Autor Wątek: filmiki ze sparingow nozowych - moze sprowadza kilku na ziemie...  (Przeczytany 38569 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline killrathi

• knifemaker
  • Opinii: (250)
  • *
    • Killrathi Knives
Odp: filmiki ze sparingow nozowych - moze sprowadza kilku na ziemie...
« Odpowiedź #120 dnia: 06-03-2019, 23:43:15 »
Masz prawo sie nie zgadzac :)
Chcialbym tylko wiedziec czy niezgoda wynika z doswiadczen czy 'misiewydaje'? Ew. 'Taksadze'

Ps.
Mialem jakis czas temu przyjemnosc posparowac z bardzo zdolnym kraverem... nijak jego techniki nie chcialy zagrac z moim nozem... pewnie dlateo ze ja nie ma pojecia o kravie ;) a ponoc tez efektywna... bojowa... komandosi....niemogemowicbomuszsialbymcjezabic

Ps2.
Malo sledze 'rynek' mma... ale oprocz Fedora to nie kojarze nikogo slawnego wywodzacego sie z sistiemy/sambo. W 99% to ludzie z bjj/kickboxing

nie odpowiadam na priv? pisz na [email protected]

Offline Ryszard Alderski

• Opinii: (0)
  • Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #121 dnia: 07-03-2019, 00:29:15 »
Masz prawo sie nie zgadzac :)
Chcialbym tylko wiedziec czy niezgoda wynika z doswiadczen czy 'misiewydaje'? Ew. 'Taksadze'

Ps.
Mialem jakis czas temu przyjemnosc posparowac z bardzo zdolnym kraverem... nijak jego techniki nie chcialy zagrac z moim nozem... pewnie dlateo ze ja nie ma pojecia o kravie ;) a ponoc tez efektywna... bojowa... komandosi....niemogemowicbomuszsialbymcjezabic

Ps2.
Malo sledze 'rynek' mma... ale oprocz Fedora to nie kojarze nikogo slawnego wywodzacego sie z sistiemy/sambo. W 99% to ludzie z bjj/kickboxing

Pozwolę sobie przynajmniej częściowo zaspokoić ciekawość w omawianym zakresie, ale z pewnych względów nie mogę zrobić tego całkowicie...  :shades:

W swoim czasie miałem amatorską przygodę z różnym sportowymi sztukami walki: Judo i Karate Shōtōkan oraz profesjonalnymi systemami walki: policyjnymi i wojskowymi...  :x

Moim subiektywnym oczywiście zdaniem, to niektóre z technik obezwładniających, które stosowane są w tych ostatnich, raczej trudno byłoby zaliczyć do tzw. samoobrony...  :shy:

Jeżeli chodzi o wspomniane rosyjskie sztuki i systemy walki, to wywodzą się z nich, tak znani w świecie zawodnicy MMA (i nie tylko), jak: Fiodor Jemieljanienko (Фёдор Емельяненко), Aleksandr Jemieljanienko (Александр Емельяненко), Chabib Nurmagomiedow (Хабиб Нурмагомедов), Siergiej Charitonow (Сергей Харитонов) i nie tylko...  :)
« Ostatnia zmiana: 07-03-2019, 00:34:13 wysłana przez Ryszard Alderski »

Offline WAR

• Szef
  • Opinii: (555)
  • *
  • Incomunicado
    • WAR's Shop of Knives
« Odpowiedź #122 dnia: 07-03-2019, 07:42:50 »
Dodajmy tylko, że w większości wywodzą się oni z uczciwego, sportowego sambo które nie ma nic wspólnego z tym pseudo militarnym bullshitem znanym jako "sambo bojowe".
There are good atheists and bad atheists. There are good believers and bad believers. A cunt is a cunt and no god has ever changed that.

Offline killrathi

• knifemaker
  • *
    • Killrathi Knives
« Odpowiedź #123 dnia: 07-03-2019, 08:20:33 »
Pozwolę sobie przynajmniej częściowo zaspokoić ciekawość w omawianym zakresie, ale z pewnych względów nie mogę zrobić tego całkowicie...  :shades:

Wybacz, ale to niezmiennie od lat powoduje u mnie: :rotfl:

Edzia
Zaintrygowaly mnie te 'profesnonalne systemy walki'... combat56? Krav maga? Sajn system? Czy wlasnie wspomniane sambo? Oswiecisz? czy tez #niemogecipowiedziec?
« Ostatnia zmiana: 07-03-2019, 08:27:30 wysłana przez killrathi »

Offline WAR

• Szef
  • *
  • Incomunicado
    • WAR's Shop of Knives
« Odpowiedź #124 dnia: 07-03-2019, 08:41:17 »
No musiałby Cię zabić przecież potem...
There are good atheists and bad atheists. There are good believers and bad believers. A cunt is a cunt and no god has ever changed that.

Offline Macheck

• Opinii: (26)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #125 dnia: 07-03-2019, 09:46:23 »

Niestety wincyj wam nie powim bo wicie rozumicie.... no... tentego... no nie mogie...

Sorry Chłopaki... ale nie mogłem się powstrzymać  :rotfl:

PS. jeśli przegłem pałkę to proszę o info. Zapodam wtedy weekendowe samobiczowanie w ramach pokuty, a posta proszę szanowną moderacje o usunięcie.

Offline killrathi

• knifemaker
  • *
    • Killrathi Knives
« Odpowiedź #126 dnia: 07-03-2019, 10:52:45 »
I tak to wyglada ;)

Aaaa... co mi tam...
To nie jest tak ze te wszystki combaty, kravy etc... nie dzialaja. One jak najbardziej dzialaja. Na treningu... na macie, gdy napastnik atakuje z 30-40% szybkoscia, pojedynczym, nierzadko z gory zaplanowanym i bardzo zamaszystym uderzeniem. Wowczas te 'profesjonalnd systemy wojskowe' dzialaja doskonale. Broniacy sie w odroznieniu od napastnika uzywa 100% szybkosci, wykonuje mordercze techniki na napastnimu stojacym bezwladnie jak manekin... generalowie bija brawo, ktos dostanie medal lub awans...
W zyciu natomiast atak nie sklada sie z pojedynczego ciosu, nie jest z gory ustalony ani tym bardziej powolny... jest chaotyczny, z ciosami jiemozliwymi do przewidzenia... i trwa max. Kilka sekund... niewazne jak jestes szybki to i tak jestes przegrany... poslugujac sie OODA - w razie wystapienia ataku napastnik jest w ostatniej fazie A (akcja), broniacy sie najpewniej dopiero przechodzi z O do O (obserwacja - orientacja), potrzebuje jeszcze chwili na decyzje (D)... a tu kilka dziur w brzuchu... bo napastnik jest zawsze kilka krokow do przodu. Nawet szybki sprint nie zawsze sie uda... ba, smiem twierdzic ze malo kiedy.
Osobom ktorzy wierza ze dzieki tajnikom combatow beda w stanie wyjac swoj noz i fechtowac z napastnikiem wspolczuje... szermierka nozem nie istnieje (pomijam sport), i im prerzej to zrozumieja tym maja wieksze szanse na przezycie. Niedawno robilismy symulacje - napastnik z nozem ok. 2m od broniacego sie posiadajacego bron palna w kaburze pod ubraniem - na kilkadziesiat atakow moze 10% zakonczyla sie skutecznym odstrzeleniem napastnika. I to tylko w przypadkach gdy napadany robil blyskawiczna spierdolke i dobycie broni w biegu. W innych wypadkach nie pomovla zadna magia combatow, dobywanie klamki w 0.8sek itp...
Ale wracajac jeszcze do tych pro systemow. Gdy porowna sie co cwicza... i jak walcza to ma sie jednak wrazenie ze w walce widac tylko i wylacznie elementy boksu, kickboxingu i bjj... w sparingu jakos nie ma tych cudownych technik... przypadek? Zbyt niebezpieczne do sparingu? A moze zwykly bullshit?

Offline WAR

• Szef
  • *
  • Incomunicado
    • WAR's Shop of Knives
« Odpowiedź #127 dnia: 07-03-2019, 11:02:47 »
Trening:

Sparring:

Rzeczywistość:

Offline killrathi

• knifemaker
  • *
    • Killrathi Knives
« Odpowiedź #128 dnia: 07-03-2019, 11:04:11 »
W punkt... nic dodac nic ujac...
No... moze warto jeszcze jakis filmik z typowego ataku nozem. Taki klasyczny zamach

Edzia.
Ten mniejszy ze srodkowego filmiku - szybki, niezle poukladany. Ale to wciaz sport... bez szacunku do klingi przeciwnika.. i strachu
Ostatni filmik  - obaj panowie dali dupy... widac nie ogladali filmikow pana z pierwszego video  :rotfl: wszak to mistrz filipino ;)
« Ostatnia zmiana: 07-03-2019, 11:08:24 wysłana przez killrathi »

Offline Ryszard Alderski

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #129 dnia: 07-03-2019, 20:25:20 »
Dodajmy tylko, że w większości wywodzą się oni z uczciwego, sportowego sambo które nie ma nic wspólnego z tym pseudo militarnym bullshitem znanym jako "sambo bojowe".

Wspomnę tylko, że większość rosyjskich sambistów posiada, oprócz etapu stricte sportowego, również doświadczenia z wariantem bojowym...  :/

Należy ponadto zwrócić uwagę, iż występują pewne różnice w systemach walki wręcz, które wykorzystywane są w poszczególnych rodzajach sił zbrojnych i organów bezpieczeństwa publicznego Federacji Rosyjskiej...  :shades:

Natomiast w kwestii adekwatności określenia "bullshit", to jednak pozwolę sobie nie wypowiadać się, przynajmniej w tym miejscu...  :grin:

Wybacz, ale to niezmiennie od lat powoduje u mnie: :rotfl:

Edzia
Zaintrygowaly mnie te 'profesnonalne systemy walki'... combat56? Krav maga? Sajn system? Czy wlasnie wspomniane sambo? Oswiecisz? czy tez #niemogecipowiedziec?

Wybacz, ale niezmiennie od lat staram się być konsekwentny w swoim postępowaniu...  :shy:

Rozumiem powód zaintrygowania, ale na forum publicznym nie zwykłem dzielić się szczegółami mojego dość bogatego życiorysu...  ;-)

Mogę tylko ogólnie stwierdzić, że miałem przyjemność zetknąć się z kilkoma systemami walki: radzieckim/rosyjskim, polskim i zachodnim, a raczej bliskowschodnim...  :shades:
« Ostatnia zmiana: 07-03-2019, 20:28:35 wysłana przez Ryszard Alderski »

Offline WAR

• Szef
  • *
  • Incomunicado
    • WAR's Shop of Knives
« Odpowiedź #130 dnia: 07-03-2019, 20:38:48 »

Mogę tylko ogólnie stwierdzić, że miałem przyjemność zetknąć się z kilkoma systemami walki: radzieckim/rosyjskim, polskim i zachodnim, a raczej bliskowschodnim...  :shades:

Mogę tylko ogólnie stwierdzić, że również miałem taką okazję, bullshit.

Offline borutaws

• Mieszkaniec knives.pl
  • Login głupi, wolę jak się o mnie pisze Maciek.
« Odpowiedź #131 dnia: 07-03-2019, 21:40:20 »
Wszystki militarne systemy są bardzo skuteczne w osiąganiu celu do jakiego zostały zaprojektowane.
Tym celem jest wpoić żołnierzom przekonanie o skuteczności owego systemu i przekonać żołnierza o własnej  żołnierza zajebistości.
Dzięki temu łatwiej będzie lazł z karabinem do przodu, bo będzie przekonany że jak mu naboji zabraknie to dalej sobie poradzi.
Poradzi albo nie poradzi, nieważne. Kto by się tam głupim mięchem przejmował.
Svord - mój składany Graal.

Offline borutaws

• Mieszkaniec knives.pl
  • Login głupi, wolę jak się o mnie pisze Maciek.
« Odpowiedź #132 dnia: 07-03-2019, 21:46:42 »
I potem taki adept z bogatym życiorysem lezie do przodu i zaśmieca wątek "filmiki ze sparingów" filmikami bez sparingów, bo nie widzi różnicy, ale jest przekonany o własnej zajebistości.

Jakbyś adpecie o bogatym życiorysie założył oddzielny wątek to nikt by się nie czepiał ani nie nabijał.
A jakbyś wrzucił te filmiki do "mam nowego guru" to nawet pochwalili.

P.S. To zawiść przeze mnie przemawia gdyż zazdroszczę ci tego bogatego życiorysu. Mój jest biedny, nudny i szary.
Svord - mój składany Graal.

Offline killrathi

• knifemaker
  • *
    • Killrathi Knives
« Odpowiedź #133 dnia: 07-03-2019, 21:57:12 »
#zbyttajnebymowic ;)

Offline Ryszard Alderski

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #134 dnia: 09-03-2019, 01:03:31 »
Zapewne zmartwię kogoś życzliwego inaczej, ale niestety nie dam się sprowokować, gdyż nie mam w zwyczaju wdawać się w słowne potyczki...  :shades:

Zbyt cenię swój czas, żeby tracić go na pewnego rodzaju dyskusje, w których zamiast argumentów merytorycznych stosowane są zgrane chwyty socjotechniczne...  :grin:

Pozwolę sobie natomiast zaproponować zapoznanie się z artykułem "Walka na noże: Mity i rzeczywistość", który jest interesujący moim subiektywnym zdaniem oczywiście...  :shy:

https://lastday.club/nozhevoy-boy-mifyi-realnost/

Na zakończenie mojej wypowiedzi w przedmiotowym wątku zamieszczę jeszcze tylko pewien filmik, który mam taką szczerą nadzieję, powinien dać co poniektórym coś do przemyślenia...  ;)

« Ostatnia zmiana: 09-03-2019, 01:19:09 wysłana przez Ryszard Alderski »

Offline killrathi

• knifemaker
  • *
    • Killrathi Knives
« Odpowiedź #135 dnia: 09-03-2019, 08:29:55 »
Tak duzo pieknych slow i tak malo w nich tresci. O totalnym braku rozumienia tresci produkowanych przez innych nie wspominajac.
Usilujesz nam zatem udowodnic to co od lat na forum stramy sie tlumaczyc? Na dodatek wbrew wczesniejszym swoim tezom o skutecznosci ruskich technik?
Pogubilem sie w zawilym i subiektywnym odbieraniu rzeczywistosci.

Offline buzz

• Ursus americanus ;)
  • Opinii: (41)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • bydle niedobre
« Odpowiedź #136 dnia: 13-03-2019, 21:54:40 »

W punkt... nic dodac nic ujac...
No... moze warto jeszcze jakis filmik z typowego ataku nozem. Taki klasyczny zamach.
...

Wiem że późno ;)
Kill - w styczniu a dokładnie 13, w Gdańsku w trakcie finału WOŚP był klasyczny zamach przy pomocy noża.

A tak baj de łej - czy tylko ja mam wrażenie że nagle klony ON/RS się zaktywizowały?

Wysłane z mojego Moto G (5) Plus przy użyciu Tapatalka

Tak, jestem nietolerancyjny i bardzo proszę to uszanować.