Reklama

brzytwy

Zaczęty przez rybak, 29-03-2005, 21:41:05

Blacha

topic dubluje z budo bo jest tu troche osób nie zaglądających tam a mogących być zainteresowanymi tym topiciem

otóż

byłem dzisiaj u mojego guru od ostrzenia
jak ktoś nie doczytał w moich postach to krótka cgarakterystyka

starszy gośc w Lublinie ma zakład od lat 60-tych i od tego czasu całe zycie ostrzy wszystko co naostrzyć sie da.
Stary fachowiec i rzemieślnik z fachem w rękach.
Kto widział przeszlifowany ręcznie kąt w moim kukri ten wie o czym mówie.

Tenże miły pan ostrzy i przerabia mi wszystko co tylko mu przyniose, odratował mi wiele starych gównianych noży które miałem wywalić.
Po prostu stary fachowiec któy całe zycie tylko tym sie zajmuje.

Koniec reklamy teraz konkluzja.

Ten pan ostrzy również brzytwy.
Widziałem na żywo jak kilka ostrzył z kolekcji jednego takiego kolesia którego teżp oznałem - facet ma ponad 200 brzytew i oddaje je tylko do tego zakładu.

Brzytwa jeżeli jest "zapuszczona" to najpierw z grubsza "szlifowanie" i polerowanie na mechanicznym kamieniu (kamienie marmury i wolnoobrotówka z natryskiem wody) potem ręcznie ostrzy na marmurkach no i na koniec pas skórzany.
Przyznam że ostrość wręcz "ostateczna".

Takie "wyprowadzenie" brzytwy zapuszczonej i nie ostrzonej regularnie kosztuje do 50 pln zależnie od tego co trzeba z nią zrobić i ile sie schodzi z tym.
Jeżeli tylko podostrzenie na pasie czy marmusze to ok 15 pln.

Wiem że część osób tutaj ma brzytwy i nie ma gdzie ich fachowo naostrzyć bo to już małoznany fach.

Jeżeli ktoś jest chętny odrestaurować swoją brzytwe służe pomocą i kontaktem.

Druga sprawa - zamierzam pojechać kiedyś do zakładu i umówiony jestem i tenże pan ma mi dokłądnie pokazać jak sie ostrzy na czym itp.
Jeżeli uda mi sie skombinować kamere cyfrową to sfilmuje wszystko i zrobi sie poradnik jak ostrzyć brzytwe.
Czekam jeszcze na triangla bo poprosze go żeby spróbował pokazać jak ostrzyć przy użyciu triangla bo takie marmurki jak on ma to raczej unikat. Mam nadzieje że coś z tego wyjdzie.
Myśle że taka płytka by paru osobom sie przydała.

Jak jakieś pomysły i komentarze to śmiało.
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? -spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy? - Nic wielkiego -zapewnił go Puchatek. - Pamiętaj tylko, aby zginąć z mieczem w dłoni, inaczej nie dostaniesz się do Valhalli.

dzey

zamiast na Triangle to moze lepiej na kamieniach Arkansas? blizsze to bedzie jego kamieniom..

i tak - pisze sie na taka plyte :)

vae victis.. [biada zwyciezonym]
KFF - "Knives For Fun"
DAGA

Blacha

wiesz nie mam arkansas no i mało kto ma chyba
chodzi żeby była to wiedza jaknajbardziej i jaknajłatwiej przyswajalna
zresztą kąt i ruchy itp to marmurek sie dobierze jakoś. Ja mam nadzieje wykorzystać w końcu swój kupiony na starociach fryzjerski do brzytwy właśnie. Tylko największy problem z kamerą cyfrową mam :/

- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? -spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy? - Nic wielkiego -zapewnił go Puchatek. - Pamiętaj tylko, aby zginąć z mieczem w dłoni, inaczej nie dostaniesz się do Valhalli.

Kubek

Mam i arkansas i marmurków parę, jednak nauczono mnie kiedyś, że zapuszczoną brzytewkę to się reanimuje przy pomocy tarczy filcowej, wolnych obrotów i pasty polerskiej 1200.