Autor Wątek: CRKT m21  (Przeczytany 28810 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline TDK

• Opinii: (88)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Pozdrawiam wszystkich :)
Odp: CRKT m21
« Odpowiedź #100 dnia: 08-02-2015, 02:38:24 »
Naszło mnie na refleksję. Minęło już dobrych kilka lat od kiedy kupiłem M21-04. Gdy go kupowałem, był to jeden z częściej polecanych na forum dużych folderów (RAT-1 był wtedy ciekawostką). Od tego czasu kupiłem też wiele innych noży, z których część sprzedałem. Emka jest jednak ze mną cały czas. Nie używam jej praktycznie, oprócz otwarcia jakiegoś listu od czasu do czasu, ale leży na biurku, a kiedy biorę ją do ręki, poprawia mi się humor. Lubię tego skubańca cały czas i nie każdy nóż sprawia mi taką radość. Lubię poczucie siły, jakie daje. Ma bardzo fajną, masywną głownię w specyficznym ciemnoszarym kolorze, dość agresywnie tnącą stal i wygodną, stosunkowo lekką rękojeść. W moim egzemplarzu wszystko jest takie jak powinno być.
Znam narzekania, że ten nóż ma za słaby listek blokady, jak na resztę konstrukcji. Być może faktycznie jest on za słaby do noża, który aż prowokuje, by go nadużywać. Ale w folderze ważna jest nie tylko blokada, ale także wytrzymałość głowni, osi, rękojeści i kołków stopujących, zwłaszcza przy podważaniu i wyłamywaniu. Nie mam wątpliwości, że w razie potrzeby ten nóż sporo wytrzyma, nawet gdyby blokada miała ulec uszkodzeniu. Natomiast jeśli nie będzie się emki nadużywać, zwłaszcza do rąbania, to posłuży przynajmniej tyle samo co inne foldery.
Obecnie ten nóż nie jest już modny i zbyt często polecany, ale napiszę - jeśli ktoś chce mieć duży folder, to radzę wypróbować emkę. Wciąż uważam, że to jeden z fajniejszych folderów.

Offline ordo

• Opinii: (107)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #101 dnia: 08-02-2015, 09:35:44 »
Wrzucałem w tym wątku parę lat temu takie "refleksje po powrocie".
Do klikania i zabawy to faktycznie dalej satyskakcjonujący nóż.
Ale gdybym miał kupić go ponownie za ~170, a CS Voyager L za ~200, może trochę taniej, to bym się nie wahał nawet chwili.
A przy obecnych cenach tego noża to już tylko pusty śmiech mnie ogarnia.
Kupić można, pewnie, ale czy warto? Moim zdaniem od lat już nie.

Offline ednyfed

• Opinii: (7)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #102 dnia: 08-02-2015, 12:50:33 »

Zapomniałeś dodać, że to fajny nóż do tego by podręczyć niewnożowionych, dając im emkę do zamknięcia. ;P
Mam M21-04 od kilku lat. W kategorii noża na grzyby zastąpił RATa-1 (który kompletnie mi nie przypasował) i spisywał się średnio :rotfl:.
Natomiast jako sztandarowy produkt CRKT - bardzo dobrze wykończony z wypolerowaną krawędzią tnącą. Przyjemny dźwięk zapadania blokady i LAWKSa.
Przy obecnej cenie - nie jest to model konkurencyjny. Z pewnością to nie nóż dla kogoś, kto szuka czegoś uniwersalnego.

Offline mtths

• Opinii: (8)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Niestety nóż to nie język i tępi się od używania.
« Odpowiedź #103 dnia: 08-02-2015, 19:20:07 »
Ja znów chyba za bardzo wygodny się zrobiłem.
Kilka lat noszenia i używania innych (mniejszych, lepszych do cięcia i wygodniejszych) noży i teraz jak Biorę Mkę do ręki to wrażenie ciężaru i kanciastości jest straszne, a krojenie czegokolwiek twardszego od marchewki to mordęga dla moich wydelikaconych pluszków. Niemniej sentyment został. Poza tym wszystkie noże które przyczyniły się do wyparcia Mki (RAT-1, Tenacious, CSy z TriadLockiem) ma obecnie dla mnie  te same wady co Mka.

Pozdrawiam mtths
Svord Peasant Knife Fanboy
Ja jak nie wiem co wziąć to biorę svorda.
moja skromna kolekcja

Offline Rysiu K.

• Opinii: (1)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #104 dnia: 07-03-2015, 14:14:44 »
Naszło mnie na refleksję. Minęło już dobrych kilka lat od kiedy kupiłem M21-04. Gdy go kupowałem, był to jeden z częściej polecanych na forum dużych folderów (RAT-1 był wtedy ciekawostką). Od tego czasu kupiłem też wiele innych noży, z których część sprzedałem. Emka jest jednak ze mną cały czas. Nie używam jej praktycznie, oprócz otwarcia jakiegoś listu od czasu do czasu, ale leży na biurku, a kiedy biorę ją do ręki, poprawia mi się humor. Lubię tego skubańca cały czas i nie każdy nóż sprawia mi taką radość. Lubię poczucie siły, jakie daje. Ma bardzo fajną, masywną głownię w specyficznym ciemnoszarym kolorze, dość agresywnie tnącą stal i wygodną, stosunkowo lekką rękojeść. W moim egzemplarzu wszystko jest takie jak powinno być.
Znam narzekania, że ten nóż ma za słaby listek blokady, jak na resztę konstrukcji. Być może faktycznie jest on za słaby do noża, który aż prowokuje, by go nadużywać. Ale w folderze ważna jest nie tylko blokada, ale także wytrzymałość głowni, osi, rękojeści i kołków stopujących, zwłaszcza przy podważaniu i wyłamywaniu. Nie mam wątpliwości, że w razie potrzeby ten nóż sporo wytrzyma, nawet gdyby blokada miała ulec uszkodzeniu. Natomiast jeśli nie będzie się emki nadużywać, zwłaszcza do rąbania, to posłuży przynajmniej tyle samo co inne foldery.
Obecnie ten nóż nie jest już modny i zbyt często polecany, ale napiszę - jeśli ktoś chce mieć duży folder, to radzę wypróbować emkę. Wciąż uważam, że to jeden z fajniejszych folderów.
Kolego z ust mi to wyjąłeś, też dawno nie używałem swojego CRKT, ale ostatnio powrócił do mej kieszeni. To był mój pierwszy dobry nóż. Może są i lepsze, bardziej ergonomiczne, z lepszej stali nożydła, ale Mki nigdy, ale to przenigdy się nie pozbędę, bo ma dla mnie wartość iście sentymentalną. Jest już ze mną od ponad 7 lat, a nadal mi się znudziła. Wszystko w tej kosie mi odpowiada, może piszę to przez pryzmat sentymentu, ale CRKT M21-04 w cenie do 300zł, to jedna z najlepszych propozycji dobrego solidnego dużego EDC :P. Lubię to ładne zapadanie się linersa, i Lawksa też, nie przeszkadza mi :). Fajnie jak ktoś nieobeznany bierze nóż do ręki, umie otworzyć, ale z zamknięciem już trudniej :shades:.
« Ostatnia zmiana: 07-03-2015, 14:17:13 wysłana przez Rysiu K. »

Offline ordo

• Opinii: (107)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #105 dnia: 07-03-2015, 22:11:25 »
Nawet w cenie do 200 to nie jest już dobry zakup.
Za te 150-170zł był ok lata temu, bo i wyboru nie było.
Mój też miał dla mnie wartość sentymentalną.
Dwa razy kupiłem i dwa razy oddałem.

Offline Smutas

• Opinii: (21)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #106 dnia: 03-05-2015, 14:41:34 »
Tak wygląda mój CRKT, po kilku latach użytkowania w terenie. Nie oszczędzam go, przyżył wielokronie rzucanie, batonowanie, podważanie... i ma się dobrze.
Zgubiłem śrubkę od pivota którą zastąpiłem śrubką z obudowy komputera, zeszlifowałem ząbki i w zasadzie przeznaczyłem go na straty licząc że dokona żywota w lesie. Skurczybyk nie chce umrzeć, i dzielnie stawia czoła wyzwaniom które przed nim stawiam. zupełnie nieoczekiwanie stał się moim ulubionym folderem do ciężkich prac. Ja napewno nie nazwał bym go słabeuszem ;)

Thrust no 1

Offline DukeNukem1977

• Folderoholik i do tego fixedosceptyk
  • Opinii: (15)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
  • Michał Dębicki
« Odpowiedź #107 dnia: 05-08-2015, 16:43:17 »
Zdjęcie nie działa...
A chętnie pooglądałbym styraną Em-kę.  :grin:
NośNóż - facebookowa grupa o nożach zaprasza!
https://www.facebook.com/groups/148488821871612/

Offline kw

• Opinii: (0)
  • Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #108 dnia: 29-06-2016, 16:42:36 »
Wrzucałem w tym wątku parę lat temu takie "refleksje po powrocie".
Ale gdybym miał kupić go ponownie za ~170, a CS Voyager L za ~200, może trochę taniej, to bym się nie wahał nawet chwili.
A przy obecnych cenach tego noża to już tylko pusty śmiech mnie ogarnia.
Kupić można, pewnie, ale czy warto? Moim zdaniem od lat już nie.

Obecnie cena oscyluje w zakresie 350-380 zł. Co w takim razie warto rozważyć o zbliżonych gabarytach, jeśli eMka to średni wybór?
« Ostatnia zmiana: 29-06-2016, 17:03:16 wysłana przez kw »