Autor Wątek: VICTORINOX/WENGER [wątek ogólny]  (Przeczytany 553695 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szony

• Opinii: (15)
  • Użytkownik knives.pl
Odp: VICTORINOX/WENGER [wątek ogólny]
« Odpowiedź #1080 dnia: 08-10-2011, 20:20:11 »
A może to polityka firmy? Zniszczą ci się okładki -> kupisz nowe. Nie będzie się opłacało -> kupisz nowy scyzoryk.

Offline Lisek777

• Opinii: (330)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #1081 dnia: 08-10-2011, 20:32:09 »
  ALOXY tego problemu nie mają, zawsze będą niemalże niezniszczalne!!!  Żadnej zmiany okładzin. Zamiast masy rys, które występują na ,,plastiku'' po pierwszej wizycie w kieszeni, one będą nabierały tylko tzw. charakteru i to dopiero po wielu latach użytkowania............ ;>

Offline kgrzesiek

• Opinii: (326)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #1082 dnia: 08-10-2011, 20:36:06 »
A może to polityka firmy? Zniszczą ci się okładki -> kupisz nowe. Nie będzie się opłacało -> kupisz nowy scyzoryk.
..jakoś podobnie to widzę. Scyzoryk to narzędzie, które jest solidne jednak się zużywa. Jest na tyle tanie i dostępne, że można nabyć kolejne i kolejne.
Proponowane okładki są dla maniaków lub ludzi, którzy z jakichś względów chcą przedłużyć życie konkretnego egzemplarza. I tu ukłon dla firmy, że takową opcję umożliwia.
Co do ich jakości też się zastanawiałem i nawet chciałem założyć temat "dlaczego rysujący się celidor" czy coś podobnego, w obliczu obecnych możliwości. Polimery, super plastiki itd. Ale nie ma to sensu.
Może chodzi o cenę, o jakąś tradycję, o prostotę lub szybkie zapewnienie indywidualnego wyglądu danego egzemplarza i "zakochaniu się w nim"?! Uznaniu dla możliwości noża i jego wyglądu. Sam nie wiem. Raczej oszczędzał będę Vicka forumowego NTN, a reszta przynosi frajdę z użytkowania. W przypadku niektórych nawet charakterniej wyglądają jak widać po nich zużycie :D

Offline Vigo

• Opinii: (230)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Scyzoryki to moje narkotyki! & LeatherMANIAK ;-)
« Odpowiedź #1083 dnia: 08-10-2011, 20:44:56 »
Czasami można "przecwaniaczyć" i się na takiej polityce poślizgnąć.
Potencjalny kupujący macając dużego Victorinox'a w sklepie może np. sobie pomyśleć; "ależ fajny scyzoryk  8D, hm... tylko te okładki jakieś takie "kiepskawe", puk, puk, puste w środku czy co?  :dodge:, szkoda to jednak nie  to, :( może lepiej kupie sobie jakiś solidniejszy folderek z micartą lub G10 na uchwycie :idea:"

Choć taka już fabryczna, ceglasta lub pomarańczowa micarta czy G10 jako okładki w 111mm Vickach wyglądała by miodnie.  :slini:

PS Mnie też się marzy Soldier 2008 w okładkach alox dokładnie takich jakie ma stary Soldier.  :idea:

Offline amisttad

• Opinii: (4)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #1084 dnia: 08-10-2011, 20:49:07 »
[ciach]
PS Mnie też się marzy Soldier 2008 w okładkach alox dokładnie takich jakie ma stary Soldier.  :idea:

Raczej na produkcje seryjną nie liczyłbym. Ciekawe ile sobie by zażyczyli (zakładając że się by zgodzili) ze edycje limitowaną 100-250 sztuk wyprodukowaną dla knives.pl  ;>

Offline kgrzesiek

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #1085 dnia: 08-10-2011, 20:54:49 »
Czasami można "przecwaniaczyć" i się na takiej polityce poślizgnąć.
Potencjalny kupujący macając dużego Victorinox'a w sklepie może np. sobie pomyśleć; "ależ fajny scyzoryk  8D, hm... tylko te okładki jakieś takie "kiepskawe", puk, puk, puste w środku czy co?  :dodge:, szkoda to jednak nie  to, :( może lepiej kupie sobie jakiś solidniejszy folderek z micartą lub G10 na uchwycie :idea:"

Choć taka już fabryczna, ceglasta lub pomarańczowa micarta czy G10 jako okładki w 111mm Vickach wyglądała by miodnie.  :slini:

PS Mnie też się marzy Soldier 2008 w okładkach alox dokładnie takich jakie ma stary Soldier.  :idea:

..che, che, ale to takie marzenia. Można by wiele rozwiązań zastosować, niektórzy nawet próbują coś takiego zrobić i puścić w sieć, chociaż wiele poszukiwań, a mało przykładów.
To takie trochę poszukiwanie indywidualnego dla każdego gralla 8D
Czy firma się na tym przejedzie? Osobiście nie sądzę. Istnieje długo! Jest najbardziej wielko produkcyjna i renomowana na świecie! Nie odcina się od tradycji, a wręcz do niej nawiązuje! Produkuje mnóstwo scyzoryków, które szybko się rozchodzą na całym świecie! Czasem nawet potrzeby przerastają możliwości producenta, albo dziwną politykę reprezentantów. Przykład: nasz kraj. Jest tutaj mniej do osiągnięcia niż cała oferta firmy. Przedstawiciel powinien coś ściągnąć nawet dla jednego chętnego!
Tak więc śmiem twierdzić, że firma ma się dobrze i będzie nam kreować co sama uzna za stosowne! A w ich odczuciu ma to sens i poparcie w dochodach ;)

Offline bommmbel

• Opinii: (13)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #1086 dnia: 08-10-2011, 22:13:18 »
A w ogóle to mieliście taki przypadek, że te 'wydmuszki' zaczęły Wam odchodzic tak jak mnie (one są przyklejane?)? Jeśli tak, to jak zaradziliście?

Offline Szony

• Opinii: (15)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #1087 dnia: 08-10-2011, 22:16:57 »
@bommmbel, te okładki nie są przyklejane tylko zakładane "na wcisk" spróbuj położyć scyzor na dywanie i stanąć na niego w skarpetach, powinny się docisnąć i nie porysować za razem.

Offline blackram

• Niespotykanie spokojny człowiek
  • Opinii: (26)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Nóż to narzędzie przydatne wszędzie
« Odpowiedź #1088 dnia: 08-10-2011, 23:29:43 »
A w ogóle to mieliście taki przypadek, że te 'wydmuszki' zaczęły Wam odchodzic tak jak mnie (one są przyklejane?)? Jeśli tak, to jak zaradziliście?

Ja miałem w Spartanie. Wszelkie próby zaradzenia spełzły na niczym ;). Wydaje mi się, że bardziej podatne na odłażenie są scyzoryki z mniejszą ilością narzędzi, w Super Tinkerze niczego podobnego nie zauważyłem.

@bommmbel, te okładki nie są przyklejane tylko zakładane "na wcisk" spróbuj położyć scyzor na dywanie i stanąć na niego w skarpetach, powinny się docisnąć i nie porysować za razem.

Radziłbym uważać z takimi eksperymentami ze względu na aluminiowe linersy. Lepiej już zdemontować okładki i z nimi pokombinować.

Celidor jest materiałem biodegradowalnym i m. in. dlatego jest wykorzystywany przez Victorinoxa.
"Kpił zawsze z ludzi, którzy nosili przy sobie wielofunkcyjne scyzoryki; teraz zrozumiał, że to oni mieli rację, nie on" - Andrzej Makowiecki, "Wino i krew"

Offline u99

• Opinii: (189)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #1089 dnia: 09-10-2011, 01:07:49 »
Dla miłośników Classiców  :D

Offline maba

• Opinii: (561)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #1090 dnia: 09-10-2011, 02:08:47 »
Nuda - klepią miljony wzorów okładek, a ciekawych nowości scyzorykowych czy multitulowych jak nie było, tak nie ma ;P

A jeśli już, to odgrzeją kotleta i zrobią kupę w stylu Tomo..

Offline u99

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #1091 dnia: 09-10-2011, 08:32:07 »
To prawda, jak mawiał klasyk zasługujemy na więcej  :D

ps. widzę, że teraz drążą temat MODA  :?

Offline maba

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #1092 dnia: 09-10-2011, 14:29:02 »
Zasługujemy! Ja poproszę o odpowiedź na LM Wingmana.. Z Vickowymi narzędziami, mniam :D

Tych wzorów Classiców to już chyba na grube setki idzie. Ciekawe czy ktoś, kiedyś zbierze je wszystkie :rotfl:

Offline u99

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #1093 dnia: 09-10-2011, 14:35:28 »
Tych wzorów Classiców to już chyba na grube setki idzie. Ciekawe czy ktoś, kiedyś zbierze je wszystkie :rotfl:
Wątpię, chyba pewien Wayne będzie najbliżej pozycji "wszystkie"  :D Nie ździwiłbym się gdyby nawet w Ibach nie mieli kompletu  :P

Offline maba

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #1094 dnia: 09-10-2011, 15:06:29 »

Offline Vigo

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #1095 dnia: 09-10-2011, 15:33:33 »
Kurara, szkoda że u nas nie można takich okładeczek fluo nigdzie zakupić.  :(

Offline maba

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #1096 dnia: 09-10-2011, 15:35:34 »
U nas to w ogóle mało co można :/

Offline Vigo

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #1097 dnia: 09-10-2011, 15:37:11 »
Można zgrzytać zębami.  :badass:

Offline u99

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #1098 dnia: 09-10-2011, 15:44:45 »
No fakt fajne, ale ich obecna dostępność (z wyjątkiem RT) jest niewielka - z racji takiej a nie innej "polityki firmy"  ;> Lepiej jakby pomyśleli o odpowiedniach LM Juice, LM Squirt PS4 czy choćby jakiś kitach do samodzielnego montażu z wymiennymi narzędziami (skręcanych na torxy)  :idea: Tak to gonienie własnego ogona, tylko w różnym opakowaniu  :D

Offline kgrzesiek

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #1099 dnia: 09-10-2011, 21:11:18 »
No fakt fajne, ale ich obecna dostępność (z wyjątkiem RT) jest niewielka - z racji takiej a nie innej "polityki firmy"  ;>
:question:
..właściwie to czy polityka firmy jest taka, że naprzykład Polakom tego nie sprzedamy?
Skoro ktoś coś produkuje to chyba chciałby sprzedać wszędzie tam gdzie tylko za towar zapłacą.
Ustalając, że my jesteśmy popytem dochodzę do wniosku, że polskie przedstawicielstwa mają gdzieś zabieganie o niszowe produkty?!
Łatwiej sprowadzić i sprzedać oklepane modele niż starać się o dostępność mniej spotykanych.
Nasuwa mi się działanie WAR'a w sprawie NTN'a jako przykład. Trochę trzeba popytać, ponegocjować, pozabiegać, wykazać inicjatywę! I się da!
Są firmy, które swój towar sprzedadzą na 2 końcu świata w pojedynczej sztuce! Więc można!
Czy myślę poprawnie? Jeśli nie to naprostujcie to!  :idea: :I