Reklama

VICTORINOX/WENGER [wątek ogólny]

Zaczęty przez maba, 04-05-2010, 02:05:30

Dexter

Najlepiej polecieć klejonymi okładzinami z G10, do których wkręci się klips. SAKi też powinny dać radę, ale ich szkoda dziurawić ;P.


demon

Cytat: maba w 17-05-2010, 14:56:42

Damiano, ależ nie ma się co dziwić, one się rysują od samego patrzenia :D

A tymczasem, brzydki, zielony ptak, zmienił się w równie brzydkiego, ale czarnego ptaka..

[pogoda dalej brzydka, więc i zdjęcie z takimi-nijakimi kolorami]

Maba - co to jest i skąd to masz ? Nowe ? Mam Vitka Solo i jestem zachwycony. Chcę nowego Vicka BW albo Mausera - wiem, wiem mało realne.
Chwilowo nie mam czasu. Takie tam, różne...

Tu wrzucić jakiś mądry / szokujący cytat - najlepiej po angielsku lub po łacinie, ewentualnie nazwę zespołu o którym nikt nie słyszał.

maba

#42

a


vcore

Właśnie zdechły mi baterie w aparacie :badass: Okładziny mają dokładnie 3mm wysokości ale nie jestem pewien czy taka jest też ich grubość na całej długości, ponieważ stukając w okładzinę czymś twardym słychać głuchy dźwięk, ale zdaje się że ,,pustka" występuje jedynie do połowy okładziny, od strony po której umieszcza się pensetę i wykałaczkę, druga połowa chyba jest pełna, ale głowy nie dam.

Klips w każdym razie trzyma się bardzo mocno, nawet spore odgięcie nie powoduje żadnej reakcji w miejscu mocowania, śrubki miały 3mm, więc weszły na nieco ponad 2mm, wyjdzie w praniu, ale na razie nie wygląda na to żeby odpadł  ;>

Spodnie Alpinestars | Kurtka Barbour | Buty Yanko/Meermin UK12 - negocjacje/wymiany!
https://forum.knives.pl/index.php/topic,105661.msg2935747.html

demon

Ok, ok nie o makijaż mi chodzi - kupiłeś gdzieś starego Vicka BW ? Czy to "ze starych zapasów" ?

P. Wiem, że all.. zawalone jest takimi Vickami - ale ja chcę fabrycznie nowego ! W pudełeczku przewiązanym kokardką ! ;P

Chwilowo nie mam czasu. Takie tam, różne...

Tu wrzucić jakiś mądry / szokujący cytat - najlepiej po angielsku lub po łacinie, ewentualnie nazwę zespołu o którym nikt nie słyszał.

maba

A, o to chodzi. Niestety to nie nówka, a z demobilu, za 5zł ;) Wątpię żebyś gdzieś dorwał nówkę.


demon

Ech ... przyjdzie weterana zakupić - gdzie po 5 zł dają ?

Chwilowo nie mam czasu. Takie tam, różne...

Tu wrzucić jakiś mądry / szokujący cytat - najlepiej po angielsku lub po łacinie, ewentualnie nazwę zespołu o którym nikt nie słyszał.

dziab

masz szczęście, że akurat szukałem, ale mógłbyś sam wstukać 'victorinox bw' w allegro :]
http://allegro.pl/item1039615638_scyzoryki_bw_oryginalne_victorinox_ccm_b_h.html

"Wałbrzych - szary to też kolor!" :D
"Never let an anchor drop"

hejtyniety

tylko pamiętajcie, że tam nie tylko vicki są :/

zresztą pismo od kolesia ze sklepu:

Cytat

Witam.

Co do modelu to dokladnie Panu nie odpowiem aczkolweik był to scyzoryk przez
krótki czas produkowany przez Victorinoxa ponieważ były lepsze firmy które
wytwarzały owy model jak I.C.A.R , CCM, HKS.

Scyzoryk Victorinoxa miał tą przypadłosć ze na ostrzu w miejscu gdzie
otwieramy go czestą pękał ponieważ grubość stali była nieodpowiedani i tym
sposobem armia niemiecka wstrzymała dostawy tego modelu.

Pozdrawiam.
demobil.net

to w ramach ostrzeżenia ;P

dziab

wiedziałem, że inne firmy też robiły ten model, ale nie znałem powodu. dzięki za info ;)

"Wałbrzych - szary to też kolor!" :D
"Never let an anchor drop"

spook

Właśnie kolejny Vicek dołączył do rodziny: Huntsman Plus (1.3715). Powód - drobne korekty w EDC, Huntsman zastępuje teraz Outridera i prawdopodobnie wyrzuci również z kieszeni klasycznego Soldiera. Nawiasem, na bazie moich spostrzeżeń postaram się napisać w najbliższym czasie poradnik początkującego EDCera scyzoryków :) Pomysłów dużo, tylko że gorzej z wolnym czasem :(

Żeby nie było, nadal uważam Outridera za świetny model - i chyba najlepszy wśród blokowanych :) Tyle że jest dosyć duży; używam w nim głównie nożyczek, bardzo sporadycznie piłki i praktycznie nigdy ostrza, bo w drugiej kieszeni siedzi Endurka, a poza tym odczułem ostatnio kilkukrotnie bolesny brak długopisu pod ręką :)

Pozdrawiam -- Spook.

--
"Nie ma noży dobrych i złych. To człowiek robi z nich narzędzie zbrodni albo używa w dobrym celu" - ks. Piotr Pawlukiewicz

Maciej Stryjecki

Oj, nie zastępuje, bo to inna kategoria. Po pierwsze - jest krótszy, po drugie - nie ma blokowanego ostrza, po trzecie - inny materiał obsadki, znany już z klasycznej "oficesrkiej" serii.
Nowe modele z blokowanym ostrzem są (mało) i wyglądają inaczej - zerknij na Forestera.


spook

Być może użyłem niewłaściwego sformułowania. Miałem na myśli fakt, iż Huntsman zajmuje w moim EDCowym zestawie miejsce, które do tej pory zajmował Outrider. Funkcjonalnością w 90% się pokrywają - żal tylko krzyżaka i dłuższej piłki, która na jednym czy drugim ognisku całkiem się przydała, długie ostrze mi niepotrzebne, bo EDCuję Endurkę. Jestem w pełni świadom różnic, bo przecież mam oba modele :) A z blokowanych jeszcze Equestriana, Rescue Toola i Trailmastera OH.

Pozdrawiam -- Spook.

--
"Nie ma noży dobrych i złych. To człowiek robi z nich narzędzie zbrodni albo używa w dobrym celu" - ks. Piotr Pawlukiewicz

Maciej Stryjecki



demon

Cytat: maba w 09-06-2010, 22:01:30

http://scyzoryki.net/pl,product,1234684,scyzoryk,victorinox,replika,seria,jubileuszowa.html

Może się ktoś skusi? ;> :D

K_wa zabiłeś moje marzenia. Wenger wypuścił swego czasu podobną replikę samego siebie.

Nie widziałem w ofercie - ale cholernie mi się spodobał i coś tam sobie myślałem (nieważne co  :cry: ) ...

Chwilowo nie mam czasu. Takie tam, różne...

Tu wrzucić jakiś mądry / szokujący cytat - najlepiej po angielsku lub po łacinie, ewentualnie nazwę zespołu o którym nikt nie słyszał.

rybak

Jak nie widziales, to musisz dokladniej poszukac ;)

Oba, Vicek i Wenger, przecietnie od 400 Euro-cos tam w gore.

Baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo by mi musialo zalezec.

Za oryginalny ~studziesiecioletni w dobrym stanie bym pewnie sie zmusil tyle dac...

Jakigoś mje Ponie Buoze stwuozył, takigo mje mos... ن
--------------------------------------------------------------
The legacy is more intimidating, than any opposition...

demon

Cytat: rybak w 09-06-2010, 22:29:45

Za oryginalny ~studziesiecioletni w dobrym stanie bym pewnie sie zmusil tyle dac...

Wolałbym nowy - do używania. Stary raczej tylko do gabloty czas robi swoje zawsze jakaś sprężynka może pstryknąć itp.

Ps. W Polskich sklepach i w PLNach pierwszy raz widzę - 1998.50 PLN/szt to cztery cyfry i jeszcze dwie po przecinku - robi wrażenie. Ciekawe ile z tych scyzoryków po zakupie powędruje do kieszeni i plecaków ;)

Chwilowo nie mam czasu. Takie tam, różne...

Tu wrzucić jakiś mądry / szokujący cytat - najlepiej po angielsku lub po łacinie, ewentualnie nazwę zespołu o którym nikt nie słyszał.

maba

Chyba nie wrzucałem? Tylko teraz źródła nie pamiętam :frown:

Jeśli ktoś nie zna:


MichaelD

www.youtube.com/user/710HS

Proszę o nie wysyłanie wiadomości prywatnych z pytaniem "jaki nóż kuchenny wybrać". Nie jestem alfą i omegą, a inni koledzy z forum mają tak samo obszerną  wiedzę. Najlepiej utwórz nową wiadomość tak aby wszyscy mogli się wypowiedzieć w zadanym przez Ciebie pytaniu.