Autor Wątek: Witamy Nowych - przedstaw się i napisz gdzie mieszkasz!  (Przeczytany 317587 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline porcelanowy

• Opinii: (123)
  • Mieszkaniec knives.pl
Odp: Witamy Nowych
« Odpowiedź #2320 dnia: 22-07-2011, 10:17:48 »
Powitoł
@similas, wbij swoją szpilkę w forumowej mapie. Może się okazać, że jest obok twojej jeszcze kilka ;)
Forum lokalne już wiesz gdzie jest? :)
porcelanowy/Rafał: boso, ale w ostrogach.
Co miałem, mam i będę miał... i co robię    :shades:

Online jack

• STARŻA
  • Opinii: (93)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • GREENCAMO
« Odpowiedź #2321 dnia: 22-07-2011, 10:27:47 »
Witam
(...)

Witamy na forum, Jeżyn. Dopiero zauważyłem Twój post. Jak będziesz w Lublinie zaglądaj do nas  ;)

Aha, no i tradycyjnie- dopisz się:
http://www.knives.pl/forum/index.php/topic,90581.0.html     

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 22-07-2011, 10:30:07 wysłana przez jack »
Trza być twardym landsknechtem a nie miętką ninją

Offline Rafał

• Opinii: (0)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
    • Rekonstrukcje z dawnych wieków
« Odpowiedź #2322 dnia: 27-07-2011, 08:24:18 »
Witam wszystkich.

Offline WojaK

• Opinii: (61)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • www.extreme-survival.pl
    • Zapraszam do obejrzenia mojego nowego programu "Zapomniane miejsca" W którym będę zapoznawał was z historią różnych opuszczonych miejsc
« Odpowiedź #2323 dnia: 27-07-2011, 09:41:47 »
Witaj Rafale z Wielunia czuj się jak u siebie :D
W imieniu wytwórni filmowej "Wild Mountain"i"Wieczorek Expeditions Team" zapraszam do oglądania filmów i seriali o tematyce Survivalowej, Turystycznej i Ekspedycyjnej.
Wszystkie nasze filmy znajdziecie na www.wildmountain.republika.pl oraz www.extreme-survival.pl Posiadamy kanały na "FB" i "YT"

Offline Tuurtel

• Opinii: (12)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Nessmukoholik
« Odpowiedź #2324 dnia: 27-07-2011, 21:09:35 »
Witam serdecznie wszystkich zafascynowanych stalą. Dzięki wam mam nadzieję oswoić swoją starą-nową pasją. Z czasem wykorzystam wiedzę zawartą na forum, podzielę się swoją, a niebawem pochwalę się swoimi pierwszymi zabawkami.
Serdecznie pozdrawiam Łukasz.
NIE MA BOGA JEST MOTÓR

Offline payro

• Opinii: (16)
  • Nowy użytkownik
  • *
  • czytacz ;)
« Odpowiedź #2325 dnia: 28-07-2011, 18:06:05 »
Witajcie :)
Pare dni od rejestracji już minęło, więc może pora na pierwszego posta ;)
Czytuje sobie forum i dokształcam się :D
Pozdrawiam
Krzyś

Offline Razowiec

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2326 dnia: 01-08-2011, 12:24:57 »
Forum poczytuję od dłuższego czasu, ale zarejestrowałem się niedawno. Dzień dobry!
Jakkolwiek noże są jedynie jednym z wielu moich zainteresowań, więc nie spodziewam się być tutaj przesadnie aktywny. Niemniej umiejętność poprawnego sklecenia paru zdań nie jest mi obca a i o głupoty pytać nie będę. Pomijając rzeczy, które dla co po niektórych mogą się okazać oczywistymi oczywistościami  :-*

PS: Z jakiej okazji czarna kokardka na nożu będącym logo forum?
« Ostatnia zmiana: 01-08-2011, 12:28:55 wysłana przez Razowiec »

Offline Klucha

• Opinii: (3)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • WE COME FROM THE DARK
« Odpowiedź #2327 dnia: 01-08-2011, 12:27:38 »
Powitać

Offline yetisize

• Opinii: (262)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Pozdrawiam Rafał
« Odpowiedź #2328 dnia: 01-08-2011, 12:30:55 »
Witamy
PS: Z jakiej okazji czarna kokardka na nożu będącym logo forum?
http://www.knives.pl/forum/index.php/topic,114323.0/highlight,abd.html
Sprzedam:

Noże
Klamoty

Offline MsKubek123

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #2329 dnia: 05-08-2011, 20:42:32 »
Siemaaa jak dobrze że już się przywitałem  :alien:

Offline defo

• Opinii: (18)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2330 dnia: 07-08-2011, 00:03:34 »
Już jakiś czas jestem na tym forum, a jeszcze się nie przedstawiłem. Więc mam na imię Zdzisiek i mieszkam teraz w Dublinie. Pozdrawiam.

Offline gadzeciarz

• Niezlot PGK 2018
  • Opinii: (34)
  • *
« Odpowiedź #2331 dnia: 07-08-2011, 12:53:31 »
Witam serdecznie wszystkich zafascynowanych stalą. Dzięki wam mam nadzieję oswoić swoją starą-nową pasją. Z czasem wykorzystam wiedzę zawartą na forum, podzielę się swoją, a niebawem pochwalę się swoimi pierwszymi zabawkami.
Serdecznie pozdrawiam Łukasz.

Tak to się zaczyna i uważaj bo ta choroba postępuje błyskawicznie  :rotfl:
Witaj i powodzenia.
"wiec żyj na huśtawce życia,żyj!!! Bo tylko raz dany nam czas"

Offline rangy67

• Opinii: (288)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Przesyt nożowy...
« Odpowiedź #2332 dnia: 07-08-2011, 13:46:17 »
Witaj Zdzichu :)
.....i po sześciu dniach tworzenia Bóg usiadł by.....siódmego wymyślić Sebenze.

Offline matylda

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #2333 dnia: 07-08-2011, 22:30:22 »
W związku z tym, że "nowa" jestem...
Witam.
Pozdrawiam.
 :shy:

Offline Klucha

• Opinii: (3)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • WE COME FROM THE DARK
« Odpowiedź #2334 dnia: 07-08-2011, 22:34:22 »
Witamy

Offline Seneka

• Opinii: (425)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
  • Omnia mea mecum porto
« Odpowiedź #2335 dnia: 07-08-2011, 23:03:23 »
Witajcie Siostry i Bracia !
Tempus fugit.... pora na pierwszy post...
Wiele pracy przede mną, aby choć trochę ogarnąć nożowe meandry.
Ale wiedza ta jest słodka a i liczyć na Zacną Kompaniję można.
Pozdrawiam
Seneka
"Qui nil potest sperare, desperet nihil"

Offline na chwile

• Opinii: (167)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #2336 dnia: 08-08-2011, 11:49:33 »
Seneka, ale to jest wątek "Witamy Nowych" przecież, czyli Ciebie nie dotyczy ;>
A tak serio, to fajnie, że się... hmmm ujawniłeś... aktywowałeś... nie wiem, jak to napisać, żeby było precyzyjnie, ale każdym razie super, że zacząłeś (mam nadzieję) pisać  :)
mialo byc na chwile, ale nie zostane chyba dluzej ;)

Offline krajes191

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #2337 dnia: 09-08-2011, 10:10:02 »
Witajcie Panowie. Odwiedzam Wasze forum już kawał czasu ,ale dopiero teraz sformalizowałem tę znajomośc,. Pozdrawiam :D

Offline Kekacz

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2338 dnia: 09-08-2011, 12:38:03 »
Witam wszystkich tutaj zebranych, którzy dążą do tego aby stal ostra grzecznie robiła wszystko co wymyśli głowa (w granicach rozsądku oczywiście!) :)
Zainteresowań mam mnóstwo, noże a raczej ich scyzorykowe wersje są jednymi z nich.
Choroba czasami utrzymuje się w formie utajonej, czasami daje się we znaki. Teraz przechodzę kolejne takie stadium zwiększonej aktywności.

Pierwszy atak miał swój epilog w 2000 roku, kiedy kupiłem swojego pierwszego szwajcara - czarnego Victorinoxa Outridera. Stał się wówczas moim nieodłącznym kompanem podczas wycieczek krótkich, wyjazdów dłuższych, prac domowych i innych rzeczy tym podobnych. Znajomi na widok Outridera najczęściej nie omieszkali w sposób lekko żartobliwy wspominać o MacGyverze, pytając czy będę składał śmigłowiec, czy budował łódź. Żarty się kończyły w momencie kiedy okazywało się, że Vicek sporo potrafi. Sami wiedzieli do kogo się zwrócić następnym razem :P

Później choroba osłabła. Outrider zawsze był w kieszeni, plecaku, torbie. Robił to czego od niego wymagałem. Kilkukrotnie przeżyłem poważny stres, kiedy myślałem, że już go zgubiłem. Na szczęście zawsze trafiał z powrotem w moje ręce.
Delikatny nawrót objawów stalowo-ostrzowo-scyzorykowych nastąpił 3 lata temu, w trakcie poszukiwań prezentów na gwiazdkę. Wtedy to mój Tato otrzymał lśniącego czerwienią Herculesa. Musze nieskromnie powiedzieć, że byłem skrajnie zadowolony z ofiarowania tego prezentu. Wiedziałem, że tak jak mój Outrider tak Hercules będzie pomocny i wytrzymały.

W zeszłym roku kolejny nawrót. Szeregi użytecznego "żelastwa" powiększyły się o dwa Opinele. Wszystko za sprawą kolegi, który zabierał ze sobą na wyjazdy swojego węglowego No 7 lub No 8. Ujęła mnie prostota i użyteczność konstrukcji. Większy, nierdzewny No 10 już sprawdził się przy maczetowym wycinaniu gałęzi, czy jako rezerwa taktyczna m.in. tępego noża z zastawy w restauracji na Starym Mieście w czeskiej Pradze :D Było wiele radości. Mniejszy, węglowy No 7 uzyskał wzorek po kontakcie z tartym chrzanem i czasami robi za kieszonkowca, do krojenia bułek itd :)

Jakbym mógł zapomnieć o jednej z gwiazd zeszłego roku kalendarzowego - vickowego pikutka :D Kiedy trafiłem na chyba najbardziej znaną i popularną  recenzję, z 2005 roku, tego z pozoru niegroźnego przedstawiciela kiełbaso i pomidororzeźników popłakałem się ze śmiechu. Nie omieszkałem zaopatrzyć się w osobisty egzemplarz. Później już poleciało, rodzina bliska, dalsza, znajomi. Wszyscy się opikutkowali. Jednak ich zbytnio nonszalanckie podejście do tego kawałka stali z plastikową rączką szybko się mściło, a do mnie spływały kolejne meldunki o równiutkich i niespodziewanych ranach na palcach. Całe szczęście, że pikutek nie radzi sobie z kośćmi bo ... u la laaa.

Tegoroczny okres urlopowy to ponowna fiksacja w temacie użytecznych narzędzi kieszonkowych. W głowie tylko multitool i multitool. Victorinox czy Leatherman. Spirit czy Swiss tool, a może Wave. Oszaleć można!
A niech kiełkuje dalej. W ramach odstresowania, do już 11 letniego Outridera dołączył maleńtas w postaci Vicka Classica, czekając cierpliwie na ruszenie do akcji będąc na z góry upatrzonej pozycji jako breloczek. Kiedy żona go zobaczyła ... z miejsca chciała taki sam! No i ma :)
W ramach chyba tylko własnej próżności i gadżeciarstwa do grona klubu "Pod ostrą krawędzią" dołączył jeszcze vicek Farmer alox. Wisi przy pasku, ładne to cholera. Swoim wyglądem szczerze i bez ogródek zapewnia, że będzie służył długo i bezawaryjnie. Tego jestem pewny. Wszak w 11 latku, Outriderze nawaliła tylko sprężynka nożyczek. 2 zł i w temacie użyteczności znów jest jak nowy. Tylko ryski i wgłębienia informują o jego burzliwych przeżyciach. Farmer chyba na dłużej zagości jako scyzoryk do codziennego noszenia. Ostatnio żona stwierdziła, że gdybym zgubił Outridera, to chyba by się zapłakała. Wszak przez tyle lat był z nami. Będzie służył w domu i na większych wyjazdach, a na swoją reputację będzie zarabiał Farmer. Ostatnio ciął wysokie trawska zasłaniające widok na Rajdzie Rzeszowskim :)

Ot i się rozpisałem. Trochę długi monolog jak na pierwszy post, ale mam nadzieję, że nikogo nie zanudziłem i ktoś dotrwał do końca :)
I jeszcze zdjęcie "rodzinne" z zeszłego roku: Pstryk i tegoroczne "Maleńtas vs Outrider" ;) pstryk 2.

Pozdrowienia
« Ostatnia zmiana: 09-08-2011, 12:55:24 wysłana przez Kekacz »

Offline kermit78

• Opinii: (27)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #2339 dnia: 09-08-2011, 12:51:38 »
Ja dotrwałem :)
Powitać!
ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ!