Autor Wątek: Nowinki Kershaw  (Przeczytany 242653 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online lobuz1

• Opinii: (60)
  • Mieszkaniec knives.pl
Odp: Nowinki Kershaw
« Odpowiedź #2520 dnia: 07-11-2019, 13:10:25 »
7777 nie miałem jescze nie miałem, ale przypadłość o której piszesz miałem  w ZT0450 i jescze w jakimś Sinkevichu.
Mam Arsena od Kamila i coś takiego nie występuje. Chyba ze ja mam jakieś zdolności do otwierania go be problemu.

Ja też miałem 2 przypadki- ten opisany z CEKE i TwoSun. Mam 3 modele TS i tylko z tym aktualnie posiadanym nożem mam taki problem. Poniżej film:
https://streamable.com/3mesv

Z tym KD to problem w moim odczuciu występował i dyskwalifikował ten nóż- może dla kogoś innego było OK. Może sprawa dotyczyła tego jednego egzemplarza? Za mocny detent i lakkie dociśnięcie palcem blokady uniemożliwiało otworzenie noża? Chwytam naturalnie nóż i nie mogę go otworzyć raz, drugi, co jest.....? Pytam się Twórcy w czym problem i otrzymałem odpowiedź, że dociskam listek blokady. Zacząłem trzymać noż nie dociskając listka i bałem się, że mi wypadnie z ręki :). Tak jak Ty (opisałeś kiedyś problematyczny dla Ciebie sposób odblokowywania SpydieChef) nie lubię uczyć się obsługi konkretnego noża tylko działać intuicyjnie. Wydaje mi się, że kilka noży już widziałem i otworzyłem, więc pewne doświadczenie posiadam. :)
« Ostatnia zmiana: 07-11-2019, 19:21:37 wysłana przez lobuz1 »
Nie ostrzę noży po alkoholu

Sprzedam:
BM 810-1401 M390,Kershaw,Ganzo
Kazak Junior, kuchenka

Online mamcar

• Opinii: (537)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #2521 dnia: 10-11-2019, 12:24:35 »
Skoro producent nagrał filmik jak "poprawnie" trzymać nóż to problem nie jest wydumany (też miałem problem z otwieraniem 7777).
"Is your knife difficult to open? Proper hand placement could make it much smoother."

Offline LordDisneyland

• Opinii: (5)
  • Użytkownik knives.pl
  • Lord.
« Odpowiedź #2522 dnia: 10-11-2019, 12:30:39 »
Zjawisko występuje także w miedzianym mini natriksie, ale dzień - dwa i człowiek do tej blokady się przyzwyczaja. Fakt, nie jest to najlepszy projekt.

Offline Tyler Durden

• Opinii: (232)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #2523 dnia: 10-11-2019, 12:57:08 »
Ja też miałem 2 przypadki- ten opisany z CEKE i TwoSun. Mam 3 modele TS i tylko z tym aktualnie posiadanym nożem mam taki problem. Poniżej film:
https://streamable.com/3mesv

Z tym KD to problem w moim odczuciu występował i dyskwalifikował ten nóż- może dla kogoś innego było OK. Może sprawa dotyczyła tego jednego egzemplarza? Za mocny detent i lakkie dociśnięcie palcem blokady uniemożliwiało otworzenie noża? Chwytam naturalnie nóż i nie mogę go otworzyć raz, drugi, co jest.....? Pytam się Twórcy w czym problem i otrzymałem odpowiedź, że dociskam listek blokady. Zacząłem trzymać noż nie dociskając listka i bałem się, że mi wypadnie z ręki :). Tak jak Ty (opisałeś kiedyś problematyczny dla Ciebie sposób odblokowywania SpydieChef) nie lubię uczyć się obsługi konkretnego noża tylko działać intuicyjnie. Wydaje mi się, że kilka noży już widziałem i otworzyłem, więc pewne doświadczenie posiadam. :)
Siedze i klikam Arsenem, nie ma różnicy czy trzymam za blokadę czy nie. Otwiera się tak samo. Mam jednego wiec nie jestem w stanie powiedzieć jak inne się otwierają. Jeśli nie jest tak w każdym modelu to chyba sobie zostawię swojego.
Jesli Kershaw wrzucił  film jak poprawnie otwierać 7777 to chyba faktycznie coś jest nie tak. Dobrze ze nie zamówiłem. Najpierw pomacam i się zobaczy :)

Online lobuz1

• Opinii: (60)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #2524 dnia: 10-11-2019, 13:06:29 »
Siedze i klikam Arsenem, nie ma różnicy czy trzymam za blokadę czy nie. Otwiera się tak samo. Mam jednego wiec nie jestem w stanie powiedzieć jak inne się otwierają. Jeśli nie jest tak w każdym modelu to chyba sobie zostawię swojego.
Jesli Kershaw wrzucił  film jak poprawnie otwierać 7777 to chyba faktycznie coś jest nie tak. Dobrze ze nie zamówiłem. Najpierw pomacam i się zobaczy :)

U nie ten problem w 7777 nie występuje- powyżej filmik dla niedowiarków. W KD występował, ale nie mam filmu dla niedowiarków. Skończmy już tą jałową dyskusję, która nic nie wnosi. Opisuję to co odczułem empirycznie trzymając te noże w dłoni a nie przeczytałem/zobaczyłem na youtubie.
« Ostatnia zmiana: 10-11-2019, 13:13:35 wysłana przez lobuz1 »
Nie ostrzę noży po alkoholu

Sprzedam:
BM 810-1401 M390,Kershaw,Ganzo
Kazak Junior, kuchenka

Offline dokanek

• Opinii: (0)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #2525 dnia: 10-11-2019, 13:12:00 »
Takie instrukcjie jak poprawnie itp... To reanimacja trupa. Noz ma mieć taką konstrukcje żeby była obsługa intuicyjna i ergonomiczna. To oczywiście tylko i wyłącznie moje zdanie.

Wysłane z mojego I4113 przy użyciu Tapatalka

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • Opinii: (163)
  • *
  • clava curva pie vinco in spelunca
    • Knives.pl na FB
« Odpowiedź #2526 dnia: 10-11-2019, 13:21:25 »
A kiedyś ludzie darli łacha gdy Apple tłumaczył, że problemy z zasięgiem jednej z generacji iP wynikają z tego, że ludzie źle go trzymają i zasłaniają antenę (co miało sens, nawet jeśli świadczyło o tym, że zjebali projekt tej anteny)...
Ale jak coś tak prostego jak nóż wymaga odpowiedniej techniki chwytu, żeby go otworzyć to ja już nie wiem co powiedziec.
pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

Offline horzuff

• Opinii: (188)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • empiryk organoleptyk
« Odpowiedź #2527 dnia: 10-11-2019, 14:02:49 »
Praktycznie w każdym Framelocku znajdzie się taka pozycja palców, że trudniej jest nóż otworzyć i dla niektórych właśnie ta pozycja jest naturalnym chwytem w danym nożu (wtedy jest problem jak wyżej). Dla innych z kolei inna pozycja będzie naturalna i problemu nie będzie.

Jednym rozwiązaniem, które minimalizuje szanse na to jest klips zamocowany tak, że częściowo opiera się o rękojeść a częściowo jest nad blokadą. Pewnie jakieś inne rozwiązania problemu również istnieją

Offline desmond

• Grupa Podlaska
  • Opinii: (332)
  • Użytkownik knives.pl
  • Uczulony na Carbon Fiber łożysko-sceptyk
« Odpowiedź #2528 dnia: 10-11-2019, 17:13:02 »
Zjawisko występuje także w miedzianym mini natriksie, ale dzień - dwa i człowiek do tej blokady się przyzwyczaja. Fakt, nie jest to najlepszy projekt.
@LordDisneyland
hehe, też chciałem wspomnieć o ekwilibrystyce otwierania natrix'a ale widzę że kolega mnie ubiegł  ;P
ale jak ktoś już nauczy się na tak małym nożu radzić sobie z tym problemem to już żaden nigdy nie będzie straszny  ;) ja już się NIE BOJĘ  :D dawać mi tego bareknuckl'a  :D
“If you can find a path with no obstacles, it probably doesn’t lead anywhere.” ― Frank A. Clark

Now remember there are no stupid questions, just stupid people.

Gdyby ten skrót był faktycznie skrótem to ktoś kiedyś by z niego zrobił szlak.

Offline LordDisneyland

• Użytkownik knives.pl
  • Lord.
« Odpowiedź #2529 dnia: 10-11-2019, 17:39:11 »
@desmond - właśnie :) dla mnie tyż nie problem, najwyżej z sekrecie przed bywalcami forum będę otwierał oburącz  :rotfl: ...fajna w sumie ta Bernikla czy jak jej tam :)

PS - w zasadzie problemy z natriksem pojawiły się dopiero wtedy, gdy mnie @desmond o nie zapytał, wcześniej otwierałem bez zastanowienia  :shades:
« Ostatnia zmiana: 10-11-2019, 18:25:28 wysłana przez LordDisneyland »

Offline kgrzesiek

• Opinii: (345)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #2530 dnia: 10-11-2019, 19:44:37 »
A ja nie wiem o co ten bój? Niektóre noże są mniejsze, niektóre większe. Drwalowi z łapskiem jak łopata ciężko otworzyć mały nożyk, normalna sprawa. Pianista nie koniecznie poradzi sobie z tymi, z twardszym frame. Inny Kowalski może po prostu nie pomyśleć jak otworzyć nóż :D
Ja klika lat byłem fanem FL, BL i LL. Kompletnie świetny był CL, który niektórych "szczypał". Nie lubiłem axisa jako młody na forum, bo omegi awaryjne. Czas mijał, opatrzyłem się z axisem, posiadam, nie narzekam.
No i wszystkie te blokady nie sprawiają mi problemów. Wszystkie można sprawnie ogarnąć. Jak nożyk się podoba to chyba można zmienić ułożenie paluchów? Jak się nie da, jest wiele innych, które podpasują.
A czytając Wasze wypowiedzi można dojść do wniosku, że każdy folder powinien być dla każdego :D
Przecież jest ich tak wiele do wyboru, niektóre podobne ;-)

Offline joloass

• Opinii: (10)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #2531 dnia: 11-11-2019, 00:45:53 »
jest pierwszy film. Podoba mi się. Chyba jest half-stop.

Proper fajniejszy ?

https://www.youtube.com/watch?v=UUimjmMidls

ZT  0230                                        BM 319-2 Proper
Blade Length: 2.60" (6.6 cm)                     2.82"
Blade Thickness: 0.121" (3.1 mm)             0.090"
Overall Length: 6.20" (15.7 cm)                 6.65"
Closed Length: 3.70" (9.4 cm)                   3.85"
Weight: 1.8 oz. (51 g)                               2.16 oz
Blade Material: CPM-20CV                         CPM-S90V

Nie zebym sie czepial ?

:grin:
« Ostatnia zmiana: 11-11-2019, 01:11:40 wysłana przez joloass »

Offline Tyler Durden

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #2532 dnia: 11-11-2019, 04:00:26 »
Jak kupię ZT to Ci odpowiem. Na pewno BM droższy.
« Ostatnia zmiana: 11-11-2019, 04:03:04 wysłana przez Tyler Durden »

Offline LordDisneyland

• Użytkownik knives.pl
  • Lord.
« Odpowiedź #2533 dnia: 11-11-2019, 04:38:18 »
Jak kupię ZT to Ci odpowiem. Na pewno BM droższy.

Porównanie wyglądu na niekorzyść benczmejda. Łom ZT zyskuje w moich oczach z każdą chwilą :)

Offline GarbatyAnioł

• Typowy Janusz nożownictwa, kiedyś zwali mnie Garbaty!
  • Opinii: (98)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Lubię CF i jebać foty z netu FZN®
« Odpowiedź #2534 dnia: 11-11-2019, 09:44:35 »
Benchmade zyskuje jeszcze bardziej po regrindzie u Kreina
Nie ma takiej rury na świecie,
której nie można odetkać

Offline Tyler Durden

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #2535 dnia: 11-11-2019, 10:25:09 »
nie rozumiem dlaczego każdy porównuje BM propera z każdym z slipem który się pojawi. Moze chodzi o popularność w US, BM sprzedało tego 319/8 od groma.
BM jest całkiem fajnym poręcznym nożykiem. Jesli się komuś nie podoba lub cena za wysoką to rozumiem. Mam inne zdanie i chyba nic tego nie zmieni :)

Offline Essefer

• Opinii: (6)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #2536 dnia: 11-11-2019, 11:54:15 »

nie rozumiem dlaczego każdy porównuje BM propera z każdym z slipem który się pojawi. Moze chodzi o popularność w US, BM sprzedało tego 319/8 od groma.
BM jest całkiem fajnym poręcznym nożykiem. Jesli się komuś nie podoba lub cena za wysoką to rozumiem. Mam inne zdanie i chyba nic tego nie zmieni :)

Porównują do najlepszego?? ;)
Posiadam, polubiłem na maksa.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Offline marcin90-70

• Lechaim - za życie!!!
  • Opinii: (408)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Nie kupuje noży...
    • KnifeHospital na facebooku
« Odpowiedź #2537 dnia: 11-11-2019, 11:56:13 »

Porównują do najlepszego?? ;)
Posiadam, polubiłem na maksa.

Ty się jarasz prawie wszystkim co ostre, a jak już ma motyla... ;)
Sprzedam:
http://forum.knives.pl/index.php/topic,148745.0.html

Naprawiam wszelakie noże. Wegliki klade. Ostrze i dopieszczam.

Mój FB
https://m.facebook.com/KnifeHospital/

KnifeHospital-moje prace

Offline Essefer

• Opinii: (6)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #2538 dnia: 11-11-2019, 12:40:25 »
Ostatnio zdechła mi zajawka na motyle ;) I to prawda jaram się wszystkim ;)

Offline joloass

• Opinii: (10)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #2539 dnia: 11-11-2019, 16:39:14 »
Sadze, ze w tym przypadku porownanie jest na miejscu ze wzgledu na zblizona: cene, gabaryty oraz okladziny z CF. 
Ogolnie natomiast w moim odczuciu Proper po prostu sie udal jako w sumie trudny do osiagniecia zrownowazony kompromis pomiedzy tym co sie wiekszosci kojarzy z klasyka i bedaca na przeciwstawnym jej biegunie nowoczesnoscia.

Osobiscie mnie sie on bardziej podoba od koncepcji ZT, ze juz nie wspomne o tych nieszczesnych w jej przypadku 3mm grubosci glowni *majacej zaledwie 6,5 cm dlugosci  :shy:
Mialem ZT 0900 o takich parametrach i mi nie podszedl z praktycznego punktu widzenia ... tutaj sytuacje troche ratuje ten sheepsfoot i pelen plaski szlif.

ZT 0230 ma ciekawa otwarta konstrukcje slipjoint ale jest jakas taka przy tym zbyt sterylna  :/
« Ostatnia zmiana: 11-11-2019, 17:02:51 wysłana przez joloass »