wszystkie lekkie prace obozowe (to nie jest łom do ciężkich zadań)
Od przygotowania obozu i ognia po robienie jedzenia i otwieranie puszek.
Cały czas działa, nie połamał się, ani nie pogiął, i ostrości też zbyt szybko nie traci.

Moim zdaniem jest porównywalny jeśli nie lepszy od Schrade SCHF33, którego miałem przyjemność też używać, a który zbiera całkiem niezłe opinie.
Elite force EF710 jest to nóż klasy full tang zrobiony ze stali nierdzewnej 440c i hartowany w przedziale 58-60 HRC, zaś Schrade SCHF33 ze stali nierdzewnej 8Cr13MoV.

« Ostatnia zmiana: 31-07-2020, 19:12:53 wysłana przez Igor55 »

Offline Najfman

• Opinii: (14)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #1626 dnia: 31-07-2020, 17:00:51 »
Witam panowie.
Nie wiem czy piszę w dobrym dziale, ale tak przeglądam forum i zastanawiam się czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć skąd się bierze tak tak zła opinia o nożu elite force?

Posiadam od dłuższego czasu jeden z tych noży, model EF710.
I moim zdaniem jest to nóż więcej niż poprawny jak za tą cenę.
Robiłem nim wszystkie lekkie prace obozowe (to nie jest łom do ciężkich zadań)
Od przygotowania obozu i ognia po robienie jedzenia i otwieranie puszek.
Cały czas działa, nie połamał się, ani nie pogiął, i ostrości też zbyt szybko nie traci.

Moim zdaniem jest porównywalny jeśli nie lepszy od Schrade SCHF33, którego miałem przyjemność też używać, a który zbiera całkiem niezłe opinie.
Elite force EF710 jest to nóż klasy full tang zrobiony ze stali nierdzewnej 440c i hartowany w przedziale 58-60 HRC, zaś Schrade SCHF33 ze stali nierdzewnej 8Cr13MoV.

Bo tak jest, jedni biorą co im pasuje i używają bez żadnej filozofii a inni szukają ciągle czegoś lepszego co się kończy tylko kolejnymi wydatkami i poszukiwaniem graala :rotfl:
Wydaje mi się też, że w tych bardziej budżetowych firmach częściej zawodzi kontrola jakości, dlatego może być tak, że jeden trafi na super egzemplarz i będzie zadowolony a drugiemu się połamie na pierwszym patyku i będzie wyzywał na forach że firma do dupy.

Offline Logan-nh

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #1627 dnia: 01-08-2020, 13:01:11 »
Cześć. Ostatnio mam dziwny problem ze swoim Sanrenmu 7007 (ostrzenie) i szukam czegoś nowego. Jako że jestem wybredny (wygląd noża) drogą eliminacji wybrałem Kershaw Shuffle, Kershaw Shuffle II (tanto), Ka-Bar Dozier. O Dozier już sporo czytałem (chodzi za mną też nóż od jakiegoś czasu), natomiast gorzej z jakimiś wartościowymi opiniami o tych Kershawach. Oglądałem/ czytałem trochę opinii/ recenzji i część osób była zadowolona, a część odradzała ze względu na ...słabo działający otwieracz do butelek. Nosz kurna litości! Może się ktoś podzielić opinią jak się u niego sprawadzał któryś z tych Kershawów w codziennym użytkowaniu? Szukam zamiennika tego Sanrenmu do prostych zadań typu przetnij bułkę, zaostrz patyk, obierz ziemniaki, otwórz paczkę, przetnij folię. Wszelkie Spyderco Delica, Opinele, Mory mnie nie interesują. Chciałem wybrać coś z tych wyżej wymienionych.

Online Igor55

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #1628 dnia: 01-08-2020, 13:17:06 »
Mam folder Sanrenmu Land 910 i nie zamieniłbym go na żaden inny.

Za to tak do codziennego tyrania mam od ponad 2 lat schrade SCH208. (tanto)
W obu przypadkach żadnych luzów ani problemów nie ma, a foldery nie mają u mnie lekko, i te mogę z czystym sumieniem polecić
« Ostatnia zmiana: 01-08-2020, 13:18:55 wysłana przez Igor55 »

Online LordDisneyland

• Opinii: (12)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Lord.
« Odpowiedź #1629 dnia: 01-08-2020, 19:40:48 »
Może się ktoś podzielić opinią jak się u niego sprawadzał któryś z tych Kershawów w codziennym użytkowaniu? Szukam zamiennika tego Sanrenmu do prostych zadań typu przetnij bułkę, zaostrz patyk, obierz ziemniaki, otwórz paczkę, przetnij folię.

Nosiłem Shuffle I sporo czasu, warto mieć ten nożyk ze względu na nikłe rozmiary i jego wszechstronność. Stal przyzwoita, projekt także. Jasne, czasem braknie dłuższej klingi, ale to mały i zadziorny twardziel. Aha, ja w ogóle otwieracz bym usunął, ma w końcu bardzo przydatny łomik.
I zerknij jeszcze na jednego malucha, Byrd Robin II. Też twardziel w ciele pokurcza.

Tyle tylko, że oba noże chodzą już chyba powyżej stówy?

Offline Logan-nh

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #1630 dnia: 02-08-2020, 07:55:56 »
Dzięki za odpowiedzi.
@Igor55 Spora część noży Schrade mi się podoba wizualnie. Sam chciałem kupić kilka ich modeli. Niestety od jakiegoś czasu mają problemy z hartowaniem. Niektóre sztuki potrafią pęknąć albo złamać się przy minusowych temperaturach, albo podczas ostrzenia. Zresztą w polskich zostały same niedobitki.

O Sanrenmu Land 910 widziałem dużo pozytywnych opinii. Mnie jakoś ten nóż nie leżał dobrze w łapie.

@LordDisneyland  Spyderco nie biorę pod uwagę. Ludzie je chwalą, ale mnie się nie podobają wizualnie. W takim razie biorę tego Shuffle. Trafiłem wczoraj na kilka ciekawych recenzji i przekonał mnie do siebie. Dzięki za opinię o nim.  Co do ceny, to da się je wyrwać poniżej stówki (oryginały z pewnych źródeł). U nas ceny są dziwnie wywindowane. Jakiś nóż kosztuje w Stanach 16$, a u nas 120-140 zł.