Reklama

Gdzie kupić narzędzia/materiały/akcesoria ?

Zaczęty przez Vercengetoryx, 23-10-2008, 09:02:40

maiones


Player

Tylko pytanie jak z jakością... Sprawdzone?

.
.
.
.

porcelanowy

Powitoł
Wszystkie te cienkie to nędzy odlew znal. Miałem podobne w torbie podróżnej i pękały prędzej czy później.
Aż wyhaczylem w żelaznym coś jak z linka niżej - karabińczyk zabezpieczony nakrętką:
pl.aliexpress.com/item/Zinc-Alloy-durable-Quick-Release-Snap-Hook-Ring-Carabiner-Screw-Lock-for-DSLR-Camera-Bags-Sling/32592343536.html
Problem z głowy.


Player

Dzięki!
Muszę jeszcze pokazać mojej, zobaczymy czy będą pasować ;P

.
.
.
.

Corn

W sklepach szewskich można trafić. Ja kiedyś kupiłem bardzo porządne, ale niestety też bardzo drogie, karabińczyki. Kosztowały w okolicach 5 PLN/szt ale są nie do zdarcia.


ZbylR

Dość często mam przy sobie nieduży scyzoryk, 9cm Richartz, który nie ma klipsa, nie ma też oczka do pętelki paracordowej. Po kieszeni, czy w plecaku lata luzem przez to, co wywołuje u mnie dyskomfort, wolałbym go mieć pod ręką. Początkowo chciałem kupić jakieś etui na niego, by do paska móc założyć. Skoro jednak mamy taki dział, skórę zaś lubię, choć z nią jeszcze nie pracowałem, to pomyślałem sobie, że sam mogę sobie takie etui zrobić, zwiększając tym samym poziom satysfakcji.

Poczytałem cały dział, ten temat, i tak sobie myślę, że na proste scyzorykowe etui zestaw startowy plus z Juchcik.pl powinien całkowicie wystarczyć. Dobrze myślę?
Zastanawiam się jednakowoż, czy oprócz tej apretury z zestawu przyda mi się jakaś inna chemia? Wosk? Edge beveler, slicker do wykończenia brzegów na gładko?
Z tej skóry A4 po zrobieniu etui powinno mi zostać jeszcze dość materiału na zrobienie pochwy na Companiona? Czy czarna, czyli już farbowana skóra, będzie nadawać się do formowania na mokro? Wydaje mi się, że farba mogłaby się wówczas zetrzeć.


Duyave

Ja podepnę się pod pytanie kolegi wyżej. Czy ten zestaw startowy będzie wystarczający to zrobienia prostej pochwy na nóż do kuchni aby móc go bezpiecznie trzymać w szufladzie?

...że aż czasem czuję swąd inkwizycyjnych stosów...

maiones

Cytat: ZbylR w 12-04-2016, 20:57:35

Poczytałem cały dział, ten temat, i tak sobie myślę, że na proste scyzorykowe etui zestaw startowy plus z Juchcik.pl powinien całkowicie wystarczyć. Dobrze myślę?
Zastanawiam się jednakowoż, czy oprócz tej apretury z zestawu przyda mi się jakaś inna chemia? Wosk? Edge beveler, slicker do wykończenia brzegów na gładko?
Z tej skóry A4 po zrobieniu etui powinno mi zostać jeszcze dość materiału na zrobienie pochwy na Companiona? Czy czarna, czyli już farbowana skóra, będzie nadawać się do formowania na mokro? Wydaje mi się, że farba mogłaby się wówczas zetrzeć.

Ten zestaw na początek wystarczy.
Oprócz apretury przyda się jakiś kondycjoner/impregnat do skóry. Może to być np tłuszcz do skór ze sklepu obuwniczego za kilka zł. Może to też być wosk pszczeli ale pamiętaj że skóra po wosku robi się bardzo sztywna i będzie pękać w miejscach w których pracuje czyli wszelkie zagięcia, klapki, paski itd.
Edge beveler zastąpisz radełkiem do skórek paznokci za 2zł z pierwszej lepszej drogerii lub chwila cierpliwości i papier ścierny na klocku.
Wood slicker zastąpisz jakimkolwiek urządzeniem o walcowatym kształcie i gładkiej powierzchni. Może to być np trzonek szydła, które dostaniesz w zestawie, zapalniczka itd.
Krawędzie możesz zostawić wykończone tylko na mokro ale po krótkim czasie zrobią się brzydkie. Przyda się coś żeby je wykończyć: specjalna farba do krawędzi lub kawałek wosku pszczelego nakładany na ciepło i polerowany.
Te narzędzia z zestawu startowego są marnej jakości ale "na próbę" mogą być.
Na początek radzę pochylić się nad tym szydłem i wypolerować grot na lusterko  ;)
Cytat: Duyave w 13-04-2016, 10:44:57

Ja podepnę się pod pytanie kolegi wyżej. Czy ten zestaw startowy będzie wystarczający to zrobienia prostej pochwy na nóż do kuchni aby móc go bezpiecznie trzymać w szufladzie?

J/W nie wiem jak duży masz ten nóż. Przymierz sobie do kartki A4 i zobaczy czy Ci wystarczy, pamiętaj, że będziesz też potrzebował kawałek skórki na przekładkę wewnątrz pochewki żeby Ci nóż nie poprzecinał szwu.


Anathae

Przy okazji szperania po necie trafiłam na taką instrukcję - jak widać nie koniecznie trzeba mieć pełen zestaw narzędzi :) youtube.com/watch?v=u8-4PHAXVD8
Czekam jeszcze na kilka rzeczy z Chin, ale jestem pozytywnie zaskoczona - pierwsze zakupy przybyły już po 10 dniach. Po cichu liczę, że reszta dotrze do końca miesiąca i w weekend majowy będę robić pierwsze ogłowie. Rozrysowane mam już kolejne pomysły :rotfl:


Siper

Kochani drodzy. Potrzebuję odrobinkę nici żółtej. Poratuje ktoś? :)


Filu

Wyślij mi przypomnienie wieczorem jak będę w domu
Na 90% coś mam, najprawdopodobniej slam 1mm i jak dobrze pamiętam jakąś chińską ok 0.6mm

606 230 743
Maciek


Siper

Dzięki. Żółta już załatwiona dzięki uprzejmości Sławka :)


kacu666

Gdzie tanio można kupić edge beveler do cienkich skórek 2 jest sporo za duża.


Siper

ebay albo aliexpress ;) Jeżeli nie przeszkadza Ci czekanie.


kacu666

Taniej jak wychodzi to nie przeszkadza. Jak by ktoś robił jakieś zamówienia proszę o informację jak bym mógł się podczepić.



Masta Hobbyt

Panie i Panowie czy ktoś z Was dysponuje czerwoną płaszczką? Potrzebuję jakiś kawałek bo noże od Raptoartura biedne na domek czekają a z zagranicy to za jakies 20 dni roboczych dopiero mi dojdzie :(


Zagończyk

www.facebook.com/ZagonczykSkororob
www.facebook.com/CavalloRossoLeather
www.etsy.com/shop/CavalloRossoLeather

Giedymin

hej. szukam slam 0,8mm czarny. Wiem. maja w juchciku. Ale ostatnio zamowiony tam slam 0,8 mm przyszedl jakby cienszy. BArdziej podobny do 0,6mm i niezbyt mi odpowiada.
1mm z kolei to dla mnie za duzo.
Szukam innego zrodla na probe.
Pozdrawiam

Hejo powoli odchodze od robienia nozy zlecenie. Bede robił głównie na sprzedaż. Jak ktoś chce być ma mojej mailing liście to pisać prosze, bedzie powiadomienie o dostepnych nowościach. [email protected]
https://www.facebook.com/Giedyminsbigblades/

Siper

Jak nie zależy Ci na czasie, to ebay ;-) Brałem wielokrotnie i jest OK