Autor Wątek: Boker Magnum Black Lightning krótki opis.  (Przeczytany 7588 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Reyu

• Opinii: (0)
  • Świeża krew
  • *
Boker Magnum Black Lightning krótki opis.
« dnia: 14-01-2010, 10:43:36 »
Potrzeba posiadania kolejnego noża nie dawała mi spokoju.  Budżet napięty niczym sznur wisielca nie dawał mi wielkiego wyboru, godson lub tyrade muszą poczekać, chwilowo zainwestowałem więc w nóz z zupełnie innej beczki: Magnum Black Lightning by Boker .

Futurystyczny, automatyczny sztylet- mały jak wyczytałem w opisie.  Krótka obserwacja zdjęcia na którym pyszniła się owa maszyna zagłady doprowadził do prostego wniosku:  mały to lekkie niedomówienie, tak jak to że Monica Belluci jest niebrzydka.  Po 24 godzinach, bo tyle zajeło Togo  dostarczenie  tego sprzętu, w moich rękach ukazał się taktyczny, antyterrorystyczny, zabójczy, sztylet- w sam raz dla chomika.

Na szczęście nie spodziewałem się metrów stali, chociaż na kilogramach producent nie oszczędził, blac lighting może być użyty zamiast niewielkiego   kamienia.  Chwila prawdy, ostrze przyjemnie i twardo wyskakuje z rękojeści. Czarny kawałek 440 o którym nie da się powiedzieć żeby golił włoski, raczej pilinguje skórę, ale przyzwoicie podostrzony, bez drutu etc. Krótkie oględziny wykazuję że to prawdziwe hand made, tak niesymetrycznego ostrza nie zrob żadna cyfrówka, nawet gdyby jej się wszystkie jedynki  z programu wysypały:). Szlify są ładne, ale wyprowadzenie ostrza , fałszywki, czy czubka są zupełnie inne na każdej stronie. Tak wygląda strona kujna, polączona ze stroną chwytną ośką, na której ostrze giba się niemiłosiernie. No cóż, czegóż innego oczekiwać w automacie za 19 $ ? Diamentowego pasowania, monolitycznego niczym fixed od ER?
Chwyt to dwa  pełne linersy, zapewne stalowe sądząc po ciężarze mechanizmu zdolnego zagrozić drewnianej klepce podłogowej w raznie upadku, do których przymocowano trzyczęściowe okładziny. Są one węższe od linersa o dobry milimetr, wzajemne spasowanie i wykończenie określe jako lekko nąszalanckie, o nie wymuszonej staranności .
Klikanie ostrzem jest przyjemne, wiadomo automat, dość mocny i szybki, natomiast złożenie wymaga staranności. Jeśli zrobimy to niestarannie, złożone ostrze nie domknie się w pozycji określonej prze ze mnie jako 100%, lecz zostanie w pozycji 95%. Z niewiadomych przyczyn najlepiej zamyka się go jedną ręką
Można przywyknąć, jak do nędzniej blokady w Boa. 
Producent zapomniał że klips ma być sprężysty i wykonał go z jakiegoś monolitu zapewne przeznaczonego na pancerz do Abramsa.
Znajoma określiła nóz  jako niewielki, nieagresywny, przypominajacy zapalniczkę.
Żona okreslila go jako tłuściutki diamencik, ale Jej podoba się także  Tantilla od Protecha, więc jej opini nie umieścił bym w kategori  standardowych kobiecych wypowiedzi.
Dla mnie kawałek zabawnego, zupełnie bezużytecznego do poważnych prac, lecz przydatnego w mieście EDC, lub jako dodatkowy nożyk ostatniej szansy na obranie jabłka.
Wykonanie bardzo, bardzo przeciętne, lecz całkiem spory fun, no i wygląda nawet nieźle.
Ostrze ma około 5,5 cm, przy całkowitej długości około 12,5 cm. Na fotce jest z mini cyclone.

Offline syringe

• Opinii: (10)
  • Nowy użytkownik
  • *
Odp: Boker Magnum Black Lightning krótki opis.
« Odpowiedź #1 dnia: 20-01-2010, 17:49:33 »
Może miał byś chęć rozebrać go i pokazać co mam wewnątrz.

Offline Mario

• Rat Fan
  • Redaktor
  • Opinii: (226)
  • *
  • MTPN
« Odpowiedź #2 dnia: 20-01-2010, 18:02:35 »
A śrubków jak mrówków  :D

Offline syringe

• Opinii: (10)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 20-01-2010, 19:19:58 »
Ta, a sprężynka pewnie jak włosek  :D

Offline rybak

• fiddler on the roof
  • rybak
  • Opinii: (52)
  • *
  • sapere aude
    • Ostre miejsce w sieci
« Odpowiedź #4 dnia: 20-01-2010, 21:09:49 »
Postrzelalem sobie nim troche, prawie z nim wyszedlem ze sklepu, ale potem mi Pan Szef pokazal Exskelibury...

Bardzo zabawny, nie straszy nikogo, pstryka fajnie, a za 15 euro to spokojnie mozna kupic do otwierania listow, paczek i dla przyjemnosci pstrykania.
...bede mowil po francusku, bo mi od waszej mowy wargi pierzchna...

Offline Muchomoor

• Opinii: (24)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #5 dnia: 28-01-2010, 18:20:04 »
Reyu wrzuć jakieś zdjęcia tej pchełki w dłoni  :D

Offline Reyu

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 29-01-2010, 09:31:14 »
Fota w dłoni wieczorem, na rozebraną trzeba poczekać, zamierzam zrobić nowe jednoczęściowe okładziny, pozbawione nadmiaru śrubek.
Pomarańczowe g10 powinno być w drodze.

Offline RNL

• Opinii: (55)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #7 dnia: 29-01-2010, 09:50:41 »
sprężynowa Osa
„Good luck, Mr. Gorsky”

Pozdrawiam wszystkich frustratów z pieczątką :*

Offline buzz

• Ursus americanus ;)
  • Opinii: (42)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • bydle niedobre
« Odpowiedź #8 dnia: 30-01-2010, 14:53:31 »
Reyu - szacun! ;) :) Fajnie, dowcipnie napisane. Bardzo przyjemnie mi się czytało. Absolutnie nie jestem "targetem" dla takich nożydeł (nie z powodu "Magnum" i "stal 440" a z powodu "sprężynowy z zacięciem "taktycznym"" ;) ) ale może być z niego fajne "klikadełko" :) Jeszcze raz dzięki za opis :)
Tak, jestem nietolerancyjny i bardzo proszę to uszanować.

Offline Reyu

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 30-01-2010, 21:34:40 »
Tak wygląda w dłoni:

« Ostatnia zmiana: 30-01-2010, 21:49:47 wysłana przez Reyu »

Offline Drigug

• Opinii: (1)
  • Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 21-05-2012, 21:30:38 »
Troszkę odgrzewany kotlecik. Ale zabaweczka dostępna jest także w wersji nieautomatycznej :D Choćby tutaj:
http://www.cqbtactical.pl/boker-magnum-black-lightning-p-2186.html

Online MASSakra

• Opinii: (57)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #11 dnia: 21-05-2012, 21:49:33 »
Dzięki, że wykopałeś. Nie wiedziałem że istnieje taka pchełka. Jednak w wersji auto lepszy fan z klikania bo do używania to nie bardzo widzę zastosowanie.

Offline Blacha

• heretyk
  • japonskienoze.pl
  • Opinii: (83)
  • *
  • cham i prostak
    • moje filmiki z nożami
« Odpowiedź #12 dnia: 24-05-2012, 10:16:29 »
klika wybitnie fajnie - chyba ta sama sprężyna co do większych automatów jest - ale przy tak krótkim ostrzu to w końcu jest fajne jebniecie a nie powolne płyniecie ostrza przy odpalaniu

już ze dwa razy byłem o włos od kupienia tego
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? -spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy? - Nic wielkiego -zapewnił go Puchatek. - Pamiętaj tylko, aby zginąć z mieczem w dłoni, inaczej nie dostaniesz się do Valhalli.

Offline Drigug

• Opinii: (1)
  • Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: 24-05-2012, 18:42:49 »
Tiaa.. A ja dałem się skusić na tego świerszcza ;) Wersja nie automatyczna. (Nie przepadam za sprężynowcami. Mam tylko jednego czeskiego mikowa nabytego przed kilkunastu laty.)
Do czego może służyć ten drobiazg? Nie mam pojęcia... Koperty otwiera dobrze :P
Wg. jutiuba to pogromca petów wypełnionych wodą. :D

Ktosik nawet pokusił się o recenzję dłuższą od samego noża :rotfl:

Offline malagant

• Grumpy Old Man
  • CZARNA LISTA
  • Opinii: (55)
  • *
  • Tańczyłeś kiedyś z diabłem, w świetle księżyca?
« Odpowiedź #14 dnia: 28-05-2012, 15:05:40 »
To z takich maluszków bokera posiadałem odrobinę większy i bardziej praktyczny:

http://www.cqbtactical.pl/boker-magnum-sandalwood-p-2187.html

Jedyne co miałem mu do zarzucenia to brak klipsa, w pozostałych kwestiach sprawował się naprawdę zaskakująco dobrze. Jest jeszcze wersja z rękojeścią aluminiową ale traci już cały charakter  :kosunia:
Bohaterowie zdarzają się, bo ktoś popełnia błąd.

Offline Vifur

• Opinii: (18)
  • Użytkownik knives.pl
  • Quis ut Deus
« Odpowiedź #15 dnia: 28-12-2013, 04:32:07 »
W tym roku pod choinką znalazłem ten nożyk w wersji full auto (ktoś musiałmi zaglądać przez ramię jak wertowałem to forum :jezor: ) i powiem Wam, że autor wątku musiał mieć tęgiego pecha do egzemplarza, bo ocena jest bardzo surowa i krzywdząca.

Owszem, nie mamy do czynienia z brzytwą od razu po wyjęciu z pudełka, stal rzeczywiście nie jest meteorytowa że się tak do prozy Sapkowskiego odwołam i owszem, ostrze jest drobne, ale... O to przecież chodzi!

Przeznaczeniem tego produktu, poza frajdą z klikania są proste prace, a nie ścinanie drzew, priorytetem jest możliwość ukrycia go (a można to z powodzeniem zrobić, mocując klips choćby na ściągaczu skarpetki) a nie zastąpienie miecza, a jakość wykonania jak na tak mały sprzęt jest zadowalająca jak na tę cenę. W moim egzemplarzu (pochodzi ze sklepu SCHRON.pl) nie ma mowy o jakimkolwiek ruchu ostrza w pozycji otwartej niezależnie od płaszczyzny w jakiej próbujemy je poruszać, a gdy wyrobi się z czasem, zawsze istnieje możliwość pomanipulowania śrubką. Klips moim zdaniem jest fajny, solidnie trzyma nóż w kieszeni mimo jego wagi (biorąc go do ręki nie spodziewałem się, że będzie na tyle ciężki, ale mnie to nie przeszkadza).

A piszę o tym dla tego, że być może ktoś tak jak ja przeszukiwał internet w poszukiwaniu kieszonkowego automatu do lekkich zastosowań (biuro, magazyn, EDC) i pierwszy post w tym temacie (chyba jedyna polska recenzja, na jaką można trafić w necie) mógł go zupełnie niepotrzebnie zniechęcić.

Obiecuję uzupełnić jeszcze temat tego ostrza za jakiś czas, gdy trochę je pomęczę, tymczasem pozdrawiam :)
A w razie pytań proszę się nie krępować.

[EDIT 02.01.14]
Mała korekta. Dałem się zwieść jeśli chodzi o ostrzenie produkcyjne, ale zrobiłem mu test kartki papieru i wychodzi na to, że naostrzony jest całkiem nieźle, jak na swoją długość robi dostatecznie głębokie i przede wszystkim równe nacięcia :)

Poza tym, bardzo wygodnie siedzi w tylnej kieszeni i wygodnie otwiera się zarówno prawą jak i lewą ręką.
« Ostatnia zmiana: 02-01-2014, 09:42:39 wysłana przez Vifur »

Offline radar333

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: 05-06-2020, 00:44:19 »
IMHO bardzo fajny DYSKRETNY nożyk EDC. Pracuje jako przedstawiciel handlowy, jeżdżę po Polsce. Przy rozpakowaniu różnych wystawek, kartonów z katalogami z folii, z taśmy u klienta potrzebny jest nóż. Jeździłem z moim 12sto letnim Spyderco Delica 4 to słyszałem: "ale z pana nożownik", "ale masz kose", "tylko niech pan mnie tym nie zabije". Ogólnie nóż w społeczeństwie nawet taki mały jak Delica wzbudza negatywne odczucia. Dla tego kupiłem tego mikrusa i nie ma z tym problemu. Nawet ostatnio "ale pan to ładnie rozerwał" bo nie zauważył klient że miałem to w ręce. A jak ktoś zobaczy to mówi: "A! Ma pan scyzoryk do tego". Także bardzo fajny dyskretny nóż z fajnym kliknięciem. Noszę go w kondonierce. Jest ciężki, cięższy niż Delica. Planuję dorobić mu okładziny z tworzywa w kolorze niebieskim, będzie pasować do czarnej główni. Klips jest betonowy, trzeba się namęczyć przy montażu na kieszeni. Nie wiem czy ma jakąś konkurencję (tak mały automat w tej cenie). Polecam jako dyskretny przecinak,  zamiennik tapeciaka.

Jez2qv.jpg" border="0
Jez31R.jpg" border="0
« Ostatnia zmiana: 05-06-2020, 09:17:52 wysłana przez radar333 »