Reklama

Podstawa do wiertałki

Zaczęty przez Piorun23, 06-09-2009, 22:24:37

Piorun23

Pytanie do zaawansowanych użytkowników elektronarzędzi:
Jaką wybrać podstawę pod wiertarkę? Na co zwrócić uwagę?
A może po prostu brać co jest, możliwie jak najtańsze?

Jedyny sensowny sposób życia to ten całkowicie pozbawiony zasad

Krug

Daruj sobie. Dołóż kasę i kup stołowa wiertarkę. Nawet te najtańsze  z marketów są lepsze od statywów...

Krug-Noże.

Nie odpowiadam na PW? Pisz Pan: krugknivesmalpagmailcom
Na pohybel odchodom bolszewickich odchodów!
***** *******. :)
Śmiesznie jak jebacy popierają jebanych. :)
TRZYNASTU SPARTAN ŻYJE! WOT CHUJNIA.

HolsKnives

Krug ma rację
Ja kiedyś też szukałem statywu i kupiłem cala wiertkę stołową bo była w cenie statywu


kroko

Zgadzam się ,dobry statyw jest w cenie wiertarki kolumnowej,a ta nawet najtańsza jest i tak lepsza od statywu.


Piorun23

#4

Nawet taka Dedra czy Einhell 350W?
Jeśli tak, to pewnie nie pozostaje mi nic innego jak się szarpnąć  :dodge:

Jedyny sensowny sposób życia to ten całkowicie pozbawiony zasad

kroko

Nawet taka,mam "kolumnę"za 200 zł i chodzi u mnie jakieś 4 lata bez większych problemów (wymieniłem pasek klinowy).


Trollsky

sam mam Dedre 350W i nic innego nie chce

statyw do wiertarki to porażka, nic tak nie wkurwia  jak zle wywiercone  dziury w okladzinach ;)

Ludzie wybaczą Ci wszystko, oprócz tego ze Ci coś wyszło.

killrathi

zgadzam się z przedmówcami... mam statyw i na prawdę trzeba się nagimnastykować aby równo wywiercić dziury.


kontankt wyłącznie e-mail: [email protected]

Shirotatsu

Racja.
Wirtarka kolumnowa to naprawdę dużo lepszy wybor niż statyw. Nawet najtańsza ( ja mam Dedre 500W z 9 biegami) jest rewelacyjna. Trzeba tylko sobie dodatkowo czymś podpierać stolik roboczy bo lubi się odginać w dół i mogą wyjść nieco "skośne" dziury - to jedyny mankament tych tanich kolumnowych wiertar.

------------------------------
Shiro

http://shirotatsu.eu

gladis

Mam pytanko do znających temat: czy taka wiertarka będzie coś warta ???  :grin:

http://www.allegro.pl/item750139835_wiertarka_stolowa_z_imadelkiem_wyprzedazzz.html

chyba najtańsza jaką znalazłem na alledrogo... ;P

leszczy

Powiem Ci że w castoramie stoją dedry tańsze bo ta moc to jest przekłamana trochę ;p Dokładniej to w castoramie Koszalinie, sam tam kupiłem (właściwie wybrałem a potem dostałem) taką o mocy 350W i nie jak do tej pory nie było problemu z żadną stalą (np. hartowana M2) pod warunkiem dobrych wierteł ;p


cubix

Również mam DEDRĘ najtańszą z możliwych (koło 300plnów) i szczerze polecam :)

Proszę kontaktować się tylko i wyłącznie mailowo!

gladis

Cytat: leszczy w 05-10-2009, 22:48:35

Dokładniej to w castoramie Koszalinie, sam tam kupiłem (właściwie wybrałem a potem dostałem) taką o mocy 350W

to mnie teraz zabiłeś :)

pytam na zapas...bo najpierw trzeba fundusze zdobyć :D


przeszczep

U nas chodzi nutool za 200zyli. Działa bez problemowo od chyba 2 czy 3 lat :)


Siaj

Cytat: gladis w 05-10-2009, 22:23:25

Mam pytanko do znających temat: czy taka wiertarka będzie coś warta ???  :grin:

http://www.allegro.pl/item750139835_wiertarka_stolowa_z_imadelkiem_wyprzedazzz.html

chyba najtańsza jaką znalazłem na alledrogo... ;P
mam taką już ponad rok, generalnie dobrze się sprawdza ale w przypadku stali trzeba koniecznie napunktować materiał przed wierceniem bo inaczej wiertło chodzi na boki i wierci wszędzie tylko nie tam gdzie powinno
Szlifierka kątowa Twoim najlepszym przyjacielem
•---/•/•••/•-••/••//•--•/---/-/•-•/•-/••-•/••/•••/--••//-/---//•--•/•-•/--••/•/-•-•/--••/-•--/-/•-/-•-•//--/•-/•••/--••//--••/•-//-••/••-/--••/---//•--/---/•-••/-•/•/--•/---//-•-•/--••/•-/•••/••-//

Piorun23

Mam jeszcze jedno pytanko: lepsza będzie Dedra czy Einhell?

Jedyny sensowny sposób życia to ten całkowicie pozbawiony zasad

przeszczep

Tańsza :) Przy tej półce cenowej chyba nie sposób znaleźć jakieś szczególne różnice...


vootz83

Ja polecam Ferm - taka z kółkiem do opuszczania wrzeciona- niebieska - poźniej wrzucę link, na aledrogo.pl po 239-249 zł. Lekkie luzy jak w każdej w tej cenie, ale to praktycznie pomijalne. Dodają laserek co rzuca krzyż w punkcie wiercenia. Pracuje to to cichutko i szybciutko. Ma całkiem fajna regulację głębokości wiercenia-nie taka tandetna srubka z boku jak w dedrze czy einhelu. Dodatkowo można fajnie na tym szlifować choćby tarczą na rzepy od wiertarki ręcznej, ładnie z rdzy bierze. Łatwa regulacja obrotów-ten model ma bezpiecznik, jak otworzysz pokrywę do przełożenia paska odłącza zasilanie silnika. Ja kupiłem od sprzedawcy o nicku narzendziowo. Ale inni też je mają. Wydaje mi się że te luzy to jednak mniejsze niż w einhelu najtańszym czy dedrze, do tego za 120 zł imadło krzyżowe i git. Całość 120 + 240 = 360. Za 200 zł są statywy + wiertarka (głośna i bijąca na lewo i prawo, z dużym szarpnięciem). Jestem zadowolony.


porsa

Ja sobie kupiłem jakiś czas temu coś takiego:

Kosztowało mi nie to 210 zł w Castodramat...
Jest to statyw do wiertałki marki Wolfcraft exlusive.
Podłączam do niego zielonego Boscha i smigam aż miło.
Statyw ma regulację luzów i jest bardzo precyzyjny.
Jest mały i można wykorzystać wiertarkę, którą się posiada, więc stanowi alternatywę dla wiertałek stołowych.
Oczywiście zgadzam się z kolegami, że najlepiej mieć wiertałkę stołową, ale jak już ktoś się zdecyduje na statyw to serdecznie polecam.