Reklama

[przesuń] [poll] Combo Edge - przydatność

Zaczęty przez Blacha, 29-04-2004, 17:14:10

Desmo

Czyli połączenie zabkow z gladkim ostrzem. Jak to wyglada w praktyce? Jak czesto używacie? Czy combo edge ze wzgledu na zabki przeszkadza podczas codziennego uzytkowania?
<span class='smallblacktext'>[ Redagowany dnia  ]</span>

"Integrity is Being Good Even if No One is Watching"

baca

Moje zdanie jest takie, że na EDC to tylko plain z dobrej stali.
Standardowe ząbki mają może swoje zalety(cięcie lin,pasów itp.), ale mi osobiście nie podchodzą:
-ostrzone na jedną stonę, więc tworzą taki efekt chisel,
-więcej czasu zajmuje ostrzenie, plain wystarczy przejechać po kamyczkach kilka razy, a z ząbkami trzeba się bawić dłużej
-raczej nie nadają się do precyzyjnych prac, a utrudniają wykorzystanie nieząbkowanej części ostrza

Fakt, tępe ząbki lepiej tną(?) od tępego plain, ale ja tam wolę pilnować żeby mieć zawsze ostry nóż, wiec ten argument do mnie nie trafia.

A więc głosuję że czasem się przydają ale raczej przeszkadza, no chyba że ktoś potrzebuje ich zalet na codzień.

PS.Ubiegłeś mnie Desmodus, właśnie chciałem dać ankietę o ząbkach w EDC:)

baca

Desmo

niech osoby ktorym nie przeszkadzaja zabki napisza w jakim nozu bo to tez roznie bywa...

"Integrity is Being Good Even if No One is Watching"

Zwirek

CQC7 - ząbki nie przeszkadzają ;)
SOCFK - też nie przeszkadzają ;)
Buck Strider Tarani - zdecydowanie pomagają - cięcie twardego plastiku - ostrzem gładkim ciężko szło...
Z tego co pamiętam (wczoraj głosowałem) to mnie ząbki czasem sie przydają i nie przeszkadzają - a nóż z nimi nabiera takiego fajnego wyglądu 8)


We are the Pilgrims, master: we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow,
Across that angry or that glimmering sea,

Friends don't let friends to eat friends!

krokodyl

jak dla mnie
ząbki są praktyczne ale
wyglądają kiepsko...
i problem z ostrzeniem

m


foetus

Cytat: baca

Moje zdanie jest takie, że na EDC to tylko plain z dobrej stali.

bardziej mi leza w EDC wlasnie  :) w niczym zbytnio nie przeszkadzaja, a znajdzie sie dla nich mnostwo do roboty
:D niewatpliwa wada posiadania zabkow jest ich ostrzenie.
wymaga po proctu wiecej czasu.

Foetus Gash

Felini

Też głosuję że na codzień przeszkadzałyby ! No i nigdy ich nie ostrzyłem- czy z tym jest faktycznie aż tak duzo pracy(czasochłonność)?

Vaya con Dios Amigos