Reklama

Mora news

Zaczęty przez rybak, 04-05-2008, 09:41:46

Zwirek

Cytat: LordDisneyland w 19-11-2020, 16:05:46

Wiesz, Lego kiedyś też dumnie podkreślało, że klocki są "Made in Denmark".
Oby w przypadku Mory było inaczej, może noże nadal będą ze Szwecji.

w punkt  ;>


We are the Pilgrims, master: we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow,
Across that angry or that glimmering sea,

Friends don't let friends to eat friends!

Vigo

Bo we Szwecji Mory, to się kupuje na wiaderka podobno.  ;)

Narzędzia WERA, WIHA, BAHCO, KNIPEX, itp.: https://forum.knives.pl/index.php?topic=165495.msg1714279#msg1714279

mercano

W wiaderkach są wyeksponowane, a kupuje jak kto chce. ;)
Ale faktem jest, że w Szwecji ostrzenie Mory to dość abstrakcyjna czynność - stępioną odrzuca się do kubła na odpady i bierze się z wiaderka następną.


bronuś67

Chińczyków bym się nie czepiał.
Ostatnio bardzo poprawili jakość w niektórych dziedzinach.
Korony np robią bardzo mocne. ;)


mercano

Srogi dyshonor to był już wtedy, gdy EKA i Fiskars, mniej lub bardziej otwarcie, pokumały się z Chińczykami.
Jeśli do tego zacnego towarzystwa dołączy jeszcze Mora, to niechybnie nastąpi koniec świata.  :(


gribshift

Ale im by się to serio opłacało? No umówmy się, że mory są w większości tanie jak barszcz. Przenosić linię na drugi koniec świata, dostać po opinii, stracić możliwość bajdurzenia o tradycji. Ale to takie gdybanie moje, może i polecą po bandzie.

Kto gorszy w dżudo,
ten krwawi dużo.

gribshift

Na noze.pl info o wyglądzie basica na 2021 rok. Nigdzie indziej nie znalazłem nawet wzmianki. Zdjęcia zdesaturowane, bo jako niedostępny, spodziewana dostawa.


Jeśli to oficjalne, to nawet ładna.

Kto gorszy w dżudo,
ten krwawi dużo.

GarbatyAnioł

Mdły do wyrzygu :rzyga:

Nie ma takiej rury na świecie,
której nie można odetkać

gribshift

Docelowo powinien być taki odcień chyba:

Kto gorszy w dżudo,
ten krwawi dużo.

GarbatyAnioł

Nie ma takiej rury na świecie,
której nie można odetkać

gregg13

Cytat: gribshift w 02-12-2020, 16:28:54

Docelowo powinien być taki odcień chyba:

Mdły...  :badass:
Cytat: junasz w 23-11-2022, 01:15:35Cóż... pesymizm to najlepsza filozofia. Pesymista niemal zawsze ma rację, a jak zdarzy się pomyłka - jest radośnie zaskoczony.  ;)

bronuś67


LordDisneyland

Chyba powinni to nazwać "Virus Edition", bo kolorek przypomina lamperie w szpitalach :(

...A p o c a t a s t a s i s N o w...

gribshift

Kurde jacy wybredni. Jak dla mnie taki kolor jest git, zresztą większość już pozajmowanych, bo trochę tych mor limitowanych z różnych względów było. Chociaż np. biały byłby lepszy, to fakt.

Kto gorszy w dżudo,
ten krwawi dużo.

v21

Cytat: LordDisneyland w 04-12-2020, 14:35:49

Chyba powinni to nazwać "Virus Edition", bo kolorek przypomina lamperie w szpitalach :(

Faktycznie, dobre skojarzenie   :rotfl:
Może nie jest najładniejsza, ale w kolekcji takie pastelowe wybryki nabierają uroku.
Najważniejsze, że szarego nie żałowali i jest liczba 21 w edycji. Dla samego rocznika ją kupię.
Z pewnością, będzie to ostatnia Mora czasów względnej wolności ;)
All those moments will be lost in time, like tears in rain.
Roy Batty

Zwirek

oj tam marudzicie, po prostu ktos narobił w Szwecji za duzo plastiku w tym kolorze...nawet IKEA się załapała ( dawniej to była taka fajna zielona miska)

żeby nie było offtop - sa kwasne, nawet bardzo  ;>


We are the Pilgrims, master: we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow,
Across that angry or that glimmering sea,

Friends don't let friends to eat friends!

Pebeo

Barwa "mint" czyli miętowa znajdzie uznanie w oczach gości latających po lasach w plamiastych mundurkach. Wizualnie jest dużo bardziej "taktyczna" niż wersje standardowe. 


cosinus

Cytat: gribshift w 19-11-2020, 23:18:28

... No umówmy się, że mory są w większości tanie jak barszcz. ...

Zauważyliście, że praktycznie WSZYSTKIE NOWE *) atrakcyjne modele wcale nie są tanie?
Może nie wszystkie kosztują jak Garberg ~399zł, ale 120-220zł to już powszechność.
To już nie jest odwieczne 30-50zł
*) oprócz odgrzewanych kotletów

yeti65

#838

Podstawowe noże dalej kosztują 30-40 zł. Te nowe, nie sprzedają się(i nie są produkowane)w takich ilościach jak te podstawowe (Companion, seria Pro, Basic), więc i cena musi być wyższa.
Nikt nie lubi dokładać do interesu. Swoje dodaje również inflacja i słabość złotówki.
Ja ostatnią morkę jaką kupiłem, to ta nowa Classic nr2. Dałem za nią koło 85zł i to chyba trafiłem okazję, bo teraz nie widzę ich poniżej stówki.
edit:Przed chwilą sprawdziłem na allegro i 89 kosztuje zwykła czerwona ochra, a te z tangiem przez całą rękojeść dochodzą do 130 :kopara:


Pebeo

Popyt napędza podaż. Basic uważany jest za najbardziej uniwersalny, nadający się do zadań warsztatowych, budowlanych, kuchennych, turystycznych, ratowniczych itd. Popularny w roli finki harcerskiej (jak dziecko zgubi, sfajczy albo złamie, to kieszeń rodzica od tego nie ucierpi). Można go dać na prezent każdemu w wieku od lat 9 do 90. Dystrubutorzy to obserwują i windują ceny. Ceny Basiców (szczególnie limitowanych) zrównały się już z Mora/Bahco 2444, a teraz doganiają najtańsze wersje Companiona.