Autor Wątek: Antonówka  (Przeczytany 2710 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline killrathi

• Szef działu
  • Opinii: (259)
  • *
    • Killrathi Knives
Antonówka
« dnia: 28-06-2008, 14:34:46 »
Ciągle robie tylko maluchy i maluchy... tym razem zabrałem się za coś normalniejszych gabarytów

Stal: 3mm
Długość klingi: 95mm
Rękojeść (od klingi): mosiądz, czarna fibra, merbau, fibra, jabłoń.
Rękojeść nasączana olejem lnianym

Jabłonka ma niewielkie pęknięcie - ale trzyma się stabilnie i nie odpadnie.

ps.
dlaczego wszystkie fotki wychodzą mi takie blade?? Nie widać pełni koloru drewna

nie odpowiadam na priv? pisz na [email protected]

Offline wojtas13

• Opinii: (77)
  • Mieszkaniec knives.pl
    • www.acousticblades.pl
Odp: Antonówka
« Odpowiedź #1 dnia: 28-06-2008, 14:59:26 »
Może tak lepiej?

Offline topek

• knifemaker
  • Opinii: (51)
  • *
  • ciagle szukam idealnego noza
« Odpowiedź #2 dnia: 28-06-2008, 19:11:25 »
Moim zdaniem fotki sa ok. nozyk tez fajny. Widze ze lubisz klingi z zadartym noskiem  :D

Offline dbuzer

• FT Member
  • Opinii: (513)
  • Latarki i Noże Mora of Sweden
    • mHunt.pl - Latarki i Noże Mora Of Sweden
« Odpowiedź #3 dnia: 28-06-2008, 21:57:09 »
nie podoba mi sie to że nóż wydaje się być subtelny a nijak nie pasuje do tego szlif do połowy klingi,
to nie nóz do rabania sądząc z rozmiarów i kształtów

tutaj pełny płaski aż prosi się by go zrobić, rękojeść fajna
www.mHunt.pl - Latarki i Noże Mora of Sweden 
Proszę pisać maile [email protected] bo nie dostaje powiadomień z forum że mam PW i są opóźnienia

Offline rybak

• fiddler on the roof
  • rybak
  • Opinii: (53)
  • *
  • sapere aude
    • Ostre miejsce w sieci
« Odpowiedź #4 dnia: 28-06-2008, 22:30:42 »
Roach Belly? :)
Jakigoś mje Ponie Buoze stwuozył, takigo mje mos... ن
--------------------------------------------------------------
The legacy is more intimidating, than any opposition...

Offline killrathi

• Szef działu
  • *
    • Killrathi Knives
« Odpowiedź #5 dnia: 28-06-2008, 23:07:18 »
Roach Belly? :)

yeap... spodobał mi się i chciałem sam spróbować.

Offline rybak

• fiddler on the roof
  • rybak
  • Opinii: (53)
  • *
  • sapere aude
    • Ostre miejsce w sieci
« Odpowiedź #6 dnia: 28-06-2008, 23:12:37 »
I wyglada, ze Ci calkiem fajnie wyszlo :)
Jakigoś mje Ponie Buoze stwuozył, takigo mje mos... ن
--------------------------------------------------------------
The legacy is more intimidating, than any opposition...

Offline upj

• knifemaker
  • Opinii: (148)
  • *
  • nie robię noży na zamówienie ... robię je bo lubię
    • ....takie tam moje robótki
« Odpowiedź #7 dnia: 28-06-2008, 23:25:29 »
yeap... spodobał mi się i chciałem sam spróbować.

I wyglada, ze Ci calkiem fajnie wyszlo :)

Prawda ładne linie a i drewienka klimatyczne ..... gratulacje !!!

Offline obol

• Opinii: (17)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • beyond reality - love & hate
« Odpowiedź #8 dnia: 29-06-2008, 01:32:10 »
nie nie

nadal uwazam, ze klinga z ''7 nieszczesc'' to twoja najlepsza produkcja ;P
oto ja, czyli brzydki, zły i szczery...

http://www.knives.pl/forum/index.php/topic,57901.msg149059.html#msg149059 - moj skladzik
34 PCK od 20 naszych Makerow :D

Offline kezsel

• knifemaker
  • Opinii: (40)
  • *
  • gutta cavat lapidem, non vi, sed saepe cadendo
    • LB Knives
« Odpowiedź #9 dnia: 29-06-2008, 17:47:20 »
Wreszcie doceniamy nasze rodzime drzewa! bardzo ładny!! gratulacje, dziś właśnie naciołem klocków z naszych rodzimych drzew, wyglądają obiecująco. Pozdrawiam

Offline killrathi

• Szef działu
  • *
    • Killrathi Knives
« Odpowiedź #10 dnia: 30-06-2008, 08:16:37 »
dzięki za opinie.
Drewno jabłonki mnie miło zaskoczyło - nie spodziewałem się że wyjdzie tak ładnie - jest to sezonowany przez kilka lat karcz (mam jeszcze trochę, więc jak ktoś chętny do wymianki to na PW).

@obol - obiecałem przecież... tylko żelazo skombinuje bo nie mam odpowiedniego.

Offline obol

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #11 dnia: 30-06-2008, 23:45:06 »
wiem wiem, ze obiecales ;P

ale mnie chodzi o to, ze tam pokazales ''finezje'' ksztaltu i wykonczenia, a teraz jakby sie niepotrzebnie cofasz... Tam byl dosc trudny szlif, recurva, mlotkowanie, a tu cos co kazdy poczatkujacy moze zrobic. Technike wykonywania rekojesci rozwijasz to fakt, ale jakby IMHO idziesz lekko na latwizne z projektem. Trzeba sie doskonalic, podejmowac trudniejsze projekty zeby sie rozwijac, a nie upraszczac sprawe tylko po to by robic wiecej i szybciej. Twoje noze sa fajne to fakt, ale od czasu jak pokazales ''7 nieszczesc'' i podniosly sie glosy zachwytu (nawet mistrz Bona sie zachwycil klinga) to mialem nadzieje, ze zaczniesz nas zaskakiwac coraz ambitniejszymi projektami. Popatrz troche na noze Micho.
Nawet w malych klingach mozna zaczac upychac jakies smaczki, zdobienia, niecodzienne rozwiazania, a nie tylko plynac na fali mody... Outdoor, skandynawy, tacticale. Malo kto sie bierze za uzytkowe Arty, a wystarczylo by polaczyc np klinge ze wspomnianego ''7N'' z jakas mlotkowana garda, moze mlotkowanym subhiltem, dodac do tego okladziny z poroza i ''klimatyczna'' drapanke np scrimshaw, a powstalo by cos co wielu rzucilo by na kolana nawet jesli wykonane by bylo z NC6 i mialo raptem 10+10cm. Wiem, ze dosc wysoko stawiam wymagania, ale po tym co pokazales mysle, ze SPOKOJNIE jestes w stanie wykonac opisany przeze mnie noz i jedynie ozdobienie okladzin moglo by ci sprawic trudnosc.

co Ty na to ? czy wymagam zbyt duzo ;P

eda- pozwolilem sobie na szybko dodac przyklady nalych nozy naladowanych ''smaczkami''

UWAGA nie chodzi o materialy, ale technike, nie o to czy to damast czy ceratytan, ale o to jak jest wykonczony.

P.S. moje uwagi nie tycza sie killrathi wylacznie ciebie. Ot brakuje mi u wiekszosc naszych tworcow zrobienia tego jednego kroku na przod od obcykanych juz plaskich/wkleslych szlifow, od wszedobylskiej micarty i G10, od idelanie polozonego satinu... Troche sie zapedzilem bo jednak Pi, Tlim, Kot, UPJ, Karud, Nazir, Guldan od czasu do czasu wyskakuja z ''wyzsza technologia'', ale daleko im jeszcze do tego co potrafi wycisnac z wygladu noza np Micho  :slini:
« Ostatnia zmiana: 01-07-2008, 00:16:40 wysłana przez obol »

http://www.knives.pl/forum/index.php/topic,57901.msg149059.html#msg149059 - moj skladzik

Offline killrathi

• Szef działu
  • *
    • Killrathi Knives
« Odpowiedź #12 dnia: 01-07-2008, 08:57:22 »
przeczytałem... pomyślałem i częściowo przyznam Ci rację Obol.
Mój kłopot nie polega na tym, że lecę na ilość, ale na tym, że mam pewne wewnętrzne obawy przed artem - po prostu nie wiem na ile sobie z tym poradzę. Ale z drugiej strony jak nie spróbuję to się nie dowiem.
Kolejna sprawa to mój warsztat - wielokrotnie ambitne plany ale brak pewnych umiejętności i wprawy więc projekt odkładam na bliżej nie określoną przyszłość, robiąc każdy nóż staram się robić lepiej to co skrewiłem przy poprzednim, szukam optymalnego algorytmu wykonania noża - czasami zdarza się, że robię zupełnie niepotrzebne czynności - ale cóż - uczę się. O chronicznym braku narzędzi i materiałów nie wspomnę...
Przyznam szczerze że taki kopniak był mi potrzebny, może uda mi się przełamać swoje opory i iść dalej. Dzięki.

Offline obol

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #13 dnia: 01-07-2008, 21:25:15 »
podoba mi sie Twoje podejscie. Na twoja korzysc dziala fakt, ze jestes poczatkujacym makerem nie czujacym jeszcze na barkach ciezaru potencjalnej wpadki. Dodatkowo nie robsz jeszcze ''duzo'', ''czesto'', na zamowienie, wiec mozesz spokojnie usiasc, naskrobac projekt, przemyslec go, rozebrac na czesci, ktore w miare wolnego czasu i srodkow bedziesz wykonywal, a na sam koniec zlozysz wszystko do kupy i odpicujesz. To troche jak z modelarstwem - uczy cierpliwosci, uspokaja, robisz element po elemencie, zeby na koniec skleic wszysko do kupy. Zrob klinge z poprawnymi szlifami, jak nie wyjdzie trudno zrobisz nowa. Zrob garde, jak nie wyjdzie trudno zrobisz nowa. Zrob subhilta, jak nie wyjdzie trudno zrobisz nowego. Wykoncz te 3 elementy np mlotkowaniem i trawieniem, ktore w ''7N'' bardzo ladnie ci wyszlo. Zloz wszysko razem wstepnie i pomysl co wstawic w pozostalych czesciach rekojesci. Moze drewno moze rog, moze cordian. Zrob foty, a chlopaki z forum pewnie chetnie podpowiedza ;P
zauwaz, ze nie narzucam jakis wyszukancy materialow z CITES lub CPM Sx0V w nazwie - na to kiedys moze tez przyjdzie czas, ale praca na latwo dostepnych i tanich materialach bankowo oszczedzi masy stresu ;P