Autor Wątek: Poszukujesz idealnego scyzoryka ? Tu zadaj pytanie !  (Przeczytany 299172 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kgrzesiek

• Opinii: (391)
  • Mieszkaniec knives.pl
Odp: Poszukujesz idealnego scyzoryka ? Tu zadaj pytanie !
« Odpowiedź #3880 dnia: 25-10-2019, 15:42:15 »
Dzięki.
Czyli nie znajdę nic z pilnikiem cieńszego od Mountainera? No i wolałbym philips zamiast świderka.
Jest coś z obecnie dostępnych?

Offline Vigo

• Opinii: (296)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Scyzoryki to moje narkotyki! & LeatherMANIAK ;-)
« Odpowiedź #3881 dnia: 25-10-2019, 15:50:12 »
Dzięki.
Czyli nie znajdę nic z pilnikiem cieńszego od Mountainera? No i wolałbym philips zamiast świderka.
Jest coś z obecnie dostępnych?
Raczej nie, ja z kolei odwrotnie, ten philips na grzbiecie jest według mnie goowno wart i już od dłuższego czasu zamierzam w moim DeLuxe Tinkerze zamienić philipsa na korkociąg aby przemienić go w DeLuxe Climbera.

Offline kgrzesiek

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #3882 dnia: 25-10-2019, 16:01:53 »
No to lipa. Wychodzi na to, że najbliżej jest mój Free T4. Tylko chciałem jeszcze coś cieńszego, zależnie od potrzeb.

Philips jest ok, nieraz trzeba coś wykręcić głębiej osadzonego, gdzie otwieraczem do konserw się nie podejdzie. Explorer ma bez sensu lupkę, a serii 111 nie lubię.

Offline olsenik

• Opinii: (20)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #3883 dnia: 25-10-2019, 19:57:48 »
Victorinox Trail Guide 91mm

Tyle, że na drugiej stronie jest logo Marlboro. Używane czasami można dostać od "lotniskowca".

Również, jest to fajny materiał na mod'a. Ostatnio @kostek.ok  coś w podobie pokazywał. Można łatwo wymienić korkociąg na Philipsa. Przy większym zacięciu nawet dołożyć jakieś narzędzie na sprężynę pilnika np. wąski płaski wkrętak (ew. dłutko) i masz indywidualnego unikatowego Locksmita 91mm  :)
Zbudowałem dwa domy, mam dwóch synów a do lasu, który posadziłem chodzę zbierać grzyby, więc nikomu nie muszę nic udowadniać. Nawet sobie.

Offline kostek.ok

• Opinii: (60)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #3884 dnia: 25-10-2019, 23:06:48 »
Moim zdaniem , najlepiej będzie kupić , jakiegoś starego i zdrowego Swisschampa , lub Rangera , piny będą długie i będzie je można wykorzystać ponownie .

Zostawić sobie potrzebne części , a resztę opylić na bazarku , na bank będą chętni na kombinerki , philipsa z lupką , czy resztę części , bo mnie parę osób pytało, czy właśnie nie mam tych części luzem do sprzedania .

Vigo dobrze pisze , że philips na grzbiecie jest do dupy , krótki i miękki bardzo , szybko bardzo ślady używania na nim widać , co nie za ładnie się potem prezentuje .

Philips na grzbiecie to typowy ph2 , a z kolei ten z lupką , jest uniwersalny , czyli ph1 - ph2 , dużo bardziej wygodny w używaniu i chyba nawet z lepszych materiałów ? albo mi się tak tylko wydaje , lupka bardzo fajna sprawa dla mnie , ale tylko ta szklana w szarej oprawce , bo jest trochę mniejsza i philips jest dłuższy i lepiej się blokuje , niż ten nowszy krótszy .

Jak chcesz mieć moda z otwieraczem combo , to trzeba kupić Compacta , nowsze mają pilniczek na haku , ale ostrze bez kuszy i cieńsze o 0,3 mm na tangu , te 0,3 mm załatwia większe wytłoczenie w linersie , ale i o 0,3 mm mniej wtedy wystaje pin z pierścionkiem , przez co słabiej się okładka trzyma , dlatego te starsze vicki 91 mm z kusza są , moim zdaniem lepsze .

Ja wolę 2 otwieracze , zamiast combo, bo można podważyć coś i mamy fajne szydło i małe ostrze , które to można zastąpić pilniczkiem do paznokci z serii 84 mm , lub 85 mm Wengera , lub też można wstawić fajnego płaskiego philipsa, też od Wengera 85 mm , albo ostrze zegarmistrzowskie od vicka 84 mm , albo płaski długi śrubokręt , bo takie coś niedawno robiłem .

Jeżeli chcesz pilnik do metalu z brzeszczotem , to koniecznie ten stary z węglówki , ale nie bardzo stary , bo tamte słabiej brały , jest cieńszy sporo , łatwiej się piłuje np łańcuch .
Te pilniki z węglówki są nie do zajechania , a z kolei nowe nierdzewne są grube , szybko się tępią, bo są bardziej miękkie , i nie agresywnie biorą , jak to nierdzewka , za to maja bardziej grube nacięcia i nie nadają się do paznokci w ogóle , nawet tą końcówką nie za dobrze się pod paznokciami gmera , przez tą grubość .

Osobiście mogę zrobić , ale skończyły mi się idealnie nowe części , nie mam już otwieraczy combo i przesyłka to 33€ DPD , bo poczta nie można wysyłać noży , nawet pilniczków do paznokci , więc średnio opłacalne , za 160 zł , to można Swisschampa kupić i kasa się zwróci częściowo .
I mamy sprężynę z dłutkiem lub śrubokrętem do kostek elektrycznych , na której będzie pilnik do metalu , w cieńszych vickach ich nie ma , tylko Swisstool , Handyman, lub Ranger maja takie fajne narzędzia na grzbiecie .

Zamiast lupki może być latarka , tylko że ona występuje z tym krótszym philipsem , trzeba by kupić jeszcze Spartana Lite , dla tych części .

To tyle co mi na łeb naszło   ;-)

Offline kgrzesiek

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #3885 dnia: 26-10-2019, 13:46:02 »
Dzięki za wyjaśnienia i propozycję. Z tym scyzorykiem to tak fanaberia trochę. Na co dzień do foldera zawsze noszę spartana lub waitera. Mam też spirita i LM Free T4, ale wydumałem sobie taki scyzoryk, którego już nie produkują, a na kolekcjonerskie antyki nie będę polował, bo do kieszeni, a nie na półkę chcę. Chciałem go jako mniejszy  zamiennik jak nie biorę plecaka ze spiritem.
Tak wczoraj myślałem i chyba kupię nowego mountainera lub rangera. Pilnik ma być, nożyczki przydadzą się. Śrubokręt przeżyję. W końcu tymi z otwieraczy można się ratować :-)

Offline minro

• Opinii: (0)
  • Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #3886 dnia: 24-09-2020, 09:28:21 »
Cześć, ja również potrzebuję porady.
Szukam małego noża kieszonkowego, dotychczas używałem leatherman skeletool kb i był prawie idealny.
Chciałbym coś co będzie równie kompaktowe ale z lepszej jakości stalą - nawet karton tępił skeletoola. Mile widziany otwieracz do butelek ale to nie jest mus. Najważniejsze - super jakość noża i małe rozmiary, zbliżone do tego który mam.
budżet 400-500 zł.

Offline kostek.ok

• Opinii: (60)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #3887 dnia: 26-09-2020, 16:26:12 »
Cześć, ja również potrzebuję porady.
Szukam małego noża kieszonkowego, dotychczas używałem leatherman skeletool kb i był prawie idealny.
Chciałbym coś co będzie równie kompaktowe ale z lepszej jakości stalą - nawet karton tępił skeletoola. Mile widziany otwieracz do butelek ale to nie jest mus. Najważniejsze - super jakość noża i małe rozmiary, zbliżone do tego który mam.
budżet 400-500 zł.
Ja  bym brał Spyderco Paramilitary 3, z jakiejs fajnej stali, lub małego Benchmade Griptiliana, jak bym potrzebował tak małego foldera, no ale dla mnie to duży Griptilian jest za mały   ;-)

Offline Grieve

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #3888 dnia: 17-10-2020, 23:01:45 »
Cześć, ja też z prośbą o radę (a w sumie upewnienie mnie w wyborze). Jestem fanem aloxów, szukam scyzoryka do miejskiego edcowania (coś raczej małego, nie potrzebuję w scyzoryku na co dzień piły, kombinerek itp). Jestem całkiem przekonany do cadeta (ma pilnik, otwieracz i ostrze, chociaż idealny byłby cadet z nożyczkami i kombi otwieraczem, tym z bantama). Ktoś coś doradzi, czy tylko cadet wchodzi w grę albo ewentualnie czekanie na cadeta x?
« Ostatnia zmiana: 17-10-2020, 23:12:46 wysłana przez Grieve »

Offline przemekspce

• Opinii: (15)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #3889 dnia: 17-10-2020, 23:22:01 »
Cześć, ja też z prośbą o radę (a w sumie upewnienie mnie w wyborze). Jestem fanem aloxów, szukam scyzoryka do miejskiego edcowania (coś raczej małego, nie potrzebuję w scyzoryku na co dzień piły, kombinerek itp). Jestem całkiem przekonany do cadeta (ma pilnik, otwieracz i ostrze, chociaż idealny byłby cadet z nożyczkami i kombi otwieraczem, tym z bantama). Ktoś coś doradzi, czy tylko cadet wchodzi w grę albo ewentualnie czekanie na cadeta x?

Zagadaj z @Kubitron . Kolega zajmuje się modowaniem scyzoryków, może będzie w stanie dołożyć takie nożyczki do Cadeta. Choć raczej musiałbyś mieć do tego spręzynę z innego Cadeta i nożyczki z kolejnego Vicka a to już bedzie podnosiło cenę.

Inna opcja to kupić Compacta 91mm najlepiej uzywkę, bo widzę że ceny nowych poszły mocno w górę i wspomniany przeze mnie kolega dorobi Ci okładziny z tytanu czy z czego tam zapragniesz  i masz wersję deluxe :) Na haku w nowszych modelach też jest pilnik a sam Compact to jeden z fajniejszych scyzoryków.

W razie czego polecam, mi zmienił aluminiowe z Bantama na tytan  :D

Kupię Wengera Soldata z 1984 roku

Moja galeria

Offline Grieve

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #3890 dnia: 17-10-2020, 23:31:10 »
Compact to jeden z fajniejszych scyzoryków.

W razie czego polecam, mi zmienił aluminiowe z Bantama na tytan  :D

Compact jest idealny ;) gdyby nie to, że nie jest aloxem, to brałbym go jako pewniak. Dzięki za radę z customem, będę się odzywał, ile taka impreza kosztuje. Z cadetem martwi mnie to, co było pisane na jednym z wątków, że podobno pilnik rysuje ostrze? No i właśnie ten brak nożyczek, vickowe nożyczki to chyba moje ulubione narzędzie w tych scyzorykach.

Offline kgrzesiek

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #3891 dnia: 18-10-2020, 10:15:55 »
Compact jest idealny ;) gdyby nie to, że nie jest aloxem, to brałbym go jako pewniak. Dzięki za radę z customem, będę się odzywał, ile taka impreza kosztuje. Z cadetem martwi mnie to, co było pisane na jednym z wątków, że podobno pilnik rysuje ostrze? No i właśnie ten brak nożyczek, vickowe nożyczki to chyba moje ulubione narzędzie w tych scyzorykach.
Z rysowaniem ostrza może być prawda. Zależy od egz. U Vicka często narzędzia obcierają się o siebie. Ja w tych scyzorykach nie zwracam na to uwagi. Brak nożyczek przeszkadza, więc Cadet nie do końca dla Ciebie. Z kolei Compact pasuje, zamów customa. Może być tytan, miedź, mosiądz, można grawer dać. Można też pomyśleć nad jakąś micartą, carbonem? Co do ceny pytaj Kubitrona, bo to cena indywidualna zależna od różnych rzeczy, ale na pewno wyższa niż nowy scyzoryk z celidoru. Niemniej w/g mnie warto :-)