Autor Wątek: Taśmówka - własna konstrukcja  (Przeczytany 12918 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kroko

• knifemaker
  • Opinii: (91)
  • *
    • blejdart
Taśmówka - własna konstrukcja
« dnia: 28-03-2008, 18:57:07 »
W końcu zrobiłem,myślałem że będzie drożej i dłużej to trwało,okazało się ze nie było tak żle.Koszt to niecałe 1000 zł wraz z silnikiem 1,1 kw.na 220V.a zmieściłem sie w 4 dniach,ale wszystkie wiercenia,sanki i pasowanie robiłem sam, czekam na pasy i do nich będę ustawiał i poziomował resztę,szczególnie duże koło, ale to kosmetyka,na sankach nie jest żle.
A oto i ona.

Offline Jumbo

• NTN
  • Opinii: (86)
  • *
  • WKMN
Odp: Taśmówka - własna konstrukcja
« Odpowiedź #1 dnia: 28-03-2008, 18:58:39 »
Gratulacje Krzysiu!!!!
Wielkopolski Klub Miłośników Noży
Arma Virumque Cano
opiewam oręż i męża
Zdjęcia z gór

Offline Guldan

• knifemaker
  • Opinii: (16)
  • *
  • wykwalifikowany pierdolec
« Odpowiedź #2 dnia: 28-03-2008, 19:02:51 »
gratulacje, wyglada bardzo ladnie! fajnie byloby ja przetestowac :)

Offline Jumbo

• NTN
  • Opinii: (86)
  • *
  • WKMN
« Odpowiedź #3 dnia: 28-03-2008, 19:07:47 »
O właśnie, kiedy testujemy? Jutro?
Wielkopolski Klub Miłośników Noży
Arma Virumque Cano
opiewam oręż i męża
Zdjęcia z gór

Offline frez

• Opinii: (18)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #4 dnia: 28-03-2008, 19:15:17 »
Również gratuluje -piękna maszynka .
Się spytam te duże koło kontaktowe to od czego jest ,czy jest ogólnie do dostania , co jest nalane na tą felgę guma czy jakieś tworzywo.

Edytka -literówki 
Pozdrawiam
Michał

Offline kroko

• knifemaker
  • *
    • blejdart
« Odpowiedź #5 dnia: 28-03-2008, 19:21:23 »
O właśnie, kiedy testujemy? Jutro?
Test,dobra,tylko musicie poczekać aż odbiore pasy(poniedziałek,wtorek).
Również gratuluje -piękna maszynka .
Się spytam te duże koło kontaktowe to od czego jest ,czy jest ogólnie do dostania , co jest nalane na tą felgę guma czy jakieś tworzywo.

Edytka -literówki 
Kupiłem je gotowe w sklepie z paleciakami firma nazywa sie "Promag",ale musiało iść do tokarza który wytoczył gniazda na łożyska i zebrał do równego bieżnik,koło jest z tworzywa a opona z lanej gumy.

Offline viteck

• Opinii: (0)
  • Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 01-04-2008, 23:46:43 »
Mam takie male pytanko,daloby rade uzyskac jakis schemat tego cudenka z wymiarami? jutro odbieram zamowione waleczki wiec trza bedzie sie zabierac za spawanie i skrecanie (szczerze powiedziawszy bardzo skopiowalem z Twojego cuda) :) to znaczy nie ublizajac Ci zrobilem dzisiaj na szybko (pozyczona spawara i brak oownikow) tako oto prototyp :) watpie zeby dalo rade ale jakos trza zaczac...jakby co, to ten pasek to tylko dla sciemy,chcialem zobaczyc jak to sie bedzie krecic no i na razie brak rolek,tasmy i silnika...
« Ostatnia zmiana: 02-04-2008, 00:36:51 wysłana przez viteck »

Offline kroko

• knifemaker
  • *
    • blejdart
« Odpowiedź #7 dnia: 02-04-2008, 13:13:38 »
Nóżki 170 mm,360 mm poprzeczka,  zrobiłem na taśmę 1500 mm ale wejdzie i 2 metrowa,bo sanki i koło są na krztałtowniku 35 mm wsuwanym do 40 mm.blacik do szlifowania w sankach ma 160x50 mm.Rolka wachliwa zrobiona na bazie zawiasu.

Offline viteck

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 02-04-2008, 19:22:31 »
dzieki,wlasnie mnie ten zawiasik ciekawil,ja juz dzisiaj zmienilem design i teraz juz jest z ksztaltownikow tylko na razie nic nie montuje bo mam 2 rolki zrobione,qrde tylko u mnie wymiary zrobilem wieksze:) bo nózki ze 30 cm, po dlugosci ksztaltownik dalem jakies 70cm :) trza bedzie pozmniejszac,a rolki jaki maja u Ciebie wymiar? (szerokosc i srednice)bo moje beda na 6cm srednica a szerokosc 7,5cm,tasme sam kleisz?

Offline simon

• prawie jak Scrimshander
  • knifemaker
  • Opinii: (12)
  • *
  • nożorób na odwyku :/
    • Simon Knives
« Odpowiedź #9 dnia: 02-04-2008, 19:43:25 »
ale miodna, zazdroszcze :]
pikna jest :)

czy rolka na zwiasie jest beczułowata czy "płaska" ?
Jestem żonaty 8D i mam syna!!!
Aambeld pokazał nóż (swój) ;P

Offline Mritke

• Opinii: (2)
  • Użytkownik knives.pl
  • Spalili mi teatr!!!
« Odpowiedź #10 dnia: 02-04-2008, 21:56:31 »
Simonie spawarkę masz, u mnie w piwnicy gdzieś jakiś silnik się wala(tylko nie wiem czy działa), skoczyć na złom po kilka profili stalowych... znaleźć jeszcze ze 4 soboty i do roboty... no tylko z rolkami może być problem.
Co jakiś czas rozpływam się nad kawałkami stali, drewna/micarty/kości/rogu/metali kolorowych i innych tworzyw. Poskładanych razem w postaci noży mniej lub bardziej artystycznych o przeznaczeniu mniej lub bardziej użytkowym....

Non compos mentis...

Offline simon

• prawie jak Scrimshander
  • knifemaker
  • Opinii: (12)
  • *
  • nożorób na odwyku :/
    • Simon Knives
« Odpowiedź #11 dnia: 02-04-2008, 22:59:11 »
rolki sa na alledrogo ;P
Jestem żonaty 8D i mam syna!!!
Aambeld pokazał nóż (swój) ;P

Offline podrywacz85

• Opinii: (4)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #12 dnia: 03-04-2008, 00:54:23 »
lojezusicku ile rolek na allegro i jakie tanie! chyba ze to jakies przeklamanie i sie nie znam i sa zle. o ta firma: http://allegro.pl/item338284641_rolki_do_posuwu_gumowane_i_metalowe_nowe.html plus do tego http://allegro.pl/item323748101_kola_do_paleciakow_rolki_kolka_promocja_fvat_.html i mam prawie szlifierke czy to nie jest takie proste?

a szlifiereczka 1 klasa. takie pytanie... przewidujesz jeszcze kilka sztuk?

Offline viteck

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: 03-04-2008, 11:31:06 »
lojezusicku ile rolek na allegro i jakie tanie! chyba ze to jakies przeklamanie i sie nie znam i sa zle.
Owszem sa,ale przelicz 4x70zl+silnik(200-300zl od bidy) reszty nie licze.Moj wniosek: za tyle kasy to wolalbym jednak kupic sobie ten sprzecik einhell,a lub cos w tym stylu za 200i pare zl. a w dzialaniu podejrzewam nie duza roznica.No i nie kazdy ma kilka/nascie stowek ot tak zeby sobie wydac wiec toczymy :) zawsze taniej wychodzi :) (mnie flaszeczke absolwenta,hihi)
« Ostatnia zmiana: 03-04-2008, 11:33:37 wysłana przez viteck »

Offline soballa

• knifemaker
  • Opinii: (51)
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: 03-04-2008, 12:16:23 »
Viteck, weź zapoznaj sie z wszystkimi dyskusjami na temat tasmówek, które były w tym temacie poruszane, a potem zabieraj głos, co? Proszę... Bo podejrzwać możesz różne rzeczy i niekoniecznie są one z realiami zgodne.
« Ostatnia zmiana: 03-04-2008, 12:18:14 wysłana przez soballa »
Hartowanie niemal wszystkiego, do 65 cm maks, do 20cm w pionie, "nierdzewki" w folii, marketingowe wymrażanie do -80 ;), selektywne hartowanie też- zapraszam ;)

Offline aambeeld

• Opinii: (29)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #15 dnia: 03-04-2008, 13:56:37 »
Owszem sa,ale przelicz 4x70zl+silnik(200-300zl od bidy) reszty nie licze.Moj wniosek: za tyle kasy to wolalbym jednak kupic sobie ten sprzecik einhell,a lub cos w tym stylu za 200i pare zl. a w dzialaniu podejrzewam nie duza roznica.No i nie kazdy ma kilka/nascie stowek ot tak zeby sobie wydac wiec toczymy :) zawsze taniej wychodzi :) (mnie flaszeczke absolwenta,hihi)

wiesz, gdzie możesz sobie tego Einhell'a...?
Mam takie samo gówno jakieś niemiecko-chińskiej hydry:
1. silnik za słaby - staje
2. pas niestandardowy - będziesz musiał zamawiać - ja zamówiłem - klejenie chujowe.
2. Pozycja żadna - ja sie dopracowałem "od tłu" i jakoś idzie...
4. na jeden znormalizowany blank NC6 o dł. 16cm zmarnowałem 3 pasy 80. Pasy chujowe na polipropylenie, ale zawszeć szkoda
5. kątowką musiałem okładziny łoża sciąć, bo nijak się noża poprzecznie do łoża ułożyć nie dało - bez "cuśtomizacji" ni chu chu nie ruszysz.
6. a'propos pozycji. Przy dłuższych blankach bedzie Ci się koniec blanka/tang wpieprzał akurat-nieobrabianą częścią w ów nieszczęsny kamień po lewo.

plusy:
1. małe toto i przewieźć się da
2. do równania deseczek sie nadawa

Wnioski:
1. lepiej se kupić czołg do najgrubszej roboty - pasy tanie
2. przerobię projekt KMG żeby z kosztów zejść i zamówie realizację - raz, ze konkretne szlify idzie zrobić, dwa- kilkadziesiąt pasów 2000 mi się po strychu szwenda.
« Ostatnia zmiana: 03-04-2008, 14:01:25 wysłana przez aambeeld »
Sursum corda

Offline kroko

• knifemaker
  • *
    • blejdart
« Odpowiedź #16 dnia: 03-04-2008, 15:51:14 »
Jak się dobrze wpatrzysz w moje zdjęcia to styłu zobaczysz takie podobne "coś"tyle że mocno zpimpowane,ale i tak za małe i za słabe.Za rolki z materiałem dałem tokarzowi 160 zł,pasy zamawiam,w firmie "Mundo"na poliestrze i klejone na styk,chodzą pięknie i nie są drogie.

Offline kroko

• knifemaker
  • *
    • blejdart
« Odpowiedź #17 dnia: 03-04-2008, 15:58:46 »

2. Pozycja żadna - ja sie dopracowałem "od tłu" i jakoś idzie...
Aambeeld,spróbuj podnieść ramię do pionu,to tylko do nawiercenia trzy otwory pod śróbki są,komfort szlifowania napewno sie polepszy,jak byś jeszcze zmienił sanki i wystawił je ciut do przodu było by zupełnie dobrze,ja dałem jeszcze mocniejszy silnik od innej szlifierki,a po pasy to do "Mundo".

Offline aambeeld

• Opinii: (29)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #18 dnia: 03-04-2008, 16:46:25 »
Dzięki Kroko za Zn odnośnie pasów. Po ile sztuka?

Teraz jestem z "pozycji" zadowolony - cały syf ze szlifowanie idzie w kierunku przeciwnym do mnie - więc nawet wracając w galantych portkach z roboty mogę wpaść do garażu i parę minutek poszlifować.

Musze jeszcze swojego grata dopimpować, bo nierówno blank przylega przez tę cholerną obudowę. Ja zamiast sanki do przodu dawać, zjechałem kątówką tę cholerną obudowę. A wystarczyło jeno te 3 dziurki pod śrubki rozwiercić - jak sugerowałeś. Ale to za dużo pieprzenia - kątówka raz-dwa zjechała znienawidzone blachie  ;)

Masz jakąś przystawkę do ustalania kąta szlifu? Ja mam pomysła zaczerpniętego po części z Tormek'a a po cześci z patentu Bony - ale kurna czasu nimom zrobić.  :heart:
Sursum corda

Offline viteck

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: 03-04-2008, 20:48:36 »
dzieki kroko,wsio w toku.zobaczymy co z tego wyjdzie