Reklama

Witamy Nowych - przedstaw się i napisz gdzie mieszkasz!

Zaczęty przez peterskin, 28-09-2005, 17:33:55

moogoom

Cytat: MrKafar10 w 10-04-2019, 00:53:18

czesc koledzy jestem nowy wiec wielu zwas nie odpisze ale jestem w stanie przygotowac wam kazda stal na miecze noze itp cena hmmm moze bez pieniedzy sie dogadamy jesli robisz miecz potrzebujesz stali czy cos z mosiadzu brazu na jelec itp.Pracuje w odlewni i stal kazdego typu jest do zdobycia.(czasem nazwy stali nic mi nie mowia np 50hf ok znam ale inne bardziej wyszukane potrzebuje znac sklad chemiczny zeby zrobic sztabke dla was) moj tel 537915104 pozdr

Witaj na forum, chociaż po tym co napisałeś to mam pewne wątpliwości czy dobrze trafiłeś...
1. Pisz ze zrozumieniem i znakami interpunkcyjnymi,
2. Przeczytaj co napisałeś przed wysłaniem i dopiero potem klikaj >Wyślij wiadomość<,
3. To forum to elita i jeśli chcesz do niego dołączyć to powinieneś dążyć do podobnego statusu,

To co napisałeś o "zdobywaniu" materiałów z odlewni, gdzie pracujesz to mi trochę zalatuje stanem umysłu z przed roku 1989.
Nie obraź się ale nikt z tego forum nie przyłoży ręki do tego żebyś wyleciał z pracy, wiec nawet nie pisz nam tutaj takich rzeczy.
Jak chcesz pomóc w "zdobywaniu" materiałów, które są potrzebne "nożorobom", a nie ma ich w łatwym obrocie, to pogadaj ze swoim szefostwem czy zgodzą się na niewielkie odsprzedaże celem dostawy na to forum.
Inna forma działania odpada.
Nie zrozum mnie źle, ale to nie są czasy komuny. Teraz nie ma problemu z dostępnością materiałów, bo one są w sklepach. Jak nie na półce to w Internecie.
Teraz to raczej kwestia ceny i czasu dostawy. A jak wspominałem to forum jest elitarne. Nie wszyscy muszą się w to bawić. Jak kogoś nie stać to może szukać czegoś innego.
A na tym forum są ludzie uczciwi, którzy nie potrzebują "lewego" materiału. Z tego co napisałeś to "zdobywane" czegoś z miejsca gdzie pracujesz to kojarzy mi się tylko z jednym słowem. Tak tym na "k".

Mam nadzieję, ze nie uraziłem Cię swoim postem. Pewne sprawy należy stawiać jednoznacznie i nawet jeśli się obrazisz, to inni będą wiedzieć, czego należy się tutaj spodziewać...
Przemyśl raz jeszcze to co napisałeś, bo zawsze możesz to jeszcze jakoś poprawić (chociaż to już i tak musztarda po obiedzie, bo wszyscy już to czytali).
Niemniej błędy popełniamy wszyscy i tylko od Ciebie zależy co zrobisz dalej...
Powodzenia przyjacielu... Ja czekam na Twój kolejny wpis.

A... no i trzymam za Ciebie kciuki. :-)


Nudel


moogoom

Cytat: Nudel w 10-04-2019, 21:50:42

Oj już bez przesady z tą elitarnością :-*

Ja tam się czuje z tym dobrze... a nawet bardzo dobrze. :-)
A nawet nie stałem koło legendarnych ludzi znanych z tego forum, tworzących swoje "dzieła", które przecież mają rzeszę wielbicieli. I to nie tylko w naszym kraju.

Natomiast jestem tutaj, czuję się dobrze i wiem, że kierunek działania forum jest na bank kierunkiem, który może wyznaczać tylko elitarna grupa ludzi.
Ja uważam za wielki przywilej posiadanie unikatowego noża jednego z twórców noży działającego na tym forum. Mam, noszę do lasu, używam, dbam i się cieszę, że jest. :-)

Ale pewne nawyki czy sposób bycia, ba... nawet sposób zachowania z czymś ostrym w kieszeni, to przecież nie jest dla byle oszołoma. Do tego trzeba rozumu, żeby nosić ostre żelastwo w kieszeni.
A ja czuję się wyjątkowo dobrze mając nóż w kieszeni. Jaki by on nie był...
A w dzisiejszych, dziwnych, czasach to wcale nie jest takie oczywiste, że przy kimś takim można się czuć bezpiecznie. Wystarczy spojrzeć na wydarzenia ostatnich miesięcy. :-(

Dla tego dbajmy o pozytywny wizerunek swój i tego forum.
Niech również nowi użytkownicy wiedzą, że na własny wizerunek pracuje się już od samego początku.


Nudel

Miałem raczej na myśli, że na tym forum działają również młodzi, początkujący twórcy, których ostre wyroby jeszcze statusu elitarnych nie posiadają, ale ogólnie zgadzam się ze wszystkim tym co napisałeś.
Zdrówka :shades:


moogoom

Cytat: Nudel w 10-04-2019, 22:17:21

Miałem raczej na myśli, że na tym forum działają również młodzi, początkujący twórcy, których ostre wyroby jeszcze statusu elitarnych nie posiadają, ale ogólnie zgadzam się ze wszystkim tym co napisałeś.
Zdrówka :shades:

Moim zdaniem każdy, kto tylko tylko ma ochotę zrobić coś twórczego, a wyrób noża jest twórczy, nawet jeśli jest początkujący, to już jest w elicie.
Może tej nieco mniej znanej, ale już w elicie. Każdy kto ma pasję w swoim życiu jest już w elicie. A rozwijanie tego talentu tylko podnosi jej status.

A pasją, którą można zarażać innych (i to z pozytywnym skutkiem) jest czymś co mają tylko wybrańcy. :-)
A takich "mentorów" to tutaj na szczęście nie brakuje... :-)


czystawodka88

Łukasz,Chojnice woj.pomorskie ... Witam wszystkich  :)


moogoom

Cytat: MrKafar10 w 10-04-2019, 00:53:18

czesc koledzy

No i super !
Bardzo dziękuję za tę zmianę. :-)
Jak możesz to jeszcze raz edytuj i pozostaw wpis z imieniem i miejscem skąd jesteś (miasto, województwo, etc.)

Wszystkiego dobrego i jeszcze raz witamy Cię w naszych szeregach !  :D


moogoom

Cytat: czystawodka88 w 11-04-2019, 03:46:09

Łukasz,Chojnice woj.pomorskie ... Witam wszystkich  :)

Witaj Łukaszu na naszym forum.
Ciesz się jego zasobami i korzystaj pełnymi garściami.
Mamy nadzieję, ze Ci się spodoba, będziesz aktywnie uczestniczył w życiu forum i pozostaniesz tu na dłużej...

A teraz zapraszamy do lektury i aktywności. :D


vonosten

Cytat: czystawodka88 w 11-04-2019, 03:46:09

Łukasz,Chojnice woj.pomorskie ... Witam wszystkich  :)

witamy, często odwiedzam Chojnice, fajne lasy dookoła ;)

BHP i ppoż - usługi, dokumentacja, szkolenia, oceny ryzyka, instrukcje...

Dzejva

Witam wszystkich. Lat 29,5, zainteresowany ostrościami od strony użytkowej:) forum czytam od lat, ale teraz postanowiłem się zarejestrować.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


nick.teta

Cześć,
przywitam się w końcu po kilku latach obecności na forum;) Taki ze mnie trochę świeżak z długim stażem  :D
Nick Teta
ntpl


Trak

Witajcie :). Tu się trochę tak już utarło, że w danym wątku piszemy to, co sugeruje jego tytuł.


Nietypowy

Siema, pochodzę z nasłonecznionych kartoflisk północnej wielkopolski, z zawodu ślusarz i technik elektronik.
Zaczynam sobie powoli dłubać w 50HF
Jeśli nie można wstawiać tu linków to nich mod wybaczy głupiemu  :< ale chciałem się pochwalić  :D
Takiego niepraktycznego ciepaka sobie wymarzyłem

https://www.instagram.com/p/BwU3NHKnnd5/
i buszek jakiego zawsze chciałem
https://www.instagram.com/p/BwPm2SIndHK/

Ale nie mam szlifierki taśmowej żeby chociaż to zjechać do blanka, więc muszę jeździć do miasta do zakładu, mam coś namierzone ale trza sklecić  :grin:
Pozdro!


Jorgos69

Witamy  Nietypowy
Na początek jedyne, co Ci potrzeba, to dwa pilniki i trochę cierpliwości ;)


moogoom

Cytat: Nietypowy w 16-04-2019, 20:28:22

Siema, pochodzę z nasłonecznionych kartoflisk północnej wielkopolski, z zawodu ślusarz i technik elektronik.
<ciach zbędne rzeczy...>

Ale nie mam szlifierki taśmowej żeby chociaż to zjechać do blanka, więc muszę jeździć do miasta do zakładu, mam coś namierzone ale trza sklecić  :grin:
Pozdro!

Mnie najbardziej brakuje w tym poście:
Siema, na imię mam ....., pochodzę (i tutaj już dobrze).

Zdjęcia materiałów na blanki mogłeś już wrzucić do nowego posta w zupełnie innym miejscu tego forum.
Tutaj tylko i wyłącznie witamy nowych użytkowników, bo jak wiadomo wszem i wobec tego wymaga dobre wychowanie i nasza kultura.

Jeśli zatem to nie jest problem, to edytuj proszę swój post i dopisz swoje imię. Całą resztę już pozostaw tak jak jest. :-)


aldona1980

Witam serdecznie jestem Aldona i pochodzę z Kamienia Pomorskiego


noxos


Marcos

Hej jestem Marek z Bielska,
Zaglądam na forum od mniej więcej roku, kupiłem kilka noży bazując na zdobytej tu wiedzy i jestem z nich bardzo zadowolony i chce więcej :D


moogoom

Cytat: Marcos w 23-04-2019, 20:15:35

Hej jestem Marek z Bielska,
Zaglądam na forum od mniej więcej roku, kupiłem kilka noży bazując na zdobytej tu wiedzy i jestem z nich bardzo zadowolony i chce więcej :D

No to się zaczęło..... nie wiem czy znajdziesz w sobie tyle siły, żeby przestać.
Może np. jakiś Yoda pomoże Ci trafić do celu i przestaniesz szukać kolejnych "laserów i bajerów" ?  :rotfl:

A tak poważnie to witaj na forum. A skoro jesteś od dłuższego czasu, to nie ma sensu wtajemniczać Cię w jego szczegóły.
Zwłaszcza, że bardzo ładnie się przywitałeś :-)


erykbp

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów :)
Na imie mam Eryk a mieszkam w Białej Podlaskiej.
Przygotowuje się do zrobienia pierwszego noża.
Dużo czytam i zbieram narzędzia.
Pozdrawiam