Autor Wątek: BOWIE - KLON.  (Przeczytany 19138 razy)

Offline Krug

• Szef działu
  • Opinii: (93)
  • *
  • Moria Wootz Steel fan ! Od lat karwia!
    • KRUG-NOŻE.
BOWIE - KLON.
« dnia: 04-03-2008, 16:46:42 »
Na wstępie pragnę odnieść się do pomysłu " książki skarg i wniosków"   :D jakie koledzy nożownicy  zakładają na swoich forach.
Nie zakładam takiego wątku gdyż uważam że prezentując  nowy nóż, robię to w w oddzielnym wątku, w którym jest miejsce na wszelkie uwagi, w tym uwagi od nabywców/użytkowników noża.
Łatwiej jest odnaleźć informacje dotyczące danego noża w, wątku temu nożowi poświęconemu.

Teraz o nożu z tematu.
Jest to jak widać kolejny nóż bowie jaki zrobiłem. Głownia szlifowana z stali 50HS(surowa stal nie odzyskana z samochodowego resoru). Szlify płaskie, fałszywe ostrze nie ostrzone - faza niemal do zera.
Rękojeść z klonu -jesionolistnego zakupionego z "birkashop", oddzielona od mosiężnego jelca(lutowany do głowni i tu  uwaga: lut a raczej pasta lutownicza  ciemnieje w miejscu połączenia stwarzając wrażenie że jelec jest źle spasowany - uważam to za niedoróbkę, niestety ujawioną już po montażu rękojeści i impregnacji drewna, którą spróbuję usunąć jeżeli nie  nóż będzie miał obniżoną cenę.)  dwoma skórzanymi i jedną  mosiężną przekładkami. Trzpień(o długości 100mm)  jest wklejony w rękojeść za pomocą kleju "Dragon" z wypełniaczem(trociny) i dodatkowo ustalony w rękojeści mosiężnym kołkiem. Drewno klonu nie barwione - kolor uzyskany podczas moczenia w pokoście. Pochwa skórzana  nasączona pokostem (stąd taki kolorek ma).

Wymiary noża:

Długość - 355
Długość głowni - 227
Szerokość głowni - 44,6
Grubość głowni - 5,5
Waga - 330g
Środek ciężkości  - początek szlifu.

Kilka fotografii(zupełnie  nie udanych):

Na głowicy(obok przepustu po prawej)widać wadę drewna, której nie sposób usunąc szlifowaniem - pozostaje zalać epoksydem.

Pozdrawiam.
Krug-Noże.

Nie odpowiadam na PW? Pisz Pan: krugknivesmalpagmailcom
Na pohybel odchodom bolszewickich odchodów!

Offline porcelanowy

• Opinii: (132)
  • Mieszkaniec knives.pl
Odp: BOWIE - KLON.
« Odpowiedź #1 dnia: 04-03-2008, 16:59:52 »
POwitoł
Ostatnia zawierucha spowodowała, że społeczność forumowa chyba zaczęła się bać wypowiadać o PCK mając do dyspozycji jedynie zdjęcia ;>
Ja powiem, że trochę mi wstyd, że nie miałem jeszcze żadnego twojego noża w ręku.
Ubolewam i mam nadzieję kiedyś to zmienić :D

p.s. O bowiku nic nie powiem...
 ;P

Offline łuki

• FT Member
  • Opinii: (195)
« Odpowiedź #2 dnia: 04-03-2008, 17:03:13 »
Bardzo mi podchodzi wizualnie. Śliczne drewienko .

Szkoda że jestem pod kreską bo aż się prosi żeby nim popracować trochę :)

ps. ja bym byl za naostrzeniem falszywki

Offline Mikko

• Opinii: (42)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #3 dnia: 04-03-2008, 17:08:22 »
Jakby był gruby na 6,5 mm to by było fajne bydle ;>
Macałem jedno Bowie Kruga (ten co był na ostatnim spotkaniu we Wrocławiu) i jak na taką długość ostrza, było za cieńkie. Cieńka klinga w takim nożu moim zdaniem odbiera mu majestat.

Do tego ostrza ze zdjęć fajnie by było zobaczyć ciemniejszą, "trumienną" rękojeść.

« Ostatnia zmiana: 04-03-2008, 17:19:08 wysłana przez Mikko »

Offline Lubek

• Opinii: (14)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #4 dnia: 04-03-2008, 17:12:33 »
Fantastyczna sztuka ! W końcu trzeba zebrać fundusze i zakupić jakiś Twój nóż Mirku.

@Mikko ten bowie należy do Yahoo.
"Organizm żywy zwany człowiekiem do funkcjonowania potrzebuje węglowodorów" -Lubek

"I just want something i can never have"  -Trent Reznor

Organizator dwóch najbardziej żenujących zlotów w historii Knives.

KKK - Kelly Kettle Klan

Offline Silurus

• knifemaker
  • Opinii: (21)
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 04-03-2008, 17:17:18 »
Piękny jest.
Grubość, jasne że mogła by być większa... Mniejsza też...
Taki zamysł Twórcy aby uzyskać opitmum w danej konstrukcji.
Moim zdaniem majestatu mu nie brak.

Ładny duży nóż. Z penością swiatnie tnący.

Pozrawiam.
Trudno powiedzieć dlaczego, ale ofiara hipnotycznie urzekającego majestatu pustyni, kosmicznej pustki i martwej ciszy, tak głębokiej, że słychać własny oddech i bicie serca, nie ma innego wyboru: nie oprze się wyzwaniu i w poszukiwaniu absolutu dodającego życiu smaku, zawsze tam wróci.

Offline Krug

• Szef działu
  • *
    • KRUG-NOŻE.
« Odpowiedź #6 dnia: 04-03-2008, 17:40:52 »

ps. ja bym byl za naostrzeniem falszywki

To przyszłemu właścicielowi nie zajmie dużo czasu, jeżeli będzie chciał.
Ta fałszywka to tylko taki akcent dla ozdoby i podniesienia prestiżu - "pacz jaki frajter jezdem" :d, a bez fałszywki byłby bardziej taki cywilno-cywilizowany.

Jakby był gruby na 6,5 mm to by było fajne bydle ;>
Macałem jedno Bowie Kruga (ten co był na ostatnim spotkaniu we Wrocławiu) i jak na taką długość ostrza, było za cieńkie. Cieńka klinga w takim nożu moim zdaniem odbiera mu majestat.

Do tego ostrza ze zdjęć fajnie by było zobaczyć ciemniejszą, "trumienną" rękojeść.

Nie ma majestatu, ale sosnowy wiatrołom  rąbał dostojnie i skutecznie... takim na 6,5 to by sie cięło już niezbyt komfortowo.
Krug-Noże.

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • Opinii: (168)
  • *
  • clava curva pie vinco in spelunca
    • Knives.pl na FB
« Odpowiedź #7 dnia: 04-03-2008, 18:11:06 »
To przyszłemu właścicielowi nie zajmie dużo czasu, jeżeli będzie chciał.
A ma takowego?

Naprawdę piękna sztuka, robi wrażenie już na zdjęciach....
pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

Offline Krug

• Szef działu
  • *
    • KRUG-NOŻE.
« Odpowiedź #8 dnia: 04-03-2008, 18:19:08 »
A ma takowego?

Miał.... Problemy finansowe uczyniły go  bezpańskim.
Krug-Noże.

Offline plitkin

• Opinii: (3)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #9 dnia: 04-03-2008, 20:03:49 »
Bardzo ladny, bardzo krugowaty, bardzo podobny do innych.
Nie pasi mi jedynie jelec - ani kolor ani ksztalt.
Pochwy - badzo krogowate, ale zaczep mnie osobiscie jakos nie bardzo podchodzi..
Wszystko inne bez zarzutow.

Offline Krug

• Szef działu
  • *
    • KRUG-NOŻE.
« Odpowiedź #10 dnia: 04-03-2008, 22:18:36 »
Nie pasi mi jedynie jelec - ani kolor ani ksztalt.
A jaki kształt i kolor byś widział - alpaka, nierdzeweczka?
Alpakę  bym przełknął, nierdzewki na wykończenie  nie za bardzo(chyba że bardzo muszę... w ostatnich latach  zdarzyło  się chyba trzy noże zrobić... :D)
5 lat pracowałem  w zakładach chemicznych - nierdzewki-kwasiaka w c....j! Ludzie fuchy robili: patelnie, błystki na ryby, gary  do duszenia soku z owoców, destylarnie do wody destylowanej, szyldy do drzwi i td. itp....  No "uraza" mam.
Pochwy - badzo krogowate, ale zaczep mnie osobiście jakos nie bardzo podchodzi..
Miała być na żabce zaczepianej na grzybku, ale nie miałem zrobionego grzyba odpowiedniej wysokości...
Przy następnym niemal identycznym będzie zdejmowana żaba...

I pana już ma....
« Ostatnia zmiana: 04-03-2008, 22:28:29 wysłana przez Krug »
Krug-Noże.

Offline deer hunter

• Opinii: (5)
  • Użytkownik knives.pl
  • jelonek
« Odpowiedź #11 dnia: 04-03-2008, 22:39:38 »
Masz rękę do tych Bowie :D Mój do dziś mi służy choć już trochę przeszedł. Na zdjeciach wyglada niepozornie (na krótszy) ale z wymiarów to kawał "luja" ;-)
Bywa, że najlepszy nóż  to ten, który akurat masz przy sobie

Offline CIN

• Opinii: (108)
  • Użytkownik knives.pl
  • Używacz, nie kolekcjoner.
« Odpowiedź #12 dnia: 04-03-2008, 22:43:00 »
Jak napiszę, że mi się podoba to będzie, że się ślinię?? ;) To żarty! Ale za nóż jak zwykle... respekt dla Miszcza!!
« Ostatnia zmiana: 04-03-2008, 22:57:33 wysłana przez CIN »

Offline mgr_scout

• Peregrynator
  • Moderator
  • Opinii: (27)
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: 04-03-2008, 22:50:07 »
jak sam nóż prezentuje sie nieźle.. to zapięcie noża wygląda jak zrobione od niechcenia.. zbyt kontrastuje z pozostałością pochwy i psuje cały efekt..
Chcę być dezerterem, który ma szansę powodzenia
KNAKiŁ
KKK - Kelly Kettle Klan
CZUJ-DYM!
Jak mawia trener Piechniczek „Skończyła się szatnia – zaczęła się trawa.”

Offline Krug

• Szef działu
  • *
    • KRUG-NOŻE.
« Odpowiedź #14 dnia: 04-03-2008, 22:55:31 »
jak sam nóż prezentuje sie nieźle.. to zapięcie noża wygląda jak zrobione od niechcenia.. zbyt kontrastuje z pozostałością pochwy i psuje cały efekt..

Pomyślę nad tym, może jaka błyszcząca sztuczke przywalę.
Krug-Noże.

Offline plitkin

• Opinii: (3)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #15 dnia: 04-03-2008, 23:06:05 »
Nie wiem co to jest zdejmowana zaba, ale moze poprostu "na wcisk" zrobic taka "pelniejsza" pochwe?

A jelec - tak, nierdzewka wypolerowana porzadnie. A ksztalt - mniej "wystajacy" po bokach napewno. I mniej "kanciasty". Ten wyglada jak na sile przymocowana blaszka. Moze wziac grubsza blaszke i troche ja podszlifowac ot strony rekojesci - takie niby zaokraglenie? (cos takiego - model E: http://www.randallknives.com/catalog.php?action=modeldetail&id=29 )

http://www.elenhunting.com/Merchant2/merchant.mvc?Screen=PROD&Store_Code=EHOS&Product_Code=BS&Category_Code=K

Albo cos takiego: http://www.randallknives.com/catalog.php?action=modeldetail&id=31
Cos takiego: http://www.worldknives.com/products/m-nieto-440c-olivo-series-olive-wood-hunting-knife-mn9802-1430.html?PHPSESSID=51b4a8be25c9727f59eb48622a95d70a
Taki: http://www.elenhunting.com/Merchant2/merchant.mvc?Screen=PROD&Store_Code=EHOS&Product_Code=MKMS&Category_Code=K

Albo jelec tylko od dolu.
http://www.worldknives.com/products/linder-miniature-cocobolo-bowie-hunting-knife-nr-444307-939.html
http://www.worldknives.com/products/linder-crocodile-hunter-hunting-knife-nr-203625-670.html

Powyzsze linki dotycza tylko jelcow.

A gdybys tak jakis damast na ten jelec zastosowal... Taki delitatniutki, wypolerowany (nie trawiony - tylko polerka). Albo mokume-game.... Albo nawet tytan?!!!  Z tytanem na jelcu to jeszcze nie widzialem nozy!! Moglby byc fajny pomysl chyba..
Krawedzi tych twoich jelcow tez jakos podpracowac fajnie by bylo - bo jak blaszka wyglada.

Ja nie umiem robic nozy ani nie podwazam twoich umiejetnosci. Mowie co mi sie nie podoba ze zdjec.

Zauwazam tez u ciebie pewna "jednakowosc" projektow - sa niesamowicie "krugowate", ale jakies takie jednakowe. Fakt - wykonanie jest ok. Ale nowy noz od starego sie nie bardzo rozni, wiec nie wzbudza nowych emocji - widac, ze to noze uzytkowe, fajne i td. Ale co o nich gadac po raz setny jezeli sa bardzo podobne? A gdybys zachowal styl, ale tak zrobil krotszy nieco noz, poreczniejszy i full-tang? Cos w stylu: http://www.japaneseknifedirect.com/HattoriModelKD30-HANADamascusHunter.html

Nie mowie o damascie czy kopiowaniu. Ale troche inaczej niz "krugo-bowie"? :)

Offline Mikko

• Opinii: (42)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #16 dnia: 04-03-2008, 23:09:29 »
Zapięcie wygląda "lelawo" w porównaniu do całości. I niestety to nie pierwszy raz.

Wolę w Twoich nożach ( i wogóle)  pochwy na wcisk. Ale do bowie średnio takie pasują.

Offline Krug

• Szef działu
  • *
    • KRUG-NOŻE.
« Odpowiedź #17 dnia: 04-03-2008, 23:24:52 »
Nie wiem co to jest zdejmowana zaba, ale moze poprostu "na wcisk" zrobic taka "pelniejsza" pochwe?

A jelec - tak, nierdzewka wypolerowana porzadnie. A ksztalt - mniej "wystajacy" po bokach napewno. I mniej "kanciasty". Ten wyglada jak na sile przymocowana blaszka. Moze wziac grubsza blaszke i troche ja podszlifowac ot strony rekojesci - takie niby zaokraglenie? (cos takiego - model E: http://www.randallknives.com/catalog.php?action=modeldetail&id=29 )

http://www.elenh

unting.com/Merchant2/merchant.mvc?Screen=PROD&Store_Code=EHOS&Product_Code=BS&Category_Code=K

Albo cos takiego: http://www.randallknives.com/catalog.php?action=modeldetail&id=31
Cos takiego: http://www.worldknives.com/products/m-nieto-440c-olivo-series-olive-wood-hunting-knife-mn9802-1430.html?PHPSESSID=51b4a8be25c9727f59eb48622a95d70a
Taki: http://www.elenhunting.com/Merchant2/merchant.mvc?Screen=PROD&Store_Code=EHOS&Product_Code=MKMS&Category_Code=K

Albo jelec tylko od dolu.
http://www.worldknives.com/products/linder-miniature-cocobolo-bowie-hunting-knife-nr-444307-939.html
http://www.worldknives.com/products/linder-crocodile-hunter-hunting-knife-nr-203625-670.html

Powyzsze linki dotycza tylko jelcow.

A gdybys tak jakis damast na ten jelec zastosowal... Taki delitatniutki, wypolerowany (nie trawiony - tylko polerka). Albo mokume-game.... Albo nawet tytan?!!!  Z tytanem na jelcu to jeszcze nie widzialem nozy!! Moglby byc fajny pomysl chyba..
Krawedzi tych twoich jelcow tez jakos podpracowac fajnie by bylo - bo jak blaszka wyglada.

Ja nie umiem robic nozy ani nie podwazam twoich umiejetnosci. Mowie co mi sie nie podoba ze zdjec.

Zauwazam tez u ciebie pewna "jednakowosc" projektow - sa niesamowicie "krugowate", ale jakies takie jednakowe. Fakt - wykonanie jest ok. Ale nowy noz od starego sie nie bardzo rozni, wiec nie wzbudza nowych emocji - widac, ze to noze uzytkowe, fajne i td. Ale co o nich gadac po raz setny jezeli sa bardzo podobne? A gdybys zachowal styl, ale tak zrobil krotszy nieco noz, poreczniejszy i full-tang? Cos w stylu: http://www.japaneseknifedirect.com/HattoriModelKD30-HANADamascusHunter.html

Nie mowie o damascie czy kopiowaniu. Ale troche inaczej niz "krugo-bowie"? :)

Dla mnie bowie to prosty nóż dla prostych ludzi. Oczywiście wezmę do serca twoje uwagi i kiedy poczuję że muszę zrobić takie wysmakowane noże, pewnie kiedyś taki nóż zrobię. Oglądając przesłane fotki noży:

czy też:

(ten śliczny powyżej jest!)

i

musze jednak stwierdzić że takie noże to poziom nieosiagalny dla mnie...
Niemniej dziękuję i pozdrawiam.
Krug-Noże.

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • Opinii: (168)
  • *
  • clava curva pie vinco in spelunca
    • Knives.pl na FB
« Odpowiedź #18 dnia: 04-03-2008, 23:29:38 »
musze jednak stwierdzić że takie noże to poziom nieosiagalny dla mnie...
Dziś. A jutro usiądziesz, dopijesz piwko i zrobisz. Nie rób scen :P
Jeśli chodzi o moje zdanie to bowie wskazane przez plitkina i te, które rozpoznajemy jako "Krugowe" to jednak trochę inne noże, nawet jeśli mają elementy wspólne.
Nie wyobrażam sobie tego konkretnego noża z takimi jelcami jak Wiktor sobie wymarzył.. Nie pasowałby po prostu.
Plitkin - zobacz na zieloniaka (zdaje się ciągle dostępnego zresztą?), on ma chyba coś bliższego Twojemu wyobrażeniu?
pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

Offline Krug

• Szef działu
  • *
    • KRUG-NOŻE.
« Odpowiedź #19 dnia: 04-03-2008, 23:41:22 »
Dziś. A jutro usiądziesz, dopijesz piwko i zrobisz. Nie rób scen :P
Jeśli chodzi o moje zdanie to bowie wskazane przez plitkina i te, które rozpoznajemy jako "Krugowe" to jednak trochę inne noże, nawet jeśli mają elementy wspólne.
Nie wyobrażam sobie tego konkretnego noża z takimi jelcami jak Wiktor sobie wymarzył.. Nie pasowałby po prostu.
Plitkin - zobacz na zieloniaka (zdaje się ciągle dostępnego zresztą?), on ma chyba coś bliższego Twojemu wyobrażeniu?

No recurwy nie potrafie zrobić....  takiej ergonomicznej głowicy także...
Krug-Noże.