Autor Wątek: BAGNETY NIEMIECKIE.  (Przeczytany 87480 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bucek

• Opinii: (0)
  • Nowy użytkownik
  • *
Odp: BAGNETY NIEMIECKIE.
« Odpowiedź #140 dnia: 19-01-2013, 21:33:08 »
......proszę wklej fotkę całego bagnetu .............

Offline manimpa123

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #141 dnia: 19-01-2013, 21:38:05 »
Witam panów ostatnio znalazłem sztylet/bagnet niemiecki
na ostrzu piszę GEBR HELLER MARIENTHAL b.SCHWEINA/thr.
http://www.wwiidaggers.com/DLVNSFK.htm    jest na tej stronie możecie mi coś o nim powiedzieć
stan nie jest aż tak doskonały. Bo jest z 1 lub 2 wojny. Nie ma na nim skóry.

Offline bucek

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #142 dnia: 19-01-2013, 22:05:04 »
...TRZEBA ZAŁOŻYĆ NOWY WĄTEK -WKLEIĆ FOTKĘ -wtedy może ktoś pomorze tobie i powie czy to kordzik  czy bagnet

Offline Somuowski

• Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #143 dnia: 19-01-2013, 22:23:54 »
Dodałem w całości widać nawet "S" .

Offline bucek

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #144 dnia: 19-01-2013, 22:57:21 »
jeśli chodzi o oznaczenie na twoim bagnecie ----powiem osobistą moją ocenę---dla mnie te oznaczenie nie ma ładu ani składu ---ja ci nie pomogę -i nie wiem czy ktoś zdoła ci pomóc...(swoją drogą nie bój się i wklej fotkę całego bagnetu--ciekawi mnie czy to wyjściowy czy bojowy... )

Offline Somuowski

• Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #145 dnia: 19-01-2013, 23:43:21 »
Masz fotkę całego bagnetu i pochwy...."S" widać ,producenta ,oznaczenie które mnie interesuje. Co jeszcze... Na grzbiecie masz FA , 14 , pruski odbiór. 14 pasuje do lat produkcji przez v.c. schyling. Po przeciwnej stronie tej pól okrągłej O lub J bo połowa wybita chyba znak kontrolera jakości?. Na jelcu od strony ostrza odbiór pruski. Punca odbioru pruska taka pycia na 1.5mm o 3mm od rowka na głowicy. Na blokadzie też coś jest jak się przycisk wciśnie to widać chyba 0. Dla mnie to bezapelacyjnie KS98. Czy ktoś kasował by piłę gdyby nie musiał? Bał się co by mu kuku ktoś nie zrobił i zeszlifował. Pochwę mógł podebrać po wojnie jak na kombatanckie spotkania chodził. W zestawieniu oznaczeń paru służb może brakować 100 lat minęło...Bankowo nie wygląda na sztukę okopową, podróbkę czy coś w tym stylu. Mam go ponad 20 lat a w tym czasie by się nikt nie wygłupiał. Mało kto miał literaturę i wszystkie KS traktowano jak paradne. Liść to było coś. W najgorszym razie to prywatny bagnet podoficera lub oficera nie załamię się. Więcej może powiedzieć ktoś z bogatszą wiedzą i literaturą od nas.
« Ostatnia zmiana: 20-01-2013, 14:37:51 wysłana przez Somuowski »

Offline bucek

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #146 dnia: 20-01-2013, 15:08:03 »
ostatnie pytanie ---czy jelec ma wgłębienie -w miejscu gdzie dotyka do lufy czy jest prosty?

Offline Somuowski

• Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #147 dnia: 20-01-2013, 15:49:29 »
O Jezu! O co mnie podejrzewasz oczywiście że ma. Mam ci promień podać? Kiedyś byłem na stronie gostka co zbierał bagnety niemieckich wojsk kolonialnych podawał ilości i oznaczenia bywały to ilości ekstremalnie niskie (3, 5 , 15 szt) niestety to nie pasowało a dawał za brakujące 2k dolców lub 1k i bagnet na wymianę.

Offline bucek

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #148 dnia: 20-01-2013, 18:12:16 »
---w takim razie masz bojowego KS 98 -gratuluje --a co do oznaczeń to musi ktoś inny pomuc -ja nie dam rady rozszyfrować --przykro mi........

Offline Somuowski

• Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #149 dnia: 20-01-2013, 19:48:32 »
Dzięki.To był mój pierwszy zakup. Najśmieszniejsze jest że kosztował w tedy tyle co 2 Polskie wz.47 do kałacha lub 50% ceny mało pordzewiałego liścia bo za ładnego trzeba było dać 3-4 razy tyle.

Offline manimpa123

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #150 dnia: 20-01-2013, 23:08:19 »
http://www.cowansauctions.com/auctions/past-item.aspx?ItemId=58906
mój wygląda tak samo tylko nie ma skóry na pochwie ,chyba sama zeszła
możecie mi coś o tym powiedzieć 

Offline Somuowski

• Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #151 dnia: 21-01-2013, 00:10:56 »
Bardzo chciał bym Ci pomóc ale moja wiedza o bagnetach jest mglista a w temacie kordów i sztyletów 3 rzeszy zerowa.

Offline manimpa123

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #152 dnia: 21-01-2013, 18:05:41 »
Dobrze dziękuje panowie wczoraj w nocy na Discovery Historia było wszystko omówione.Jest to sztylet Gestapo

Offline MaciejT

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #153 dnia: 21-01-2013, 19:52:36 »
Witam i zwracam się z prośbą o pomoc.
Dostałem od taty 2 bagnety do kolekcji. Jestem w stanie stwierdzić (nie jestem pewny) że są to bagnety niemieckie z okresu II, może I WŚ. Na krótszym bagnecie żadnego oznaczenia nie ma, na dłuższym odczytać da się tylko to które sfotografowałem. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć mi o nich coś więcej??

Offline Granado

• Grupa Pomorska
  • Opinii: (22)
  • **
« Odpowiedź #154 dnia: 21-01-2013, 19:57:15 »
Widziałeś swoje zdjęcia? Smieną je robiłeś? A może warto zajrzeć do Internetu i porównać swoje nabytki z zamieszczonymi w sieci i wszystko będzie jasne.
Pozdrawiam, Krzysztof

Offline bucek

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #155 dnia: 21-01-2013, 20:43:30 »
...są to bagnety austryjackie wz.1885(obcięty jelec-nie oryginalne okładki) i wz.1888 (okładki dorabiane)
« Ostatnia zmiana: 21-01-2013, 20:46:31 wysłana przez bucek »

Offline MaciejT

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #156 dnia: 21-01-2013, 21:20:26 »
Widziałeś swoje zdjęcia? Smieną je robiłeś? A może warto zajrzeć do Internetu i porównać swoje nabytki z zamieszczonymi w sieci i wszystko będzie jasne.

Smieną nie (nie posiadam), ale słabym aparatem, niestety lepszego nie mam. Porównywałem i dużo szukałem, ale ciągle miałem wątpliwości i dlatego zapytałem, alfą i omegą niestety nie jestem dlatego postanowiłem zdać się na kogoś z większą niż moja wiedzą. Jeżeli był to aż taki problem to przepraszam.

...są to bagnety austryjackie wz.1885(obcięty jelec-nie oryginalne okładki) i wz.1888 (okładki dorabiane)

Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Offline Granado

• Grupa Pomorska
  • Opinii: (22)
  • **
« Odpowiedź #157 dnia: 21-01-2013, 21:29:17 »
Nie wymagam przeprosin, jeno zaangażowania pytającego. Godzina serfowania i w poście podałbyś typ bagnetów celem potwierdzenia swoich przypuszczeń. Tak zadane pytanie, wg mnie inaczej brzmi, wskazuje na zaangażowanie pytającego w drążony przezeń  temat.
Pozdrawiam, Krzysztof

Offline Dariusz1967

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #158 dnia: 13-02-2014, 22:54:46 »
witam posiadam bagnety ,niestety nie wiem jaka jest ich wartosc ,a mysle o sprzedazy wiec prosil bym o wycene . jeśli ktoś z państwa byłby w stanie proszę o wiadomość ,wysłał bym zdj na e-mail. z góry dziękuje

Edit : Kolego, jeżeli chcesz się pochwalić swoją kolekcją, to proszę wrzucić zdjęcia, na ewentualną pomoc w identyfikacji możesz liczyć, na wycenę raczej nie... to nie jest portal zajmujący się wycena antyków, a poza tym za takie wyceny na rynku się płaci  ;> Na razie kasuje ten post z innych wątków, ale uprzedzam, że jeśli będziesz wrzucał ten sam post (o charakterze komercyjnym) w kilku wątkach to następnym razem nie skończy się na kasowaniu wątków  :] Proponuję przeczytać w regulaminie gdzie wsadzamy oferty sprzedaży i jakie trzeba spełnić warunki ...
« Ostatnia zmiana: 14-02-2014, 00:50:58 wysłana przez karud »

Offline Nozowniq

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #159 dnia: 21-10-2014, 14:42:17 »
Witam. Mój dziadek przy kopaniu fundamentow znalazł bagnet ale był juz zardzewiały więc obstał w fundamencie ;)