Autor Wątek: CRKT Ken Onion Ripple  (Przeczytany 34170 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mathu

• Opinii: (28)
  • Mieszkaniec knives.pl
Odp: CRKT Ken Onion Ripple
« Odpowiedź #100 dnia: 04-01-2012, 23:07:11 »
Tylko czekać, aż Marfione podpieprzy projekt.

Offline amper

• RAMoholik
  • Moderator
  • Opinii: (122)
  • *
    • To mam
« Odpowiedź #101 dnia: 04-01-2012, 23:42:04 »
Tylko czekać, aż Marfione podpieprzy projekt.
Oj daj już spokój  ;-)
KAI: FAQ | Recenzje

Nie ma mnie i nie wiem kiedy wrócę...

Offline Jaranek

• Opinii: (28)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #102 dnia: 08-01-2012, 22:45:35 »
Szczena mi opadła - po tym piaskowaniu wygląda super ! 
MADE IN HEAVEN INSPIRED IN HELL

Offline Ostap

• knifemaker
  • Opinii: (81)
  • *
« Odpowiedź #103 dnia: 17-05-2012, 16:38:12 »
Panowie, a możecie mi tak na szybko powiedzieć jaka jest różnica między Ripple a Ripple 2? Tylko stal ?  :?

Offline Fred

• knifemaker
  • Opinii: (25)
  • *
    • se bloguje ;)
« Odpowiedź #104 dnia: 17-05-2012, 16:42:15 »
Panowie, a możecie mi tak na szybko powiedzieć jaka jest różnica między Ripple a Ripple 2? Tylko stal ?  :?

A nie rozmiary czasem?  ;P
Polemika z głupotą niepotrzebnie ją nobilituje - Stefan Kisielewski

Offline Ostap

• knifemaker
  • Opinii: (81)
  • *
« Odpowiedź #105 dnia: 17-05-2012, 18:49:08 »
Fakt, przez przypadek otworzyłem dla porównania dwie zakładki z tym samym modelem w różnych stalach  ;-)

Offline petor

• Opinii: (24)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #106 dnia: 17-05-2012, 22:50:49 »
Ta dwójka jest mniejsza :dead: :dead:

Offline Tytus de ZOO

• Opinii: (37)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #107 dnia: 06-09-2012, 10:35:46 »
Odkopuję temat, żeby zapytać posiadaczy tego noża, jak wypada ocena z dłuższej perspektywy użytkowania. Wczoraj oglądałem Ripple w Kalibrze i blokada nie wywarła na mnie najlepszego wrażenia, mimo że to frame. Reszta jak dla mnie na pierwszy rzut oka bez dyskwalifikujących zarzutów (poza odblaskową niebieską barwą okładek tego konkretnego "podmodelu", który był w sklepie dostępny), więc tak się zastanawiam - kupić w innej wersji kolorystycznej, nie kupić ...

Offline krompac

• Opinii: (1)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #108 dnia: 10-09-2012, 23:18:52 »
Kiedyś dawno coś pociągało mnie w tym nożu, szczególnie niebieska wersja. Czytając opinie na forum trochę mi przeszło. Potem pojawiła się chińska wersja zwana "aluminium ripple" bądź "wallmart ripple". No i znów niespecjalnie mnie interesowała z powodu zwykłego liner locka, chciałem mieć frame.

Jednak gdzieś wewnątrz coś mnie ciągło do niego. Na youtube jest fajne porównanie pierwotnej wersji drogiej i tańszej. Co ciekawe recenzent skłania się ku tańszej wersji. Dużo lepszy flipper w tańszej wersji, możliwość złożenia noża szybko "z palca" no i ogólnie bardzo dobra jakość wykonania w tej cenie.

No i kupiłem na aliexpress. Zakładam że to oryginał. Jest pudełko i katalog Crkt. Pierwsze wrażenie, cholera mały raczej, klinga jakaś delikatna. Lubię duże foldery i jakoś ciężko mi było się przyzwyczaić. Rozważałem nawet pobawić się i sprzedać. Ale mija miesiąc i Ripple siedzi w kieszeni i nie chce z niej wyskoczyć. Świetne wykonanie i spasowanie elementów. Lekkość, która z wady zamieniła się w zaletę, ładny klips który w dżinsach prezentuje się jako ozdoba, bezproblemowe otwieranie z flippera kusi do postrzelania kilka razy dziennie no i blokada która zapada na sam początek.
Niby jest jak to ktoś z naszego forum sprzedam opisuje nożyk do garnituru bądź gentelmans folder. Nie nadaje się do ciężkiej pracy, ale jest śliczny, rewelacyjnie spasowany i naprawdę warty przetestowania.
« Ostatnia zmiana: 10-09-2012, 23:31:47 wysłana przez krompac »

Offline Tytus de ZOO

• Opinii: (37)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #109 dnia: 12-09-2012, 17:40:05 »
Niestety (dla mnie) interesuje mnie wyłącznie wersja z frame. Liner o grubości jednego milimetra jakoś mnie nie przekonuje, nawet w garniturowcu. Ściślej rzecz biorąc, w tym konkrtenym nożu nawet frame jest jakiś taki dziwaczny, stąd moje pytanie z poprzedniego postu pozostaje aktualne.  Ale Wielkie Dzięki, krompac.

Offline Muchomoor

• Opinii: (24)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #110 dnia: 14-09-2012, 01:01:37 »
Jako garniturowiec ok. W moim egzemplarzu frame zapadał solidnie, nie miałem żadnych problemów z blokadą. Nie wiem czy to wina piaskowania, lub potliwości moich dłoni, ale czasem ciężko było uchylić listek blokady. Jest bardzo cienki, co robi z niego świetnego garniturowca, ale np. ukroić tym kawałek sera to wątpliwa przyjemność dla dłoni. Zamykanie wymaga sporej trzeźwości umysłu - paru znajomych pocieło się klikając.

Jako nóż garniturowo-biurowy tak. Jako EDC o szerszym zastosowaniu nie.

Offline mamcar

• Opinii: (532)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #111 dnia: 11-03-2014, 21:38:51 »
Odkurzę, bo mi wpadły dwa ostatnio.
Otóż ripple dorobił się nowego kształtu głowni. Ordo(?) wspominał przy okazji jakichś nowinek, ale raczej info przeszło bez echa.
Gdy już zdecydowałem, że chcę rippla, powstał zamęt. Bo nie rozróżniałem wersji, a o nowej nie wiedziałem.
"Nowa" wygląda tak:

Dodatkowo dochodzą wersje combo.

Starej chyba pokazywać nie trzeba, ale może takie zestawienie się komuś przyda:

Posiadam wersję K415KXP i K406BXP. Oba to "większe" modele o długości ostrza 7,9cm. Niżej drobne porównanie.

W obu nożach klips wydaje się tak samo niewygodny (przy klikaniu).

Co do mechaniki:
- Wersja stalowa działa płynnie, choć mam wrażenie że detent mógłby trzymać ciut mocniej. Naciśnięcie flippera otwiera nóż do połowy, lekkie puknięcie we flipper otwiera nóż. Czubek lekko ucieka w bok. BP brak.
- Wersja aluminiowa mimo, że tańsza działa zajebiście płynnie (outstanding smooooth czy jakoś tak). Pewnie nie miałbym zastrzeżeń do stalowej, gdybym nie miał tej. Różnica jest wyczuwalna. Detent trzyma w sam raz- klikanie nie męczy palca. Fliper niezależnie czy naciśnięty czy puknięty otwiera ostrze płynnie. Wycentrowanie idealne. BP brak.

Dodatkowo w wersji aluminiowej linery są częściowe, wpuszczane w okładziny. Liner bez blokady jest mocno nawiercany.

Jako podsumowanie mogę powiedzieć, że oba nożyki są naprawdę fajne. Choć wbrew temu, co sądziłem nim do mnie trafiły wersja aluminiowa bardziej mi leży. Mimo tego że grubszy, z gorszej stali, i o mniej lubianym przeze mnie kształcie. Takie brzydkie kaczątko :)
« Ostatnia zmiana: 11-03-2014, 21:42:15 wysłana przez mamcar »

Offline ednyfed

• Opinii: (7)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #112 dnia: 11-03-2014, 23:36:53 »
Najlepsze co do tej pory Onion dał CRKT. I to się tyczy zarówno starej, jak i nowa wersji.
W moim (stalowy - K405BXP) mechanika jest płynna (chyba nie ma możliwości by nóż się otworzył do połowy ;)
Mój waży 85 gr. Zastanawiam się jakim sposobem zdołali w nowej wersji zejść o te 10 gr. ;)

Offline mamcar

• Opinii: (532)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #113 dnia: 12-03-2014, 19:48:28 »
Sprawdziłem jeszcze raz i masz rację. Masa wynosi 75g i 86g.