Reklama

Wafel

Zaczęty przez dawbor, 21-02-2010, 19:38:20

dawbor

...ze stalowym nadzieniem!
Przedstawiam kolejny nóż, jaki udało mi sie skończyc. Wyszlifowałem go chyba jeszcze wiosną zeszłego roku, wiec można powiedzieć że odrabiam zaległosci :D
Wykonany ze stali D2, hartowany w IMP, twardość 58HRC. Piny mosiężne, drewno egzotyczne, pochwa skórzana.
Wymiary:
długość całkowita 260mm;
długość okładzin 116 mm;
szerokość ostrza max33mm;
grubość 5mm;

tak to wygląda:





Taipan

Bardzo ładny komplecik.


gladis

Cytat: Tintino w 21-02-2010, 19:54:33

Bardzo ładny komplecik.

+1 !!!

Bardzo mi się widzi :D


Tazz

piękny nóż :)

... Kto jest najlepszym szermierzem na świecie?
- Nie mam pojęcia.
- Nigdy nie znałeś takiego?
- Znałem wielu, którzy się za takich uważali.
- Chciałabym wiedzieć... kim tacy szermierze są. I gdzie są.
- Gdzie są, to ja wiem.
- Ha! Więc gdzie?
- Na cmentarzach

yetisize

Jakiś taki nie w Twoim stylu, ale i tak świetny! :slini:

Sprzedam:

Scyzoryk
404

pecado

Zgadzam się z przedpiszcą - ale może to po prostu nowa fala?
Jeśli ma kontynuację to będę śledził uważnie, choć przyznam, że trochę tęsknię za klimatami a'la Shiva Ki ;>

pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

romasz

Świetny duży babski nóż ;>
tak odbieram te obłości, wygładzenia...
w pozytywny słowa znaczeniu ;-)


Trollsky

 :kopara:

fulltang od Dawbora, no nie spodziewałem sie :)

Ludzie wybaczą Ci wszystko, oprócz tego ze Ci coś wyszło.

milord

Podoba mi sie bardzo - ostatnio mam jazde na prostote. Bardzo ladny nóz z jakim bym sie nie rozstawal na codzien.
Tak, obly w ksztaltach, moze i kobiecy, ale ja sie tam cycków nie boje.. :D  ;)


ordo

Gdyby ten "garb" był większy, to bym widział na nim fałszywkę (takie skrzywienie przez NRA 12500). Bo tak to mi ta obłość nie pasuje - albo za mała jest, albo za duża jak na mój gust...

Reality has a well known liberal bias

Zgredek

Mój ci on  :D  :D  :D
W rzeczywistości wygląda jeszcze lepiej niż na zdjęciach  :slini:, a do ręki pasuje mi tak, jakby robiony był na zamówienie. Idealnie położone szlify i bardzo ładnie spasowane okładziny. Starannie wykonana pochewka świetnie pasuje do noża i wygodnie się ją nosi nawet na szerokim, wojskowym pasie. Z pracami w kuchni nóż radzi sobie znakomicie, na próby w terenie jak na razie nie było czasu ani okazji.
Świetna robota Mistrzu Dawborze  8D.


veiland

kolejny bardzo udany noz,
gratulacje


TCT

Nietuzinkowy  ;)

TCT Leather

Fliegerkappmesser

Piękny!   :)  Choć moim skromnym zdaniem do takiego kształtu klingi lepiej pasowałoby trochę bardziej kanciaste zakończenie rękojeści.

Better dead than red / Lieber tot als rot

lightsturnon

ekstra. podoba mi sam noz i pochwa - imho idealne ksztalty ;-)


rangy67

Bardzo fajny komplecik...a nożyk(niektórzy mówią babski? ;-)) dla mnie super i do tego jak najbardziej użytkowy :)

.....i po sześciu dniach tworzenia Bóg usiadł by.....siódmego wymyślić Sebenze.

Dyferencjał

W pytę komplecik. Znaczy bardzo ładny i zgrabny. Czy jest babski? Nie wiem, ale jak na niego patrzę to i jakiegoś lachona bym za d... potrzymał  :P

WAR:  "czy maker poruchał sobie rano czy nie poruchał, jaka była koniunkcja gwiazd w tym momencie..." :-)

Szymon602

#17

Po kilku zmianach właścicieli nożyk trafił do mnie i tu pozostanie do końca dni moich. Jest cudowny, wymiary optymalne, stal moja ulubiona, proporcje idealne, rekojeść jakby robiona na miarę do mojej ręki, tnie jak brzytwa wszystko co napotka na swej drodze, nie rozstaję się z nim całymi dniami - ten nożyk ma sobie to "coś" co pozwala mi traktować go jak przyjaciela. Chylę czoła przed wykonawcą tego cudeńka -MISTRZEM DAWBOREM..... oby więcej tej klasy noży gościło na naszym forum - Szymon :D :D :D :D :D


obol

oto ja, czyli brzydki, zły i szczery...

http://www.knives.pl/forum/index.php/topic,57901.msg149059.html#msg149059 - moj skladzik
34 PCK od 20 naszych Makerow :D

WojaK

Super nożyk pochewka też niczego sobie :D Świetnie wykonane projekty pogratulować :D

W imieniu wytwórni filmowej "Wild Mountain"i"Wieczorek Expeditions Team" zapraszam do oglądania filmów i seriali o tematyce Survivalowej, Turystycznej i Ekspedycyjnej.
Wszystkie nasze filmy znajdziecie na www.wildmountain.republika.pl oraz www.extreme-survival.pl Posiadamy kanały na "FB" i "YT"