Autor Wątek: International Knife Expo in Sävsjö, 2 - 4 maj 2008  (Przeczytany 5128 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline upj

• knifemaker
  • Opinii: (148)
  • *
  • nie robię noży na zamówienie ... robię je bo lubię
    • ....takie tam moje robótki
Skład Ekipy Karud , Tlim , Wojtek 13 z Kasią , Grzegorz 3,14 i ja z Synem
Na Expo zdążaliśmy dwoma drogami ja z Synem drogą powietrzną a reszta Ekipy Karudowym wanem drogą lądowo - morską . Zaletą samolotu jest krótszy czas podróży wadą cena . Ponieważ bylismy w Malmo dzień wcześniej pozwoliliśmy sobie na małe zwiedzanie miasta . Oszałamia tak jak w Amsterdamie ilość rowerów .

a także ich różnorodność konstrukcyjna

Samo miasto ładne i w dzień i w nocy

« Ostatnia zmiana: 11-05-2008, 18:42:22 wysłana przez upj »

Offline upj

• knifemaker
  • *
Odp: International Knife Expo in Sävsjö, 2 - 4 maj 2008
« Odpowiedź #1 dnia: 11-05-2008, 18:33:42 »
Dojazd do Sävsjö następnego dnia zajął nam 2 godziny szybkim pociągiem . Po wyjściu z pociągu szok godzina 18 i w 10 cio tysiecznym mieście pusto , nikogo na ulicy . Na stacji benzynowej jedyną informacją na temat Hostelu był wskazany kierunek i przybliżona odległość 2-2,5 km i pokrzepiająca wiadomość , że nie ma żadnych autobusów ani taksówek .
Dobra dusza podrzuciła nas i nasz bagaże półciężarówką do Hostelu . Karud uprzedzał , że Szwecja to specyficzny kraj i w godzinach wieczornych trudno znależć kogokolwiek z obsługi schroniska czy kempingu . Tu też pomógł nam jeden z Wystawców i po 30 minutach zlokalizował miejsce pobytu Kierownictwa . Udało sie załatwić klucze i pościel do spania .
Reszta Ekipy dotarła na miejsce około 22 . Szybkie spanie i rano po krótkiej podrózy rozpakowujemy sie na stolikach .

Reszta stolików i niesegregowane zdjęcia eksponatów .

« Ostatnia zmiana: 11-05-2008, 18:43:14 wysłana przez upj »

Offline upj

• knifemaker
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 11-05-2008, 18:35:16 »
Przeważały typowe "skandynawki"

« Ostatnia zmiana: 11-05-2008, 18:44:19 wysłana przez upj »

Offline upj

• knifemaker
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 11-05-2008, 18:35:47 »
Ech te skandynawki .....

« Ostatnia zmiana: 12-05-2008, 08:34:42 wysłana przez upj »

Offline upj

• knifemaker
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 11-05-2008, 18:37:44 »
Masz  Hostel

Po pierwszym dniu wystawy była uroczysta kolacja w formie szwedzkiego stołu wszyscy bawili sie doskonale a niektórych Makerów nie podejrzewałem o taka ilość energii i wytrzymałość do pląsów ....
Tu na spokojnie przy stołach ...

Następny dzień i reszta stoisk i eksponatów które mnie zainteresowały

W trakcie Wystawy niektórzy opanowywali trudną sztukę scrimu .....

zarażając tym i Sąsiadkę Kasię ......

nie nie to na stoisku obok .......

« Ostatnia zmiana: 11-05-2008, 18:46:29 wysłana przez upj »

Offline upj

• knifemaker
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 11-05-2008, 18:47:48 »
Dobrze że niewielu rozumiało zawołania po polsku ..a hitem naszych stolików było " Tlim pokaż ptaka "
oczywiście chodziło o bażanta wyskubanego pracowicie przez Tlima  na rogowej raczce jego nożyka .

No i znów nuda ....... skandynawki ...skandynawki .....

W tracie trwania Wystawy Makerzy skandynawscy dzielili się swoimi technikami warszatowymi

W tle Polak mieszkający w szwecji od 30 lat też robi noże ale nie pozwolił zrobić fotek twierdząc że nie są wystarczająco dobre .

Offline upj

• knifemaker
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 11-05-2008, 18:48:42 »
i znów nuda ....

Na wystawie byli także Dohnalowie ale nie porobiłem zdjęć ich stolika . Na pewno ma Grzesiek 3,14 to się podzieli

Nie wszystkie stoiska mam obcykane ale liczę na Wojtka 13 , miał dobry aparat i pstrykał .

Z refleksji powyjazdowych . Alkohol ten mocniejszy trzeba zabierac ze sobą ten na miejscu jest drogi i trudnodostępny . Komunikacja państwowa w Szwecji pomiedzy poszczególnymi miejscowościami jest kiepska . Większość porusza sie swoimi samochodami lub rowerami . Zakupy żywności robimy w dużym Markecie nie ma co liczyć na małe spożywcze bo ...ich nie ma . Dziwna refleksja ale Szwedzi siedzą albo w domu albo w pracy albo w lesie lub na rybach . Na ulicach pustawo a wieczorem nie bardzo jest gdzieś pójść żeby sie rozerwać . W telewizji wszystkie filmy wersji oryginalnej z tłumaczeniem tekstowym ...i .....wiekszość rozmawia po angielsku .
Mam nadzieję ze ta moja, troszke chaotyczna relacja, przybliży troszkę nastrój wystawy .

Szwecja przyrodniczo jest piękna .... to okolice Hostelu

literówki  ;)
« Ostatnia zmiana: 12-05-2008, 08:32:42 wysłana przez upj »

Offline Jumbo

• NTN
  • Opinii: (86)
  • *
  • WKMN
« Odpowiedź #7 dnia: 11-05-2008, 18:54:10 »
Przydałoby się tak kilka słów o tym, jak zostały odebrane polskie prace, jakie zainteresowanie, czy był ktoś znany na zlocie, o czym pogadaliście sobie z innymi makerami i... no nie dajcie się prosić. Szkoda by było, żeby tak fajny temat zamienił się w lanie wody z serii:  OOO, ten z 5 zdjęcia! Zesrałem się!!  :?

No to proszę pięknie o rozwinięcie części opisowej!!

No i szkoda, że nigdzie loga KNIVES.PL nie widzę na fotkach...  :(
Wielkopolski Klub Miłośników Noży
Arma Virumque Cano
opiewam oręż i męża
Zdjęcia z gór

Offline upj

• knifemaker
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 11-05-2008, 19:50:54 »
Ja ze swojej strony mogę powiedziec że zniknąłem w natłoku "skandynawków" ale Grzesiek 3,14 i Tlim mieli coś zupełnie innego więc "wywołany do tablicy"  poczułem sie tylko w kwestii zdjęć i moich przemyśleń . Co do loga Kniwes.pl miałem swoje zrobione przez Pokima na Brno ale po wystawie w Gembloux juz nie bardzo sie nadawało do postawienia , druga sprawa było na nim tylko moje nazwisko i uważałem że nie do końca w porządku było by do stolika Karuda Tlima i Grześka żebym postawił tylko jako ja ze swoim nazwiskiem . Był taki temat poruszany ...
przez
 Pele76
Moderator

"Odp: Gembloux 2007
« Odpowiedz #23 : 14-11-2007, 11:52:50 »   

"Tak Pecado, Ty się wstydź!!! Bo tacy ludzie wyjeżdżający za grabanicę powinni mieć nie tyle plakietkę to ładne proporczyki z logo i nazwą knives.pl (i to moja propozycja do gadżetów jest) wyposażeni! 
Jako że Panowie nas reprezentują w świecie, powinniśmy ich jakoś ładnie wyposażyć w sprzęty nas reklamujące
Nie można by druknąć jakichś ładnych folderów naszych twórców? Powiedzmy po dwa wybrane przez każdego z nich noże, podać nazwy nożyków, strony WWW twórcy i inne takie. Poźniej to na stoliku położyć za free lub za kilka jurków pchać... Tak mi się nasunęło... "

i co ja moge dalej .....
cytując Aambelda
Odp: Gembloux 2007
« Odpowiedz #21 : 14-11-2007, 11:03:21 »

"Plakietki knives.pl osobiście nie zauważyłem. W sumie mieliśmy 3 stanowiska: 1 Janusza, 1 karuda i 1 moje .. eklektyczne   więc w zasadzie wyłącznie Janusz sygnował się knives.pl, co uważam raczej wstydu Forum nie przyniosło - jełsi ktoś uwaza inaczej, uprzejmie prosze o przedłożenie racjonalnych argumentów."

po Bratysławie mam zaproszenie na Budapeszt na wrzesień z chęcią postawie u siebie "KNIVES.PL"  obok "NPO" jak uda sie sprawa rejestracji

:shades:

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • Opinii: (165)
  • *
  • clava curva pie vinco in spelunca
    • Knives.pl na FB
« Odpowiedź #9 dnia: 11-05-2008, 20:14:03 »
upj ma rację - kajam się i płaszczę, bo nie dostarczyłem materiałów i tabliczek :shy:

Przyłączam się do prośby o kilka słów o tym jakie wrażenie zrobiliście - bez cienia skromności jeśli łaska!!
pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

Offline upj

• knifemaker
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 11-05-2008, 20:29:41 »
upj ma rację - kajam się i płaszczę, bo nie dostarczyłem materiałów i tabliczek :shy:
To nie do końca tak ....bo i my nie poprosilismy o takowe  :I gdzies się takie "szumy informacyjne "wkradły i wyszło tak jak wyszło  :shy: wszystko jest do zrobienia  :P

Offline karud

• knifemaker
  • Opinii: (81)
  • *
    • Karud knives
« Odpowiedź #11 dnia: 11-05-2008, 23:42:59 »
Wystawa była specyficzna  ;> bo, chyba ze wzgledu na dlugi weekend, prawie nie było publiczności, głównie widziało sie ludzi z identyfikatorami, wiec ciężko mówic o jakimś super wrażeniu. Pare naszych noży było wziętych do zdjęć - prawdopodobnie, może, miejmy nadzieje zostana opublikowane w takim francuskim pisemku "pasja noża". Damast Grzesia zrobił wrażenie na Dochnalu, szczególnie po wstepnych zapowiedziach Grzesia jak to on sie jeszcze uczyć musi  ;P
Jumbo, a kto jest znany? Był Styrefors i Nielsen, Michael Eklund, Magnus Axelsson i paru innych dość znanych przynajmniej w Skandynawii. Praktycznie nie było Niemców (zdaje się że w tym samym czasie było konkurencyjne szoł w Niemczech). A poza tym jak masz 2 sale pełne noży to w pewnym momencie przestajesz zwracać uwage koło czego przechodzisz  ;> ja tam niektóre noże dopiero na zdjęciach u Janusza zobaczylem...
zapraszam do sklepu www.birkashop.pl

жизнь, как посмотришь с холодным вниманьем вокруг –
такая пустая и глупая шутка…

Offline podrywacz85

• Opinii: (4)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #12 dnia: 05-10-2008, 17:10:43 »
witam kolegow. nie wiem czy to dobre miejsce, ale trafi do wystawnikow;) otoz nie znalazlem tematu brno 2008 a ciekawi mnie kto z forum tam bedzie? wystawa jest 22 listopada w brnie:P w kongresovym centrum. tak sie sklada ze mam 200m do tego obiektu. pytam z ciekawosci bo tu dobre piwo maja. pozdro!