Autor Wątek: OSA  (Przeczytany 6158 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dzey

• Opinii: (0)
  • Użytkownik knives.pl
OSA
« dnia: 26-04-2005, 22:11:13 »
zgodnie z prosbami ze zlotu - oto scan mojego nozyka OSA by Gerlach.. wymiary na zdjeciu - jakby ktos chcial wiecej to mowic..

aha - i jeszcze grubosc - 4mm

<span class='smallblacktext'>[ Redagowany dnia  ]</span>
vae victis.. [biada zwyciezonym]
KFF - "Knives For Fun"
DAGA

Offline Jumbo

• NTN
  • Opinii: (86)
  • *
  • WKMN
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: 27-04-2005, 01:04:26 »
He, he, he. Nożyk z ceną!   :)

A okazało się, że dzięki tej naklejce łatwiej to w trawie znaleźć! Proste, a praktyczne!
Wielkopolski Klub Miłośników Noży
Arma Virumque Cano
opiewam oręż i męża
Zdjęcia z gór

Offline Ragabash

• Opinii: (5)
  • Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: 27-04-2005, 07:30:23 »
Fajna Osa... Ja tam swoja katuje juz od dawna i jakos to cholerstwo wcale nie ma zamaiaru sie mocnej uszkodzic.

Fakt, nie uznalbym jej za dobry noz do nauki rzucania, bo jest troche za krotka, ale jej masa pozwala na dosc ciekawe eksperymenty.  Jesli troche sie przylozyc, to mozna osiagnac niezle rezultaty,

Co do jakosci wykonania jej, jako noza, to wszyscy wiedza, ze to nic wspanialego. Heh... nie oszukujmy sie, gowno i tyle. Ale czy na pewno?  :?

Bo jakos gadalismy z dzey'em i wyszlo, ze nozyk jest zajefajny. Nie ma zadnego zupa dupa hartowania, ale i tak  mozna nim rzucac kolo betonowych scian i nie bac sie, ze sie skruszy, czy cos takiego. Co najwyzej, ladnie sie wgniecie ostzre i tyle. Jak to juz ustalilismy na zlocie, Ose mozna gnebic na wiele sposobow i jakos to "badziewie" wszystko wytrzymuje. A nawet jesli nie, to co?  :)  To nie noz za 150 dolcow, zeby sobie zyla ciac jego resztkami, jak sie zniszczy :)

Dlatego oglaszamy akcje: "Wypuscic Osy z szaf i szuflad!" Ludzie! Nie wstydzcie sie tych malych brzydali   8)  
Vae victis!

------------------------------

DAGA - niechciane dziecko

Offline dzey

• Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #3 dnia: 27-04-2005, 08:31:14 »
Cytat: Ragabash
Nie wstydzcie sie tych malych brzydali   8)  

ja ci dam "brzydala".....   !heart
moja kochana OSA.. tyle porcji karkowki dzieki niej zjadlem   :p

/edit/ wogole to z tego przydzialowego plaskowniczka mozna by zrobic jej ulepszona wersje
- troche dluzsza, i z D2.. lepiej by ciela, kosztem natomiast wykruszania sie ostrza przy rzutach itd..

<span class='smallblacktext'>[ Redagowany dnia 27.04.2005r.- 08:43 ]</span>
KFF - "Knives For Fun"
DAGA

Offline Ragabash

• Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #4 dnia: 27-04-2005, 08:39:38 »
Oj... brzydal czy nie, mi sie podoba. Jakby mi sie nie podobala, to bym jej przeca nie kupil. A czy dluzsza wersja bylaby lepsza? No nie wiem... jest juz cos takiego w sprzedazy i nazywa sie, bodajze, Hornet. Owszem, moze i do rzucania lepiej sie nadaje (a lepszy jest na bank), ale nie kupilbym go za wyglad. Wyglada jak przez okno. No... chyba ze przeprojektowalibysmy rekojesc, to wtedy moznaby pokombinowac. Bo jesli nie ,to Hornet wyjdzie  i wstyd przed ludzmi potem :D
Vae victis!

Offline dzey

• Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #5 dnia: 27-04-2005, 08:50:41 »
gadalem z Kubkiem na ten temat - mozna by zrobic cos posredniego miedzy OSA a Hornetem - czyli OSA + ~2cm
wtedy mialbys niezle latajacy noz, ktory mialby wszystkie zalety osy a jednoczesnie bylby bardziej
uzyteczny ze wzgledu na dluzsza krawedz tnaca.. do tego mozna wywalic pilke z gory i zrobic do polowy
drugie ostrze, na grzbiecie znowu poprzeczne zlobienia zeby sie palec nie slizgal w chwycie szablowym..
mozna zmienic oplot na stridera, czy wogole dac jakies cienkie okladziny.. jest mnostwo pomyslow - wlasnie od
takich bajerow jak okladziny, po zmiany w stali na np D2..
KFF - "Knives For Fun"
DAGA

Offline Ragabash

• Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #6 dnia: 27-04-2005, 09:00:51 »
W sumie.... jest to jakis pomysl. Gdyby zrobic ostzre sztyletowe, lub ostrze gorne przechodzace wlasnie w polowie w false edge. Do tego zmiejszyc te dwa wciecia pod palce i zrobic glebsze naciecia pod kciuk. Dac stal np. 5mm moze.osobiscie zostalbym przy oplocie. Okladziny to nadmiar szczescia, jak dla mnie. Sznurek powoduje, ze noz, az tak bardzo sie nie rwie do powrotu do rzucajacego :). Wiem, co mowie, testowalem i pare blizn mam. A jaki oplot zrobic, to jzu kwestia gustu. Niektorzy nie trawia striderowskiego stylu... No az mnie to zaciekawilo...

Jak ktos bedzie sprzedawac plaskowniki nastepnym razem, to sie chyba tym blizej zainteresuje... Kto wie, moze cos ciekawego z tego wyjdzie... Wielka Akcja Reanimacji Osy :)
<span class='smallblacktext'>[ Redagowany dnia 27.04.2005r.- 09:02 ]</span>
Vae victis!

Offline dzey

• Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #7 dnia: 27-04-2005, 09:32:23 »
Cytat: Ragabash
Wielka Akcja Reanimacji

WAR?   :p
KFF - "Knives For Fun"
DAGA

Offline Ragabash

• Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #8 dnia: 27-04-2005, 09:41:21 »
Tez mi sie to rzucilo w oczy :)
Tylko jak to zrozumiec? Ze idziemy na wojne ze slabosciami Osy? Czy jednak ,ze poprosimy Wojtka o honorowy patronat nad nasza akcja i blogoslawienstwo na droge :)
Vae victis!

Offline dzey

• Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #9 dnia: 27-04-2005, 10:03:23 »
myslisz ze da nam patronat nad TAKIM nozem? ;)
KFF - "Knives For Fun"
DAGA

Offline Ragabash

• Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #10 dnia: 27-04-2005, 10:06:52 »
Wiesy... dobry Ojciec jest wyrozumialy dla swych dzieci. A Ojciec Moderator, to juz powinien byc szczegolnie :) To chyba dobrze, ze jest ktos, kto chce zajmowac sie "brzydkimi kaczatkami".  A jakby co, to dokonamy wymiany nanastepnym zlocie: zgrzewka piwa, za blogoslawionko i patronacik honorowy :)

/edyta/ Po tym weekendzie postaram sie wrzucic zdjatka mojego sztyletu wz. 98 i tego jak go przerobilem na bardzo dobra rzutke :D Bo wczesniej latal tak sobie, ale teraz to sam miod :)
<span class='smallblacktext'>[ Redagowany dnia 27.04.2005r.- 10:08 ]</span>
Vae victis!

Offline Bad Angelus

• Opinii: (91)
  • Użytkownik knives.pl
  • Oto ja.. wasz BRO'waropijca i MEN'el..
(Bez tematu)
« Odpowiedź #11 dnia: 28-04-2005, 22:41:56 »
Ragabush:
Fakt, nie uznalbym jej za dobry noz do nauki rzucania, bo jest troche za krotka, ale jej masa pozwala na dosc ciekawe eksperymenty. Jesli troche sie przylozyc, to mozna osiagnac niezle rezultaty,
... warto rozmawiać...

Offline Bad Angelus

• Opinii: (91)
  • Użytkownik knives.pl
  • Oto ja.. wasz BRO'waropijca i MEN'el..
(Bez tematu)
« Odpowiedź #12 dnia: 28-04-2005, 22:51:56 »
Halo.. trochę się wtrącę..
Ragabush cio to za brednie.. "Fakt, nie uznalbym jej za dobry noz do nauki rzucania, bo jest troche za krotka, ale jej masa pozwala na dosc ciekawe eksperymenty. Jesli troche sie przylozyc, to mozna osiagnac niezle rezultaty,.."
Ja właśnie na twej OSIE mniej lub więcej nauczyłem się rzucać  :D  i stawiam kolejna butlę trunku bimbropodobnego, że w konkursie rzucania "tym piknym marzedziem" biję ciebie na pysk  ~:( ... nie że cię obrażam czy wyzywam na pojedynki.. poprostu napić by sie przydało...

Ps(sss).. powoli mi idzie tworzenia własnego noża  %-6 ... bo dziwnie się ludzie na mnie patrzą jak się pocę w warsztacie..
A wiesz, że ja z natury wstydliwy.. POZDRO
KONIEC (ENDE)
... warto rozmawiać...

Offline dzey

• Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #13 dnia: 28-04-2005, 22:59:48 »
ja rzucac to sie uczylem roznymi dziwnymi nozami (2 muelki niestety rozwalilem o drzewo..) - ale OSA sie do tego najlepiej nadawala bo obojetne ile razy nie rzucisz i o co sie nie odbije - nic jej sie nie dzieje.. i mozna miec z niej niezle skupienie z 4metrow - takie formatu kartki A4 w 10/10 rzutach :)
KFF - "Knives For Fun"
DAGA

Offline Guldan

• knifemaker
  • Opinii: (16)
  • *
  • wykwalifikowany pierdolec
(Bez tematu)
« Odpowiedź #14 dnia: 28-04-2005, 23:16:55 »
hmm, bo zrobie ose z d2...

Offline Kubek

• knifemaker
  • Opinii: (69)
  • *
  • Nożownik, dla niemców knifemaker
    • www.kubekknives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #15 dnia: 28-04-2005, 23:57:59 »
Dzej, dzięki za wymiary. Trochę to potrwa, bo mam 2 rozgrzebane projekty, ale wezmę się za ten nożyk.
Pozdrawiam.

Offline Blacha

• heretyk
  • japonskienoze.pl
  • Opinii: (83)
  • *
  • cham i prostak
    • moje filmiki z nożami
(Bez tematu)
« Odpowiedź #16 dnia: 29-04-2005, 00:00:12 »

moja osa po lekkim tuningu, oplot striderowy, satin i wcięcia pod kciuk
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? -spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy? - Nic wielkiego -zapewnił go Puchatek. - Pamiętaj tylko, aby zginąć z mieczem w dłoni, inaczej nie dostaniesz się do Valhalli.

Offline dzey

• Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #17 dnia: 29-04-2005, 00:06:35 »
Kubek - no problem
Guldan - kupuje :)
Blacha - ooo wlasnie o czyms takim mowilem.. poprawic stal - dodac lepszy oplot - naciecia pod kciuk - przedluzyc o 2cm i by wyszedl super nozyk :D
KFF - "Knives For Fun"
DAGA

Offline Ragabash

• Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #18 dnia: 29-04-2005, 07:44:13 »
Fakt, dzey... ta wersja Blachy jest juz o krok blizej oryginalu. Choc ja akurat najbardziej w nowej wersji pozbylbym sie tych kretynskich wciec w ostrzu. Sa absolutnie bez sensu:
1) Jesli uzyto ich do odciazenia ostrza, to sa lepsze sposoby na to i lepsze miejsca na zdjecie jakiejs ilosci materialu
2) Ktos wymyslil, ze mozna w ten sposob zastosowac Ose jako push-dagger. Taaaa... powodzenia. A swistak siedzi i...
3)jesli traktowac to jako wciecie pod kciuk, to jest za glebokie.

Reasumujac, akurat ten fragment noza jest dla mnie, jak z bajki, w dodatku zupelnie innej.

To, co moznaby wprowadzic, ewentualnie, do projektu, to szersze pioro samego ostrza. Wtedy moznaby uzyskac cos na ksztalt CS Warhead. Jeszcze w sumie nie wiem, jakby to wplynelo na sam lot i stabilnosc, ale Warhead nie daje mi spac juz pare lat. (Chyba sie jednak w koncu wybiore do Swiata Nozy,skoro tam maja jednago) Przy dobrym dopasowaniu wciec pod kciuk, moznaby zrobic dobra, ciezka rzutke, robiaca mniej obrotow, a tym samym stabilniejsza.

Tylko skad wziac jakas weglowke, zeby w niej sie grzebac?

Vae victis!

Offline dzey

• Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #19 dnia: 29-04-2005, 08:40:55 »
ja mam kawalek D2 w domu :D
ten nasz plaskowniczek ktory dostalismy od Bodo akurat ladnie moglby spelniac wymagania..
jest jakis 1cm dluzszy od OSY i z 3-4mm szerszy.. nie pamietam tylko jak jest gruby - ale tutaj chyba nie bedzie problemu bo OSA ma tylko 4mm
a co do wciec - mi sie tam podobaja :) jesli je usuniemy to OSA przestanie byc OSA i stanie sie zwyklym nozem.. :( choc mozna pomyslec o tym zeby troche je splycic (2mm na strone?) ze wzgledu na to ze poszerzamy ostrze
KFF - "Knives For Fun"
DAGA