Reklama

Snakewood z pinem

Zaczęty przez upj, 08-10-2008, 16:55:47

upj

Zaczęty dwa lata temu nożyk miał w zeszłym roku startować w konkursie cięcia lin , ale jak to bywa blank odleżał i w tym roku dostał szlify i selektywny hart . Grubość 5 mm długośC całkowita 300, ostrze 175 mm . Pochewkę dostanie pewnie w przyszłym tygodniu .

:shades:


Krug

Ładniutki. A z czego żelazo ?

Krug-Noże.

Nie odpowiadam na PW? Pisz Pan: krugknivesmalpagmailcom
Na pohybel odchodom bolszewickich odchodów!
***** *******. :)
Śmiesznie jak jebacy popierają jebanych. :)
TRZYNASTU SPARTAN ŻYJE! WOT CHUJNIA.

upj

Cytat: Krug w 08-10-2008, 16:59:34

Ładniutki. A z czego żelazo ?

W sumie nie rewelka bo tylko A1  :? ale w ostateczności może listy otwierać  :P


kangoo

Fota 1 Barrakuda normalnie :D .


qkiel

bardzo mi sie podobaja linie glowni, szczegolnie opadajacy czubek  :grin:
koniec rekojesci dobrze stabilizuje noz podczac machania?

"A mądrość zawsze oznacza brak pewności czegokolwiek. Poza tym może, że niczego się nie wie." Jacek Sobota "Głos Boga" str. 132
Wiedza jest jak spirytus, tylko tęgiej głowie sluży.
Czas to Szczescie.

upj

Cytat: qkiel w 08-10-2008, 17:52:04

bardzo mi sie podobaja linie glowni, szczegolnie opadajacy czubek  :grin:
koniec rekojesci dobrze stabilizuje noz podczac machania?

Koniec rękojeści bardzo fajnie "trzyma" dłoń nie pozwalając na ewentualną ucieczkę noża .....ale i tak jest dziurka na linewkę ;)

Bona

Miłego dnia i wszelkiego szczęścia życzę

upj

#7
Cytat: Bona w 08-10-2008, 18:17:36

Prawie Shiva Ki  :shy:

Na jego projektach się wzorowałem .... chciałem na sobie sprawdzić czy taki kształt "dupki" nie będzie uwierał w dłoń podczas używania ... i nie uwiera :) na test cięcia muszę poczekać choć pewnie nie tylko kształt ostrza "tnie" ważna jest też technika ... podsumowując warto podglądać Lepszych i czegoś się uczyć  :shades:

dodane przemyślenie
tak patrze i patrzę i jak by troszkę ostrze przecienić szerokością nad rękojeścią to tak pod kukrasa by podchodziło   :?


przeszczep

Szkoda że mu zabrakło tych kilku ceemów, bo do cięcia po kształcie sądząc by się ładnie nadawał :)


aksamitny

Piękny,ale też myślę,że powinien mieć dłuższą głownię (pod kątem konkursu)  :)

Bazyl

upj

Cytat: Bazyl w 08-10-2008, 19:14:54

Piękny,ale też myślę,że powinien mieć dłuższą głownię (pod kątem konkursu)  :)

Projekt był "wyszlifowany" dwa lata temu , pewnie dziś dodałbym mu długości na maxa zgodnie z dopuszczonymi przez regulamin wymiarami :)

rybak

Hi upj,

sliczny, ale z moich doswiadczen to bym powiedzial, ze z wieksza iloscia lin moze miec problemy przy tym szlifie.

Jakigoś mje Ponie Buoze stwuozył, takigo mje mos... ن
--------------------------------------------------------------
The legacy is more intimidating, than any opposition...

kajko

pozazdrościć noża, bardzo ładny :)

Nie lubię jak się ze mną leci w kulki, oj nie :[

przeszczep

Cytat: rybak w 08-10-2008, 19:43:32

Hi upj,

sliczny, ale z moich doswiadczen to bym powiedzial, ze z wieksza iloscia lin moze miec problemy przy tym szlifie.

Znaczy się przy jakim szlifie? bo nie rozumam :?

upj

Cytat: rybak w 08-10-2008, 19:43:32

Hi upj,

sliczny, ale z moich doswiadczen to bym powiedzial, ze z wieksza iloscia lin moze miec problemy przy tym szlifie.

Czy będzie sie blokował ? Płaski ma to do siebie że "skleja" do siebie rozcinaną "materię " , takie doświadczenia wyniosłem z kuchni ...żółty ser , wędlinka , cebulka ...


topek

Skleja czy nie. Mniie sie podoba 8D


rybak

Cytat: upj w 08-10-2008, 20:05:12

Czy będzie sie blokował ? Płaski ma to do siebie że "skleja" do siebie rozcinaną "materię " , takie doświadczenia wyniosłem z kuchni ...żółty ser , wędlinka , cebulka ...

Nie, nie blokowal, tylko wydaje mi sie, ze kat moze byc troche za duzy i przez to nie dasz rady przeciac wiekszej ilosci lin. Ale to takie przeczucie bardziej.
Jakigoś mje Ponie Buoze stwuozył, takigo mje mos... ن
--------------------------------------------------------------
The legacy is more intimidating, than any opposition...

devilll

piknie sie prezentuje z recurva


pecado

Januszu - ujmę to tak. Już mnie mdliło od wariacji nt skandynawów (choć co do sztuki były Piękne, przez duże "P") i przyznam ze wstydem, że zaglądałem dziś tu bez większej nadziei.
I takie zaskoczenie.
Taki piękny nóż.
Jestem pod ogromnym wrażeniem i to niezwykle pozytywnym.
Widać inspirację, ale nie naśladownictwo (rzadka sztuka), a przy tym ta linia... pycha.
Dziękuję Ci za tą radość na wieczór :-)

pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

upj

Cytat: pecado w 08-10-2008, 21:07:49

Januszu - ujmę to tak. Już mnie mdliło od wariacji nt skandynawów (choć co do sztuki były Piękne, przez duże "P") i przyznam ze wstydem, że zaglądałem dziś tu bez większej nadziei.
I takie zaskoczenie.
Taki piękny nóż.
Jestem pod ogromnym wrażeniem i to niezwykle pozytywnym.
Widać inspirację, ale nie naśladownictwo (rzadka sztuka), a przy tym ta linia... pycha.
Dziękuję Ci za tą radość na wieczór :-)

Nóż powstał dwa lata temu, a "szkic" zarysował się  po rozmowie mailowej z Tobą w 2006 roku :) na temat przygotowań do konkursów ciecia na Zlot w 2007 roku . To za Twoją namową zajrzałem na stronkę  http://www.shivakicustomknives.com/
Czuj się Ojcem Chrzestnym tego projektu  :shades: