Autor Wątek: RJ Martin - Q-36 Overkill  (Przeczytany 2694 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ordo

• Opinii: (113)
  • Mieszkaniec knives.pl
RJ Martin - Q-36 Overkill
« dnia: 14-04-2010, 23:07:16 »
Czyli projekt Q-36, ale z kilkoma różnicami w budowie, dzięki czemu nóż jest "potężniejszy", jest kilka wersji (+1, +2, +3, +4, różniących się materiałami).
Różnice ewentualnie wrzucę później, teraz nawet nie wiem jak niektóre przetłumaczyć - ogólnie trochę grubszy, ma potężniejsze śrubki, spacer z G10 itd.
Było ich trochę, ale już się rozeszły jakby ktoś chciał kupić.

No to jedziemy:

EDIT:
I jeszcze jeden:

« Ostatnia zmiana: 14-04-2010, 23:13:13 wysłana przez rustle »

Offline simon

• prawie jak Scrimshander
  • knifemaker
  • Opinii: (12)
  • *
  • nożorób na odwyku :/
    • Simon Knives
Odp: RJ Martin - Q-36 Overkill
« Odpowiedź #1 dnia: 15-04-2010, 14:39:03 »
te trzy z mamutem  :slini:
Jestem żonaty 8D i mam syna!!!
Aambeld pokazał nóż (swój) ;P

Offline Dexameth

• Stoik nie z wyboru
  • Opinii: (338)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #2 dnia: 15-04-2010, 23:24:28 »
Ładny . Kojarzy się z kerszołem groove.Brak tylko wcięć na serek topiony  ;)
Zawsze jest gdzieś piękny poranek , nawet w dniu naszej śmierci .

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • Opinii: (168)
  • *
  • clava curva pie vinco in spelunca
    • Knives.pl na FB
« Odpowiedź #3 dnia: 16-04-2010, 07:55:05 »
Groove jest oparty o projekt Havoca (autor oczywiście ten sam)

* więcej

Sam nożyk nie robi na mnie wrażenia, jest dość zwykły, taki jakiś. Natomiast robienie fefnastu "wersji" przez wymienianie kawałka okładziny zawsze budzi we mnie mieszane uczucia, trochę na siłę mi się wydaje, zwłaszcza w tym nozu. Z drugiej strony jest dla mnie potwierdzeniem, że nożyk jest zaprojektowany bardzo bezpiecznie - skoro pasuje do niego damast, truchło, syntetyki to dla mnie jest oznaka, że sam z siebie nie ma wyraźnego charakteru, jest bezpłciowy i określają go fatałaszki, w zależności od kombinacji materiałów :/
pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

Offline ordo

• Opinii: (113)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #4 dnia: 16-04-2010, 10:24:19 »
Cytat: RJ Martin
Q-36 design, but with full .160" thick titanium slabs.

The back frames will be plain or textured titanium, the front side is an interframe with a pocket for an inlay of handle material. Or, front and back frames will be textured titanium.

Black G10 Backspacers, with beefy 4-40 screws.

Anti-rotation, precision ground "D" head pivot

And, my precision roller bearing system with a new twist.

Some will have inlays, some not.

The base model will have the textured Ti frames, and stonewashed blades. No inlays.

The inlays will probably go on the fancier knives. I have some small stag scales that I am going to put in some knives-Nice to finally be able to use these, as I have had them for many years, and they are real pretty. I also have some nice checkered C/F that is flat and grippy.

No M4 in these folders. As much as I like the steel, a non-stainless blade is just asking for trouble in a folder, particularly a flipper. S110V is actually an upgrade from S90V-It is the best, and most expensive, stainless blade steel that Crucibles makes. A little thicker than the S30V, too.

With the .140 thick S30V blade, the OVERKILL handle will be 1/2" thick. If someone wants to measure the JD Q36, I think it should measure about 5/8" thick. So, the OVERKILL is quite a bit thinner.

I have been playing with stonewashing the frames of the all-TI knives.

The base model OVERKILL has stonewash CNC textured frames and a semi-gloss blade finish. Old school clip.
The OVERKILL+1 has a C/F insert on the front side. Frames are stonewashed. Some of these have plain backs, some have CNC textured backs. Blades are semi-gloss. Clips are old school.
The OVERKILL+2 model has a ceramic bead-blasted, smooth frame, a high gloss blade, smooth C/F inlay and the new standoff clip.
All the models above have CPMS30V blades and my Roller Thrust Bearing System (RTBS).

Jest Q-36, jest jego wersja Overkill limitowana, a różne materiały na rękojeści to już szczegół, w końcu nie po to jest custom, żeby mieć to samo, co inni.

Przyznaję, wkleiłem, bo mi się po prostu podoba ten projekt, a te poprawki to taka ciekawostka.

Mam jeszcze trochę zdjęć, ale były one robione albo przez RJ w warsztacie albo przez klientów, czyli kicha, z tych co wkleiłem tylko ten jeden nóż jest porządnie obfocony przez Three Little Indiands.

Offline PrzemoBK

• Opinii: (31)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #5 dnia: 16-04-2010, 11:03:42 »
Cytat: simon
te trzy z mamutem  :slini:

Też mi się podobają najbardziej  :).