Autor Wątek: Gdzie kupić narzędzia/materiały/akcesoria ?  (Przeczytany 91433 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pitersek

• Opinii: (55)
  • Mieszkaniec knives.pl
Odp: Gdzie kupić narzędzia/materiały/akcesoria ?
« Odpowiedź #200 dnia: 19-11-2015, 23:45:25 »
Okucia na pera.com/pl (niepotrzebne skreślić bo tez nie pamietam) są bardzo dobre - potwierdzam. Bylem u pana w sklepie, godzinę przegadalem a nawet polowy rzeczy nie zobaczyliśmy. On sam wszystko produkuje, głównie pod rząd koński a to inne wytrzymałości są niż chinszczyzna. Polecam.

Offline beeper

• Opinii: (0)
  • Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #201 dnia: 20-11-2015, 11:33:52 »
To chętnie bym się dowiedział gdzie kupujesz bo mi z kodem rabatowy na juchciku wychodzi tyle samo co w innych sklepach internetowych jakie znam.

Chemie kupuję tutaj: http://www.servinetti.com.pl/ raczej nie mają sklepu internetowego ale myślę, że inne hurtownie szewskie mają podobne ceny.

Z innej beczki. Planuję wyjazd do garbarnii Kalskor w Kaliszu, nie wiecie w jakich godzinach pracują? Mam do nich ponad 300km i wolałbym nie odbić się od drzwi.

Offline Makarov

• Opinii: (8)
  • Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #202 dnia: 20-11-2015, 14:24:38 »
Z innej beczki. Planuję wyjazd do garbarnii Kalskor w Kaliszu, nie wiecie w jakich godzinach pracują? Mam do nich ponad 300km i wolałbym nie odbić się od drzwi.

Zadzwoń do nich: 627673011 - telefon z ich strony internetowej.

Offline pitersek

• Opinii: (55)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #203 dnia: 20-11-2015, 17:30:58 »
W robocze do 15:30, ale polecam się pojawić przed 14 albo lepiej około 12 ;P
Zeby coś wybrać na miejscu zeszło mi około godziny, a jak bierzesz więcej to w ogóle... Oni generalnie się nie spieszą... ;)

Offline kozik43

• knifemaker
  • Opinii: (30)
  • *
« Odpowiedź #204 dnia: 02-12-2015, 20:48:28 »
Siemanko , Potrzebuje skórę na pas grubość 4mm ,  35mm szerokość  , moje źródełko jest puste , polecicie coś ? a moze ktoś z Was ma coś na sprzedanie ?

Offline adamtoolmaker

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #205 dnia: 07-12-2015, 11:07:41 »
Witam, trafiłem tu trochę przypadkowo. Akurat mam dostęp do frezarki cnc i mnóstwa mikro frezow (kulka 0.2 mm np). Akurat robię sam dużo rzeczy podobnych do punc i pomyślałem ze mógłbym zrobić coś takiego. Na początek po kosztach mógłbym zrobić kilka sztuk, tak naprawdę to nie wiem co taka matryczka poza kształtem powinna posiadać. Z tyłu ma jakieś otwory do montowania na prasie czy dobija się ręcznie?

Offline Masta Hobbyt

• sheathmakers
  • Opinii: (27)
« Odpowiedź #206 dnia: 14-12-2015, 23:39:37 »
Panie i Panowie gdzie dostanę taką banknotówke? Halppp! ;)  http://www.ascont.pl/phpThumb/phpThumb.php?src=../zdjecia_produktow/196_1.jpg&w=340

Offline mar_kow

• Opinii: (41)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #207 dnia: 12-02-2016, 14:44:50 »
Pytanie: kupował ktoś coś z tego sklepu??
http://knife.supply/pl/
Zamówiłem parę rzeczy bo na http://birkashop.pl/ nie wszystko jest (chodziło mi o zakuwacz do kydexu). Dopiero później zorientowałem się że domena nie jest polska (przekierowanie ze skrótem), brak info gdzie sklep się znajduje. Dzisiaj zamówione, dostawa DPD.
Najwyżej będę królikiem...:)

Offline Fred

• knifemaker
  • Opinii: (25)
  • *
    • se bloguje ;)
« Odpowiedź #208 dnia: 12-02-2016, 14:47:42 »
Pytanie: kupował ktoś coś z tego sklepu??
http://knife.supply/pl/
Zamówiłem parę rzeczy bo na http://birkashop.pl/ nie wszystko jest (chodziło mi o zakuwacz do kydexu). Dopiero później zorientowałem się że domena nie jest polska (przekierowanie ze skrótem), brak info gdzie sklep się znajduje. Dzisiaj zamówione, dostawa DPD.
Najwyżej będę królikiem...:)

Panie kochany ;>
http://forum.knives.pl/index.php/board,333.0.html
Polemika z głupotą niepotrzebnie ją nobilituje - Stefan Kisielewski

Offline mar_kow

• Opinii: (41)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #209 dnia: 12-02-2016, 15:00:21 »

Offline Aleks

• knifemaker
  • *
« Odpowiedź #210 dnia: 12-02-2016, 17:23:33 »
Pytanie, gdzie, od kogo, z jakiego źródła mógłbym dostać pas skóry, ok 2m długości 20mm szeroki? Mogło by być nawet 2 x 1m. Nie za gruby, góra 3 milimetry. Może ma ktoś odkroić?
Z góry dzięki ;)

Ps. Potrzebny na lekko ciężki zestaw nożyków, które bez niego ściągną właścicielowi spodnie  ;P
Mój dział: https://forum.knives.pl/index.php/board,368.0.html

Wszyscy mają... no to mam i ja:

FB

Offline Fred

• knifemaker
  • Opinii: (25)
  • *
    • se bloguje ;)
« Odpowiedź #211 dnia: 12-02-2016, 17:25:47 »
Pytanie, gdzie, od kogo, z jakiego źródła mógłbym dostać pas skóry, ok 2m długości 20mm szeroki? Mogło by być nawet 2 x 1m. Nie za gruby, góra 3 milimetry. Może ma ktoś odkroić?
Z góry dzięki ;)

Ps. Potrzebny na lekko ciężki zestaw nożyków, które bez niego ściągną właścicielowi spodnie  ;P

Sipera pytaj.
Polemika z głupotą niepotrzebnie ją nobilituje - Stefan Kisielewski

Offline Corn

• Nowy użytkownik
  • *
    • Kornik Leatherwork
« Odpowiedź #212 dnia: 12-02-2016, 17:28:14 »
Allegro dział rycerstwo, pasy skóry. Kupisz jakie będziesz chciał

Offline Aleks

• knifemaker
  • *
« Odpowiedź #213 dnia: 12-02-2016, 20:40:14 »
Dzięki, znalazłem :)
Mój dział: https://forum.knives.pl/index.php/board,368.0.html

Wszyscy mają... no to mam i ja:

FB

Offline Anathae

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #215 dnia: 27-03-2016, 00:04:34 »
Cześć Wszystkim :)
Naszła mnie szalona chęć wziąć sprawy w swoje ręce, a dokładniej ogłowie :grin: Zrobiłam zestawienie potrzebnych narzędzi, ceny są z juchcik.pl (jeśli jest jakiś tańszy sklep to poproszę o namiar).
Będę wdzięczna za podpowiedź co z tego jest zbędne albo do zastąpienia tańszym/lepszym, niekoniecznie typowo do skóry, narzędziem i co jeszcze będzie niezbędne.
Niezbędnik:
55 zł    Groover
54 zł    Wybijak otworów pod szew nicią x4 vs 109zł Zestaw do wybijania otworów pod szew z wymiennymi końcówkami
24,5 zł Mata do cięcia 22 x 30 cm
  5,6 zł Radełko z drewnianą rączką 150 mm
39,9 zł Edge beveler 3 vs 49 zł Keen edge beveler 1
   78 zł Swivel knife
15,5 zł Nylon slicker
Igły do szycia ręcznego + nici ok. 10 zł
Plus z castoramy MŁOTEK BLACHARSKI TOP TOOLS 35 MM (19 zł), KĄTOMIERZ TOPEX (21 zł) ze stali nierdzewnej i NÓŻ METALOWY TRAPEZOWY MAGNUSSON (20 zł)
Przynajmniej dziurkacz już mam (http://www.pasi-konik.pl/pl/p/BUSSE-Dziurkacz-Profi/6282), odpadają wybijaki do dziurek  ;P
Na początek biorę się tylko za naturalną skórę, żeby nie pakować się w koszty farb i innej chemii. Czy Eco-Flo Easy Carve Concentrate i Fiebing's Edge Kote Naturalna wystarczą?

Zbędnik (do kupienie później):
33,5 zł Safety beveler
129 zł Strap cutter - Wycinacz do pasów
38 zł Beveler B702 - wybijak do tłoczeń
62 zł Wybijak podłużnych otworów 1,3 cm

Offline Corn

• Nowy użytkownik
  • *
    • Kornik Leatherwork
« Odpowiedź #216 dnia: 27-03-2016, 07:18:33 »
Trochę dziwne zestawienie. Jakieś zdobienia będą? Bo nie bardzo wiem do czego Ci potrzebny swivel knife skoro żadnych stempli nie bierzesz (na poczatku). Można wprawdzie nacinac tylko, ale nie będzie to bardzo widoczne. Do tego na oglowiu nie ma dużo miejsca na jakieś zdobienia.
Edge beveler weź sobie 1 albo 2.
Jeśli bierzesz wybijaki do otworów pod szew to będzie potrzebna odpowiednia podkładka (która przyda się też przy wibijaniu dziurek) z tworzywa (są takie białe deski do krojenia za parę złotych, powinny się nadać na poczatek).
Radelko się przydaje jeśli robimy otwory szydlem, gdy wybijamy je wybijakami odległości są już odmierzone.
Nie wal po narzędziach metalowym młotkiem bo je zniszczysz. Albo jakiś pobijak teflonowy, albo drewaniany/plastikowy młotek.
I bardzo ważne. Jeśli coś masz zamiar kupić to czytaj do czego to jest (bo chyba tego nie zrobilas). Eco flo Easy carve to środek który dodajemy do wody, która później moczymy skórę przed jej rzezbieniem. To nie jest żaden finish.
Edge kote nawet bym nie brał. Oglowie to sprzęt który mocno pracuje więc farba na krawędziach mogła by się wytrzeć w krótkim czasie. Jeśli ma być naturalnie to wygladz krawędzie papierem ściernym, a później wypoleruj na mokro nylon slickerem.
Jeśli nie będziesz kupować gotowych pasów to strap cutter się przyda od razu.

Offline Anathae

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #217 dnia: 28-03-2016, 00:08:53 »
Dzięki za odpowiedź :)
Od 2 dni szperam w necie, w oczach mi się mieni od mnogości opcji  :?  Ale... coraz bardziej nie mogę się doczekać działania 8D Pomysły się mnożą. Przynajmniej jak będą krzywe to będę się zżymać na siebie nie na rymarza :rotfl:
Największym i zdobionym elementem będzie nachrapnik w najszerszym miejscu 6 cm. Wersja 1: subtelna właśnie nacięcia :) Wersja 2: zszyty z 2 warstw jasnej skóry z cienką ciemną/kolorową pośrodku, w wierzchniej warstwie wycięte kształty przez które widać środkową skórę.
Dostałam link do strony z ofertami z Chin. Część narzędzi zamówię tam i wezmę stemple. Z czasem może wymienię na lepsze. Na początek chciałabym dobrej jakości stal w Edge beveler i Swivel knife (Któryś z linków niżej jest lepszy? Czy wszystkie są takie same - made in Taiwan?). Czy keen edge beveler faktycznie jest łatwiejszy w użyciu niż prosty edge beveler?
http://juchcik.pl/pl/p/Swivel-knife/230
http://pl.aliexpress.com/item/Stainless-Handmade-Adjustable-Swivel-Leather-Tools-Rotating-Carving-Knife-With-Blade/32627528377.html?spm=2114.13010208.99999999.261.dYFth9
http://birkashop.pl/pl/p/Swivel-knife/320
Kolejne laickie pytania: Jest różnica w wytrzymałości ściegów szytych szydłe automatycznym a saddle stitch na dwie igły?
Pod jakim hasłem szukać porządnej deski do wybijania?
Radełkiem albo czymś podobnym był dodatkowo upychany/wygładzany w rowku szew na jednym z filmów instruktażowych. Skreślam z listy.
Po świętach przejdę się po lokalnych szewcach, jeśli nie wezmą dużo za wycięcie pasków to strap cutter poczeka jeszcze chwilę.
Chemia do skór to dla mnie czarna magia ;)  Dlatego na początek nie będę malować, choć niebieskie zdobienia byłyby ciekawe.
Wezmę Eco flo Easy do łatwiejszego zdobienia i Tandy Pure Neatsfoot Oil jako odżywkę. Jest finisz odpowiedni dla pracującej skóry? Czy po prostu potraktować olejem?
Do czyszczenia sprzętu używam mydła glicerynowego, konserwuję olejem lnianym lub migdałowym, czasem końskimi specyfikami przeciw pleśni.
Z góry dziękuję za cierpliwość  :grin:  Starałam się krótko a znowu wyszedł elaborat...

Czy ktoś słyszał o kursacg rymarskich na Dolnym Śląsku?

Offline Corn

• Nowy użytkownik
  • *
    • Kornik Leatherwork
« Odpowiedź #218 dnia: 29-03-2016, 11:55:08 »
Nie mam teraz czasu dlatego od pisze tylko odnośnie kursów rymarskich. W całej Polsce nie ma ani jednego. Jedyne co można zrobić to pytać rymarzy czy będą chcieli uczyć. Jeśli chodzi o kursy kaletnicze to jeden dwutygodniowy jest w Warszawie, a dwusemetrowy zaoczny od września w Radomiu (o ile się zbierze odpowiednia liczba osób, ten jest darmowy)

Offline Player

• Opinii: (198)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #219 dnia: 30-03-2016, 13:08:40 »
Mam nieśmiałe pytanie :)

Potrzebuję kupić coś takiego jak poniżej. Jest to karabińczyk od damskiej torebki.
Niestety mojej już drugi raz pękł po wymianie gwarancyjnej paska. Dlatego potrzebuję coś solidnego.
Damska torebka potrafi czasem sporo ważyć :dodge:

Czy możecie coś polecić? Oraz miejsce gdzie można to kupić...

Chcę kupić 2 szt. oraz 'skręcane nity' (?) żebym mógł to sam zamocować na pasek.

Z góry dziękuję!

.
.
.
.