Autor Wątek: Kershaw/Strider ZT0301 - recka  (Przeczytany 5915 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Garandal

• Opinii: (10)
  • Użytkownik knives.pl
  • Quid est veritas?
Kershaw/Strider ZT0301 - recka
« dnia: 09-03-2009, 22:42:49 »
Witam.
Posiadam nóż od zaledwie paru tygodni. Pierwsze wrażenie jest dość niesamowite. Duży solidnie wykonany nóż o bardzo szerokiej głowni.

Dane techniczne:
długość zamkniętego  ----------------- 130mm
długość ostrza  ------------------------- 91,5mm-101,5mm w zależności od miejsca pomiaru(faliste czoło rękojeści)
długość otwartego  -------------------- 218mm
długość KT ------------------------------ 99mm
grubość noża bez klipsu -------------- 15,8mm
max szerokość części chwytowej ---- 36,5mm
grubość ostrza  ------------------------ 3,95mm
waga według producenta  ----------- 8,6oz (około 244gram)
stal - S30V
okładki - tytan, G10, stal
Framelock, speedsafe, kołki w roli stoppin.

Speed safe chodzi bez zarzutów, z flipera otwiera się pewnie i płynnie bez niepotrzebnego, mocnego kopa. Otwierając pomału można zobaczyć, że torsion bar łapie dopiero po paru centymetrach tak jak to widać na zdjęciu. Ciężkie ostrze jest łatwo wytrząsnąć z okładek. Po otwarciu fliper pełni funkcję gardy. Czubek gruby i budzący zaufanie. Blokada zapada na głębokość połowy listka framu, niema żadnego bladeplay.

Otwieranie za pomocą kołków może być trochę uciążliwe, ponieważ są zbyt schowane (ok 1,2mm) i nie wystają ponad okładki. W rękawicach to już w ogóle nie polecam, ale mamy przecież wystającą płetwę w tym celu. Po paru kliknięciach mały dyskomfort w postaci ostro wykończonych karbów na okładkach. Krawędzie flipera także wykonano "na ostro" co w połączeniu nie daje zbytniego komfortu. Po jakim czasie przyzwyczaiłem się i przestało mi to przeszkadzać.

Następnym mankamentem jaki znalazłem jest to nieszczęsne podfrezowanie w G10 od wewnątrz przy kołku. Nie poprawia to dostępu do kołka, więc ma na celu poprawienie wyłącznie dostępu do framu podczas odblokowywania/składania noża. W tym miejscy jest także pocięty głębiej liner, co skutkuje tym, że zamknięte ostrze opiera się tylko na jednym kołku i tytanowej części blokady, która przez rozcięcie framelocka ugina się delikatnie jak sprężyna. Na części KT (na brzuszku dokładnie) znalazłem małe wybłyszczenie. Pierwsze co pomyślałem, to że nóż był wcześniej używany. Po namyśle doszedłem do wniosku, że powstało ono najprawdopodobniej na skutek upadku zamkniętego noża klingą w dół. Liner się ugiął (nóż jest bardzo ciężki) i KT walnęła w spacer. Gdyby podpora była z dwóch stron nie miało by to miejsca.

Testów na trzymanie ostrości itp. nie prowadziłem (S30V ma swoją renomę i jak na razie nie widziałem potrzeby ostrzenia noża). Próbowałem natomiast przyrządzić nim coś do jedzenia. Do krojenia chleba jest trochę za krótki, więc szału nie ma. Chciałem kroić nim na desce chleb z boczkiem na małe kawałki. Trzymało się go bardzo nie wygodnie krojąc na stole w pozycji siedzącej. Leży w ręce jakoś tak nie naturalnie :x. Po paru razach nabrania nim musztardy ze słoika (ledwo mieścił się w wąskim otworze) dałem sobie spokój i wróciłem do wysłużonego Gerbera.
Struganie patyków idzie mu bardzo dobrze. Dzięki recurve radzi sobie prawie tak dobrze jak Manix (który ma lepsze parametry szlifu do cięcia) różnica jest raczej subtelna, ale chwyt jest zdecydowanie mniej wygodny. Przy mojej małej dłoni(rozmiar 8, czyli19,5cm obwu na 18cm długość od nasady do końca palców), palec serdeczny ląduje idealnie na grzbiecie brzuszka, który wbija się bardzo nieprzyjemnie. W rękawicach możliwe, że ten problem zniknie. W chwycie odwrotnym jest podobnie.

Noszenie noża w kieszeni też różowo nie wygląda. Pomijając ciężar (około ćwierć kilgrama), to znowu daje się we znaki to ostre wykończenie. Wkładając rękę do kieszeni dżinsów w której mamy nóż na klipsie, możemy sobie nieźle "zaorać" zewnętrzną część dłoni o te wystające wcięcia (patrz zdjęcie poniżej).

Zmiana mocowania klipsa mogłaby nieco poprawić sytuację, ale nie próbowałem.
Zdjęcie z innymi nożami pokazuje jak szeroka jest rękojeść w porównaniu do innych sprawdzonych modeli. IMO za duże jest wcięcie pod palec wskazujący i dla tego palec serdeczny "ląduje" na niewygodnej pozycji. Proszę o opinie kogoś z większymi dłońmi. Jeśli jest lepiej, to może mi bardziej spasuje ZT0350 ;P.

Podsumowując moje przemyślenia na temat ZT0301.
Mocny i dokładnie wykonany nóż. Na pewno budzi zaufanie i pewność że nie zawiedzie. Niestety nie gwarantuje jednak komfortu podczas pracy. Do noszenia też nie jest najwygodniejszy. Cóż... IMO świetny i naprawdę piękny folder do "mania", ale jako EDC nie jest najlepszym wyborem.

Pozdrawiam,

...Ale jeśli robi dobre noże za małe pieniądze to mi to nie przeszkadza, a już na pewno nie 99% populacji którym na myśl o wydaniu 1,5k na mały folderek odpada dupa ze śmiechu.

Cytuj z: elkrakerso

Offline DonCipcio

• to jest taki nowy zawód...
  • Władca Kieszeni
  • Opinii: (1538)
  • *
  • Każdego szkoda...
    • ODWIEDZAJ CZĘSTO !!!
Odp: Kershaw/Strider ZT0301 - recka
« Odpowiedź #1 dnia: 09-03-2009, 22:50:33 »
dzięki za fajny opis i dotrzymanie obietnicy  :/

gratki
w nagrodę piszesz reckę  :D

:dodge:
jakoś nie mam do tego głowy...  ;)
...ale wrażeniami podzielę się na pewno!  :D
 ;>
...złodziej i pijak, bo każdy pijak to złodziej!
Nie ma nic gorszego niż człowiek wykształcony ponad własną inteligencję
SPRZEDAM

Offline Garandal

• Użytkownik knives.pl
  • Quid est veritas?
« Odpowiedź #2 dnia: 09-03-2009, 22:56:00 »
Jakoś nikt się nie kwapił do pisania o nim, więc... ;p. Poza tym słowa trzeba dotrzymywać zawsze  :]
Mam nadzieję, że nikogo nie rozczarowałem zbytnio. Pisałem szczerze tak jak ja to widzę.
Uzupełnienia od innych użytkowników mile widziane :)
...Ale jeśli robi dobre noże za małe pieniądze to mi to nie przeszkadza, a już na pewno nie 99% populacji którym na myśl o wydaniu 1,5k na mały folderek odpada dupa ze śmiechu.

Offline DrWall

• Opinii: (164)
  • Użytkownik knives.pl
  • Tanki idut !!!
« Odpowiedź #3 dnia: 10-03-2009, 11:19:38 »
Byłem napalony na 300 ale podczas macania okazało się że do mojej łapki była ciut za krótka tzn. tylne zejście nie dawało oparcia końcówce dłoni w chwycie szablowym.
Poza powyższym to speed safe to fajny bajer do klikania i tak się 300 obsługuje, kołkiem nie ma sensu fliper jest od tego.

I tak wybrałem 200 ;P
PGK swoich i świadków nigdy nie zostawia  :P

"Doctor Eman is not for you" because "nic na siłę, wszystko wzbudnikiem kinetycznym z naprowadzaczem trzonkowym"

Offline Diabelek

• bez rogow
  • FT Member
  • Opinii: (79)
  • Predator killer
« Odpowiedź #4 dnia: 10-03-2009, 11:38:25 »
co do wielkosci i ergonomii, to tez mialem odczucia, ze noz jest chyba pod rekawice zaprojektowany, ciekawe co bedzie z 350 ;) powinna byc bardziej "cywilna" :D
w kwestii wykonania to dodam, ze frame jest spasowany w egzemplarzu Guevary idealenie, cale szczescie Strider wspolpracujac z Kershawem do blokady nie mial dostepu ;)

edzia:
jak zwykle nawalilem ortow, choc i tak jeszcze kilka sie znajdzie ;)
« Ostatnia zmiana: 10-03-2009, 11:46:39 wysłana przez Diabelek »
"Wciąż zadziwia mnie, czemu ktokolwiek, kiedykolwiek mógłby chcieć czegoś więcej niż SOCOM"
Microtech: Socom, M-Socom Combo; ER Shrapnel; Joah; PiTiN; LM Wave
SF: M6, Kroma, HS2, L1; HDS U60; Inova: X5, X0, X1 SSC&lambda

Offline Dexameth

• Stoik nie z wyboru
  • Opinii: (330)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #5 dnia: 10-03-2009, 11:57:43 »
Dzięki za ciekawe spostrzeżenia. Nie ma co ukrywać że idealne EDC to nie jest , przy dłuższej pracy ( dzieliłem mięcho ) męczy ręce.Niemniej jednak to nóż mocny i dobry , ale z rodzaju tych , które dobiera się do konkretnych zastosowań.
Zawsze jest gdzieś piękny poranek , nawet w dniu naszej śmierci .

Offline amper

• RAMoholik
  • Szef działu
  • Opinii: (122)
  • *
    • To mam
« Odpowiedź #6 dnia: 10-03-2009, 12:10:38 »
Garandal dzięki za reckę  :*

Mi 0300 "widzi się" niezmiernie, choć tak jak mówisz, nie jest to wybór na miejsko-codzienne EDC.
Podobają mi się w nim smaczki w stylu faktura ala skóra aligatora na tytanie, czy ogranicznik frame'a patentu hinderera (przypominjacy mi dupkę łuski)  :grin:
Jest z nim trochę tak jak ze Skirmishem - wielki, ciężki, straszy ludzi ale wielu i tak się podoba i innego noża poza nim nie widzą  :grin:
KAI: FAQ | Recenzje

Nie ma mnie i nie wiem kiedy wrócę...

Offline porcelanowy

• Opinii: (123)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #7 dnia: 10-03-2009, 12:18:12 »
POwitoł
Jakoś nikt się nie kwapił do pisania o nim, więc... ;p. Poza tym słowa trzeba dotrzymywać zawsze  :]
Mam nadzieję, że nikogo nie rozczarowałem zbytnio. Pisałem szczerze tak jak ja to widzę.
Uzupełnienia od innych użytkowników mile widziane :)
Niewielu właścicieli ma ochotę katować się używaniem codziennym tego najeżonego kloca ;)
Dzięki ci za trud :)
Nóż wzbudzał u mnie dzikie emocje gdy oglądałem pierwsze fotki. Po wzięciu do łapy... zbyt przypakowany.
Specbump wydaje mi się o wiele bardziej "dla mnie." A 301 od czasu do czasu poklikać (chociaż wspomaganie też nie kopie tak jak lubię).
porcelanowy/Rafał: boso, ale w ostrogach.
Co miałem, mam i będę miał... i co robię    :shades:

Offline Psycho

• Opinii: (17)
  • Użytkownik knives.pl
  • (oo=[|]=oo)
« Odpowiedź #8 dnia: 10-03-2009, 13:22:10 »
Dzięki Garandal za opis. :)
Nóż zacny , wykonany świetnie ( przynajmniej egzemplarz którym się bawiłem) :)
Zero BP , frame zachodzi idealnie , a speed safe działa bez zarzutu - o Striderach powiedzieć tego nie sposób.
Dodajmy do tego dobra stal i solidną klingę z mocnym czubkiem.

Wady noża jak dla mnie to po pierwsze kształt klingi - wygląda jak zaostrzona łyżka , można zapomnieć o przebijaniu, ale też i do sprawiania ryb średnio się nadaje.
drugą wadą jest to o czym wspominał Garandal - ostre krawędzie flipera/gardy. Niby da się to naprawić Dremelkiem ,ale uważam że powinno to już być zrobione fabrycznie.

Ogólnie nóż mi się podoba , lecz nie widzę u siebie dla niego zastosowania. :)
Funkcje solidnego foldera pełni u mnie BM Rukus.

Fan Benchmade  i Fallknivenów

"Psycho , Ty w gruncie rzeczy nie wyglądasz na psychopatę" - Wemi

Z powodu wszystkich dni jakie przeżyłem , jestem tym kim jestem.

Offline Szabas

• Opinii: (107)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Sympathy for knives.
« Odpowiedź #9 dnia: 10-03-2009, 13:23:47 »
Garandalu, Ty tym "wojennym" folderkiem wyjadałeś musztardę ze słoiczka?! ;P
Ależ to tłuste bydle jest...

Dzięki za prawdziwe spostrzeżenia i przyjemny materiał zdjęciowy.
Salut. ;-)
Dylu dylu na winylu...

>El Solo Lobo<

Offline Mario

• Rat Fan
  • Redaktor
  • Opinii: (226)
  • *
  • MTPN
« Odpowiedź #10 dnia: 10-03-2009, 13:38:32 »
To może jeszcze od siebie dorzucę że jest to naprawdę fajna taktyczna grzechotka.

Z czasem w dużej części noży, Speed Safe zaczął mnie wkurwiać delikatnie mówiąc. Nie dość że klekocze i słychać to jeszcze lubi pękać nie wtedy kiedy trzeba.

A wracając do noża. Duży, ciężki, średnio wygodny ale fajny. Choć w przypadku mojego, to ze względu właśnie na wagę i rozmiar wciąż leży w domu i wciąż jest NIB.

Offline amper

• RAMoholik
  • Szef działu
  • Opinii: (122)
  • *
    • To mam
« Odpowiedź #11 dnia: 10-03-2009, 15:03:36 »
Nie dość że klekocze i słychać to jeszcze lubi pękać nie wtedy kiedy trzeba.
Na klekotanie torsion bara pomaga odrobina gęstego smaru wpuszczona w jego wyfrezowanie w okładzinie ;)

Że lubi pękać - no cóż.
Taki urok speedsafe'a :)
KAI: FAQ | Recenzje

Nie ma mnie i nie wiem kiedy wrócę...

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • Opinii: (95)
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: 10-03-2009, 15:14:10 »
klekocze? jak to klekocze? mam jeden nóż z SS, kilka miałem w rękach, nie wiem o co chodzi :)
There are no tactical knives, only tactical minds
FP

Offline MMJ

• Opinii: (15)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #13 dnia: 10-03-2009, 15:44:07 »
Fajnie jest sobie poflikać z tym speed safem ale czy nie wystarczył by sam fliper? Przy tej ciężkości głowni wystarcza stosunkowo lekki nacisk na fliper i minimalny ruch nadgarstka żeby manualnie uzyskać ten sam efekt co ze wspomaganiem. Tak jak w 0200. Można by było o te parę dolarów cenę obniżyć a i zepsuć by się nie miało co.

Inna sprawa z tym klipsem- jest stosunkowo gruby i za krótki przez co mało sprężysty. Żeby włożyć a potem wyjąć nóż z kieszeni musiałem używać obu rąk nieraz. A już kaplica jak kieszeń ma grube przeszycia krawędzi. Pierwsze co zrobiłem to wyrzuciłem klipsa z 0200 w pizdjet i sie do jakiejś pochewki przymierzam.

Offline Mario

• Rat Fan
  • Redaktor
  • *
  • MTPN
« Odpowiedź #14 dnia: 10-03-2009, 16:32:55 »
klekocze? jak to klekocze? mam jeden nóż z SS, kilka miałem w rękach, nie wiem o co chodzi :)

Normalnie, weź w łapkę i pomachaj jak dziecku grzechotką to usłyszysz.  :D
Lata i obija sie w środku.
I to jest wada nie tylko w tym nożu. Choćby w Boa (dużo, dużo mniej ale jednak) A w 302 to autentycznie grzechota  :D
W sumie to powiem, że im większy/ grubszy noż tym większy problem.

Offline guevara57

• Opinii: (30)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #15 dnia: 10-03-2009, 18:01:26 »
Macham moim ZT na wszystkie strony i we wszystkich płaszczyznach ale nic nie grzechocze ... :? Już wiem: mój egzemplarz jest idealny pod każdym względem :D
Może nożem?

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • Opinii: (95)
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: 10-03-2009, 18:32:23 »
Normalnie, weź w łapkę i pomachaj jak dziecku grzechotką to usłyszysz.  :D
Lata i obija sie w środku.
I to jest wada nie tylko w tym nożu. Choćby w Boa (dużo, dużo mniej ale jednak) A w 302 to autentycznie grzechota  :D
W sumie to powiem, że im większy/ grubszy noż tym większy problem.
mini cyclone - nic nie lata. chyba, że jest wyłączony (ale zdemontowałem włącznik, więc nie ma nawet takiej możliwości :]
There are no tactical knives, only tactical minds
FP

Offline Mario

• Rat Fan
  • Redaktor
  • *
  • MTPN
« Odpowiedź #17 dnia: 10-03-2009, 20:19:21 »
Macham moim ZT na wszystkie strony i we wszystkich płaszczyznach ale nic nie grzechocze ... :? Już wiem: mój egzemplarz jest idealny pod każdym względem :D

Względnie jest zapaćkany smarem w srodku i może dlatego.

Offline Garandal

• Użytkownik knives.pl
  • Quid est veritas?
« Odpowiedź #18 dnia: 10-03-2009, 20:47:14 »
Kershaw Shalot nie grzechocze
Camillus Head też nie
ZT grzechocze, ale to nic strasznego. Gdyby nie Wy to nawet nie zwrócił bym na to uwagi. Pewnie dla tego, że nóż musi być przy tym otwarty (w zamkniętym Torsion bar jest naprężony) a z takim trzeba uważać ;p i machanie jak grzechotką koło ucha może się źle skończyć  :special:.
 ;)

Do opisu dodam jeszcze, że jestem mile zaskoczony łatwością z jaką odblokowuje się ZT. Camillus Cuda Maxx, potrafił sie tak zaklinować, że ledwie mogłem wcisnąć frame dwoma rękami :x (ale się dotarł od klikania i jest spoko ;-)).
 ;>

Offline guevara57

• Opinii: (30)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #19 dnia: 10-03-2009, 21:25:56 »
Względnie jest zapaćkany smarem w srodku i może dlatego.
Pewnie masz rację bo mój kozik to prawie nówka :shy: ...
Może nożem?