Autor Wątek: Nowinki Kershaw  (Przeczytany 237176 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline siweq

• Opinii: (13)
  • Nowy użytkownik
  • *
Odp: Nowinki Kershaw
« Odpowiedź #2440 dnia: 12-09-2019, 09:37:16 »
No i to rozumiem, wreszcie coś innego niż ta zje8ana chińska 8Cr13/14Mov.
Podobają mi się te kershaw/emerson'y i kilka ich mam nawet ale kurde gdzie z tą chińską stalą do ludzi ??!! U mnie leżą i cieszą oko bo po moich doświadczeniach z rdzą w moim CRKT M16-12z unikam wszelkiego rodzaju "china power - super steel - like katana sword - my friend shipping today".
Pytanie tylko, czy ta D2 też przypadkiem nie będzie w Kitajowie trzaskana i jaka będzie jej jakość ?

Offline mamcar

• Opinii: (530)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #2441 dnia: 12-09-2019, 09:46:17 »
Oczywiście, że będzie my friend d2 steel highly reccomend

Offline siweq

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2442 dnia: 12-09-2019, 09:56:57 »
 :cry: no ale może za wcześnie lamentuje, poczekamy zobaczymy co tam za wypust kershaw przygotuje i jak Amerykańce go przyjmą

Online kapfryd

• krulewicz
  • Opinii: (269)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #2443 dnia: 12-09-2019, 10:06:11 »
Przecież jest już trochę modeli od Kershawa z D2. I nie jest źle, Chińczycy potrafią już tę stał dobrze obrabiać, choć zawsze jest ryzyko losowej kontroli jakości.
( ͡° ͜ʖ ͡°) "A Delica is still a better weapon than a keyboard and sour attitude" Michael Janich

Offline rotpin

• Szef działu
  • Opinii: (129)
  • *
« Odpowiedź #2444 dnia: 12-09-2019, 10:12:53 »
@siweq  Powtórzę się po raz kolejny. Nie rozumiem problemów z 8Cr13MoV. To tania i bardzo przyzwoicie obrobiona stal w wykonaniu Kershawa. Przerobiłem sporo noży tej firmy z tej stali i poza jednym przypadkiem, gdzie na piaskowanej powierzchni zostały kawałki jabłka nie widziałem rudej (tu zresztą też po przetarciu gąbką plamka zeszła).
Mam przeczucie graniczące z pewnością, że mając Emersona z 154CM i Kershawa z 8Cr13MoV w ślepej próbie specjalnych różnic w trzymaniu ostrości nie zauważysz (piszę na podstawie moich doświadczeń z egzemplarzami Emersona sprzed kilku lat, pozostał mi tylko CQC-15mini, Commander i kilka innych poszło w świat).

Natomiast fakt, że będzie wersja z D2 cieszy. Lubię ją.

Offline marcin90-70

• Lechaim - za życie!!!
  • Opinii: (399)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Nie kupuje noży...
    • KnifeHospital na facebooku
« Odpowiedź #2445 dnia: 12-09-2019, 10:47:56 »
Przy 154cm od Emersona to nawet stop Chujnium z Gównolinium w gerlachu jest fajny.
Sprzedam:
http://forum.knives.pl/index.php/topic,148745.0.html

Naprawiam wszelakie noże. Wegliki klade. Ostrze i dopieszczam.

Mój FB
https://m.facebook.com/KnifeHospital/

KnifeHospital-moje prace

Offline siweq

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2446 dnia: 12-09-2019, 11:05:06 »
@rotpin  Moje zdanie jest takie, że stal 8Cr13Mov jest dla mnie stalą niespełniającą moich wymagań i niezadowalającą mnie na podstawie kilkudniowego używania noża z tej stali.
W moim przypadku CRKT M16-12 (chyba to jest ten model, w każdym razie jest to model ze stali 8CrXXMov) naszedł rdzawym "nalotem"/plamami (nie tylko lekką powierzchniową mgiełką), przy którym musiałem się mocno napracować, by się go pozbyć. Sam nóż jest wykończony o ile dobrze pamiętam na beadblast finish.
I dlatego w tym tylko aspekcie (pomijam ostrość, trzymanie krawędzi i wytrzymałość, bo te uważam za cyt:" bardzo przyzwoicie obrobioną stal") stal ta jest niesatysfakcjonująca mnie. Owszem ktoś powie, że muł jest wystarczający do przemieszczania się ale są osoby którym muł nie wystarcza i wolą rumaka pod siodło.

W jaki sposób się to stało ? Otóż przez jedną noc leżał w kieszeni wewnętrznej namiotu (latem) i rankiem zastałem go w takim stanie. Nie był to pierwszy nóż który tam leżał, a było wśród nich parę noży ze stali AUS 8, 154CM (z powłoką ale wysoko odsłoniętą KT), jakieś Ganzo niby 440C i 440 oraz D2 z wysokim połyskiem. Na żadnym nie zauważyłem śladów rdzy po takiej nocce. Czy to był taki jednorazowy strzał z tym nożem akurat, czy inne modele z tej stali nie załapałyby rudej ? Nie wiem, nie próbowałem takich testów robić. Natomiast mi taki przypadek się zdarzył i w ten sposób zraziłem się do tej stali.
Reasumując: jeśli uraziłem czyjeś ciepłe uczucia wobec tej stali - nie było to moją intencją.

@kapfryd masz rację, nie śledzę nowinek z kolaboracji kershaw'a/emerson'a, ale teraz widzę że faktycznie trochę tego jest.

Offline rotpin

• Szef działu
  • Opinii: (129)
  • *
« Odpowiedź #2447 dnia: 12-09-2019, 11:34:10 »
@siweq rozumiem, każdy ma inne wymagania. Odnoszę się tylko do stali, to że w CRKT pojawiła się ruda nie oznacza że Kershaw ma zjebaną stal. Poza samym rodzajem stali, jej obróbka i wykończenie powierzchni ma fundamentalne znaczenie. Nie mówiąc już o tym, że nierdzewność stali jest dosyć względnym pojęciem.

Nie mówię, że 8Cr13MoV to ósmy cud świata, to przeciętna ale przyzwoita stal na EDC. Oczywiście jest mnóstwo osób dla których ona nie spełnia wymagań i wolą stal lepszej klasy czy też "wyjebolity". Ja ostatnie 2 miesiące noszę tylko Vicka Climbera i mnie całkowicie satysfakcjonuje.

Offline siweq

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2448 dnia: 12-09-2019, 11:46:16 »
Tak jak mówisz rotpin, ja zraziłem się na stali od CRKT i choć nie wiem jak ze stalą od Kershaw'a, to fakt że w taki sposób złapało rudą trochę mnie niepokoi w kontekście tego, gdym zostawił gdzieś ten nóż na dworze (nie w wodzie oczywiście =D ) i tak by się zrudził. Dlatego raczej bym nie kupił noża z tej stali tak na edc i ciorania go bardziej (trzymanie ostrości jest też przeciętne+ ta ruda= dla mnie brrrr !) , co nie zmienia faktu, że jest to stal na każdą kieszeń i nie ma co po niej płakać jakby się coś z takim nożem stało "przeciętna ale przyzwoita stal na EDC".

Online kapfryd

• krulewicz
  • Opinii: (269)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #2449 dnia: 12-09-2019, 11:58:33 »
Tu niestety wychodzi losowość w chińskiej produkcji i kontroli jakości, o której wspominałem wcześniej. Można trafić 8cr13 zahartowaną naprawdę fajnie, nie łapiącą za bardzo rudej i trzymającą ostrość, ale można też trafić miękką, rdzewiejącą od patrzenia.

To uzasadniać ma cena, co jeszcze parę lat temu miało sens, jak nie było za bardzo w tym zakresie cenowym alternatyw. Gdy dziś można za stówkę z hakiem, jak się człowiek rozejrzy, wyrwać Kizera w VG10, to niestety, ale nie widzę za bardzo przyszłości dla 8cr13.

W Stanach, gdzie można wejść do Walmartu i kupić sobie takiego chińskiego kerszoła za 15 baksów to nadal jest opłacalne, ale dla nas już mniej, chyba że komuś się dany projekt bardzo podoba.
( ͡° ͜ʖ ͡°) "A Delica is still a better weapon than a keyboard and sour attitude" Michael Janich

Offline maxiormchw

• Opinii: (10)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2450 dnia: 12-09-2019, 19:54:16 »
A widzieli, że będzie Kershaw Emerson 66055SD2 CQC-4KXL    w D2?

https://www.knifecenter.com/item/KS6055SD2/kershaw-emerson-66055sd2-cqc-4kxl-folding-knife-d2-two-tone-blade-with-wave-black-g10-and-stainless-steel-handles
Jak dla mnie słowo "Discontinued" oznacza, że nóż był produkowany ale już zaprzestano jego produkcji. Powinno pisać "pre-order" to byłaby sugestia, że nóż będzie wkrótce dostępny.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Offline mercano

• Niezlot PGK 2019
  • Opinii: (297)
  • *
« Odpowiedź #2451 dnia: 12-09-2019, 22:28:14 »
Myląca w tym wypadku może być winietka "New Item!" w lewym górnym rogu.

Offline maxiormchw

• Opinii: (10)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2452 dnia: 13-09-2019, 07:46:14 »
Faktycznie macie rację, pojawił się na instagramie
?igshid=1jor00niamatm

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Offline +)game(-

• Opinii: (5)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #2453 dnia: 13-09-2019, 20:05:33 »
Ciekawe czy pojawią się u nas, szkoda że tak rzadko sięgają po ta stal
To czym jesteśmy nigdy się nie zmienia, to kim jesteśmy zmienia się ciągle...