Reklama

VICTORINOX/WENGER [wątek ogólny]

Zaczęty przez maba, 04-05-2010, 02:05:30

maba

#20

Damiano, ależ nie ma się co dziwić, one się rysują od samego patrzenia :D

A tymczasem, brzydki, zielony ptak, zmienił się w równie brzydkiego, ale czarnego ptaka..

[pogoda dalej brzydka, więc i zdjęcie z takimi-nijakimi kolorami]


Dexter


ahaswer

krótkie pytania i odpowiedzi?
no to mam jedno- jak świeci LED w Vickach Lite?

NA HASŁO "KNIVES" RABAT 10% NA CAŁY ASORTYMENT

-----------------www.juchcik.pl---------------------

SKLEP DLA SKÓROROBÓW- NARZĘDZIA, SKÓRA, CHEMIA ETC.


albercik

Cytat: ahaswer w 19-05-2010, 18:21:28

krótkie pytania i odpowiedzi?
no to mam jedno- jak świeci LED w Vickach Lite?

Kiepściuchno.


ptr

#25
Cytat: albercik w 20-05-2010, 08:36:43

Kiepściuchno.

Nie zgodze sie. Moj signature lite (najnowsza wersja z biala dioda) swieci kapitalnie. Smialo mozna porownac z Inova Microlite.
Oczywiscie w porownaniu z Surefire swieci "kiepsciuchno", ale nie mozna tak porownywac przeciez.
Jako swiatelko EDC sprawda sie swietnie, wyparl z kieszeni wspomniana inove i maglite solitaira.
Naprawde polecam!
Starsze wersje z czerwona dioda swieca chyba slabiej - musze porownac.

[youtube=425,350]

http://www.youtube.com/watch?v=hElQB6LSk9U[/youtube]

Od 50-tej sekundy filmu widac jak swieci najnowsza wersja z biala dioda.

.

Dexter

#26
Cytat: ptr w 20-05-2010, 11:18:02

Nie zgodze sie. Moj signature lite (najnowsza wersja z biala dioda) swieci kapitalnie. Smialo mozna porownac z Inova Microlite.
Oczywiscie w porownaniu z Surefire swieci "kiepsciuchno", ale nie mozna tak porownywac przeciez.
Jako swiatelko EDC sprawda sie swietnie, wyparl z kieszeni wspomniana inove i maglite solitaira.
Naprawde polecam!
Starsze wersje z czerwona dioda swieca chyba slabiej - musze porownac.

Czyli kiepsko ;). Wszystko zależy od punktu odniesienia - jeżeli weźmiemy za niego MagLite Solitaire, to każda dioda 3mm/5mm świeci mocniej. Jeżeli jednak porównamy te zwykłe diody, do diód mocy ( chociażby najtańsze markowe lampki AAA lub te z Dealextreme ), na tym tle 'breloczki' jak ten Vickowy wypadają kiepsko. Ale trzeba zadać sobie jedno, podstawowe pytanie - po co większa moc w scyzoryku? To ma oświetlić dziurkę od klucza, czy teren pod nogami w największej ciemnicy, a do tego nadaje się całkiem przyzwoicie ;).

A propos diod - białe i niebieskie świecą najmocniej. Czerwone najsłabiej, ale najmniej 'wkurzają' w kompletnej ciemnicy.


ptr

Cytat: Dexter w 20-05-2010, 11:35:33

Czyli kiepsko ;). Wszystko zależy od punktu odniesienia - jeżeli weźmiemy za niego MagLite Solitaire, to każda dioda 3mm/5mm świeci mocniej. Jeżeli jednak porównamy te zwykłe diody, do diód mocy ( chociażby najtańsze markowe lampki AAA lub te z Dealextreme ), na tym tle 'breloczki' jak ten Vickowy wypadają kiepsko. Ale trzeba zadać sobie jedno, podstawowe pytanie - po co większa moc w scyzoryku? To ma oświetlić dziurkę od klucza, czy teren pod nogami w największej ciemnicy, a do tego nadaje się całkiem przyzwoicie ;).

A propos diod - białe i niebieskie świecą najmocniej. Czerwone najsłabiej, ale najmniej 'wkurzają' w kompletnej ciemnicy.

nie, nie swieci "kiepsko".
swieci bardzo dobrze, wrecz swietnie jak na diode zasilana tak mala bateria.
naprawde nie rozumiem, jak mozna oczekiwac wiecej od takiego malenstwa - chcesz wiecej swiatla to kup Surefire, a nie breloczek z dioda.
od surefire L1 tez sa mocniejsze latarki. czy to oznacza, ze L1 swieci "kiepsko"?
w swoje kategorii nowy signature lite swieci kapitalnie, co najmniej tak samo dobrze jak inova micro - tylko photon jest lepszy.

.

maba

Jeśli świeci jak Inova to faktycznie nie jest źle - wystarczająco, żeby poświecić przy kluczach, czy nawet bez oślepiania chodzić po ciemnym pomieszczeniu (za to lubię LOW w Inovie) :D

Wiem, że trochę kiepskie porównanie, ale zawsze coś ;)


ptr

Marek - spokojnie wytrzymuje porownanie z Inova.
Tylko mowie caly czas o nowej wersji signature lite z biala dioda.
Przed chwila porownalem ze starszymi wersjami z czerwona dioda - nie ma porownania! Nowa wersja bije je na glowe sila swiatla!
O starych wersjach mozna powiedziec ze swieca "kiepsko". Nowa wymiata!

.

Dexter

ptr, nie widzę potrzeby wjeżdżania na temat większych latarek. Moje porównanie z MagLite AAA było celowe, by pokazać, że diody 3mm/5mm ( jak ta w Vicku ) MOGĄ i świecą mocniej od starych żaróweczek. Poza tym, napisałem wyżej, że do takiego świecenia, do jakiego została ta Vickowa skonstruowana, wystarcza spokojnie. Czyż nie? Sam zresztą myślałem nad Classic'iem z diodą, do kluczy od domu, co wyeliminowało by konieczność noszenia Lasero-diodowego breloczka z DX przy kluczach domowych, bo na codzień, przy tych od mieszkania mam właśnie Tank'a, jak Maba - wolę jednak troszkę więcej światła pod nogami. Niemniej jednak uważam, podobnie jak Ty zdaje się, że pomysł z diodą w Vicku jest zacny i o ile komuś to potrzebne, warto kupić.


ptr

Potrzeba byla, zeby pokazac ze wszystko mozna nazwac "kiepskim" poprzez niewlasciwe porownania i brak proporcji.
Napisales ze signature lite swieci "kiepsko". Wiec pozwolilem sie nie zgodzic z takim stawianiem sprawy :)
W porownaniu z czym, Twoim zdaniem kiepsko swieci? Bo porownujac z innymi mikrolatarkami , wcale kiepsko nie swieci.
W porownaniu z np. wspomnianym SF - bardziej niz kiepsko.
Po prostu oceniajmy rozsadnie - signature lite nie jest w standardowym wyposazeniu sluzb mundurowych, nie ten target :D

.

Dexter

Cytat: ptr w 20-05-2010, 13:54:55

Potrzeba byla, zeby pokazac ze wszystko mozna nazwac "kiepskim" poprzez niewlasciwe porownania i brak proporcji.
Napisales ze signature lite swieci "kiepsko". Wiec pozwolilem sie nie zgodzic z takim stawianiem sprawy :)
W porownaniu z czym, Twoim zdaniem kiepsko swieci? Bo porownujac z innymi mikrolatarkami , wcale kiepsko nie swieci.
W porownaniu z np. wspomnianym SF - bardziej niz kiepsko.
Po prostu oceniajmy rozsadnie - signature lite nie jest w standardowym wyposazeniu sluzb mundurowych, nie ten target :D

Piotrek, bo pewnie tak masz na imię, napisałem "kiepsko" w cudzysłowie - celowo ;). Kiepsko, ale naprawdę kiepsko, świeci właśnie np. Solitaire. Poza tym, nawet DIY świecidełko w postaci baterii pastylki + tania dioda 3mm/5mm zaświeci mocniej ;P.

ptr

Dex - na moje stwierdzenie, ze signature lite swieci podobnie jak inova micro, napisales :"to kiepsko".

Chyba nie oczekiwales, ze mini vicus bedzie swiecil jak surefire? ;P

.

albercik

Cytat: ahaswer w 19-05-2010, 18:21:28

krótkie pytania i odpowiedzi?
no to mam jedno- jak świeci LED w Vickach Lite?

Cytat: albercik w 20-05-2010, 08:36:43

Kiepściuchno.

Krótkie pytanie, krótka moja odpowiedź.
Swego czasu sprezentowałem żonie Classica Lite z czerwoną diodą. Tatalna porażka jeśli chodzi o "jasność" światła.
potem miałem Spartana Lite z białą diodą. Świecił o niebo lepiej od Classica, ale bateria - co jest zrozumiałe - nie pozwalała na dłuższe korzystanie. Dałem sobie z nim spokój jak tylko nabyłem telefon SE c702 - jego latarka zapewnia lepiej rozproszone światło oraz znacznie dłużej świeci.
Latarka w scyzoryku utrudnia jego konserwację oraz czyszczenie. Jedyna rzecz, która mi się podobała w Spartanie Lite, to philips we właściwym miejscu :)


ptr

albercik - jak juz wyzej pisalem:
Stare wersje z czerwona dioda faktycznie slabo swieca, ta najnowsza z biala swieci o niebo lepiej i szczerze ja polecam!
I powtorze jeszcze: nie ma co oczekiwac cudow od breloczka z dioda.
Do tych zastosowan, do ktorych jest przeznaczony, signature lite swieci nadspodziewanie dobrze.

.

vcore

Dzisiaj dostałem przesyłkę od serwisu kershawa a w niej dodatkowy klips do blura, który był mi całkowicie zbędny, dlatego wykorzystałem go w nieco inny sposób

Vicek trailmaster, dziurki ,,wywiercone" rozgrzanym torxem, oczywiście nieco mniejszej średnicy niż śrubki, klips ani drgnie, bo okładziny są wykonane z w miarę twardego tworzywa, a co najważniejsze nadal wchodzi do etui bez problemu :]

Spodnie Alpinestars | Kurtka Barbour | Buty Yanko/Meermin UK12 - negocjacje/wymiany!
https://forum.knives.pl/index.php/topic,105661.msg2935747.html

Dexter

vcore, fajnie to wygląda. Jeżeli trzyma się równie dobrze, to git ;). Sam osobiście przykolegowałbym sobie jakiś klips do Rangera, ale 1. to dość gruby Vicek, 2. mam tylko dwa klipsy od Flash II, które nie bardzo da się bez rozhartowywania dopasować ;P. A noszenie na klipsie to IMO najwygodniejszy z możliwych sposobów.


dziab

gratki, fajny pomysł. podoba mi się jak to wygląda. jak wygram licytację dużego vicka to się zastanowię nad taką modyfikacją. w takim 91mm też by się przydał klips czasem, ale nie wiem czy okładziny dadzą radę :question: i chyba nawet nie mam klipsa.
głęboko wkręciłeś te śrubki? możesz dać fotkę, żeby pokazać grubość okładzin?

"Wałbrzych - szary to też kolor!" :D
"Never let an anchor drop"

maba

Fajnie wyszło :shades:

A dla zainteresowanych, inne sposoby:

http://www.knives.pl/forum/index.php/topic,78998.0 (niestety z fotosika ostały się tylko dwie fotki :>)
http://www.knives.pl/forum/index.php/topic,63642.0/
http://www.knives.pl/forum/index.php/topic,48716.0/

Jak widać, Kershawowe klipsy rządzą :D