Autor Wątek: Lastu  (Przeczytany 17422 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline paproch

• Opinii: (39)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Mathu, wróć!
Odp: Lastu
« Odpowiedź #80 dnia: 24-11-2009, 09:01:26 »
Nie każę nikomu spierać się ze mną, a sobie pozostawiam wybór z kim i o co się spieram. EOT
A dlaczego wybierasz nieprecyzyjnie sformułowane, emocjonalne reakcje na pokazany nóż i wybrane ich fragmenty traktujesz jako uogólnienia po czym krytykujesz za niezgodność ze swoim punktem widzenia?
By z krwi naszej życie wzięła Ta
Co jeszcze nie zginęła

Offline milord

• knifemaker
  • Opinii: (79)
  • *
  • http://dudeism.com/
« Odpowiedź #81 dnia: 24-11-2009, 22:12:31 »
easy lads - keep cool. Nie wiem o co sie spieracie - tlumaczenie jest proste jak drut i takze interpretacja - "Lastu jest wlasnym modelem Jukki i takze ma wplywy skandynawskie" - Lastu nie jest modelem tradycyjnym, tylko wymyslem Jukki H. - ale wymyslonym pod wplywem/wzorowanym na nozach/typach nozy skandynawskich. Lastu nie jest zadnym nozem scisle tradycyjnym, ale nowa forma noza skandynawskiego.
Sporo przeciez knifemakerów ze skandynawii robi noze skandynawskie, które nie sa w swojej formie tradycjne, a dotychczas nikt nie kwestionowal tutaj ich prawdziwosci.
Z jednej strony noze skandynawskie w formie tradycyjne - z drugiej noze skandynawskie o nowych formach bazujacych na nozach tradycyjnych, co pozwala je okreslic jako skandynawskie(okreslenie szeroko pojete - obejmuje przeciez bardzo duzo róznych tradycyjnych form nozy z kilku panstw pólnocy).
Bardzo skandynawski jest ten nozyk Darka, aczkolwiek nie w tradycyjnej formie, ale jednak to cos, czemu mozna nadac miano "scandi".
Wykonanie, chociaz proste w formie doprowadza mnie do chylenia czola przed smykalka Darka. 

Offline gdi

• Opinii: (215)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • www.santagiustina.com
« Odpowiedź #82 dnia: 15-12-2012, 00:59:20 »
Piter, weno mi sprzedaj tą hankalę, pewnie leż w szufladzie i się kurzy..
Welcome to Texas. Now Go Home.

Offline DonCipcio

• to jest taki nowy zawód...
  • Władca Kieszeni
  • Opinii: (1538)
  • *
  • Każdego szkoda...
    • ODWIEDZAJ CZĘSTO !!!
« Odpowiedź #83 dnia: 17-12-2012, 22:22:01 »

nie da rady...
 teraz donia się chwali przed przyjezdnymi jaki to piękny nóż dostała od starego  :D

zawsze mogę Ci dać nr tel. do topka  ;)
...złodziej i pijak, bo każdy pijak to złodziej!
Nie ma nic gorszego niż człowiek wykształcony ponad własną inteligencję
SPRZEDAM