Autor Wątek: MNICHA - opinie  (Przeczytany 1836 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mnicha

• Szef działu
  • Opinii: (59)
  • *
  • change your world
MNICHA - opinie
« dnia: 02-03-2008, 20:00:37 »
witam wszystkich serdecznie  :*

od kilku dni obserwuję dyskusję na Forum o jakości naszych rodzimych nożyków, cenach, wymianie informacji .............. obserwuję, bo nie czuję się knifemakerem, w sensie zarabiania na swoje utrzymanie, ale    :dodge: ....................... przeważnie pojawia się jakieś ale - w sumie kilka moich noży nie jest już moich, a w tym 4 folderki. Robiąc je szukałem informacji w różnych miejscach i u różnych ludzi - niestety nie wszystko można znaleźć.

I właśnie uświadomiłem sobie, że z jednej informacji zwrotnej od Pecado (dzięki) wyniosłem więcej niż po tygodniu spędzonym przed komputerem.

Otwieram ten wątek z nadzieją, że Ktoś z użytkowników podzieli się swoimi spostrzeżeniami i uwagami co do zastosowanych materiałów, jakości wykonania, poręczności czy czegokolwiek, co jest złe lub dobre.

I choć będzie ich pewnie niewiele, to mam nadzieję z tych informacji skorzystam sam i wszyscy zainteresowani

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 02-03-2008, 20:29:36 wysłana przez mnicha »

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • Opinii: (162)
  • *
  • clava curva pie vinco in spelunca
    • Knives.pl na FB
Odp: MNICHA - opinie
« Odpowiedź #1 dnia: 02-03-2008, 20:42:09 »
Ja mogę tylko powiedzieć, że w "szóstym" zrobiłem karby na klindze, tam gdzie Ci pisałem, nad "progiem". Nie ma "rewolucji", ale jest fajniej. Później postaram się zrobić zdjęcie, tylko dokończę i pociągnę nową satynkę na tym odcinku.
Ponadto wstępnie zeszlifowałem fazowanie listka blokady od wewnętrznej strony i jest lepiej, ale trzeba to jeszcze poprawić. Na końcu muszę pogłębić łuk na drugiej okładzinie, żeby dostęp do blokady był łatwiejszy. Wczoraj nie byłem w stanie zamknąć go mokrymi rękoma. Musiałem wytrzeć do sucha i nóż i ręce :(

Knuję jeszcze nad kołkiem, bo tak jak jest nie zostanie, to nie na moje delikatne paluszki ;)

Po zastanowieniu wychodzi mi na to, że jednak klips to nie byłaby głupia rzecz. Noszenie go w kieszeni powoduje czasami dwuznaczne efekty wizualne ;)
Wiem, można w pokrowcu - nie lubię. To już jednak kaprys, nie błąd projektu!!

Natomiast jak już się go otworzy (:badass:) to jest naprawdę bardzo dobrze, klinga się spisuje itp :)
Muszę jeszcze przysiąść do jakiś obrazowych testów trzymania ostrości. Na razie nie używałem go zbyt często (ten kołek...), ale to się zmieni, tylko go sobie poprawię ;)

P.S.
To, że poprawiam nóż sam wynika nie z tego, że mnicha mi coś odmówił - korekty są na tyle drobne, że nawet ja mogę sobie je zrobić bez większego ryzyka. I bez teorii spiskowych mi tutaj, bo ban ;P

Powodzenia!
« Ostatnia zmiana: 02-03-2008, 20:46:13 wysłana przez pecado »
pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

Offline mnicha

• Szef działu
  • *
  • change your world
« Odpowiedź #2 dnia: 03-03-2008, 08:01:04 »
 :*
dzięki

- czekam na testy trzymania ostrza, bo stal była z jednego źródła, ale hartowałem dzięki uprzejmości Dobych Ludzi w kilku miejscach, więc jestem tego bardzo ciekawy

- :dodge:   :D Zanim zaczniesz knować z kołkiem - rozwierć delikatnie w ostrzu otwór na kulkę dentbala, by nie trzymała tak mocno w pozycji zamkniętej. Po Twoich uwagach - ja w swoim tak zrobiłem i "pomogło" - w sensie - trzeba  użyć mniej siły do przełamania kulki i otwarcia .

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 03-03-2008, 08:46:35 wysłana przez mnicha »

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • Opinii: (162)
  • *
  • clava curva pie vinco in spelunca
    • Knives.pl na FB
« Odpowiedź #3 dnia: 03-03-2008, 09:06:29 »
Dobra nasza, spróbujemy dobrać się do kulki :]
pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

Offline wrath

• Opinii: (21)
  • Użytkownik knives.pl
  • ręka gniewu pijanych stochastyków
« Odpowiedź #4 dnia: 12-03-2008, 08:49:24 »
Nie posiadam żadnego wyrobu mnichy, zrobić mi nie chciał.  :D (i dobrze bo bym chyba zupki chińskie pół roku żarł)

Ale zaprawdę powiadam wam - zacny to człek - podzielił się wiedzą i rysunkami, dźwięczny mu jestem.

W pas się kłaniam i wyrazy szacunku składam.
HA! HA! ten arszenik był zatruty!

Offline mnicha

• Szef działu
  • *
  • change your world
« Odpowiedź #5 dnia: 12-03-2008, 13:17:50 »
Nie posiadam żadnego wyrobu mnichy, zrobić mi nie chciał. :D (i dobrze bo bym chyba zupki chińskie pół roku żarł)

Ale zaprawdę powiadam wam - zacny to człek - podzielił się wiedz± i rysunkami, dĽwięczny mu jestem.

W pas się kłaniam i wyrazy szacunku składam.

sie nie kłaniaj, tylko pokaż jak wyszło  :D

Offline wrath

• Opinii: (21)
  • Użytkownik knives.pl
  • ręka gniewu pijanych stochastyków
« Odpowiedź #6 dnia: 12-03-2008, 13:58:03 »
;-)
Królu złoty - na razie się poduczam solidedge, czekam na materiał na boczek z framem, a jak wszystko ogarne to wpierw waści pokażę i o błogosławieństwo poproszę  :D

pozdrówka ;-)
HA! HA! ten arszenik był zatruty!