Reklama

VICTORINOX/WENGER [wątek ogólny]

Zaczęty przez maba, 04-05-2010, 02:05:30

maba

Cytat: u99 w 07-05-2011, 21:43:39

ps. no proszę, Mareczek jak zawsze szybszy od wiatru...  :-*

E, Rahmedzik szybszy - starzeję się :/

Cytat: Rahmed w 07-05-2011, 21:53:29

Jednak przepraszam szanownych kolegów za nie prawidłową podpowiedż nr 1...

Wiem, wiem - zwalmy winę na @fluida, bo na początku nie zaznaczył wymiaru Vicka! I po problemie :D

ED/ #700 wiadomość w wątku, nieźle spamujecie Panowie!
ED2/ Ale to tylko 700 odpowiedzi w ciągu roku - ee, słabo Panowie!


blackram

#701

Bez, kurde, komentarza:

http://www.swissarmy.com/MultiTools/Pages/Product.aspx?category=lockblades&product=54878&

Mogłem na to nie trafić i żyć spokojnie...

"Kpił zawsze z ludzi, którzy nosili przy sobie wielofunkcyjne scyzoryki; teraz zrozumiał, że to oni mieli rację, nie on" - Andrzej Makowiecki, "Wino i krew"

kajgulik

pozdrawiam,
kajgulik

boruta

#703

No zajebisty ale u nas raczej nie do kupienia, chyba że okazyjnie,a jak by kolega kajgulik chciał sprzedać na bazarku to pewnie można by niezłą kasę za niego wołać :) polowałem na takie coś ale z braku efektów kupiłem Trekkera z ostrzem kombo.

ps. na jabaju niby jest kilka ofert tego cuda nawet w znośnej cenie (130 - 140 zl z przesyłką do Polski) ale na naszym forum i na forum torch mnie nastraszyli ze przesyłki ze stanów lubią ginąć.... to ja dziękuję kupiłem trekkera combo. A nawet ktoś się śmiał że od chińczyków zawsze dojdzie a ze stanów niekoniecznie.

Opolk231

Witam ma do was pytanie. A mianowicie czy w victorinoxie camperze jest "schowek" na szpilkę ?

Życie jest przecież takie proste: ile w nie włożymy tyle dostaniemy.

greg76

#705

Mam campera i mam schowki na pensete i wykałaczkę. O szpilce nic nie wiem, ale może nie wiem wszystkiego :P
Chyba, że chodzi o takie coś co w korkociąg można wkręcić, ale fabrycznie tego nie ma, a z tego co wiem to bardziej mini śrubokręt do okularów niż szpilka :question:


maba

#706

@greg, http://www.knives.pl/forum/index.php/topic,77351.msg430955.html#msg430955

@Opolk231, różnie to bywa - to nie zależne od modelu, a od okładzin. Czasem jest, czasem nie ;P

EDIT/ http://www.sakwiki.com/tiki-index.php?page=Straight+Pin


albercik

Jak nie ma (w starszym modelu może nie być otworu) to dziurkę można łatwo wypalić :)


greg76

Wychodzi na to, że nie wiedziałem wszystkiego, ale campera kupiłem do używania i nie podchodziłem ze znawstwem do wszystkich jego możliwości. Po obejrzeniu fot sprawdziłem i mam takową dziurkę, ale pustą :D  Czy ta szpilka nie powinna być w zestawie bo u mnie nie było :question:
To może ja zapodam pytanie odnośnie Wengera Nail Clip 580. W opisach widnieje pozycja - mały śrubokręt krzyżakowy. Nie dopatrzyłem się go. Patrzyłem mało uważnie czy to też jest jakaś dodatkowa opcja :question:


maba

Cytat: greg76 w 09-05-2011, 17:08:52

Czy ta szpilka nie powinna być w zestawie bo u mnie nie było :question:

Nie powinna. Jest tylko w niektórych modelach, np. Compact. Ale można sobie osobno dokupić ;)

Co do Nail Clip, to nie mam pojęcia. Może chodziło im o końcówkę pilniczka? :dodge:


albercik

Zwykła krawiecka szpilka no name też pasuje ;)


Dębo

A niema ktoś części do Victorinoxów? Chciałbym złożyć swój model na bazie spartana ale niemam piłki linerów mam tylko spartana... Pomożecie?? :(

Mam sto rąk, sto sztyletów, gdy zechcę sto ran zadam.

greg76

1) Vicek camper - Zwykła szpilka pasuje. Doposażyłem scyzor.
2) Wenger Nail Clip - Co do końcówki pilniczka spełnia ona funkcję czyścika do paznokci. Próbowałem też użyć jako śrubokręta, ale się łatwo wyślizguje. Chyba, że sieją taką propagandę, żeby było więcej funkcji.


Opolk231

Bo właśnie zobaczyłem w moim campercu i myślałem że to jakiś "błąd".
I myślaęłm że coś brakowało

Życie jest przecież takie proste: ile w nie włożymy tyle dostaniemy.

boruta

Dziś w pracy kolega chciał przeciąć bloczek papieru na pół grubości około 1 cm i szerokości 15 cm, pyta się mnie czy nie mam noża, odpowiadam że mam a on na to "pewnie nie da rady tego przeciąć ale daj spróbuję" ja podałem mu swojego trekkera z ostrzem combo, no i koleś tnie, a widok jego miny zdziwionej że nóż tnie pięknie ten bloczek papieru bezcenny  :D chyba nie widział w życiu ostrego noża bo oczy zrobił jak 5 złotych  :D :D :D i dodał "prze huj jest ten nóż"


u99

*********************************************

ordo

Info szukam o tym pouchu:
http://sakwiki.com/tiki-browse_image.php?imageId=1794

Na pierwszy rzut oka wygląda znacznie lepiej niż pozostałe modele, szkoda tylko, że się z rzepem tak rozpędzili.

Da się go gdzieś dostać u nas? Sprawdza się na co dzień czy raczej tylko do taktycznego wyposażenia?
Liczę szczególnie na u99 ;)

Reality has a well known liberal bias

Piniolski

Parę osób z Poznania go ma ;)

Mój leży nieużywany więc jak się sprawdza Ci nie powiem. Z drugiej strony pochewka jak pochewka więc powinien dać radę. Jedno co mogę powiedzieć to jest dosyć miękki i sprawia wrażenie mniej solidnego od tradycyjnych skórzanych. No, ale wygląda fajnie. Zwłaszcza w komplecie z nowym Soldierem :)

Większość pieniędzy wydałem na noże i alkohol. Resztę po prostu zmarnowałem ;-)

u99

#718

Tak jak Damiano napisał do nowego Soldiera jak znalazł (obaj mamy ją dzięki super akcji ALMa). Ja używam też do Spirita. IMHO jedna z lepszych pochewek do noży/tooli, o przepraszam pouchów oczywiście chciałem napisać  :D Dobrze przemyślana i świetnie wykonana. Umożliwia "montaż" zarówno w poziomie (ograniczenie szerokości paska do ok. 4 cm) jak i w pionie. Po cordurowych pancernikach wydawała mi się nieco delikatna, bałem czy się nie rozleci taszcząc Spirita na szelce plecaka ale okazało się, że Szwajcarzy sprawili się całkiem nieźle. Brak pancernych materiałów powoduje też, że jest "low profile" i spokojnie można ją nosić przy pasku "cywilnych" portek a mimo to nie wywoluje niezdrowego zainteresowania ludzi niezbyt obeznanych ale nadmiernie strachliwych i nadaktywnych ruchowo lub legislacyjnie a'la poseł Mularczyk  :P

ps. u nas widziałem jedynie w komplecie z "czarnym", wojskowym Spiritem a masakrycze pieniądze. My ściągaliśmy z niemieckiego (jak dobrze pamiętam) eBaya  :idea:

edit : http://forum.multitool.org/index.php/topic,21658.msg487361.html#msg487361

*********************************************

albercik

#719

Też nam Macieju  ;P

Od siebie dodam, że jest kompatybilna z molle a na pasku można nosić ją w pionie lub w poziomie.
Pasują do niej trójwarstwowe Vicki 111mm no i oczywiście Spirit.
Jak dla mnie rzep zamknięcia trochę słabo trzyma i boję się jej używać podczas np. paintballu.

Edzia:
Tu masz Marku sprzedawcę od którego je kupiliśmy:
http://cgi.ebay.pl/VICTORINOX-Nylon-Holster-408224-f-SwissTool-Spirit-NEU-/270621298038?pt=DE_Sport_Camping_Outdoor_Campingmesser_werkzeug&hash=item3f02494d76