Autor Wątek: szlifierka  (Przeczytany 6870 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bodo

• Opinii: (2)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
szlifierka
« dnia: 18-05-2004, 15:39:13 »
ranking szlifierek - prosilbym o odppowiedz , czym szlifujecie , tasmowa, flex z kamieniem , z krazkiem, z tarcza itp. pilnik - w jakiej kolejnosci uzywacie narzedzi i czy macie jakies wlasne meetody

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • Opinii: (96)
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: 18-05-2004, 18:26:22 »
mam tylko podstawowe - tarcza gruba na 2 cm - na boku i czole (gruby kamien, straszne zadziory zostawia)
katowka (szlifuje na boku cienkiej tarczy, jest ok, ale za szybko sie kreci i grzeje stal jak cholera... wazne, bo na razie obrabiam hartowana stal)
papier scierny - bo hartowana pilniki slabiutko biora - na kawalku drewna, albo na pilniku :), papierem tez wykanczam (jak mi sie chce wykanczac, i jest sens ;))
pilniki - zgroza - tylko do wyrownywania i do krawedzi. plaskich powierzchni nie bierze...
pozdrawiam
There are no tactical knives, only tactical minds
FP

Offline bodo

• Użytkownik knives.pl
  • **
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: 18-05-2004, 20:31:49 »
trzeba bedzie zrobic kompendium wiedzy o materialacg szlifierskich bo sie tego w ostatnim roku namnozylo, polecam bardzo duzy osprzet do szlifierek katowych - glownie fibry scierne - tarcze sztywne zakladane na sztywne plastikowe talarze z nakretka centralna - zadnych rzepów  , tpo tak na szybko do sprobowania a powazniej podejde do omowienia nowych materialow jak wroce za kilka dni - ale do hartowanej stali tylko materialy wysokiej klasy - posypka cyrkonowa i dobra firma np klingspor a w ogole przestancie robic w hartowanej :) bo braknie czasu i sily ,.. no chocby na sex
pozdrawiam

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #3 dnia: 18-05-2004, 22:42:07 »
Cytat: bodo
a w ogole przestancie robic w hartowanej :) bo braknie czasu i sily ,.. no chocby na sex

masz calkowita racje - stosunek praca/efekt jest porazajaco niski :) ale ja wlasciwie na razie i tak tylko "wprawki" robie. a w wakacje... lozyska bede mial juz za kilka dni :D
pozdrawiam

FP

Offline Jumbo

• NTN
  • Opinii: (86)
  • *
  • WKMN
(Bez tematu)
« Odpowiedź #4 dnia: 19-05-2004, 00:24:40 »
Pilniki różnej wielkości i gradacji.
Papier ścierny różnej gradacji.
Pilniki iglaki.

To było do tej pory.

Teraz mam szlifierkę stołową i łatwiej zgrubnie obrobić kształt. Zgrubnie, bo ostateczne szlify wolę robić pilnikami. Gdy pilnik jest nowy, spokojnie bierze hartowaną stal.
Szlifierka kątowa... chyba tylko do wycięcia kawałka blachy. Zbyt szybkie obroty, a co za tym idzie - temperatura, która powoduje ten ładny granatowy kolorek na stali... :(
<span class='smallblacktext'>[ Redagowany dnia 19.05.2004r.- 00:25 ]</span>
Wielkopolski Klub Miłośników Noży
Arma Virumque Cano
opiewam oręż i męża
Zdjęcia z gór

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #5 dnia: 20-05-2004, 08:00:41 »
trzeba miec miske z woda pod reka, gdy sie uzywa szlifierek.
pilnik ma twrdosc 61-63 hrc. jesli obrabia sie stal narzedziowa o podobnej twardosci, to ciezko idzie... a pilnik niszczy sie bardzo szybko. i lokiec boli przez kilka dni :)
FP

Offline bodo

• Użytkownik knives.pl
  • **
(Bez tematu)
« Odpowiedź #6 dnia: 20-05-2004, 11:32:02 »
szlifierka katowa - dlaczego za duze obroty? sa szlifierki o obrotach ok 1600 obr/min  nawet celma je robi i w dobrej jakosci - przeznaczone glownie do szlifowania drewna wiec nie moga miec za duzych, poza tym normalne szlifierki do metalu z regulacja plynna obrotow w zakresie od 2-6 tys obr/min w cenie ok 300zl - i jeszcze jedno nagrzewanie- dlatego mowie o uzywaniu tarcz szlifierskich plaskich albo lamelkowych a nie kamienia - plotno scierne ktore pokrywa tarcze samo troche chlodzi wywolujac ruch powietrza - a nawet kamieniem mozna szlifowac ale zbierajac male ilosci metalu i nie pozwalajac na miejscowe zagrzanie

Offline Jumbo

• NTN
  • *
  • WKMN
(Bez tematu)
« Odpowiedź #7 dnia: 20-05-2004, 12:19:07 »
No fakt, masz rację. Jako wykładnik szlifierek kątowych wziąłem tą co pożyczyłem - 11 tys obrotów bez możliwości regulacji; Cięła jak szatan, ale granatowy kolorek pojawiał się w ułamku sekundy...
Arma Virumque Cano
opiewam oręż i męża
Zdjęcia z gór

Offline Jumbo

• NTN
  • *
  • WKMN
(Bez tematu)
« Odpowiedź #8 dnia: 21-05-2004, 02:11:06 »
Bodo, a jaką szlifierkę taśmową byś polecił do szlifowania kąta ostrza? Spać przez to nie mogę...
Arma Virumque Cano
opiewam oręż i męża
Zdjęcia z gór

Offline bodo

• Użytkownik knives.pl
  • **
(Bez tematu)
« Odpowiedź #9 dnia: 21-05-2004, 12:37:30 »
mam jedna stara szlifierke tasmowa jeszcze z 86 roku,mocna ja zmodyfikowalem pod wlasne potrzeby , ale w tej dziedzinie nauki :) nic sie nie zmienilo od tego czasu, w polsce bardzo zadko spotkac mozna tasmowe do metalu , ale budowa jest bardzo prosta , teraz robie sam dla siebie dwie nastepne , moze zrobic instrukcje albo wyslac komus czesci - kwestia dogadania, a co do szlifierki do szlifowania dokladnego katow ostrza to minimum 5cm szerokosci pasa i rolek i rolka glowna scierna gumowana o srednicy 15cm- to tak z wlasnych obserwacji , a spac trzeba :) pozdrawiam

Offline kooniu

• Whipmaster
  • Moderator
  • Opinii: (11)
  • *
    • kooniowe baty
(Bez tematu)
« Odpowiedź #10 dnia: 21-05-2004, 13:12:13 »
a ja wszystko robię na szlifierce stołowej (nie mam innej niestety) tylko zakładam różne kamienie czasem gume ałmazna albo filc do polerowania
" border="0

robię drogo ale za to bardzo chujowo ;)
Cytat: bataki
.... Nie ma noży idealnych bo gdyby były to ktoś by już je robił. I tyle. ...

Offline bodo

• Użytkownik knives.pl
  • **
(Bez tematu)
« Odpowiedź #11 dnia: 21-05-2004, 13:20:35 »
na razie kooniu, :) na razie nie masz innej ,

Offline Jumbo

• NTN
  • *
  • WKMN
(Bez tematu)
« Odpowiedź #12 dnia: 21-05-2004, 13:24:11 »
Bodo, a czy z takich szlifierek tąśmowych "czołgów" po zamontowaniu do góry pasem da się coś zrobić? Są takie szlifierki po 300-400 zł i może to byłaby niezła możliwość? Można docisnąś metal na środku, rolka ma około 6-8 cm (te co oglądałem).

Jak sądzisz?
Arma Virumque Cano
opiewam oręż i męża
Zdjęcia z gór

Offline bodo

• Użytkownik knives.pl
  • **
(Bez tematu)
« Odpowiedź #13 dnia: 21-05-2004, 13:29:07 »
przypatrywalem sie czolgom pod tym kątem ale nie wytrzymaja dlugo - poza tym zle ci bedzie szlifowac kat ostrza na plaskim podparciu pasa i bedzie sie ona mocno przegrzewac - no i moc jest za mala - duzo wieksze mozliwosci daje rolka bo zrobisz wklesly szlif czolowo i plaski bocznie a na samej tasmie przed rolka zrobisz convex i silnik tez ma duze znaczenie minimum to 1kw, 1.5 to norma konieczna a obroty ok 1430/minute,  czolgi jak kazde elektronarzedzia szybko sie grzeja i na 10 min pracy masz godzine studzenia silnika , a motorkiem stacjinarnym na trzy fazy gonisz caly dzien

Offline Jumbo

• NTN
  • *
  • WKMN
(Bez tematu)
« Odpowiedź #14 dnia: 21-05-2004, 18:34:33 »
Czyli nic, tylko trzeba sobie taką szlifierkę zaprojektować i zrobić. Bodo, masz może dostęp do jakiś rysunków, projektów? Jakieś propozycje? Ty w tym temacie Master jesteś!!
Arma Virumque Cano
opiewam oręż i męża
Zdjęcia z gór

Offline WAR

• Szef
  • Opinii: (581)
  • *
  • Życie jest proste, po prostu nie jest łatwe
    • WAR's Shop of Knives
(Bez tematu)
« Odpowiedź #15 dnia: 21-05-2004, 22:15:15 »
Jumbo, poszukaj na guglu pod hasłem "DIY knifemaking", kiedyś znalazłem opis jak zrobić taką szlifierkę wykorzystując stare części bodajże z lodówek i innych takich urządzeń.
There are good atheists and bad atheists. There are good believers and bad believers. A cunt is a cunt and no god has ever changed that.

Offline Jumbo

• NTN
  • *
  • WKMN
(Bez tematu)
« Odpowiedź #16 dnia: 22-05-2004, 00:03:20 »
Właśnie od kilku dni szukam tej strony, ale nie za bardzo mi to idzie....
Arma Virumque Cano
opiewam oręż i męża
Zdjęcia z gór

Offline WAR

• Szef
  • Opinii: (581)
  • *
  • Życie jest proste, po prostu nie jest łatwe
    • WAR's Shop of Knives
(Bez tematu)
« Odpowiedź #17 dnia: 22-05-2004, 00:12:34 »
Kiedyś była tu:
[link=http://www.beaumontmetalworks.com/]Beaumont Metal Works[/link]
There are good atheists and bad atheists. There are good believers and bad believers. A cunt is a cunt and no god has ever changed that.

Offline Jumbo

• NTN
  • *
  • WKMN
(Bez tematu)
« Odpowiedź #18 dnia: 22-05-2004, 01:34:59 »
Tutaj są same boskie i śliczne nówki sztuki. :(
War dzięki za pomoc! Szukamy dalej!!
Arma Virumque Cano
opiewam oręż i męża
Zdjęcia z gór

Offline bodo

• Użytkownik knives.pl
  • **
(Bez tematu)
« Odpowiedź #19 dnia: 23-05-2004, 19:21:08 »
a jakimi narzedziami dysponujesz do zrobienia szlifierki i jakie masz warunki , zastanawiam sie czy nie zrobic dwoch wersji szlifierki - modelu malego " biurkowego" i duzej szlifierki , na sprzedaz do sklepu na forum, bo samodizelne zrobienie rolek ,hartowanie alu, i powlekanie gumą zaczyna wykraczac poza warunki amatorskie, kwestia do rozpatrzenia