Reklama

VICTORINOX/WENGER [wątek ogólny]

Zaczęty przez maba, 04-05-2010, 02:05:30

WhyDuck

Używam Spirita od kilku miesięcy, nie oszczędzam go. Mam wrażenie, że delikutaśny BP się zmniejszył.  :?
Możliwe to?

Nie pisuję z analfabetami.

Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie próbują ubrać tego w słowa.

www | grafika | reklama

sklep knives.pl

InQuizitor

Cytat: WhyDuck w 17-10-2011, 19:36:58

Możliwe to?

Pod blokadę dostał się brud/śmieci i zmniejsza BP  ;>


WhyDuck

Cytat: InQuizitor w 17-10-2011, 19:42:33

Pod blokadę dostał się brud/śmieci i zmniejsza BP  ;>

No właśnie po dokładnym czyszczeniu i smarowaniu :)
Nie pisuję z analfabetami.

Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie próbują ubrać tego w słowa.

www | grafika | reklama

sklep knives.pl

InQuizitor

Cytat: WhyDuck w 17-10-2011, 19:55:24

No właśnie po dokładnym czyszczeniu i smarowaniu :)

A to nie wiem - dotarł się po prostu :)
Samo docierający się Vick prawie jak samo ostrząca się stal  ;)
ED:
Starłeś olej konserwujący i BP zanikło  :dodge:


WhyDuck

Cytat: InQuizitor w 17-10-2011, 20:00:15

A to nie wiem - dotarł się po prostu :)
Samo docierający się Vick prawie jak samo ostrząca się stal  ;)
ED:
Starłeś olej konserwujący i BP zanikło  :dodge:

No też myślałem, że wytarł się/wypłukałem oryginalny smar, po myciu smarowałem ichnim, może innym.
Dotarcie się raczej tez nie wchodzi w grę, pewnie bp by się zwiększył raczej.

Może po prostu mi się zdaje :)

Nie pisuję z analfabetami.

Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie próbują ubrać tego w słowa.

www | grafika | reklama

sklep knives.pl

maba

Dzięki, przyjąłem do informacji. Szkoda, że tool za kilka stówek nie jest pozbawiony luzów, ale pewnie taka ich specyfika :shades:


maba

Swoją drogą, widzieliście definicje scyzoryka na Wiki?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Scyzoryk

Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić co to są te świderki? Makaron taki kojarzę, ale w scyzoryku? :dodge:


rodia77

Cytat: maba w 18-10-2011, 00:41:59

Swoją drogą, widzieliście definicje scyzoryka na Wiki?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Scyzoryk

Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić co to są te świderki? Makaron taki kojarzę, ale w scyzoryku? :dodge:

Małe świdry. :P

Mnie bardziej to rozbraja:
"Często scyzoryk mylony jest z nożem składanym (tzw. folderem), który nie posiada innych narzędzi poza głownią".

I brak kropki. :P

"I don't have pet peeves, I have major psychotic fuckin' hatreds". GC
Aktualnie na stanie: KLIK

junasz

Cytat: maba w 18-10-2011, 00:41:59

Swoją drogą, widzieliście definicje scyzoryka na Wiki?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Scyzoryk

Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić co to są te świderki? Makaron taki kojarzę, ale w scyzoryku? :dodge:

Ano...

Fotka zajumana od u99, przepraszam.  :)
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wqrwiają...

KONKURSY !!!

MsbS

Pomacawszy na Zlocie Wengerowego Rangera (rozmaite z serii) stwierdziłem, że to dla mnie za duże bydlę. Szukam czegoś OH z korkociągiem, więc na tapecie mam jeszcze Vicka Forestera (wersja OH jest bodajże ta czerwono-czarna).

Mógłby ktoś wrzucić porównawczą fotę Forestera z jakimś Rangerem 120mm, i na przykład jeszcze aloxem pokroju Soldiera/Soldata?


Vigo

Cytat: MsbS w 23-10-2011, 14:56:07

Mógłby ktoś wrzucić porównawczą fotę Forestera z jakimś Rangerem 120mm, i na przykład jeszcze aloxem pokroju Soldiera/Soldata?

Mówisz i masz, MsbS specjalnie dla Ciebie  ;> Od góry; New Ranger 55, Soldier 08 (czyli zmilitaryzowany Trekker) i Soldier '61:

Narzędzia WERA, WIHA, BAHCO, KNIPEX, itp.: https://forum.knives.pl/index.php?topic=165495.msg1714279#msg1714279

MsbS

Serdeczne dzieki, Vigo. Miedzy 111 a 120 mm jest jednak kolosalna roznica. Wyglada na to, ze Vickowy Forester bedzie dla mnie optymalny. Od Rangera w kieszeni moglyby mi spadac spodnie.
a Soldiera sprzed pol wieku oficjalnie zazdroszcze :-)



Vigo

#1133

Też bym sobie życzył mieć takiego wojaka z roku 1961  :slini: i wówczas zazdrościł bym chyba sam sobie:), niestety zaszło małe nieporozumienie ten na fotce to współczesny Soldier z biciem '05 na głowni, a więc raptem sześciolatek, pisząc '61 chodziło mi o sam typ szwajcarskiego scyzoryka dla wojska, który został wprowadzony właśnie w 1961 roku.  ;>
Tak jak "nowy" Soldier 111mm "wszedł do służby" w roku 2008 (zastępując Soldiera '61, Aloxa 93mm) i oficjalnie nazywa się Soldier 08, choć ten mój na zdjęciu powyżej jest z rocznika 2010, to tak gwoli ścisłości.  ;-)

PS Masz rację New Ranger to już nie scyzoryk to raczej jest nóż składany.  :D
Choć wagowo nie różnią się już aż tak bardzo jak wizualnie:
Wenger New Ranger 55        - 160,8g;
Victorinox Soldier 08/Trekker - 130,5g,
a więc raptem 30,3g różnicy to raczej chyba niewiele.
Warto też wziąć pod uwagę, że Wenger jest sporo, niemal dwukrotnie  :( droższy od analogicznego Vicka.  :idea:

Cytat: maba w 23-10-2011, 23:56:19

Hę? ;>

http://www.knives.pl/forum/index.php/topic,108435.msg937393.html#msg937393

maba możesz śmiało zmieniać nicka na Sherlock H.  :rotfl:

Narzędzia WERA, WIHA, BAHCO, KNIPEX, itp.: https://forum.knives.pl/index.php?topic=165495.msg1714279#msg1714279

maba

Dobra, dobra - nie filozuj i nie wprowadzaj ludzia w błęda! Właśnie coś mi się tak za ładny wydawał jak na `61 :rotfl:

Cytat: Vigo w 24-10-2011, 00:17:43

maba możesz śmiało zmieniać nicka na Sherlock H.

Niestety starzeję się i forma już nie ta ;)


MsbS

I wszystko jasne. Fotkę oglądałem w komórce i nie zwróciłem uwagi na idealny stan aloxowych okładek, a przez cień na głowni myślałem, że stal tak na starość pociemniała. Widocznie miałem 'słabszy moment' - przecież to nierdzewka...

Swoją drogą to bicie rocznika na głowni było genialnym chwytem marketingowym. Jakby od razu planowali te noże nie dla wojska, a dla kolekcjonerów. Niestety nie udało mi się dorwać Soldiera z roku moich urodzin, ale za to mam z roku, w którym stawałem na WKU :D


maba

Cytat: MsbS w 24-10-2011, 08:32:34

Swoją drogą to bicie rocznika na głowni było genialnym chwytem marketingowym. Jakby od razu planowali te noże nie dla wojska, a dla kolekcjonerów.

To nie chwyt marketingowy, a bodajże wymogi armii - żeby każdy scyzoryk miał wybity rok produkcji. A po co? Cholera wie.. ;)


leksio

#1137

Nawiązując do fotki powyżej, która pokazuje między innymi Soldiera 08. Jest jedna rzecz, która przeszkadza mi Vickach OH- czubek.
Mam Trailmastera i Sentinela Plain i w obu czubek jest zaokrąglony.
Płaskie ostrze można podszlifować ale już z zębami jakoś mi domowe szlifowanie nie pasuje. Ciekawe, czy egzemplarze dla wojska też tak mają.
Moim zdaniem zmniejsza to funkcjonalność noża. Dziwne to trochę, bo wersje dwuręczne są bardzo ostro zakończone. Mój stary i zniszczony Adventurer robił za rzutkę i całkiem dobrze się wbijał w drewno.


maba


tap

może to jakieś wstępne rozwiazanie przed wprowadzeniem swisstoola na rynek?