Autor Wątek: nóż Jakutów  (Przeczytany 66660 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kroko

• knifemaker
  • Opinii: (88)
  • *
    • blejdart
Odp: nóż Jakutów
« Odpowiedź #700 dnia: 14-04-2019, 09:09:31 »
Tak to powinno wyglądać,ale "jakut" to dość specyficzne kucie i pewne rzeczy wychodzą dopiero przy szlifowaniu,zresztą widziałem noże z zbroczem daleko w rękojeści od wybitnych kowali z Syberii,więc jakaś super kucha to to nie jest i nie wpływa na ergonomie noża.

Offline makato

• Opinii: (65)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #701 dnia: 14-04-2019, 11:09:03 »
Tak to powinno wyglądać,ale "jakut" to dość specyficzne kucie i pewne rzeczy wychodzą dopiero przy szlifowaniu,zresztą widziałem noże z zbroczem daleko w rękojeści od wybitnych kowali z Syberii,więc jakaś super kucha to to nie jest i nie wpływa na ergonomie noża.

Bo ruscy kowale w większości specjalnie się nie cackają z estetyką. Jak coś spieprzą to i tak próbują to sprzedawać. Dół chowający się pod rękojeścią nie wpływa na prace samym nożem, ale miejsce gdzie dół wchodzi pod rękojeść trudniej uszczelnić  aby tam syf nie wchodził. 
nie ma złej pogody,  jest  tylko zły sprzęt

Offline kroko

• knifemaker
  • Opinii: (88)
  • *
    • blejdart
« Odpowiedź #702 dnia: 16-04-2019, 09:13:35 »
miejsce gdzie dół wchodzi pod rękojeść trudniej uszczelnić  aby tam syf nie wchodził. 
No i to jedyna konsekwencja takiej oprawy

Offline piotrokonski2

• Opinii: (686)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #703 dnia: 16-04-2019, 12:46:59 »
Ale co to za problem? Wystarczy wypełnić klejem na który i tak się osadza ostrze. Wielu jakuckich kowali tak robi. Mi osobiście w niczym to nie przeszkadza.

Offline akedar

• Opinii: (1)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #704 dnia: 16-04-2019, 21:29:43 »
Dokladnie tak, ja jeszcze dodaję do kleju opiłki drewna z którego robiona jest rękojeść i jest super.