Autor Wątek: Tutek: Jak zrobić wkładkę-okienko w elemencie ze skóry  (Przeczytany 4560 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pitman

• Szef działu
  • Opinii: (31)
  • *
    • ..:: WWW Koi Fish Leather ::..
1. Wybieram kawałki skór jakich użyję do wykonanie "czegoś tam" co sobie obmyślę. Pochwy akurat żadnej na warsztacie nie było więc postanowiłem zrobić ciastko o nazwie "delicja szampańska", tylko ze skóry.

Wybrane materiały:

/Taśmy klejącej użyłem do odrysowania okręgów/

2. Wycinam kształty elementów w NAWOSKOWANEJ skórze a następnie wykrawuję kształt "okienka" /w tym przypadku okrąg/

3. Fasetuję krawędź wewnętrzną okienka i krawędź elementu który stanowił do niedawna wypełnienie okienka.

4. Ze względu na tendencje ostrza do cięcia "pod kątem" do wewnątrz ciętego materiału, obracam "wkładkę" i przyklejam ją "do góry nogami" na skórę kobry, która to skóra będzie stanowiła wnętrze "okienka".
Obrócenie wkładki sprawiło, że jej krawędzie zbiegają się teraz do góry co ułatwia instalację i umożliwia swobodniejsze zainstalowanie wkładki wraz z przyklejoną skórą.

5. Wyznaczam ślad po którym wszyję wkładkę

6. Radełkiem wyznaczam miejsca szycia

7. Wkładam i wklejam wkładkę powleczoną skórą węża, bociana, rekina lub innego dziwnego zwierza.

8. W trakcie pracy postanowiłem przyszłą "delicję szampańską" do czegoś jednak wykorzystać - i do tego celu potrzebowałem jeszcze kawałka skóry. Przy okazji zrobiłem pentelkę z cienkiego /1 cm/ paska skóry.

9. W dodatkowym, obrysowanym kawałku wycinam miejsce na "dzyndzel"

http://img352.imageshack.us/img352/4610/21641991cd5.jpg

10. Sklejam zestaw i robię otwory pod szycie /w miejscach zaznaczonych radełkiem/

11. Szyję

12. Delicja szampańska gotowa

/w zasadzie to już koniec i dalsza część poświęcona będzie tematowi "jak z delicji zrobić breloczek"/

13. Przyklejam okrągły element i wstępnie przycinam wystające krawędzie dodatkowego kawałka skóry. Do pozostawionej szczeliny wklejam "dzyndzel". Wyznaczam linie ściegu zewnętrznego i radełkiem wyznaczam miejsca szycia.

14. Szyję a następnie na gorąco woskuję brzegi całości. ostrym nożem usuwam wystające fragmenty środkowej, dodatkowej warstwy skóry.

15. Nakładam wosk na brzegi i wygładzam wstępnie drewnianym klockiem

16. Fasuje krawędzie górną i dolną

17. Teraz zaczynam szybko ruszać tym drewnianym klockiem / 2 razy szybciej niż w punkcie 1'stym/. W ten sposób poleruje.

18. GOTOWE

Może mało nożowy breloczek ale można przy nim nosić klucz do Tajnej Kasetki z Customami.  :D
« Ostatnia zmiana: 05-12-2008, 17:05:22 wysłana przez pitman »
..:: Pitman Custom Sheaths ::..

Offline kangoo

• ~sługa psa swego~
  • Opinii: (84)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Venit summa dies et ineluctabile fatum
Odp: Jak zrobić wkładkę-okienko w elemencie ze skóry
« Odpowiedź #1 dnia: 04-07-2008, 16:13:07 »
Rany ,ale nam kaletnicy obrodzili :D . Mistrzowska robota .

Offline olikaz

• Opinii: (0)
  • Nowy użytkownik
  • *
Odp: Jak zrobić wkładkę-okienko w elemencie ze skóry
« Odpowiedź #2 dnia: 04-07-2008, 21:27:30 »
Niesamowite zdolności manualne ! BRAWO !