Autor Wątek: VICTORINOX/WENGER [wątek ogólny]  (Przeczytany 554059 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline u99

• Opinii: (189)
  • Mieszkaniec knives.pl
Odp: VICTORINOX/WENGER [wątek ogólny]
« Odpowiedź #1100 dnia: 09-10-2011, 21:18:37 »
Żadnego oficialnego komunikatu Victorinoxa nikt nie widział ale to z "kręgów zbliżonych do polskich dystrybutorów" dochodą nas właśnie informacje, że "taka jest polityka firmy". Sytuacja ta jest co najmniej dziwna ale takie traktowanie polskiego rynku nie jest przecież wyłącznie domeną Victorinoxa niestety. Wystarczy czasami porównać na dostępność niektórzych rzeczy w Czechach i  u nas...  :(

Offline mariaczi

• OSTRO ZBOCZONY
  • Grupa Pomorska
  • Opinii: (328)
  • **
« Odpowiedź #1101 dnia: 09-10-2011, 21:30:27 »
Greg myślisz poprawnie, ale praktyka często jest inna.

Jak uwielbiam ich produkty to normalnie  :heart: za tylko dwa multitoole. Też się nie mogę doczekać jakiegoś kurdupelka z klipsem.
EDC: LM Free P4, Smini Ti, Ti Pen, Traser Survivor, Note8, Oakley Five Squared, Rush 12, Max C.M.C

Offline kgrzesiek

• Opinii: (327)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #1102 dnia: 09-10-2011, 21:31:30 »
Te cudzysłowie zakrawają mi na ściemę. Nie Twoją lecz tych kręgów :P Wiem, że nadal pozostajemy zaściankiem, ale nie do końca wierze, że analitycy firmy lepiej postrzegają rynek 15 mln niż 38 mln. Cały czas twierdze, że coś tu nie gra pomiędzy firmą, a lokalnymi przedstawicielstwami. Albo z jakichś względów firma ich olewa, albo co bardziej prawdopodobne oni swoim działaniem nie są wiarygodni dla firmy na tyle, aby propozycje były rozszerzone.
Kończę te wywody chociaż w innych branżach widzę podobieństwa, tzn. wydaje mi się, że przedstawiciel ma większą kasę na rzeczy znanej, sprzedawanej w większej ilości niż fatygowanie się żeby sprowadzić coś w małej ilości i czekać, aż ktoś to kupi. A zawsze o kasę przecież chodzi. No, ale to wszystko mi się "wydaje", niekoniecznie tak musi być :)

Offline maba

• Opinii: (561)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #1103 dnia: 09-10-2011, 21:32:41 »
Też się zastanawiam, czy to wina Victorinoxa czy naszych dystrybutorów. Kurde, jesteśmy 34 krajem na świecie według liczby ludności, a tu taka dupa..

Zresztą to śmieszne, że na innym kontynencie oferta jest znacznie lepsza niż na naszym, gdzie przecież produkowane są Victorinoxy.

Offline mariaczi

• OSTRO ZBOCZONY
  • Grupa Pomorska
  • Opinii: (328)
  • **
« Odpowiedź #1104 dnia: 09-10-2011, 21:53:17 »
Może i wina dystrybutorów. Przedstawicielem na Polskę pólnocną jest "Dziupla". Jak ten sklepik lubię to tak go nienawidzę. Stare pomieszczenie zalatujące jeszcze PRL-em, zapach w środku to też nie zawsze fiołki, no ale to szczegóły. Na filarze jest obskurna gablotka z szybą, w której leży kilkanaście modeli vicków, reszta skrzętnie ukryta przed wzrokiem klienta, bo jeszcze przypadkiem coś kupi. Nie zawsze są w sprzedaży długopisy, korkociągi, kurde nie raz zaszedłem po okładki a tych nie ma. Sprzedawca tłumaczył mi że nie zamawia sprzętu bo drogi i nie schodzi. My idziemy i kupujemy coś świadomie, ale taki niewnożowiony kowalski może kupił by coś sobie lub dziecku bo się spodobało ładnie wyeksponowane w gaablotce, oświetlone... (dziupla jest składnicą harcerską)
EDC: LM Free P4, Smini Ti, Ti Pen, Traser Survivor, Note8, Oakley Five Squared, Rush 12, Max C.M.C

Offline kgrzesiek

• Opinii: (327)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #1105 dnia: 09-10-2011, 22:02:39 »
Czyli w większości się zgadzamy :idea:
Sam jestem przykładem wzrokowca, który czasem kupił coś pod presją chwili, ale ten obiekt trzeba widzieć :D Nie widząc nowości wydaje nam się, że firma oferuje 20 modeli od x czasu i nic nowego nie produkuje zatem nabiera opinii przestarzałej, nieciekawej. Niektórzy mając taką wiedzę odpuszczają szukanie. I tak kończy się popyt, a dla kilku zapaleńców nie opłaca się wysilać. Zamknięte koło ignorancji z samymi ofiarami :I

Offline u99

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #1106 dnia: 09-10-2011, 22:30:32 »
Też się zastanawiam, czy to wina Victorinoxa czy naszych dystrybutorów. Kurde, jesteśmy 34 krajem na świecie według liczby ludności, a tu taka dupa..
Może jesteśmy ale zastanów się Mareczku jakim jesteśmy rynkiem zbytu ale nie potencjalnie - w/g liczby ludności - ale realnie w/g liczby zainteresowanych. Kwestia pewnej kultury i to nie tylko okołonożowej. Z Ameryką Północną czy ryżowcami nawet się nie porównujmy, zupełnie inne liczby. Zobaczcie sobie (dane były na SOSAKu i Multitool.org) na to ile Vicek produkuje w Ibach a ile z tego zostaje w Europie...  ;>

Offline Piniolski

• Opinii: (402)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #1107 dnia: 09-10-2011, 22:34:02 »
Mógłbyś przytoczyć te dane Macieju? Na wspomniene fora w ogóle nie zaglądam. Z góry dzięki :shades:
Większość pieniędzy wydałem na noże i alkohol. Resztę po prostu zmarnowałem ;-)

Offline maba

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #1108 dnia: 09-10-2011, 22:46:58 »
No tak, ale akurat myślałem tutaj o wspomnianych Czechach. Nie wiem jak z ofertą w innych, większych europejskich państwach - czy tak samo biednie jak u nas? Jeśli tak, to nie mam pytań ;)

Offline u99

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #1109 dnia: 09-10-2011, 22:52:23 »
Mógłbyś przytoczyć te dane Macieju? Na wspomniene fora w ogóle nie zaglądam. Z góry dzięki :shades:
Tak na szybko info z FAQ SOSAKa (pare godzin temu podł mi dysk zewnętrzny na którym były m.in. takie ciekawostki z Multitool.org  :special:) :
Victorinox's actual production hits around 100,000 units per day, 34,000 is the number of SAKs produced.  In addition, they also produce approximately 66,000 kitchen knives, bayonets, multitools etc per day to bring the total up to around 100,000.

http://www.sosakonline.com/index.php?option=com_content&task=view&id=93&Itemid=61 --> pkt 4

No tak, ale akurat myślałem tutaj o wspomnianych Czechach. Nie wiem jak z ofertą w innych, większych europejskich państwach - czy tak samo biednie jak u nas? Jeśli tak, to nie mam pytań ;)
Jak jest w całej Europie nie wiem (chociaż sklepy włoskie IMHO całkiem nieźle zaopatrzone bywają) ale Czechy to dla mnie fenomen. Mały kraj z niewielką liczbą ludności a w takich sprawach jak noże, strzelectwo, outdoor biją nas na głowę...  :? Zwłaszcza jeżeli chodzi o bogactwo asortymentu. U nich jest to możliwe a u nas mamy "politykię firmy"  :( Nasuwa się odwieczne pytanie "Leo why  :question:
« Ostatnia zmiana: 09-10-2011, 22:56:46 wysłana przez u99 »

Offline maba

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #1110 dnia: 09-10-2011, 23:03:42 »
Dzięki za link, ciekawy :)

Szczególnie:

* Blades – Stainless chrome molybdenum steel, mixed from carbon, chrome, molybdenum, manganese & silicum.
* Blade Hardening – 1,900 degrees F. (and annealing temperature of 140 degrees). RC 56.
* Wood saw, scissors and nail files – RC 53.
* Screwdrivers, tin openers and awls – RC 52.
* Corkscrew and springs – RC 49.

* Can opener – Patented in 1951.
* Bottle opener – Introduced in 1942.
* Keyring – Replaced shackle in 1968.
* Tweezers – Introduced in 1902.
* Wood Saw – Introduced in 1902.
* Scissors – Introduced in 1902.
* Multi-Purpose Hook – Introduced in 1991.
* Fish scaler – Introduced in 1952.
* Nail file – Introduced in 1952.
* Chisel – Introduced in 1985.
* Phillips screwdriver – Introduced in 1952.
* Ballpoint pen – Introduced in 1985.
* Mini-screwdriver – Patented in 1983.

Poza tym nie wiedziałem, że Classic jest najlepiej sprzedającym się Vickiem - myślałem, że Spartan. Więc stąd tyle różnych wersji..

Offline u99

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #1111 dnia: 12-10-2011, 09:14:18 »

Victorinox Hunter XT - na zdjęciu wydaje się zielony (jak w Soldierze) ale w opisie mowa o antracycie (jak w Masterze) na okładkach  :? na zdjęciu nie ma też otwieraczy czy szydła, w opisie też ich brakuje...  8o
-Stainless steel blades (spear and curved are linerlocks and have thumb holes; saw does not lock)
-Phillips screwdriver
-Keyring
-Dual density anthracite and black composite handle
-4-3/8" closed
-Nylon belt sheath

źródełko : http://www.smkw.com/webapp/eCommerce/products/victorinox+hunter+xt/Victorinox%C2%AE+Hunter+XT+with+Nylon+Sheath/V545278.html
« Ostatnia zmiana: 12-10-2011, 09:33:24 wysłana przez u99 »

Offline amisttad

• Opinii: (4)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #1112 dnia: 12-10-2011, 14:10:27 »

Victorinox Hunter XT - na zdjęciu wydaje się zielony (jak w Soldierze) ale w opisie mowa o antracycie (jak w Masterze) na okładkach  :? na zdjęciu nie ma też otwieraczy czy szydła, w opisie też ich brakuje...  8o
źródełko : http://www.smkw.com/webapp/eCommerce/products/victorinox+hunter+xt/Victorinox%C2%AE+Hunter+XT+with+Nylon+Sheath/V545278.html

Całkiem fajny, by się przydał... Planujesz może go nabyć jak się pojawi w sprzedaży?

Offline u99

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #1113 dnia: 12-10-2011, 17:31:21 »
Pewnie tak, ale jak na razie nie jest chyba dostępny, przynajmniej ja nie znalazłem  :?

Offline amisttad

• Opinii: (4)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #1114 dnia: 12-10-2011, 18:32:27 »
Bo to chyba edycja limitowana zamówiona przez ten jeden jedyny sklep i dla nich zaprojektowana. Co do wymienionych różnic względem Soldier-a dodałbym ostrze plain.  :slini:

Offline u99

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #1115 dnia: 12-10-2011, 19:44:35 »
Wydaje się, że to tylko jeden sklep - jak na razie  :idea:

ps. przy okazji - Mike Horn II, wreszcie w ludzkim rozmiarze  :D

zdjęcie rodzinne ze starszym bratem  :P

źródło : http://forum.multitool.org/index.php/topic,31965.0.html
« Ostatnia zmiana: 12-10-2011, 20:39:25 wysłana przez u99 »

Offline u99

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #1116 dnia: 13-10-2011, 08:47:47 »
Nietypowe Classici  :D

Tytanowe bolstery + G10 na okładzinach  :D

Offline blackram

• Niespotykanie spokojny człowiek
  • Opinii: (26)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Nóż to narzędzie przydatne wszędzie
« Odpowiedź #1117 dnia: 15-10-2011, 23:44:39 »
Jak to się robi w Ameryce:

:cry:

« Ostatnia zmiana: 16-10-2011, 00:01:38 wysłana przez blackram »
"Kpił zawsze z ludzi, którzy nosili przy sobie wielofunkcyjne scyzoryki; teraz zrozumiał, że to oni mieli rację, nie on" - Andrzej Makowiecki, "Wino i krew"

Offline maba

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #1118 dnia: 17-10-2011, 19:25:27 »
W końcu dziś pomacałem Swisstoola (Spirita nie było) - fajny, mocarny, ale za duży i za ciężki.

Tylko.. wszystkie te narzędzia blokowane miały delikatny luz/BP (inna sprawa, że dziwnie się na mnie kobiecinia patrzała jak siłowałem się z z tym toolem :)) - czy to normalne i każdy tak ma?

Offline InQuizitor

• Oj tam, oj tam!!!
  • Opinii: (130)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Nikt nie spodziewa się Kieleckiej Inkwizycji!!!
« Odpowiedź #1119 dnia: 17-10-2011, 19:29:09 »
Poszukaj Spirita, taki bardziej dla gentlemana, lżejszy, mniejszy, ładniejszy  :rotfl:
Ap ropo BP - mój egzemplarz ma praktycznie nie wyczuwalne tak, że chyba nie każdy tak ma  :dodge: