Reklama

VICTORINOX/WENGER [wątek ogólny]

Zaczęty przez maba, 04-05-2010, 02:05:30

hendaye

Cytat: Mad Boar w 07-11-2018, 10:44:18

@hendaye
Wolisz w Victorinoxach slidelock niż linerock? Dlaczego - jakieś uzasadnienie, czy to Twoje "widzimisię" ? ;)

Ja choć w folderach nie lubię linerlocka,  to w Vickach - zdecydowanie wolę tą blokadę. Jest dla mnie pewniejsza i wygodniejsza, a poza tym - Vicki z linerlockiem mają też blokowany otwieraczo-łom :)

1/ liner mnie uwiera,
2/ linera nie da się wyjąć, a lubię mieć dużego vicka bez blokady.

Mad Boar

Cytat: hendaye w 07-11-2018, 21:56:34

1/ liner mnie uwiera,
2/ linera nie da się wyjąć, a lubię mieć dużego vicka bez blokady.

Ad 1. - rozumiem, ale może spróbuj poszukać dużego Vicka w starszej wersji ( z mniejszym linerem) albo delikatnie zeszlfiować standardowy liner?
Ad 2. - tego kompletnie nie rozumiem..

hendaye

#6682

vicka potrzebuję na wakacje. wakacje spędzam w górach. w górach gdzieś zwykle jest granica - a to z Hiszpanią, a to z Włochami; może wreszcie się zbiorę w Alpy do Niemiec albo Austrii; może jeszcze kiedyś Kreta albo Olimp. nie chce mi się pilnować, gdzie moja kosa jest legalna, a gdzie nie - więc wyjmuję blokadę, daję okładki od sentinela z klipsem i jest bardzo ok.
a co do linera - na razie mam jednego mint alpineera w zapasie, mam jeszcze vicka cheese - ten w góry nadaje się najbardziej, ser i wino... więc na razie mi starczy. narzekam tak w sumie dla sportu, wyznam.


Mad Boar

Cytat: hendaye w 07-11-2018, 22:30:07

vicka potrzebuję na wakacje. wakacje spędzam w górach. w górach gdzieś zwykle jest granica - a to z Hiszpanią, a to z Włochami; może wreszcie się zbiorę w Alpy do Niemiec albo Austrii; może jeszcze kiedyś Kreta albo Olimp. nie chce mi się pilnować, gdzie moja kosa jest legalna, a gdzie nie - więc wyjmuję blokadę, daję okładki od sentinela z klipsem i jest bardzo ok.

Kurcze.. pomysłowe :)
Dzięki za wyjaśnienie.

hendaye


Mad Boar

To tak wakacyjno-zagranicznie offtopując  :) :
Byłem parę razy na Ukrainie ( m.in w Strefie Czarnobylskiej) zawsze miałem ze sobą Vicka Nomada lub Forestera ( w tym roku OH)  i nikt żadnych problemów nie robił :) Miałem też SwissToola w plecaku i Vicka Classica w nerce w podręcznej apteczce. Zero problemów.


loinic

jak opiszesz że ten sam numer wyszedł Ci w Londynie czy tam innej Anglii - bo przecież nie ma takiego miasta jak Londyn - to jesteś gość ;)


Mad Boar

Cytat: loinic w 08-11-2018, 13:01:53

jak opiszesz że ten sam numer wyszedł Ci w Londynie czy tam innej Anglii - bo przecież nie ma takiego miasta jak Londyn - to jesteś gość ;)

Sęk w tym,że nie wybieram się tam bo ani trochę mnie nie ciągnie w tamte strony :)

stream

Mnie tak samo liner w Vickach uwiera. Źle to jest zrobione. Suwaczek o wiele fajniejszy.


kostek.ok

Cytat: hendaye w 07-11-2018, 21:56:34

1/ liner mnie uwiera,
2/ linera nie da się wyjąć, a lubię mieć dużego vicka bez blokady.

Można ten liner zastąpić separatorem , ale trzeba rozbierać , szybciej wyjąć suwaczek i dać inną okładkę , jak się ma vicka z side lockiem .


PaganiSAK

I always tell the truth, even when I lie.

[email protected]


Kubitron

Gorszego sposobu na oszpecenie okładek niż ten pin świecący? nie widziałem...

Wielkopolski Klub Miłośników Noży
Mój instagram

AndrzejMick

@[email protected], jaka jest Twoim zdaniem jakość, bo się jakiś czas temu zastanawiałem nad tymi okładkami?


[email protected]

Cytat: AndrzejMick w 12-11-2018, 10:29:02

@[email protected], jaka jest Twoim zdaniem jakość, bo się jakiś czas temu zastanawiałem nad tymi okładkami?

Według mnie dobra, tylko troszkę ciasno wchodzą penseta i wykałaczka.Oczywiście są również bez tych świecących punktów.


AndrzejMick

Dzięki.

Na tego toxic green się nastawiam.


dziab

Cytat: Kubitron w 11-11-2018, 19:53:14

Gorszego sposobu na oszpecenie okładek niż ten pin świecący? nie widziałem...

Mi też się nie podoba. Mogę przyznać, że komuś może pasować, ale samo osadzenie okropnie brzydkie...
"Wałbrzych - szary to też kolor!" :D
"Never let an anchor drop"

dbst

Cytat: [email protected] w 12-11-2018, 17:06:16

Według mnie dobra, tylko troszkę ciasno wchodzą penseta i wykałaczka.Oczywiście są również bez tych świecących punktów.

Jak liczą koszty przesyłki i ile się czeka na towar?

A te tytanowe ktoś kupował?


[email protected]

Cytat: dbst w 13-11-2018, 10:02:48

Jak liczą koszty przesyłki i ile się czeka na towar?

A te tytanowe ktoś kupował?

13 $  wysyłka ,oczekiwanie ok 2 dygodnie.


dbst

Cytat: [email protected] w 13-11-2018, 10:44:31

13 $  wysyłka ,oczekiwanie ok 2 dygodnie.

No niemało za ship liczą...
Dzięki za info.