Autor Wątek: FG - następny prototyp.  (Przeczytany 8355 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline karud

• knifemaker
  • Opinii: (81)
  • *
    • Karud knives
Odp: FG - następny prototyp.
« Odpowiedź #40 dnia: 16-02-2009, 13:13:30 »
A nie traktowałem tego jako ataku  :D tylko chciałem zaznaczyć tez swoje przemyślenia  ;> Mariusz z ta deska to tez nie do końca tak jest bo wcale nie często (żeby nie powiedzieć raczej rzadko) dostaniesz deskę o optymalnej żądanej grubośći ...
zapraszam do sklepu www.birkashop.pl

жизнь, как посмотришь с холодным вниманьем вокруг –
такая пустая и глупая шутка…

Offline tlim

• Szef działu
  • Opinii: (217)
  • *
  • dżemdźwiedź
    • Tlim knives - ostrza, noże myśliwskie, damast, laminaty, nessmuk knives, fallout knives, stal
« Odpowiedź #41 dnia: 16-02-2009, 13:31:30 »
Ja akurat kupuję 2" czyli jak dla mnie akurat, tnę na 5cm szerokie, długi i grube jak mi się podobają.

Offline wojtekn

• knifemaker
  • Opinii: (57)
  • *
  • ciulkwens zmienilem nicka
    • NIE ROBIE NOZY NA ZAMOWIENIE
« Odpowiedź #42 dnia: 16-02-2009, 16:19:33 »
zaraz zaraz,
a tak właściwie to o czym jest ta dyskusja
facet postarał się o zrobienie czegos popularnego, typowo uzytkowego, z przystepna cena
ktora to uzyskał optymalizując proces technologiczny i materiały uzyte
wydaje mi sie ze osiagnal zamierzony efekt
co do slusznosci jego postepowania to chyba nie mozna miec watpliwosci
mysle ze Tlim sam najlepiej wie co robi, na czym rzeczywiscie mozna obnizyc koszty, i czy to sie oplaci (w sensie bedzie sie sprzedawac)
jednak oczywiscie sa tacy ktorzy wiedza lepiej jak zrobic taniej, lepsze noze, ktore zyskaja wieksza rzesze uzytkownikow/klientow
szkoda tylko ze ci ktorzy najwiecej doradzaja/krytykuja ani w produkcji nozy nie maja za duzo doswiadczenia, ani nie sa strategocznymi odbiorcami tlimowcyh wyrobow

zreszta calkiem niedawno byla ostra dyskusja o tym ze polskie customy sa za drogie i wlasnie duzo bylo glosow ze cena w okolicach 300-500 zlotych jest optymalna
widac ze Tlim wyciagnal wnioski z tamtych dyskusji, a krytykanci dalej klapia dziobami zamiast cieszyc sie swoim hobby
NIE ROBIE NOZY NA ZAMÓWIENIE
koń roboczy nie musi być uwalony gównem po samą grzywę, żeby był roboczy[pecado]
Nie każdy chce żeby jego wiedza (i niektóre kruczki podnoszące jakość i estetykę) wyszła, że tak napiszę - na jaw!

Offline WAR

• Szef
  • Opinii: (576)
  • *
  • Życie jest proste, po prostu nie jest łatwe
    • WAR's Shop of Knives
« Odpowiedź #43 dnia: 16-02-2009, 16:35:34 »
Wojtus, to co właśnie napisałeś, IMO można odczytać tak:
"Bierzcie co wam dają i nie kłapcie dziobami, chyba, że chcecie pochwalić".
Przepraszam, jeśli tlim wrzuca projekt, to dla mnie jest to zaproszenie do dyskusji o projekcie, a nie do wyrażania tylko zachwytu. Swoje zdanie przedstawiłem, nie wiedzieć czemu niektórzy poczuli się zobligowani do obrony tlima, bo śmiałem powiedzieć coś krytycznego o tym projekcie.
There are good atheists and bad atheists. There are good believers and bad believers. A cunt is a cunt and no god has ever changed that.

Offline tlim

• Szef działu
  • Opinii: (217)
  • *
  • dżemdźwiedź
    • Tlim knives - ostrza, noże myśliwskie, damast, laminaty, nessmuk knives, fallout knives, stal
« Odpowiedź #44 dnia: 16-02-2009, 16:49:36 »
Jest dyskusja, jest fajnie, coś się dzieje :D

Offline wojtekn

• knifemaker
  • *
« Odpowiedź #45 dnia: 16-02-2009, 16:58:54 »
zle to Wojtus odczytujesz
chodzilo mi o to ze tlim zrobil przyzwoity noz (mysle ze przyzwoity to malo powiedziane) za naprawde niewielkie pieniadze
dokonal tego dobierajac tanie materialy i sposoby wykonania, zachowujac przy tym dbalosc o wazne sprawy takie jak projekt, ergonomia, stal, hartowanie,
mysle ze jego doswiadczenie nie tylko w samym wykonaniu ale i w zaopatrywaniu sie w materialy pozwolilo mu wybrac rzeczywiscie to co najlepsze, optymalne, czyli jakosc za rozsadna cene
zreszta wszystko jasno wylozyl podajac orientacyjne zaleznosci cenowe
natmoiast proba wmowienia jemu samemu ze gdyby zrobil inaczej to bylo by taniej jest delikatnie mowiac niepowazna
nie dosc ze mowi to osoba nie majaca duzego doswiadczenia w wyrobie nozy, to jeszcze opiera sie na cenach detalicznych z popularnego sklepu
nie majac pojecia gdzie, i w jakich ilosciach Tlim zamawia swoje materialy

natomiast przedstawienie w swojej wypowiedzi
ze na przyklad micarta albo s30v pokryta czarna powloka byla by fajniejsza, ze jest to Twoja osobista preferencja albo trend ogolnoswiatowy,
i Tlim powinien rowniez to uwzglednic w swoich wyrobach,
jest jak najbardziej na miejscu,
przeciez temu sluzy ten watek
koń roboczy nie musi być uwalony gównem po samą grzywę, żeby był roboczy[pecado]
Nie każdy chce żeby jego wiedza (i niektóre kruczki podnoszące jakość i estetykę) wyszła, że tak napiszę - na jaw!

Offline WAR

• Szef
  • Opinii: (576)
  • *
  • Życie jest proste, po prostu nie jest łatwe
    • WAR's Shop of Knives
« Odpowiedź #46 dnia: 16-02-2009, 17:15:04 »
kicha prawda wojtuś
bo o ile szczera prawda jeśli chodzi o robienie noży, to jeśli chodzi o używanie mijasz się kompletnie z rzeczywistością. Przepraszam Cię bardzo, ale to użytkownik noża jest stroną weryfikującą projekt, użytkownik i jego doświadczenie. Nie raz już chwaliłem tlima za wiele rzeczy, podoba mi się podział jego wyrobów, podoba mi się to, że słucha opinii użytkowników. Więc bardzo Cię proszę, nie wal mi po oczach tekstem, "że jego doświadczenie nie tylko w samym wykonaniu ale i w zaopatrywaniu się w materiały pozwoliło mu wybrać rzeczywiście to co najlepsze, optymalne, czyli jakość za rozsądna cenę"
Bo w ten sposób tylko potwierdzasz moje odczucie co do swoich słów.
I nie wmawiam, że gdyby zrobił inaczej, to byłoby taniej, ceny są jakie są, nadal sądzę, że jeśli detalicznie drewno kosztuje więcej niż micarta, to w hurcie również micarta będzie tańsza.
I nie dlatego wolałbym micartę, bo fajniejsza, tylko dlatego, że ze wszystkich moich doświadczeń wynika, że micarta się lepiej spisuje w terenie niż drewno. I to nie jest moja fanaberia estetyczna ani trend ogólnoświatowy, tylko przemyślenia UŻYTKOWNIKA noży.
There are good atheists and bad atheists. There are good believers and bad believers. A cunt is a cunt and no god has ever changed that.

Offline wojtekn

• knifemaker
  • *
« Odpowiedź #47 dnia: 16-02-2009, 17:28:51 »
wojtek
naprawde nie ma znaczenia powod dla jakiego wybierasz micarte, czy jest lepsza, ladniejsza czy modniejsza
i w sumie niepotrzebnie zaglebialem sie w sprawy jakosci, uzytkowosci
jedyne co w twoich postach mi sie nie spodobalo to to iz jak zrozumialem uwazasz ze micarta jest tansza od drewna
i owszem tak jest, latwo to udowdniles w konkretnym przypadku, tzn zakup detaliczny w okreslonym sklepie
jednak tlim twierdzi ze kupujac w ilosciach hurtowych drewno jest w stanie przebic dwukrotnie cene najtanszej micarty (czyli notabene obrzydliwego polskiego rezoteksu)
ponadto zwraca uwaga na trudniejsza i bardziej kosztowna obrobke micarty
i ja uwazam ze to on ma racje a nie ty
ze wzgledu wlasnie na setki nozy zrobionych przez niego

Offline Marecki

• Nonkonformista
  • Opinii: (5)
  • Użytkownik knives.pl
  • Mistrz Patelni
« Odpowiedź #48 dnia: 16-02-2009, 18:21:41 »
I nie dlatego wolałbym micartę, bo fajniejsza, tylko dlatego, że ze wszystkich moich doświadczeń wynika, że micarta się lepiej spisuje w terenie niż drewno. I to nie jest moja fanaberia estetyczna ani trend ogólnoświatowy, tylko przemyślenia UŻYTKOWNIKA noży.

Też bym wolał mikartę bo projekty są naprawdę fajne.

Po tym jak Tlim odpowiedział na moje pytanie to nie ma się czym martwić  :shades:

Przewiduje za jakiś czas, gdy już będę miał kilka stałych, sprawdzonych modeli, wprowadzić możliwość castomizacji ich w ten sposób, że np. wybiera sobie ktoś dany nóż, następnie sposób wykończenia i w danym zakresie materiałowym możliwość wyboru w co ubrać. Oczywiście przy FG będzie więcej ograniczeń niż w HG.
"Nóż nie hałasuje"

Łot ewer

punktG

MOCNE

Offline kajtek

• Opinii: (34)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #49 dnia: 16-02-2009, 20:18:57 »
Jest dyskusja, jest fajnie, coś się dzieje :D

najgorsza jest obojętność
samotny łowca spławikow

Offline karud

• knifemaker
  • Opinii: (81)
  • *
    • Karud knives
« Odpowiedź #50 dnia: 16-02-2009, 21:12:13 »
jak zrozumialem uwazasz ze micarta jest tansza od drewna
i owszem tak jest, latwo to udowdniles w konkretnym przypadku, tzn zakup detaliczny w okreslonym sklepie
No tak nie do końca udowodnił... - nie zwrócił uwagi że 6 Euro kosztuje 1 (słownie: JEDNA) płytka micarty o wymiarach 120x40x6,5 mm... czyli na jedną okładkę  ;P
zapraszam do sklepu www.birkashop.pl

жизнь, как посмотришь с холодным вниманьем вокруг –
такая пустая и глупая шутка…

Offline fiXed

• Opinii: (1)
  • Świeża krew
  • *
  • aj low bir
« Odpowiedź #51 dnia: 19-02-2009, 01:05:52 »
Ja jako użytkownik noży (nie kolekcjoner i nie śmierdzący groszem), składam wyrazy uznania dla Tlima za to, że pomyślał o takich maluczkich jak ja, którzy pragną mieć dobry, niezbyt drogi nóż do codziennego ciurania, ale jednocześnie nie zadowala ich kopromed lub muela. Jak dla mnie seria FG jest strzałem w dziesiątkę. Prostota i użyteczność w najlepszym wydaniu. Może i lepsza byłaby micarta i S30V, ale wtedy raczej nie byłoby mnie stać na niego. Poza tym Tlim wspomniał, że prawdopodobnie może pojawią się upgrade'y, więc jest cool. Jak mi się drewienko popsuję to zamówię sobie okładziny z micarty. A jak wygram w totka to każe sobie jeszcze w tych okładzinach zamontować telewizor ;P. Co do dizajnu, to dla mnie jest git (no ale ja mam spaczony gust i podoba mi się ta prostota podana w ciekawej i zgrabnej formie). Mam nadzieję że wkrótce stanę się posiadaczem pewnego FG :slini:. I wtedy dopiero okaże się co ten nożyk jest warty (bo on chyba w zamyśle jest stworzony bardziej do roboty niż do oglądania).

Do wszystkich malkontentów: Nie wiem gdzie widzicie problem? Zróbcie ładniejsze EDC z mikartą, skórą , z takiej samej lub lepszej stali i zacznijcie sprzedawać po 350 zł. Będę pierwszym kupcem! Tak mi się coś wydaję, że Tlim nie jest głupcem i jeżeli taniej wychodziłoby robić te okładziny z micarty, to raczej nie przepłacałby robiąc je z drewienka (no chyba, że Tlim należy do "układu" ;)) .

P.S. Nie jestem prawnikem Tlima, nie jestem także z nim spokrewniony, nie biorę od niego żadnych pieniędzy, ani nie należę do "układu" ;P         
Co masz zrobić dzisiaj, zrób pojutrze! Będziesz miał dwa dni wolnego!