Autor Wątek: Autolawks w M21-04  (Przeczytany 3006 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kangoo

• ~sługa psa swego~
  • Opinii: (84)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Venit summa dies et ineluctabile fatum
Odp: Autolawks w M21-04
« Odpowiedź #20 dnia: 22-01-2010, 09:38:27 »
A jak kalego znam, to mu najbardziej o motylki chodzilo.

A zwłaszcza jeden, jednak do fanatyzmu to i tak mu daleko .

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • Opinii: (95)
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: 22-01-2010, 10:12:30 »
Konstruktywna debata przemawia do mnie o ile poparta jest racjonalnym argumentowaniem.
Nie jestem ideologiem, ani osobą przyssaną do jakiejkolwiek marki niczym glonojad.
Tu zdaje się różnimy.
motylki swoją drogą
szkoda mi czasu na obalanie tak wywrotnych argumentów jak: "marka jest do dupy, bo nowsza wersja noża jest krótsza niż starsza", "materiały są takie same, a ceny rosną" (bo CRKT cały czas zmienia materiały, co tam ostatnio jest hitem? 3Cr13? ;> a ceny spadają, wraz z przenosinami produkcji do Chin) albo "szefem jest nawiany latynos", tudzież w ogóle dyskusję na temat bezpośredniego porównywania cen noży robionych w ChRL do tych robionych w USA. po co mi to? ;) samo BM to mi wisi, omeg mi nie przysłali :P
« Ostatnia zmiana: 22-01-2010, 10:14:47 wysłana przez kali »
There are no tactical knives, only tactical minds
FP

Offline DARKdog

• siekiera & disco
  • Opinii: (93)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • taki syf, że gnój
« Odpowiedź #22 dnia: 22-01-2010, 10:32:59 »
Ze swej strony dodam, że WD40 ma słabe właściwości smarujace. To jest bardziej czyściwo i nadaje się do smarowania "na szybko w polowych warunkach". W domu lepiej to zrobić jakąś oliwką, najlepiej dobrą oliwką do łańcuchów rowerowych. Ja używam oliwki Rohloff http://www.mmbike.pl/sklep/product_info.php?cPath=66&products_id=215, jest dość gęsta dlatego przed smarowaniem wkładam butelkę do ciepłej wody, olej robi się lejący i wszędzie wchodzi, po chwili gęstnieje i nie wycieka, nóż jest czysty i smarowanie ma 1 klasa  :D polecam.
Seba z zerwanym gwintem już tak nie cieszy.

Offline mgm

• Opinii: (22)
  • Użytkownik knives.pl
  • Infidel Strong
« Odpowiedź #23 dnia: 22-01-2010, 11:23:56 »
Prezentowanie publiczne swoich opinii niesie zawsze z sobą jakieś konsekwencje, jak widać.
Wybacz Kali, motylków nie trawie, mimo kilku podejść do tematu nie powiem o nich nic ciepłego.
Nie napisałbym, że marka BM jest do dupy gdyż przeczyłbym sobie, w końcu sam jestem ich klientem. Pisałem o polityce firmy, a ten temat już na forum był maglowany dość obficie, więc niczego odkrywczego tu nie ma na tyle by mówić o wywrotowości. Nie jest też tak Rybak, że mnogość debat już odbytych rzutuje na obecną dyskusje, co widać po tej drobnej prowokacji.
Każda prowokacja w końcu ma też swoje granice, toż nie o tym ten topic, aczkolwiek rogal mnie nawiedza jak w dowolnym na tym forum temacie uaktywniają się zwolennicy i przeciwnicy BM.
Generalizuje – być może. Być może wyciągam też pochopne wnioski, w końcu jestem tu nowy, co pewnie jeszcze dacie mi odczuć.
Instrukcja Harrego zdaje się kończy temat. Po ponownym rozkładzie dam znać, czy pomogło.
Jak zauważył Kangoo temat był za płytki, a na pewno jest zbyt płytki by poświęcać mu tyle uwagi.
Mam tylko nadzieję, że przy innych problemach nożowych wystarczy mi cierpliwości, by doczekać pomocy nie prowokując nikogo.
Dzięki DARKdog za przytomność i cenne rady.
Wszystkich urażonych proszę o wybaczenie.

Offline rybak

• bedzie dobrze...
  • rybak
  • Opinii: (52)
  • *
  • sapere aude
    • Ostre miejsce w sieci
« Odpowiedź #24 dnia: 22-01-2010, 11:28:45 »
1. Musimy poszukac jakichs urazonych, co by Ci mogli wybaczyc.

2. Wyciagasz pochopne wnioski, ale poczytasz forum troche wiecej, to Ci powinno przejsc.

3. Branie siebie zbyt powaznie to kiepska recepta na zycie.

Powodzenia.
Jakigos mje Ponie Buoze stwuozył, takigo mje mos... ن

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • Opinii: (95)
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: 22-01-2010, 11:34:33 »
Wszystkich urażonych proszę o wybaczenie.
1. Musimy poszukac jakichs urazonych, co by Ci mogli wybaczyc.
ja tam jestem urażony... tealem, kiepski kontrast
There are no tactical knives, only tactical minds
FP

Offline mgm

• Użytkownik knives.pl
  • Infidel Strong
« Odpowiedź #26 dnia: 22-01-2010, 11:36:26 »
Branie siebie zbyt poważnie to kiepska recepta na życie.
Z tym akurat nie mam problemu.
To raczej odwieczny problem słowa pisanego - nie słychać intonacji.
A nie znam Was jeszcze na tyle by wyczytać waszą między linijkami tekstu

Offline rybak

• bedzie dobrze...
  • rybak
  • *
  • sapere aude
    • Ostre miejsce w sieci
« Odpowiedź #27 dnia: 22-01-2010, 11:40:05 »
Cytat: mgm

To raczej odwieczny problem słowa pisanego - nie słychać intonacji.
A nie znam Was jeszcze na tyle by wyczytać waszą między linijkami tekstu

To tez nie jest najlepsza recepta, zacznij od czytania samego tekstu, a a bedzie Ci sie dobrze wiodlo i Pan Ci bedzie blogoslawil.

Milego dnia.

Offline mgm

• Użytkownik knives.pl
  • Infidel Strong
« Odpowiedź #28 dnia: 22-01-2010, 11:54:17 »
Rybak belfrujesz.
A ja juz dawno po edukacji

Offline rybak

• bedzie dobrze...
  • rybak
  • *
  • sapere aude
    • Ostre miejsce w sieci
« Odpowiedź #29 dnia: 22-01-2010, 12:00:47 »
Patrz, a mnie babcia mowila, ze czlowiek sie uczy cale zycie... Ale co tam taka stara baba moze wiedziec.

Staralem sie zwrocic Ci delikatnie uwage na IMO nieco bledne podejscie do niektorych spraw, zebys mial latwiejsze zycie na forum, ale jesli Ci to niepotrzebne to przepraszam.

Milego dnia.

Offline Harry

• czysty
  • Opinii: (218)
  • Użytkownik knives.pl
  • Mieć wielu przyjaciół, to nie mieć żadnego.
    • Tu znajdziesz odpowiedź na każde pytanie.
« Odpowiedź #30 dnia: 23-01-2010, 02:39:04 »
WD40 w tym przypadku lepiej wypada od oliwki. Do tej drugiej każdy kieszeniowy syf lepi się tak, że co tydzień trzeba czyścić nóż tylko z tego. Tymczasem z eM 21-04 jest tak, że wiele smaru mu nie trzeba. Wystarczy samo leciutkie przetarcie WDekiem. Ale są różne szkoły i każdy przecież może mieć swoje zdanie i sposób.

Jeśli po złożeniu oś ostrza pokrywa się z osią okładzin, nie zamieniłeś podkładek oraz właściwie zaczepiłeś sprężynkę, to nie wiem, co jeszcze może być źle. W akcie skrajnej desperacji możesz do mnie wysłać nożyk. Zdaje się, że mam zapasową blachę LAWKS'a i sprężynka też się znajdzie - złożę Ci to tak, jak powinno być. Jakby co, to pisz na PW.

- Harry

Offline mgm

• Użytkownik knives.pl
  • Infidel Strong
« Odpowiedź #31 dnia: 23-01-2010, 08:54:32 »
I naprawione.
Instrukcja Rippera ukazała to co niewłaściwe - oczywiście ładowałem sprężynę tam gdzie niepotrzeba. Pewnie gdybym przegrzebał forum pod hasłem M16 ten wątek byłby zbędny - ale wtedy musiałbym wiedzieć, że są pod względem mechaniki identyczne, a wiem to dopiero teraz. A dwa, zamysł projektowy samej blachy podpowiada logice błędne rozwiązanie - tak było w moim wypadku przy pierwszym składaniu. Drugie i kolejne powieliły błąd pierwotny zwiększając poziom frustracji. Jednakże nie ma tego złego... po przeszło dwuletnim czytaniu tego forum pasywnie (dzięki kilku recenzjom kupiłem noże uznane przeze mnie za bezwartościowe: RAT 1; a zrezygnowałem z kupna czegoś, co wydawało mi się kultowe: sebenza), w/w problem blokady wymusił pewną aktywność i dobrze. Ludziom leniwym z natury potrzebna jest motywacja.